Sayfa 42/81 İlkİlk ... 3238394041424344454652 ... SonSon
403 sonuçtan 206 ile 210 arası

Konu: Kuzgun - Bölüm Yorumları

Durum:
    carmilla34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    13

Aldığı Beğeni: 51

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Kuzgun - Bölüm Yorumları

Alıntı Zuzinha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu bir bakış açısı meselesi aslında. Ama Dila kolay sevilecek bir karakter değil ona katılıyorum. Mağdurluğu tamamen psikolojik. Ne dayak yedi, ne fakirlik çekti. Mağdur kabul edilmesi çok zor. Ama ben mesela ilk başından beri çok üzülüyorum onun için. Küçük omzuna yüklenen suçluluk, o suçluluğun sebebinin hayatta kalan tek ebeveyni olması ve o ebeveynin ne yaptıysa sevdikleri için yapmış olmasının yarattığı örnek... Yıllarca Kuzgun'u beklemiş ve mutsuz olması. Kuzgun geldiğinde hayallerinin yıkılması. Ailesiyle, her kim olurlarsa olsunlar aile karar verilerek sevilen bir şey değildir, Kuzgun arasında kalması. Babası gibi Kuzgun'un da ellerini kirletmesi. Biri karısı diğeri intikam için ama ikisi de kirletti. İkisinin de Dila'yı kullanmış olmaları... Dila'nın Kuzgun'a ulaşma çabaları. Ben bunların hepsini sevdim. Düşüncesizliğiyle kankasının ölümüne sebep olan, kardeşinin dükkanını yakan Kuzgun kızdırdı beni. Öfkesine verdim ama alkışlamadım kesinlikle. Dila olmasaydı bugün Kuzgun kardeş katiliydi. Dila olmasaydı bugün Kuzgun hapisteydi. Bunların hiç mi kıymeti yok? Neymiş babasını büyüyünce ihbar etmemiş. Etseydi şaşardım. Etten kemikten ama koşulsuz seven bir kadın Dila. İyilik meleği değil. Üzgünüm ama Kuzgun da değil. Öfkesinde haklı olması yaptıklarında haklı olduğu anlamına gelmez. İntikam için döneceğine ailesine kavuşmak için dönseydi. Şimdi çıktığı yolculuk babasından kalan ne varsa tehlikeye atıyor. Sinsi, kendini belli etmeden, kimseyi tehlikeye atmadan yapsaydı keşke bir şeyler. Ama işte Kuzgun da bu. Adam net. Adam korkusuz. Adam sabırsız. Onu da öyle seviyorum. Kısacası şöyle bir adamla şöyle bir kadın aşk yaşasaydı diye izlemiyorum. İzlediğim adam ve kadının aşkını hissetmek istiyorum sadece. Benim senaryoda geç oturduğunu düşündüğüm kısım o. Ama son bölüm baya oturdu. Fragmana bakılırsa artık en azından inkar süreci bitti.

Orada da konu Kumru'yu mu seviyor koruyor Dila'yı mı değil aslında. Senarist ne demek istedi? :) Kimin önüne atlarsan zaafın o'dur dediler ve bizde beklemeye başladık ayol kimin zaafı kimmiş diye:) Özette ikisinin zaafı da birbiri gibiydi. Bölümde net anlaşılmadı. Kumru orada olmasaydı daha net bir mesaj verilirdi izleyiciye diye düşündüm ben ama nihayetinde bir kurşun atıldı ve Kuzgun Dila'ya doğru atıldı. Belli ki tüm o biz olmayızlar, aşağılamalar tatava. Kızla sadece onu korumak için evlendi ama öyle diyeceğine gidip abisiyle tehdit etmeyi tercih etti. Gizlemek için bu kadar ekstrem şeyler yaptığına göre Dila gerçekten büyük zaafı:)

Dila'nın 3 saniye içinde öyle bir plan yapmış olması, aşık etcem diye ölümü göze alması vs bu da mantıklı gelmiyor. Bir kere ikisinin de bütün büyük konuşmaları yalan. Evlenmem diyen evlendi, uğrunda öleceğim karım olsun isterim ama sen o değilsin diyen adam evlendi, kurşunlara atladı. Sevmem diyen adam sevdi. Dila zaten ne yapmam dediyse yaptı. Yani bunca olaydan sonra Dila mı Kuzgun'dan gerçekten nefret etti de gözünü ölecek kadar intikam bürüdü? Hayır Dila öyle biri değil. Onun bütün olayı affetmek. Koşulsuz sevmek. Annesinin mezarında dediği gibi güçlü sansınlar diye büyük büyük konuşmak

Saldırıyı planlayan Bora diyor Kuzgun fragmanda. Ben o saldırıda Behram'ın icazeti, parmağı olduğunu düşünüyorum. Dila polisle konuştuğu için gözdağı. Zaten aksi taktirde Behram koruması altındaki birini vurduğu için Bora'yı öldürür Bora gider:)Bence Behram-Bora işbirliğiydi. Kuzgun da o yüzden önümüzdeki bölüm Behram'ı bulmanın peşine düşecek. İcazet alıp basamak basamak tırmanacaktı zirveye ne oldu ki birden?

Kuzgun, intikamının bedeli Kesik öldüğünde, neredeyse kardeş katili olduğunda bile göremedi:) Dila'nın vurulması bence Dila'ya sen başkasın demiş olsa da ondan da baya büyük bir intikam almış olduğu konusunda aydınlattı onu. Tabi bir de Dila'sız yaşayamayacağını anlamış olabilir:) O ikisi ruh yarısı. Kuzgun onu kendine sır yapmış, yaşama sebebi yapmış. Şermin'e dediği gibi kimse Dila'yla oldukları şeyin yanından bile geçemez. Kuzgun akıllı, hazırcevap, hızlı çözüm üreten bir adam. Ama sabırlı ve stratejik değil maalesef. Sinsiliği hiç yok kuzumun:) Eğer ben kalbim yokmuş gibi davranırsam, kimseyi sevmediğimi düşünürlerse beni kimseyle vuramazlar diye düşündü. Ama işte o yok dese de sevenler canını ortaya koyuyor onun için. İster istemez yumuşuyor. Sadece Dila'ya değil, ailesine de. Bunu da hiç hesaplayamamış bebeğim:) Kaybedecek hiçbir şeyi olmayan bir adam olarak başladı bu intikama. Şimdi öyle mi?
    Kuzgun'un kankasının ölümünden yüzde yüz sorumlu oldugunu düşünmek hiç de adil değil bence.kuzgun dila'yı kaçırma planından sonra kankasına sıkı sıkı tembihlemişti Nevşehir'i terkedip izini kaybettirmesini.fakat kankası karı kız ugruna nevşehir'de kaldı onu dinlemedi ve ali'ye enselendi.yoksa kuzgun başına gelebilecekleri biliyordu,kankası da biliyordu.bilerek böyle bir işe girdi .

Kuzgun kendi insiyatifiyle kardeşinin dükkanını yakmadı.rıfat tarafından mecbur bırakıldığı için yaktı.kardeşini tartaklayıp dükkanda baglayıp mahsur bırakan rıfat'ın adamlarıydı.burda ucu yine dila'ya dokunuyor.dila burda kuzgun'un değil de babasının günahını temizlemiş oldu .

Aslında ben de kendi elleriyle babasını hapise göndermesini beklemezdim.ama babasının düştüğü bu bataklıktan bu günah çukurundan kurtulması için Londra'da kalırım tehditinden başka bir çabasını göremedim.Londra'da babasının pis paralarıyla şatafatlı bir hayat sürüyordu muhtemelen.bilmediğimiz başka bir para kaynagı yoksa?

Dila koşulsuz falan sevmiyor Kuzgun'u.iyi bir insan olduguna inandığı için seviyor.kuzgun bu çizgisinden sapmaya başladıgı andan itibaren de dila'nın nefretini kazanıyor.dila'nın yaptıgı fedakarlıklar mutlaka var ama çogunlukla dila'nın durumu kuzgun'un yaşadıklarına sebep olmaktan dolayı çekmiş oldugu vicdan azabı.hoş bana göre dila ne yaparsa yapsın kuzgun'un kaybettiklerinin bir telafisi yok.bu da sizinle ayrıldıgımız noktalardan birisi sanırım.

Yuvasından koparmak için feda edilen hangi çocuk hemen affedip de ailesine kavuşmak için döner?zaten kızdıgı kişilerin en başında annesi gelmiyor mu?ama buna ragmen ailesini intikam planından zarar görmemesi için çok çaba sarfetti.kuzgun bu yaşa kadar hep o intikam hırsıyla büyümüş,yaşam gücünü ordan almış.yaşama gayesinin o olduguna inanmış bir insanın intikamından vazgeçmesini istemek çokta hayalci olmaz mı?
    kuzgun bir tercih yapmak zorundaydı.ya intikamından vazgeçecekti ya da babasından kalanları riske atacaktı.intikamından vazgeçmemeyi seçti.bu seçiminde bile sürekli 'siz benim ailem değilsiniz,ben sizin hiçbirşeyinizim 'diyerek kendinden uzaklaştırmaya çalıştı onları.bence tek hatası gelip annesinin karşısındaki eve yerleşmesiydi.kendisini onlardan daha uzakta tutabilirdi.

Şu an çifti oldugu gibi kabul edip izlediğimde ben bir aşk göremiyorum.diğer ayrıldıgımız nokta da bu sizinle.aşktan çok karşısındakine vicdani sorumluluk hisseden dila'yla hiçbir şekilde aşkı için renk vermeyen kuzgun beni tatmin etmiyor.evet son iki bölümde reyting kaygısından sebep kuzgun'u dila'ya daha fazla kanalize ettiler ama bahsettiğim nedenlerden dolayı hala bir olmamışlık var.

Dila'ya verilecek bir göz dagında kumru'nun yeri yok bence.kumru oraya getirildiyse bu tamamen bora ve şermin'in tezgahı.bunda behram'ın bir dahli oldugunu pek zannetmiyorum.izleyip görelim bakalım..
    Konu carmilla34 tarafından (14-04-19 Saat 01:16 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    Zuzinha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    386

Aldığı Beğeni: 910

Bahsedilme
    1 Mesaj

Alıntı carmilla34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kuzgun'un kankasının ölümünden yüzde yüz sorumlu oldugunu düşünmek hiç de adil değil bence.kuzgun dila'yı kaçırma planından sonra kankasına sıkı sıkı tembihlemişti Nevşehir'i terkedip izini kaybettirmesini.fakat kankası karı kız ugruna nevşehir'de kaldı onu dinlemedi ve ali'ye enselendi.yoksa kuzgun başına gelebilecekleri biliyordu,kankası da biliyordu.bilerek böyle bir işe girdi .

Kuzgun kendi insiyatifiyle kardeşinin dükkanını yakmadı.rıfat tarafından mecbur bırakıldığı için yaktı.kardeşini tartaklayıp dükkanda baglayıp mahsur bırakan rıfat'ın adamlarıydı.burda ucu yine dila'ya dokunuyor.dila burda kuzgun'un değil de babasının günahını temizlemiş oldu .

Aslında ben de kendi elleriyle babasını hapise göndermesini beklemezdim.ama babasının düştüğü bu bataklıktan bu günah çukurundan kurtulması için Londra'da kalırım tehditinden başka bir çabasını göremedim.Londra'da babasının pis paralarıyla şatafatlı bir hayat sürüyordu muhtemelen.bilmediğimiz başka bir para kaynagı yoksa?

Dila koşulsuz falan sevmiyor Kuzgun'u.iyi bir insan olduguna inandığı için seviyor.kuzgun bu çizgisinden sapmaya başladıgı andan itibaren de dila'nın nefretini kazanıyor.dila'nın yaptıgı fedakarlıklar mutlaka var ama çogunlukla dila'nın durumu kuzgun'un yaşadıklarına sebep olmaktan dolayı çekmiş oldugu vicdan azabı.hoş bana göre dila ne yaparsa yapsın kuzgun'un kaybettiklerinin bir telafisi yok.bu da sizinle ayrıldıgımız noktalardan birisi sanırım.

Yuvasından koparmak için feda edilen hangi çocuk hemen affedip de ailesine kavuşmak için döner?zaten kızdıgı kişilerin en başında annesi gelmiyor mu?ama buna ragmen ailesini intikam planından zarar görmemesi için çok çaba sarfetti.kuzgun bu yaşa kadar hep o intikam hırsıyla büyümüş,yaşam gücünü ordan almış.yaşama gayesinin o olduguna inanmış bir insanın intikamından vazgeçmesini istemek çokta hayalci olmaz mı?
    kuzgun bir tercih yapmak zorundaydı.ya intikamından vazgeçecekti ya da babasından kalanları riske atacaktı.intikamından vazgeçmemeyi seçti.bu seçiminde bile sürekli 'siz benim ailem değilsiniz,ben sizin hiçbirşeyinizim 'diyerek kendinden uzaklaştırmaya çalıştı onları.bence tek hatası gelip annesinin karşısındaki eve yerleşmesiydi.kendisini onlardan daha uzakta tutabilirdi.

Şu an çifti oldugu gibi kabul edip izlediğimde ben bir aşk göremiyorum.diğer ayrıldıgımız nokta da bu sizinle.aşktan çok karşısındakine vicdani sorumluluk hisseden dila'yla hiçbir şekilde aşkı için renk vermeyen kuzgun beni tatmin etmiyor.evet son iki bölümde reyting kaygısından sebep kuzgun'u dila'ya daha fazla kanalize ettiler ama bahsettiğim nedenlerden dolayı hala bir olmamışlık var.

Dila'ya verilecek bir göz dagında kumru'nun yeri yok bence.kumru oraya getirildiyse bu tamamen bora ve şermin'in tezgahı.bunda behram'ın bir dahli oldugunu pek zannetmiyorum.izleyip görelim bakalım..
    Bir sorumluluk yüzdesi ya da niyet meselesi değil. Sonuçta sevdiklerine zarar veriyor, tehlikeye atıyor. Kaçırılmış arkadaşını otobüse koyup güle güle demek de korumak değil. Sanki yurtdışına kaçırdı:) Neyse aslında ben özetle şunu demek istedim. Kuzgun ne olayları ne kendi kalbini ne de onu sevenlerinkini kontrol edemez. Edebileceğini sandı. Rıfat’a dükkanı yakmam diyebilirdi gayet. Yapmamayı seçti. Sonrasında noldu para pul onu bile merak etmedi. İntikam bu. Elbette ki etrafa sıçrayacak. Kuzgun sandı ki hiç kurban vermeyecek. Hiçbir şey kaybetmeyecek. Ama öyle olmadığını görüyor görecek. Dila da kayıplarına dahil. Sonuçta sevdiği kadını feda etti ediyor muhtemelen yine edecek. Hiç güvenmiyorum:) Bu bir Dila’ya yazık, hak etmedi meselesi değil. Sonuçta Dila da Kuzgun’un bir kaybı.

Çiftin kişilikleriyle sorunum yok, Dila’yı da suçlu görmüyorum asla. Ama aşk konusunda çok da farklı düşünmüyoruz. Kuzgun elbette ki Dila’yı görür görmez intikamından vazgeçmeyecekti. Ama onu böyle umarsızca kullanması, hiç pişmanlık, kendiyle savaş vs göremememiz büyük hataydı bence. Aşkıyla savaşan adam yoktu ortada. Hala yok. Direnci biraz kırıldı ama vay be adam ne seviyor demek zor. Dila aşağılandı, kullanıldı, zorlandı. Niye kızmasın Kuzgun’a? He yine gitti attı kendini kurşunların önüne:) Ama şuna katılıyorum daha Kuzgun’a ikna olmamışken bir de Dila’yı soğutuyorlar. Dev sıkıntı:) Bu böyle gidecekse ben zaten izlemem. Şu an umudum iki tarafın büyük bir kırılma yaşayıp birllkte hareket etmesi. Ümit var. Ama böyle sürekli onunki yalan mı, bununki strateji mi, o bunu bu şunu satacak mı yazacaklarsa işim olmaz:) Romeo ve Juliette birbirleriyle savaşmıyorlardı:)))

Bora ve Behram işbirliği olabilir mi diye düşündüm. Sonuçta ya Behram göz yumdu ya da bilmiyordu, gitti Bora’nın icazeti:) Terzi düğün yemeğinde niye yapılan hataların bedelinden, atılan kurşunlardan, zaaflardan bahsetti o da garibime gitti. Neyse, dediğiniz gibi izleyip göreceğiz. Ama aşk konusunda sıkıntıya katılıyorum. İnsan gönül rahatlığıyla birbirlerini nasıl seviyorlar diyemiyor. Kız kurşuna atlıyor yine de diyemiyoruz. Ama küçük ama büyük akıllarda hep bir acaba var. Dila’nın atılışı strateji diyen var, Kuzgun’un fragmandaki itirafı oyun diyen var. Belli ki izleyici tam inanmamış. İkisi arasında yeni bir “hislerle oynama” durumuna ben katlanamam. Çünkü ben aşk için izliyorum. Kuzgun’un intikamına ya bu çocuk vazgeçse ya artık yapacağını yaptı gözüyle bakıyorum. O kadar intikamcı değilim:)))
    Konu Zuzinha tarafından (14-04-19 Saat 02:27 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    itouch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Karşıyaka
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    140

Aldığı Beğeni: 74

Bahsedilme
    2 Mesaj

Yorumlarınızı okumak çok zevkli oluyor, bir çok açılardan görüşlerimiz benzeşiyor, bana göre kuzgun dila ya aşık ama bu aşk sanki askıya alınmış ve öncelik kuzgunun başına gelenlerin sorumlularına hesap sorulması, onların mahkum edilmesi sırasındayız, daha bora nın babasının kuzgunun hayatındaki olumsuzluğa neden olan kaçırılmasının bora ile yüzleşilmesi konusu yaşanmadı, dizide çok olaylar göreceğiz daha, ama şurası kesin ki kuzgun dizisi Cesur ve Güzel dizisinden sonra seyrettiğim en zevkli dizi görünümünü şu kadar izlediklerim ile başarı ile kazanmış durumda, bu sebeple ben bu dizinin bu sezon sezon finali yaparak gelecek sezon da devam edeceğini düşünüyorum, bana göre dila ile kuzgun arasındaki kıvılcımlar 10. bölümde filizleri köklüleşecek, ama bora ile ali gelecek bölümden itibaren, önemli oranda bedel ödeyecekler, benim düşüncelerim bu yönde,
    Keepintouch

Durum:
    Kuzgun92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    Hamburg
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    1

Aldığı Beğeni: 12

Bahsedilme
    0 Mesaj

Birsey dicem: sizcede bu dizinin en oturmuş karakteri Ali değil mi? Aytek Şayan beyefendide hakkını veriyor rölünün, gerçekten çok inandırıcı ve yaptığı hiçbirsey sırıtmıyor. Kuzguna ve Dilaya karşı bir çok lafını yesede inandırıcılığını kaybetmedi, çizgisinden çıkmadı bence. Kutluyorum

Durum:
    Zuzinha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    386

Aldığı Beğeni: 910

Bahsedilme
    1 Mesaj

Alıntı Kuzgun92 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birsey dicem: sizcede bu dizinin en oturmuş karakteri Ali değil mi? Aytek Şayan beyefendide hakkını veriyor rölünün, gerçekten çok inandırıcı ve yaptığı hiçbirsey sırıtmıyor. Kuzguna ve Dilaya karşı bir çok lafını yesede inandırıcılığını kaybetmedi, çizgisinden çıkmadı bence. Kutluyorum
    Ben seviyorum Ali'yi. Bir kere her şeyden önce samimi. Sinsiliği yok hiç:) Kuzgun'la birlik olsunlar çok istiyorum. Kendini ispat etmek için çırpınan, hatalar yapan ama ailesini çok seven biri Ali. Tamam tuhaf entrikalar çevirmiyor değil ama nabalım:)

Özet ve fotoğraflar enfes. Kuzgun sonunda aşkını kabullenmiş. Her zamanki gibi dizinin düzlemi değişiyor. Taşlar yeniden oynamış gibi görünüyor. 2. fragmanı heyecanla bekliyorum. Dila'sı için ağlayan, ona gözü gibi bakan Kuzgun'a doyamammm. Bu olay Kuzgun'un Dila'yla ilişkisine bakış açısını değiştirir diyor özette. Dila'ya değil ilişkilerine bkaış açısı değişmiş. Galiba kızın onu sevdiğini yeni anladı şapşik:)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 188 kullanıcı var. (12 üye ve 176 konuk)

1. Kuzgun92,
  2. itouch,
  3. shiverman,
  4. zorlu ikili,
  5. Katherine,
  6. fido,
  7. Osysia,
  8. Bristow,
  9. Nergiz Bloom,
  10. erbakk,
  11. messi1,
  12. Hayatsu55