Sayfa 85/210 İlkİlk ... 357581828384858687888995135185 ... SonSon
1049 sonuçtan 421 ile 425 arası

Konu: Kuzgun - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    Zuzinha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Bahsedilme
    1 Mesaj

Standart Cevap: Kuzgun - Bölüm Yorumları

Alıntı elmasemel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Zuzinha

Alıntı yapmayı umarım unutmamışımdır:)) Yorumları sürekli okuyup cevap bu yoruma kismet olmuş.Altını çizdiğim kısıma katılmamak elde değil tv izlemyi uzun süreden beri bırakan hatta yorum yazmayalı yıllar olmuş ama bu Kuzdil var ya beni sonunda DF girmeye mecbur etti :)) Dila beni ilk defa bu bölüm sinir etti.Aklı başında güçlü bir kadın karakter buldum(üstelik Burcu harika oynuyor ) onuda benzettiler yerli dizi kadınlarına:))) Neden kadınlar hep arkadan iş çevirir pozisyonunda ve güvenilmez karaktere sokuluyor bölümler ilerleyince neden ilk bölümlerdeki aklına eseni yapan kendince doğruları yapmaya çalışan Dila nerede herşeyi Kudret'e yumurtlayan Dila.Ahh Kuzguncum ilk defa bir erkek karakteri savunduracak bana bu senin Dilan

Her yorumu okuduğum ve harika teoriler üreten arkadaşların ellerine sağlık.
    Sevgili elmasemel, kuzdilzedelerin arasına hoşgeldin:)

Benim bir karakterde en tahammül edemediğim şey üstten bakması, aynaya bakmaması. Dila, adil olmaya çalışıyorum dedi durdu. Ne vakit gördük adil olmaya çalıştığını? Sevdiklerini korumaya çalıştığı doğrudur. Ama bir adamı iftira ederek hapse tıktılar. Bu suçlarını itiraf etmeden nasıl adil olabilirler? Cebecilere gidip boynumuz kıldan ince deyip diz çökmeden o Dila nasıl adil olabilir? Bunları yapsın demiyorum yanlış anlaşılmasın. Adaletin kılıcı olmak zorunda falan değil. Ama öyleymiş gibi konuşmasın. Çok itici oluyor. Ben onu herkese bizim suçumuz, borcumuz diye ayar verirken seviyordum:) Yani bu bölüm izlediğim Dila'ya ne söylesem az. Ona güvenmiyorum. E Kuzgun desek onun da affedici tarafına güvenmek çok zor Bu böyle nereye gidecek bilmiyorum.

Bu arada aklıma geldi. Senaristlerin önceki dizisi Kara Sevda'da da esas oğlan Kemal ispitçi ve doğrucu davut bir şeydi beni hasta etmişti. Esas kız, kardeşinin işlediği cinayetle tehdit ediliyordu. O yüzden evlenmişti zalimin biriyle. Esas oğlan bunu öğrendi sustu. Kız, ikiz kardeşim hapse girerse ölürüm dediği için. Buraya kadar ok. Ama sonra ne oldu? Kartal gibi Kemal'in kardeşi de esas oğlanın intikam sevdasındaki kötü adamların piyonu oldu. İstemeden katil oldu. Peki Kemal ne yaptı? Kardeşini ispitledi polise. Yeminle! Doğru olanı yapmış. Huleyn sevdiceğinin kardeşine sustun kendi kardeşine neden konuştun? Diziyi izlemeyi o ara bırakmıştım şimdi Dila'nin jurnalciliğiyle bir dejavu yaşadım. Demem o ki, senaristler şu an harika, adalet savaşçısı bir Dila yazdıklarını düşünüyorlar. Kimse arkasından bir sürpriz çıkacak meğer Dila böyle yapıyormuş denecek sanmasın. İçinizde boşa ümit yeşertmeyin arkadaşlarım. Onu bu jurnalci haliyle sevmeye çalışacağız

Alıntı Osysia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gündüz buna bir şeyler yazacaktım da alıntı yapamayınca kaldı, içimde kalmasın bari şimdi yazayım.

Malum Dila adaleti yanıltma, mafya masalarında pis işlerin başına geçerek kaçakçılık yapma, şantaj, tehdit, hem ispiyonculuk hem ihbarcılık, muhbirlik, bla bla her türlü karanlık işe daldı.

Hele o bilardo masasında resmen hem kadınlığını kullandı hem Kuzgun’un dağılmışlığından yararlandı. Buna da çok içerledim söylemeden edemem.

Dila ne zaman vazgeçer? Bence direkt kendi elini kana buladığı an bir durup düşünür ben ne yapıyorum der? Çünkü orada bi adrenalinle kan akışı hızlanır da bi tıkanıklık açılır bi oksijen falan gider. Sonra ben ne yapıyorum, niye kendi ellerimle bütün aile sırlarımızı bu Kudret sümsüğüne anlatıyorum der. Delilleri hazırlayıp hepimizi hapse tuktırsam mis gibi ne diye daha fazla insan ölsün diye bekliyorum ki der. Sonra vazgeçer mi bilmem ama bi sürecik durur gibi geldi.

Evet böyle saçmalayacaktım bitirdim. ne yapayım ayol? Geçen hafta fragmanlarla ne coştuk elimize ne geldi? Şimdi aynı yatağa koymuşlar valla zerre heyecan yaratmıyor? Acaba dila uykusunda Kuzgunu mu konuşturup ağzından aldığı lafları mı Kudre’e ispikleyecek diye sorgularken buluyorum kendimi. Bize de yazık. Ayol Boriş’imle Derviş babamın ömrü bile Kudret kadar uzun olmadı.

Son kararımı açıklıyorum bu Kudret kesin ferman’la iş tutuyor. En önemli sorunun cevabından belli bunun olacağı. Ferman o kadar bilgi akışını nereden ve nasıl sağlıyor? Tabii ki her şeyi gammazlayan Dila’dan gidiyor. Dila yine bir seçim yaptı ve o seçim yine sevdiklerinin tepesinde patladı olacak.

Ha bir de Ferman da Yusuf olmasa Boriş’im ölümüyle Ali’nin alakası olduğunu nereden bilecek?
    Şimdi benim güzel bajım, kendi ellerimle ateşe attığım can forumdaşım Error vermekte çok haklısın. Ben artık Dila'nın kabahatlerini geçtim, acaba hiç ikisinin birbirine bizim de onlara güvendiğimizi görecek miyiz diye endişeliyim. Bir bölümcük olsun yaşanacak mı böyle bir şey?

Şimdi matematik olarak, sebeplerini şunu bunu düşünmeden baktığımızda, ilk 8 bölüm Dila'yı kullanan, ona Bilgin malikanesine girmek için yanaşan bir Kuzgun vardı. O Kuzgun ne kendi sevdasının farkındaydı ne de ne yaparsa yapsın Dİla'nın ona olan sevgisinin. Hepsini vicdan, merhamet, suçluluk falan sanıyordu. O Kuzgun hep kurban edilmişti. Biri kendisini onun için kurban edince kalbi şok yedi Öncesinde beni hasta etmiyor değildi

Sonraki 8 bölüm sürmeyeceğini umuyorum ama işte yeni Dila da Kuzgun'u kullanıyor, bilgi için yanaşıyor. Onunkini bin beter yapan Kuzgun'a karşı başkalarıyla bir olmuş gibi olması. Kuzgun ne yapsa yine ikisinin arasında yaşanıyordu. Kuzgun'un amacı Dila'ya zarar vermek değildi ama onu bir araç gibi kullandı. Dila ise Kuzgun'a zarar vermek isteyenlerle işbirliği yapıyor. O yüzden bu sadece onun Kuzgun'a olan sevgisini değil karakterini de sorgulamamıza neden oluyor. Ama tabi şu da var Kuzgun başkasından intikam peşindeydi Dila direk Kuzgun'dan intikam peşinde Dila da sevildiğine inanmıyor. Kuzgun ne yapıyorsa suçluluktan, vicdandan yapıyor vs sanıyor. Dila'nın da Kuzgun'un aşkına inanması zor bu noktada. Onu inandıracak şey ne olacak? Kuzgun'un yumuşak karnı kurban edilmekti. Oradan vurdu Dila onu. Kendini kurban ederek. Peki Dila'nın yumuşak karnı ne? Yalnızlık olabilir mi? Düğün sahnesinde de Kuzgun asırlık yalnızlığına benimle son verdi dedi:) Ama yani Kuzgun ne yapacak da Dila bu adam beni seviyor asla yalnız bırakmaz diyecek? Öyle bir şey mi olacak? Kız bunun için mi evsiz barksız kaldı?:) Sonuçta kurban edilmek konusunda keskin bir şey yaşanabilir de yalnızlık öyle bir mevzu değil. Başka ne olabilir? Dila, Kuzgun ne yaparsa hayatta kimse benim için bunu yapmadı diyebilir? Ne yaparsa güvenir, inanır? Gerçi mafya terzi dede bilge Derviş Behram Adıvar Cevheri'nin bir lafı var. Birbiriniz kaç kere ölmeniz gerekiyorsa öleceksiniz demişti. Bu durumda Kuzgun da bir kurşun yer. Ya da onun için farklı bir enstantane yazılır. Öncesinde uyarı gelir. Biri birini şu şekilde kurtarırsa anlamı şudur diye Ay sinirlerim bozuluyor ya

Ferman, Yusuf mu? Yani koskoca Kuzgun'un babasına o metalik ses be kötü repliklerle giriş yaptırdılarsa yazıklar olsun Ayrıca Yusuf neden babasını öldürtmek gibi aşırı derecede pis bir işi oğluna yıkıyor? Ailesini çirkin işlerine alet edecekse bunca sene niye bir el uzatmamış? Ayrıca Bora'ya destek verdi silahlı saldırı için. Oğlunu öldürmesine izin mi verdi yani? Ya da riske atmasına? Kabul edilebilemez:) Kudret Ferman'ın adamı çıkar mı? Bilemedim. Ama şidi aklıma geldi, asıl akıllı tehlikeli düşman Şermin:) Dila çakallık etti o adamı yakaladı sanıyor. Şermin yakalattı bilerek kesin. Çocuğa bak şimdi beni dinle şöyle yapacaksın dedi ne dediğini göstermediler ertesi sahnede yakalandı. Kesin bilerek kumpas. Zaten Dila'ya patladı. Şermin Kuzgun'a gösterse bu kadar etkili olmazdı. Aptalsın Dila. Kendini uyanık sanıyorsun. Her konuda farkındalığın düşük Beni illet ettin Dilaaa. Ne .çok sevmiştim oysa ben seni. Burcu'm Bircik'im isyan et. Ben bu ispitçiyi oynamam insan gibi yazın de

Bir de artık öpüşür gibi olup öpüşmedikleri fragmanlar önizlemeler çekmeye utanın ya. Yeter yani. İzlemeyen biri olsam gülerim bu ne dizisi acaba Hint mi falan derim? Her fragmana bölümün son sahnesini de koymayın. Çok saçma. Ben mi diyeceğim bunları size insan hayret ediyor

Şu ikisini öpüştürün, tüm dünyaya karşı ikimiziz yapın. Dila Kuzgun'u asla kurban etmesin. Kuzgun Dila'yı asla yalnız bırakmasın.

Peki sizce niye gidip kayınvalidede yatıya kalmışlar? Sokakta kaldılar diye mi? Çok saçma otele gidin:) Kuzgun dün ayaklarını sürüye sürüye girdiği eve yatıya gitme seviyesine nasıl geldi?

Durum:
    ayferz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    Ankara
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Merhabalar,
    Bölüme o kadar yükselince hayal kırıklığı da çok oldu sanırım. Forumun geneli ve benim içinde Dila-Kuzgun ilişkisi açısından bir hayal kırıklığı oldu. Dila zaten dizilerdeki klasik esas kızlardan olmadığı için pek empati kurulamıyordu bu bölüm bağlantı biraz daha fazla koptu. Reytinglere yansıması da geçen haftaki bölüme göre daha düşük gelmesiyle sonuçlandı. Geçen hafta Dila'nın Kuzgun'un onun için yaptıklarını vicdani olarak düşündüğünden bu bölüm duygusal olarak daha da yakınlaşacağı gibi bir sonuç çıkarmıştım. Keza Kuzgun'un duygusal durumu gerçekten bu duruma çok da uygundu. 20 yıl sonra yeniden ihanete uğradığı, ailesiz olarak geçirdiği zamanla ilgili vurucu şeyler öğrendiği anda Dila'dan istediği gibi bir yakınlık göremedi. İntikam motivasyonunun bile sekteye uğradığı bu anda aslında güvenebileceği, koşulsuz, ne olursa olsun onun yanında olacağını görebileceği tek kişinin Dila olmasını bekledim. Üstelik Kuzgun'un içinde fırtınalar koparken ve birazcık olsa da duvarlarını indirmeye hazırken -yine de konuştukları ağladığı anların gerçek olduğunu düşünsem de- sonrasında yaptıkları ile bana da bölüm bittiğinde iyi ki herhangi bir öpüşme vs olmamış dedim. Çünkü anlamsız bir ilişkide tensel temasın herhangi bir etkisi olacağını da çok düşünemiyorum. Yani bu bölüme çok da konuşulacak birşey bırakmadılar.

Yine de en azından bu bölümü atlayalım ve Kuzdil hatrına şans verelim.Kuzdil'i nasıl toparlanabileceği ile ilgili teorilerimizi konuşabiliriz. Belki senarist de okur Ben Kuzgun'un Selçuk'un fotoğrafını çekip Cihan'a göndermesinden en azından polis kısmını araştırıp bulabileceğini düşündüm. Ama paket ile ilgili kısmı nasıl yaparız bilmiyorum Belki Dila bu bölüm hem babasının yetkilerini almasının ne olduğunu idrak eder hem de Kudrete güvenemeyeceği birşeyler bulur. Gerçi o kısım da ayrı bir saçmalık oldu. Dila'nın yetkilerini elinden almakla verilen icazetin ne önemi kaldı ki? Daha geçen bölüm Kuzgun'un bile adım atmakta zorlandığı Meryem'in evinde Kuzdil niçin kaldı ki? Acaba Dila'nın yüzüğünün olmaması çekim hatası mı? Dila saati Kuzgun'a verirken ne bulduğunu söyleyecek mi? Sırlarla gerilen Kuzgun ve Dila çok ateşli bir kavga edip, eteklerindeki taşları döküp yeni bir başlangıç yapabilirler mi? Zuzinha bize ilk öpüşmeleri ile ilgili güzel bir senaryo yazmaz mı? Not: Zuzinha umarım haddimi aşmamışımdır.Daha önceki dizilerdeki yorumlarını, senaryolarını takip ettiğimden rica ettim. Hatta dizilerdeki olayların ters yüzü ile ilgili olarak da çok güzel yorumlarını da biliyorum. Belki bir ara Kuzdil içinde yaparsın Bölümün ilk sahnesinde Dila'nın sarılamaması hangi bölümdü hatırlayamadım ama Kuzgun'un sarılamadığı sahneye mi karşılıktı diye düşündüm. Acaba bütün o ters yüzler burda da karşımıza çıkacak mı?

Yani hazır yeni katılımcılar gelmişken, güzel yorumlar paylaşımlar artmaya başlamışken devam mı etsek

Durum:
    itouch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Karşıyaka
    Konular
    0
    Bahsedilme
    2 Mesaj

Bir kere görünen köy kılavuz istemez misali bu sezon kuzgun da öpüşme yok bu gerçek, diğer yandan geçmiş bitmiş demektir gelelim son ilk sahneye demek ki dila babasının köşkünden ayrıldı ama nasıl kuzgun kendisini baba ocağına çağırdığı için giderken arabaya eşyalarını da aldı arabada yüzüğünü düşürdü son günlerin stresinden zayıflamış olmalı kuzgunla kayın validesinin yatağında mışıl mışıl uyudu neden mi kuzgunun babasını görmeye gidecekler kuzgunun dedesi tatile çıktı, dila şimdi fermanın elini öpecek ferman oğluna sarılacak artık benim yerime sen bakacaksın diyecek kuzgun ilk iş olarak bora ya ceza kesecek bora nın cezası babasının mal varlığını kuzgun a devretmek otomatikman şermin in elindeki yetkileri de kuzgun gasp edecek demişti ya o bina benim olacak, Behram ve Ferman baba oğul birbirlerine kavuşacaklar tavla oynayacaklar birlikte ilk icraatları kudret i hakkari ye yolcu etmek olacak, ali karısından boşanacak kadın kartal ile evlenecek rıza yı hapiste behram mefta yaptıracak ali bora çatışmasında bora aliyi haklayacak dila İngiltere ye kaçmak için giderken kuzgun onu yakalayacak eve kapatacak, kuzgun ailesini toplayıp rahmetli rıfatın köşküne yerleşecek dila boşanmak isteyecek şermin ailesi ve dila Rıfat ın eski evine taşınacak, bora kuzgun un hizmetine girecek,
    Keepintouch

Durum:
    Osysia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Mavi Liman...
    Konular
    0
    Bahsedilme
    2 Mesaj

Yeni gelen arkadaşlar hoşgelmişler, Dila’nın değişimi sadece Kuzgun’u değil herkesin dilinin Mührünü çözdü galiba.

Ayferz, çok haklısın her hafta daldığımız rüyadan, hayallerden bizi Kuzgun soğuk su etkisiyle uyandırırdı. Bu hafta Dila eşekten düşmüş karpuza çevirdi. Haftaya makul gerekçelerle toplarlar inşallah

Zuzum yine olsun seninle yine gelirim, sıkıntı yok sonuna kadar da çemkiririm yine sıkıntı yok. Yeterki KuzDiller yolundan şaşmasın.

Kudret Ferman’ın adamı çıkmazsa o kadar bilgi akışı ve ihanet de boşa çıkacak gibi gelmeye başladı. Ferman yusuf mu bilmiyorum ama büyük olasılık öyle düşünüyorum. Peki bu adamı kötü yapan neydi? Behram ben öldürdüm derken başka bir şey mi kastediyordu acaba? 18 yaşında kaybettik dediği günden bahsetmiş de olabilir. Ben öldürdüm derken Kuzgun’un damarına basmak için yapmış da olabilir. Ben nedense o ölümün Behram’la alakası olmadığını düşünmeye başladım. Yani o çaya bir şey kattı da biz o öldürdü sandık ama belki o da Yusuf’un babasından intikamının başlangıcıydı. Sonuçta Kuzgun kayboldu, karısı çocukları perişan oldu. Önce gözlerinin önünde öldü. Sonra babasının yoluna taş koyacak noktaya geldi. Tabi 20 yıl Kuzgun’un kayboluşu var...o süreçte ne yapmış niye yokmuş bilinmez, en önemlisi niye Kuzgun’la birlikte ortaya çıkmış? Yoksa cinsiyet değiştirip Kudret ismiyle mi içlerine sızmış?

Şermin teorine bayıldım. Bırak Dila kendisini cin gibi sansın. Diyorum en tepedeki koltuğun bir numaralı adayı o.

Behram tarifine de bayıldım.

Bak şimdi Kuzgun konusunda çok haklısın. Ama Kuzgun aynı şeyleri ailesine de yaptı ama alttan alta içinin gittiği de belliydi. Dila konusunda duyguları belli değildi diyoruz ama adam ilk başta direkt kalbine kazımış ismi. Zaten oradan açık edilmişti ben çoğu sahneyi inkar gibi izledim. Kuzgun’un kalbi hala ona atmasa havaalanı çıkışında ilk gördüğü hale düşmezdi, onu son gördüğü hali hatırlayıp içi cızlamazdı, Dila’nın saç kesip dilek yazdığı yerde “kuzgun geri dönsün” yazısını görünce ağzı mutluluktan kulaklarına varmazdı, terastan geri ilerleyen Dila için aklı çıkmazdı. Kadın azcık yakınlaşınca kendini dağa taşa vurmazdı, deniz bulsa atlayacaktı, o bile söndürmezdi. Dila’nın aldanışı Kuzgun’un böyle inatçı, intikamcı ve katılaşmış bi kalbi olacağını düşünmemesi oldu. İlk kaybettiği gün gibi bulacağını falan sandı. Kaldı ki Kuzgun da Dila’nın arkasından çevirdiği ne varsa açıkça yüzüne söyledi, ben yaptım, ben öldürdüm, al bunlar da deliller, durmayacağım devam edeceğim... gizlenmiyor olması zaten Kuzgun’a bilenmeme engel oldu diyebilirim. Ha Dila çok alttan aldı, çok direndi... ona bir şey demem. Kuzgundan kazık da yedi ama yerken bir şekilde kuyruğu dik tutmak için karşı hamle de yaptı. Birbirlerine madik attılar ama böyle Dila’nın geldiği noktaya gelmesi için ne oldu? Benim aklıma bir şey gelmiyor. Biz Şermin’e diyoruz ama şu an ki Dila ondan on kat daha sinsi. Şermin’i kestiriyoruz, yeri belli ama Dila’yı kestiremiyoruz. Aynı şekilde Kuzgun’dan da emin olamıyoruz. Bu izleyici açısından çok acımasızca.

Kuzgun ne yapsa Dila ona güvenir? Şu son Kuzgun’un vurulduğu sahne yok mu? Orada Kuzgun silahını indirir gibi oluyor ya, o an o hareketi çok spontaneydi. Sonuçta prodüksiyon farklıydı, kuzgun Ali’nin silahını çekmesini bekledi resmen. O şekilde vurduracaktı belki kendisini derken Dila geldi. Bence o silahın Dila istedi diye inişi çok şey anlatıyor. Tabi sonuçta bu işin bir oyun olması bunun ayırtına varamaz. Ancak Kuzgun’un yoluna baş koyduğu intikamından olmasa bile o yolda bir şeylerden vazgeçmesi önemli bence. Ali ve Rıfat’ı affetmesi olabilir belki. Mümkün olur mu bilmiyorum, af da etmez belki ama ne bileyim ateşkes imzalanır belki. Tabi samimiyetine inandırması lazım, bu süreçte ilerleme kaydedip ailesini ve sevdiklerini kendi kalkanının içine alışını da izlemeliyiz. Kuzgun için aklıma bu geliyor ama Dila’nın yaptıklarının affı işinden emin değilim çünkü yaptıklarının ne samimi ne de mantığa yatkın bir açıklaması yok. Niye yaptın karıcım? Bilgin kızlık soyadımızı temize çekmek için kocacım.

Bence hiç öpüşmesinler. Tutkuyu kaybettik yeniden bulana kadar hükümsüzdür.

Kuzgun’u babasının evine sokan şey neydi? Babasının yaşıyor oluşu. Kardeşleriyle ve annesiyle ilk defa aynı kaderi paylaşıyor. Yusuf babası sadece onu değil hiçbirini seçmemiş. Bir çeşit tehdit unsuru olabilir. Behram “beni öldürmek demek ailenin, kardeşlerinin, karının ölmesi demek” demişti. Sonuçta gitti Behram’a sıktı, Behram öldü dedikodusu illa yayılacak. Bence Behram bunu söylerken de tehdit etmiyordu, uyarıyordu. Ailesini ve Kuzgun’u koruduğunu ima ediyordu. Bu bence Behram’la Kuzgun’un Ferman’ı veya Yusuf’u ortaya çıkarmak için kurduğu bir tuzak. Bence Kuzgun intikam mı yükselmek mi sorunsalının da kararını verdi. Dolayısıyla Kuzgun da tüm değer verdiklerini tek çatıda toplamıştır ki koruyabilsin.

Son olarak da. Önizlemedeki sahnede Dila’nın yüzüğü yok demiştin ya. O konudaki fikrin de şöyle. Kuzgun Dila’nın yüzüğünde yazan ismiyle alakalı bir şey diyecek, Dila da “hiç bir manası yok gördüğün gibi attım gitti” diyecek ve çıkarıp eline verecek.

İyi geceler dilerim.
    Konu Osysia tarafından (26-04-19 Saat 00:41:23 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    Zuzinha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Bahsedilme
    1 Mesaj

Sevgili ayferz, sen de Dilazedelere hoş geldinSenaryo isteğin beni çok onore etti açıkçası yorumunu çok keyifle okudum. Bu aralar Kuzdil titreşimim zayıfladı. Toparlayınca ilham gelir yeter illallah deseniz de ben ne senaryolar yazarım onlara:) Şu an için öpüşmelerini istemiyorum. kuzgun kaç evladım seni yine üzecekler modundayım:)

Osiş'im valla şimdi foruma onu yazmaya geldim. Bu Kuzgun tüm sevdiklerini bir çatı altına mı topluyor diye. EN mantıklı açıklama o. Yoksa ne Dila'yı hissesi yok diye kapı önüne koyarlar ne de Kuzgun yatacak yer olsun diye o eve gider. Dila'ya ve ahaliye gerçek sebebi söylemez diye düşünüyorum. Ne uyduracak acaba? :) Yüzük teorini beğendim ilginçmiş. Bir şekilde Kuzgun'a kızıp çıkarabilir. Ama temennimiz Kuzgun'un çıkarmasıydı ki Dila içini görsün Gerçi ne biliyoruz belki de isim falan yazdırmadı. Dizinin bir teması da bu. Saat, yüzük, gövde nereye bulunursa isim kazınıyor

Kuzgun konusuna gelince, şimdi bilemiyorum sen üst üste izledin belki farklı oluyordur. Ya da bu benim hissimdir. Ama ben Kuzgun'un içinin gittiğini hiç hissetmedim inanır mısın? Hatta kızı görünce heyecanlanmıştı, ağacın altında gerçekten sarılmıştı ne oldu o çocuğa dedim Evet mantıken hala seviyor olması gerekir. Dila da kendini kurşuna attı mantıken seviyor:) Ama ben o zamanlar Kuzgun'un kendiyle savaşını hiç hissedemedim. İçinin gittiğini, Dila'ya yaptıklarından pişmanlık ya da ona yakın bir şey hissettiğini hiç görmedim. Kıza zaafı vardı evet. O başka bir şey. Ama sonuçta kızı aynı Rıfat'ın kullandığı gibi kullandı. Hatta paketi kesin biliyor aynı numarayı Dila'ya çekti, o eve girmek için Dila'yı kullandı dedim. Ama şu an bilmiyor gibi. Ya da numara yapıyor kıza. Söylersem bildiğimi vicdanı nefes alır, sürünsün diyor

Dila-Kudret-Behram üçlüsünde aşırı derecede anlamsızlık var. Sanırsın ki Behram'ın değil Kuzgun'un peşindeler. Dila her şeyi niye ispiyonluyor? Behram'a ulaşmak için mi Kuzgun'u tutuklatmak için mi? Senin derdin ne Dila? :) Kendince Kudret'e zamanında müdahale ettirip Kuzgun'u korumak mı istiyor? Gerçekten Kudret için mi yaklaşıyor? Kudret yönlendirmese merak etmeyecek miydi ne yapıyor? Yardım etmeyecek miydi? Çok kötü işlediler bu hadiseyi. Çok yanlış işlediler. Dila Kuzgun'u hapse göndermeye mi çalışıyor? Bunu hangi evrende kabul edebiliriz? :) Dila 8 yaşındaki safsalaklığını koruyor bence. Kuzgun'u hapse göndermeye çalışsa ona buna bulaşma demez. Çalışmıyorsa niye aldıkları nefesi Kudret'e haber veriyor. Bir sürü gereksiz gerginlik. Dİla'yı hiç anlamadım bu bölüm. İnşallah eteğindeki taşları döker Kuzgun'a. Sonuçta aslında yapabileceği çok haklı konuşmalar var ama o uyuzluğu, ispiyonculuğu tercih ediyor:)

Mesela insanı en çok güvendikleri öldürür dedi. Ben Dila olsam biliyorum, sen de beni öldürdün derdim. İhanetten, kazıktan bahsediyor. Dila'nın da dediği gibi dünyanın en büyük kazığını gelip bu kızın sırtına kendi batırmadı mı? Ama Dila bunları diyeceğine yumruğunu sıkıyor, ispiyon ediyor, kolay kız değilim ben diye laf sokuyor falan Sonuçta Kuzgun'un bu noktada Dila'dan sadakat beklemeye hakkı yok. Açıkça kıza güvenmediğini de söyledi. Bu kız tekrar kullanılacağım korkusuyla yaklaşmazdı Kuzgun'a. Kudret bahanesi oldu. Ama işte senaristler belki de kendi hikayelerinin içerisinde kayboluyor, karakterin hareketlerini eğip bükerken bize nasıl görüneceğini tahmin edemiyorlar. Dila'nın Kuzgun'a kızgın olmasına ok'iz. Sadakat beklemiyoruz. Yakınlıktan korkması normal. Adam kızı her seferinde ezdi geçti. Ama işte bu hadiseye yok ailemin adını temizleyeceğim (onlar hala aynı pislikler nasıl olacak o?), Kuzgun hak ediyor mu söylemleri girince, ispiyonculuk gibi çirkin şeyler olunca ve o arada Kuzgun pambık olunca sigortalar atıyor.

Bu arada Kuzgun'un üzerindeki çamurları temizleyen Dila bir metafor olabilir mi? Dila önce Cebeci ailesine atılan çamuru temizlesin

Kuzgun vurulacaktı oyunda, silahı indirmek işine geldi. Hiç oradan kendisine puan veremeyeceğim:) Dila yattığın yerde 4 köşe olmuşsundur demekte haklı:)

Kuzgun Dila'ya kız ona hiçbir şey yapmamışken hatta ona her şeyi sunan, yanında olan tek kişiyken attı kazıklarını. Kızın güvenini kötüye kullandı. Asıl Dila desin hayatta güveneceğim kimse yok diye:) O yüzden konu affa dönerse Kuzgun'un da affedilmesi kolay değil. Unutacaklar:) Dila yediği kazığın acısıyla hareket ediyor. Kuzgun'un sadakat beklemesi dediğim gibi saçma olur. Kız Kuzgun'un gözüne bakarak babasına seni çıkaracağım dedi. Pek de sinsice hareket etmiyor. Kuzgun da pek şaşırmıyor Bozuluyor ayrı. Bendeki tel Adıvar soyadını Kudret'e yetiştirince koptu. Onu Kuzgun'un iyiliğini düşünerek yapmış olması ihtimalini zorluyorum ama pek bir şey bulamıyorum:) Sonuçta Dila'nın bu bölüm yaptıkları Kuzgun'a aşık olmasa bile doğru değildi. Neyi niye yaptığını bize hiç anlatamadı. Dediğim gibi Kuzgun'a diyecek çok lafları var ama onları demiyor 7/24 Kudret'le konuşuyor Sıkıntı büyük.

Çok çorba ettiler anacım diziyi. Allak bullak olduk. Sinirlerimiz bozuldu. Her şey yıldırım hızıyla bunların ilişkisi kağnı gibi ilerliyor. İçimiz şişti. Neyse yatıyorum ben:)

Herkese iyi geceler.

Edit: Sen de bilardo masasından dem vurmuşsun aşağıda sevgili kuzgun da. Ben niyeyse sevdim o sahneleri aksine. Kuzgun Bey'imiz kolay sevmiyor nasıl olsa. Beraber olması için aşka da ihtiyacı yok. Dila'nın her an hazır olduğunu biliyor. Fiziksel yaklaşım duygusal manipülasyon sayılmaz bu durumda:) Kuzgun Dila'nın güvenini kullandı. E Kuzgun'da güven yok. Nesini kullansaydı kız?:))) Ben seviyorum Dila'nın çekim gücünü kullanmasını. Hadiseyi ucuzlaştıran Kuzgun'du laflarıyla. Yesin hepsini. Tamam Dila'ya çok kızgınız ama Kuzgun'un da yemesi gereken tokatlar var:)
    Konu Zuzinha tarafından (26-04-19 Saat 10:48:17 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri