Sayfa 56/66 İlkİlk ... 646525354555657585960 ... SonSon
326 sonuçtan 276 ile 280 arası

Konu: Kuzgun - Bölüm Yorumları

Durum:
    Katherine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    222

Aldığı Beğeni: 316

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Kuzgun - Bölüm Yorumları

Dilanın arabasında Kuzgun’la ilgili deliller vardı. Madem Dila intihar edecekti o delilleri neden öyle ulu orta bıraktı? İntiharı bir anda mı düşündü ?
    Peki Ferman ? Madem Behram’ın masasıyla ilgili o kadar delil toplayabiliyor Kuzgun’u hapse Bora cinayetinden atmaya neden çalışıyor? Ya da neden o adamların yakalanmasını daha önce sağlamadı ? Sadece Behram’a ulaşıp onu öldürmek için mi?

Acaba Dila hem Behram’ı hem Ferman’ı kandırıp Kudret’le bu oyunu kurmuş olabilir mi? Ortadan kaybolmak ve öldü sanılmak için. İkisini birden polise verip kendisini de öldü göstermek ama karşılığında da Kuzgun’un peşini bırakmasını istemiş olabilir mi?
    Ama Kudret neden Behram’ın öldürülmesine izin versin. Vazgeçtim.

Dosyayı işleme koymasını ertesi gün yapmasını istemesi de tuhaf. Neden? Fermanla anlaştı ve Behram’ı mı öldürecek? Behramı polise vermesi yeterli değil mi? Ay ne çok soru sordum.

Not : ayrıca Yusuf yaşıyor ve Ferman’ın yanındaysa zaten Behram’ın kim olduğunu biliyor. Bu behramı bulma oyunu niye ?
    Konu Katherine tarafından (31-05-19 Saat 19:58 ) değiştirilmiştir.

2. Beğenenler;
    ayferz (01-06-19), Osysia (31-05-19), Zuzinha (01-06-19)

Durum:
    Osysia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Mavi Liman...
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    1,833

Aldığı Beğeni: 1,040

Bahsedilme
    2 Mesaj

Alıntı Katherine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Osysiacım ,
    Bence onlar da artık inanıyorlar Dilanın hain olduğuna. Yani karakterle ne yansıtmak istediler bilemiyorum ama yaptıklarını düzeltmek zorunda olduklarının farkındalar. Kendilerince birbirleriyle savaşan ama delice seven bir çift yazmaya çalıştılar sanırım ama bunlar sadece savaştı. Üstelik açık bir savaş da değildi birisi açıkça söylerken diğeri sinsilik yaptı. Neyse geçelim buraları da dalınca çıkamıyorum., dediğin gibi Dila madem ben karanlığım dedi Kuzgun Dilaya Dila Kuzgun’a dönüştü , Dilaya karanlığı kabul ettirip kendi yaptıklarını kabul ettirip Kuzgun için savaştırmak durumundalar.
    O zaman bu ölüm planlı ise Dilanın bir planı ise bir şekilde Kuzgun’u koruyor olmalı ama nasıl? Planlı ise Kuzgunun oraya geleceğini biliyor muydu? Ya da Kuzgun gelmese de Behram’ı vurup kendini vurup kayıplara mı karışacaktı? Nasıl olacaktı? Tek başına bunu yapamaz Fermanla ortak olmalı diye düşünüyorum. Ama bu işten Kuzgun’un bir çıkar sağlıyor olması lazım ki o nasıl olacak çok aklıma yatmıyor.
    Ben gerçekten intihar ettiğini düşünüyorum. Ama bu da çok acımasızca geliyor. Arkasında bir enkaz bırakacağının farkında. Dila bencil olduğu için bunu yapmaz demiyorum. Gerçekten intihar etmiştir. Planlı ise bir şekilde Kuzgun’un oraya gelmemesi gerekiyordu. Yani ölümünü görmemesi gerekiyordu belki. Ama aynı Ali ile olan sahnede olduğu gibi hesapta olmayan şeyler oldu.
    Katherine’cim haklı gibisin ama hatırlatmak istediğim noktalar var. Dila sürekli Kudret’e “Kuzgun’u bana sor, onu en iyi ben tanırım” falan diyordu. O günün akşamında Ali ve Behram’ın Meryem’e kurduğu tuzağı ve Kuzgun’un son anda yetiştiğini öğrendi Dila. Ali’yi boşuna yarına kadar saklamaya çalışmadı. Kuzgun’un delirip bunun hesabını soracağını biliyor demektir bu. Kuzgun’un Behram’a gideceğini de çok iyi biliyor. Ferman’la iş birliği yaptı ama planının tamamını Ferman biliyor mu emin değilim. Ferman ne istiyordu? Behram’ı Behram ne istiyordu Ferman’ı. Dila Behram’a tuzak kurdu, Ferman handaki adamları etkisiz hale getirdi ve Dila “bana yarım saat yeter” dedi. Dahası Dila şimdiye kadar takip edildiğini hep fark eden bir karakter oldu (Kuzgun hariç). Kuzgun’un kendisini takip ettiğini düşünmesi de olası çünkü Kuzgun Kudret’i çözdü, Ferman’dan haberdar, Kumru’yu bu işlere çekmemesini söyledi vs. Dila’nın Kuzgun’un kendisini takip ettirdiğini düşünmesi veya fark etmesi işten bile sayılmaz. Bence Dila Kuzgun’un geleceğini çok net olarak biliyordu. Oraya ölmeye gittiğini de çok belli ettiler zaten. Aksi olsa Kuzgun geldikten sonra intihar eder miydi? Hele bu şekilde Kuzgun’a hesap ödetir, ceza keser gibi? Aksine üzülmesin diye vazgeçer, ayrılınca herhangi bir yerde canına yine kıyardı. Adamların yarım saat sonra ayılacağını, Kudret’in elinde her bilgi varken ertesi günü bekleme olasılığı olmayacağını en azından adamların etrafta olabileceğini düşünmesi gerekirdi. Tüm bu olayların üstüne Kuzgun’un Dila’yı orada bırakıp gitme olasılığı olmadığı, orada kalacağını bile bile... orada Kuzgun’u tutmasının bir sebebi olmalı. De ki Kudret’in koruma programı olsun bu Dila’yı öldü göstersinler, niye böyle bir saçmalığa kalksın ki? Behram falan ölmüş, ölmese yakalanacak, kimi kimden niye koruyorsun? Yine çok acımasız şekilde oldu. Dila Behram’a kendisini öldürtmeye gitse de polise baskın yaptıracak olsa desek suçüstü gibi öyle bir şey de yok. Yani olayın hiçbir manası yok, bence delilik bile bunu anlatacak bir durum değil. Her şekilde bu seçenekler Kuzgun’a zarar. Dila’yı toplamanın yolu Dila’yı Kuzgun için bir şeylere çabalatmaktan geçiyor bence. Tabi kuzgun’u yakalatayım da cezasını çeksin de temizlensin ben beklerim onu gibi saçmalıklardan değil. Her şeyden önce zuzumun zamanında yazdığı gibi Meryem ve Dila Kuzgun’u terbiye etme çabalarından, değiştirme çabalarından vazgeçmeli onu olduğu gibi anlamaya çalışmalı yanında durarak iyileştirmeye çalışmalılar. Kuzgun’u öfkesiyle kabul etmek önemli, adam zaten direniyor kendince çabalıyor. Ama sürekli bu onu temizleme saçmalıkları adamın yoluna yeni engeller çıkarıyor. Kuzgun’un kayboldum lafı tesadüf değil. Yolunu bulmaya ihtiyacı var. Dila’nın da isminin hakkını verip karşılıksız, gönülden seven ve aşkını sahiplenen kişi olması lazım. Dila maaşallah ne seviyor ne aşkına sahip çıkıyor ne adamı cidden iyileştirmek gibi bir şeyler deniyor. Tek yaptığı kendisini adamın yaptıklarına siper etmek. Böyle çivi çiviyi söker diyerek mi yapacak bu işi? Yani Dila şu andan itibaren hangi seçenek olursa durumu çok daha kötü bir yere taşır; intiharı, polisle işbirliği, Ferman’la başka bir planı, öldü görünmesi, kaçması vs... bu finalden de Kuzgun’a yararlı bir şey yapmadan çıkacaksa Dila zaten bitikti yeni sezonun da ruhuna bir Fatiha okusunlar. Zoraki aldıkları 2 reytingi bile ararlar. Dila’nın intiharıyla Kuzgun’un yumuşaması gibi durumlar da yanlış olurdu zira yaptığının, acımasızlığının bir açıklaması yok. Madem ki senaristler farkındalar düzeltmeliler. Kalan 9 bölümse bile artık iyi bir şeyler yazmak için çabalamalılar. İyi derken olumlu gelişmelerden bahsediyorum, aşktan bahsediyorum. Her bölüm üstüne daha büyük acımasızlık koyarak yazmanın izleyici kaçırmaktan başka bir getirisi yok.

Senaristler Farkında da Dila resmen Kuzgun’a “ben hainim ya” diyerek laf soktu, bozulmuş bence konuya. Senaristler farkında da Dila’ya farkındalık yazmaları da şart gibi geliyor.

Kuzgun’un “başardın Behram, ben artık karanlığın ta kendisiyim” diyerek Behram’ı vurması da çok ilginç. Cidden karanlığın ta kendisi olsa Dila’yı vurması gerekirdi. Aslında Kuzgun içindeki karanlığı öldürdü Behram’la birlikte. Annesini ve Dila’yı da affetti bu bölüm. Annesi “bana bir kez anne dediğini duyayım da sonra öleyim” dedi. Kuzgun “anne” dedi. Dila “ölmeden sevdiğini senin ağzından duyayım” dedi Kuzgun “seviyorum” dedi. Çok kötü olaylar yaşadı ama Kuzgun’un ruhu özgürleşti, cidden intikam sayfası tamamen kapanmış olmalı. Kuzgun’un yeni amacı “babasını bulmak” olarak dönüştü. Şu an Yusuf ve Ferman en büyük muamma. Kuzgun babasını araştırma sürecinde neler olacak? Bu süreçte babası nasıl biri çıkacak, iyi mi kötü mü? Yaşıyor mu ölmüş mü? Önemli konular. Behram’ın koltuğu ne olacak? Yerine Ferman mı geçecek? Yusuf’un bu olaydaki rolü ne olacak?

Kuzgun intikamını tamamen bitirdi. İntikam alacak bir şey kalmadı zaten. Şimdi ne yapacak? Behram’ın koltuğunu istemediğini dile getirdi. Dila ve hamileliğe heyecanını gösterdi. Dila cidden vurulmuşsa onu bırakamayacağından eminim, başında bekler sabahtan akşama kadar. Sıfırdan başlama kararı alıp bir şekilde hikayeye Ferman ve Yusuf tekrar çekebilir. (İnşallah Dila ile bir çift olmayı başarabilirlerse bi anlamı olur belki). İçeri girecekse nasıl çıkacak? Ferman’la kapışsın diye kudret çıkarırmış. Bence Dila Kuzgun’u kaçırmak için plan yapmış olsun. Kendisini de yaksın. Bonnie ve Clyde gibi kaçak çift olsunlar. Ferman pislik yapınca kapışmaya dönsünler. Hep hayaller işte.
    Konu Osysia tarafından (31-05-19 Saat 20:30 ) değiştirilmiştir.

4. Beğenenler;
    ayferz (01-06-19), itouch (01-06-19), Katherine (31-05-19), tex.. (31-05-19)

Durum:
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Mavi Liman...
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    1,833

Bahsedilme
    2 Mesaj

Dilanın arabasında Kuzgun’la ilgili deliller vardı. Madem Dila intihar edecekti o delilleri neden öyle ulu orta bıraktı? İntiharı bir anda mı düşündü ?
    Peki Ferman ? Madem Behram’ın masasıyla ilgili o kadar delil toplayabiliyor Kuzgun’u hapse Bora cinayetinden atmaya neden çalışıyor? Ya da neden o adamların yakalanmasını daha önce sağlamadı ? Sadece Behram’a ulaşıp onu öldürmek için mi?

Acaba Dila hem Behram’ı hem Ferman’ı kandırıp Kudret’le bu oyunu kurmuş olabilir mi? Ortadan kaybolmak ve öldü sanılmak için. İkisini birden polise verip kendisini de öldü göstermek ama karşılığında da Kuzgun’un peşini bırakmasını istemiş olabilir mi?
    Ama Kudret neden Behram’ın öldürülmesine izin versin. Vazgeçtim.

Dosyayı işleme koymasını ertesi gün yapmasını istemesi de tuhaf. Neden? Fermanla anlaştı ve Behram’ı mı öldürecek? Behramı polise vermesi yeterli değil mi? Ay ne çok soru sordum.

Not : ayrıca Yusuf yaşıyor ve Ferman’ın yanındaysa zaten Behram’ın kim olduğunu biliyor. Bu behramı bulma oyunu niye ?
    Dila’nın intiharı o an düşünmesi imkansız geliyor bana. Annesinin mezarı ve babasının morg konuşmalarını boşa vermediler. Özellikle babasına “ben gelene kadar annemle birbirinize iyi bakın” demesi tesadüfi olamaz. Tüm bunları Behram’ın yanına giderken hatırlatmaları da tesadüf olamaz. “Ya ben Behram’ı Ya Behram beni” demedi dikkat edersen. “Ya sen beni ya ben Behram’ı” dedi. Ya da ne bileyim bugün burada “ya ben ya Behram ölecek” de demedi. Adres verdi, seçenek sundu.

Diyelim ki intihar niyeti yok. Behram gibi bir adamı öldürmeye gidiyorsun, ölme riskin de var flashbacklerden gayet belli bu durum da. Her halükarda o delilleri neden yok etmiyorsun da orada bırakıyorsun? Atıyorum ilk akla gelen kişi olarak Ali’nin eline geçse ne olacak? Herhangi biri görse ne olacak? Diyorum ya Kuzgun çıkarına bir plan yoksa Dila’nın yine affedilir bir yanı yok bu bölüm.

Mesela şey de ilginçti. Dila boşanma kararı aldı sonra sordu avukata henüz işeleme koyulmadığını öğrendi. Sonra evrakı almış sevişme sonrası kuzgun’un yanına koydu, aklında boşanma da vardı. Ama vazgeçti. Duvara o sözleri yazdı “bir oyun yaşamak dediğin, beni ya sevmeli ya öldürmeli”. Bu cümleyi yazmadan fikir değiştirdiyse değiştirdi ve Kuzgun’a bunu yazdı. Yoksa yatacak yeri de yok kadının.

Ferman bence Dila’nın tüm dosyayı vermediğini öğrendi. Kudretteki dostayı Selçuk görüyor sonuçta. Bora olayını bu yüzden ortaya atmış olabilir. Dila Ferman’la telefonda konuştu “benimle yüz yüze görüşeceksin çünkü Behram’ın kim olduğunu biliyorum” dedi. Daha sonra Dila ile Ferman’ın planları ortaya çıktı. Bence Dilanın Ferman’la görüşüp ne konuştuğu önemli konu. Benim Dila plan peşinde düşüncemi de destekleyen bir konu. Sonuçta Ferman’ın derdi Adıvar’ları yok etmekse önünde sonunda Kuzgun’un peşine düşeceği belli ama Kuzgun’u öldürmüyor, onun da Behram gibi zaafı var ondan Yusuf’un parmağı var gibi geliyor. O konu karışık, daha önce de Behram Bora’yı bir sebeple affetmişti. Ferman’dan duyup söylediği bir şey vardı, önemli bilgiler var elinde, nereden var? Ahahahah bilemedim Dila’nın hamileliğini öğrenip olmadık işler peşine de düşebilir.

Yusuf ve Ferman çok cacık çıkacak. Bu kadar gereksiz gizem ve saçma sapan işlerden tek anladığım bu.

6. Beğenenler;
    ayferz (01-06-19), itouch (01-06-19), Katherine (31-05-19), tex.. (31-05-19), Zuzinha (01-06-19)

Durum:
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Mavi Liman...
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    1,833

Bahsedilme
    2 Mesaj

Katherine’ciğim... Dila’nın duvara yazdığı cümlenin bir anlamı olmalı diyordum, Kuzgun bile meraklanıp aradı sordu. Boşuna değil o yazı. Ben hep Sezen’den şarkı diye düşündüm ama sen Gülten Akın yazınca jeton düştü Deli Kızın Türküsü aslında bir şiir. Üç bölümden oluşuyor şiir, bizim baktığımız son bölüm.

Avuçtaki yavru kuş detayı da çok hoş geldi.

DELİ KIZIN TÜRKÜSÜ
    I

Sabahleyin

Karayı kaldırın, mavi koyun, umudumu yitirmedim
    Beni çağırın gülümserken uykunun bir yerinde
    Eliniz beyazken uzatın isterim
    Karayı kaldırın, sevgi koyun umudumu yitirmedim

Ben ışıklar, konfetiler, bayramlar istemem
    Uzanmışım gölgeliğe bir başıma
    Şu uzaktan tükenmez yalnızlıktan
    İçten içe ürküyorum ama
    Böyle de iyiyim.

Siz dayanılmaz bir “Günaydın”sınız
    Sabah sabah insanı ayağına getiren
    Hiç yoktan dünyayı kendini sevdiren
    Siz çocuk ağızlı bir “Günaydın”sınız.

Çocuk ağzınızla biraz daha durun
    Gittiğinizde güz gelmiş olacak.

Güz gelirken bir yanı kara sevdalarla
    Avcumda bu yavru kuş varken tedirgin
    Sizde tutunacak yaslanacak kollar
    Biraz daha durun biraz daha
    Karayı kaldırın, mavi koyun umudumu götürmeyin

Akşamüstü

Yollarda akşam dönüşü yorgun argın
    Siz yoksunuz şiir yazan ellerim yok
    Yarımla dışa dönmüşüm yarım suskun
    Çizginin üstündekiler yüz yüze
    Koca bir gün ne yapmışım nasıl yaşamışım
    Haberim yok.

Dokunup çekilen bir şarkı rüzgarla
    Vakti yalanlıyor sıcak sıcak
    Sinema dönüşü iş dönüşü yahut bahanesiz
    Beyazın tam ortasında bekliyorum
    Ya gelmezseniz ne olacak?

Maviyi kaldırın, kara koyun sırasıdır
    Bana yeni tutkular gerek bıktım
    Bir solukta buz gibi yaşamak isterim
    Beni öldürürse bu umut öldürür.

Gece Türküsü

Alıp ayaklarımı yollardan şöyle rahat
    Tam kendimi bulacakken
    Kim getirir sizi başucuma
    Kim kaldırır uzun uykunuzdan?

Başlar gecenin oyunu delice
    Dizlerime yükselir bir deniz
    Anıları küçük yıldızlar gibi karanlıkta
    Yanıma yöreme indirirsiniz.

Ben ışıklar konfetler bayramlar istemem
    Uzak uzak gitmede fayda yok
    Şimdi bütün şehirler birbirine benzer
    Bir kendi kendime doyasıya
    Bu gece sussanız dinlensem
    Ne gezer..

II

Şimdi insanların yalnız kolları var
    Ve ben delice bir şey istiyorum
    Şimdi insanların yalnız kolları var
    Ve ben başımı koyuyorum.

Tuttu bir alacakaranlık bastı
    Bütün şehirler birbirine benzedi
    Saklı köşem bir daha aldattı ellerimi
    Ellerimde iki üç isim kaldı.

Adına yakılan mumlar İsa’nın
    Yana yana bitti umutsuz
    İsa, resimleri kadar güzel değildi
    Biri kardeşliğimi aldı gitti
    Şimdi ben delice yaslanmak istiyorum
    Şimdi insanların yalnız kolları var.

III

Sana büyük caddelerin birinde rastlasam
    Elimi uzatsam tutsam götürsem
    Gözlerine baksam gözlerine konuşmasak
    Anlasan.

Elimi uzatsam tutamasam
    Olanca sevgimi yalnızlığımı
    Düşünsem hayır düşünmesem
    Senin hiç haberin olmasa
    Senin hiç haberin olmaz ki
    Başlar biter kendi kendine o türkü.

Yağmur yağar akasyalar ıslanır
    Bulutlar uçuşur geceleyin
    Ben yağmura deli buluta deli
    Bir büyük oyun yaşamak dediğin
    Beni ya sevmeli ya öldürmeli.

Yitirmeli büyük yolların birinde ne varsa
    Böcekler gibi başlamalı yeniden
    Bu Allahsız bu yağmur işlemez karanlıkta
    Yan garipliğine yürek yan
    Gitti giden..

Gülten Akın
    Konu Osysia tarafından (31-05-19 Saat 21:46 ) değiştirilmiştir.

8. Beğenenler;
    ayferz (01-06-19), itouch (01-06-19), Katherine (31-05-19), Zuzinha (01-06-19)

Durum:
    Katherine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    222

Aldığı Beğeni: 316

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Osysia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    [FONT=Verdana]

Katherine’cim haklı gibisin ama hatırlatmak istediğim noktalar var. Dila sürekli Kudret’e “Kuzgun’u bana sor, onu en iyi ben tanırım” falan diyordu. O günün akşamında Ali ve Behram’ın Meryem’e kurduğu tuzağı ve Kuzgun’un son anda yetiştiğini öğrendi Dila. Ali’yi boşuna yarına kadar saklamaya çalışmadı. Kuzgun’un delirip bunun hesabını soracağını biliyor demektir bu. Kuzgun’un Behram’a gideceğini de çok iyi biliyor. Ferman’la iş birliği yaptı ama planının tamamını Ferman biliyor mu emin değilim. Ferman ne istiyordu? Behram’ı Behram ne istiyordu Ferman’ı. Dila Behram’a tuzak kurdu, Ferman handaki adamları etkisiz hale getirdi ve Dila “bana yarım saat yeter” dedi. Dahası Dila şimdiye kadar takip edildiğini hep fark eden bir karakter oldu (Kuzgun hariç). Kuzgun’un kendisini takip ettiğini düşünmesi de olası çünkü Kuzgun Kudret’i çözdü, Ferman’dan haberdar, Kumru’yu bu işlere çekmemesini söyledi vs. Dila’nın Kuzgun’un kendisini takip ettirdiğini düşünmesi veya fark etmesi işten bile sayılmaz. Bence Dila Kuzgun’un geleceğini çok net olarak biliyordu. Oraya ölmeye gittiğini de çok belli ettiler zaten. Aksi olsa Kuzgun geldikten sonra intihar eder miydi? Hele bu şekilde Kuzgun’a hesap ödetir, ceza keser gibi? Aksine üzülmesin diye vazgeçer, ayrılınca herhangi bir yerde canına yine kıyardı. Adamların yarım saat sonra ayılacağını, Kudret’in elinde her bilgi varken ertesi günü bekleme olasılığı olmayacağını en azından adamların etrafta olabileceğini düşünmesi gerekirdi. Tüm bu olayların üstüne Kuzgun’un Dila’yı orada bırakıp gitme olasılığı olmadığı, orada kalacağını bile bile... orada Kuzgun’u tutmasının bir sebebi olmalı. De ki Kudret’in koruma programı olsun bu Dila’yı öldü göstersinler, niye böyle bir saçmalığa kalksın ki? Behram falan ölmüş, ölmese yakalanacak, kimi kimden niye koruyorsun? Yine çok acımasız şekilde oldu. Dila Behram’a kendisini öldürtmeye gitse de polise baskın yaptıracak olsa desek suçüstü gibi öyle bir şey de yok. Yani olayın hiçbir manası yok, bence delilik bile bunu anlatacak bir durum değil. Her şekilde bu seçenekler Kuzgun’a zarar. Dila’yı toplamanın yolu Dila’yı Kuzgun için bir şeylere çabalatmaktan geçiyor bence. Tabi kuzgun’u yakalatayım da cezasını çeksin de temizlensin ben beklerim onu gibi saçmalıklardan değil. Her şeyden önce zuzumun zamanında yazdığı gibi Meryem ve Dila Kuzgun’u terbiye etme çabalarından, değiştirme çabalarından vazgeçmeli onu olduğu gibi anlamaya çalışmalı yanında durarak iyileştirmeye çalışmalılar. Kuzgun’u öfkesiyle kabul etmek önemli, adam zaten direniyor kendince çabalıyor. Ama sürekli bu onu temizleme saçmalıkları adamın yoluna yeni engeller çıkarıyor. Kuzgun’un kayboldum lafı tesadüf değil. Yolunu bulmaya ihtiyacı var. Dila’nın da isminin hakkını verip karşılıksız, gönülden seven ve aşkını sahiplenen kişi olması lazım. Dila maaşallah ne seviyor ne aşkına sahip çıkıyor ne adamı cidden iyileştirmek gibi bir şeyler deniyor. Tek yaptığı kendisini adamın yaptıklarına siper etmek. Böyle çivi çiviyi söker diyerek mi yapacak bu işi? Yani Dila şu andan itibaren hangi seçenek olursa durumu çok daha kötü bir yere taşır; intiharı, polisle işbirliği, Ferman’la başka bir planı, öldü görünmesi, kaçması vs... bu finalden de Kuzgun’a yararlı bir şey yapmadan çıkacaksa Dila zaten bitikti yeni sezonun da ruhuna bir Fatiha okusunlar. Zoraki aldıkları 2 reytingi bile ararlar. Dila’nın intiharıyla Kuzgun’un yumuşaması gibi durumlar da yanlış olurdu zira yaptığının, acımasızlığının bir açıklaması yok. Madem ki senaristler farkındalar düzeltmeliler. Kalan 9 bölümse bile artık iyi bir şeyler yazmak için çabalamalılar. İyi derken olumlu gelişmelerden bahsediyorum, aşktan bahsediyorum. Her bölüm üstüne daha büyük acımasızlık koyarak yazmanın izleyici kaçırmaktan başka bir getirisi yok.

Senaristler Farkında da Dila resmen Kuzgun’a “ben hainim ya” diyerek laf soktu, bozulmuş bence konuya. Senaristler farkında da Dila’ya farkındalık yazmaları da şart gibi geliyor.

Kuzgun’un “başardın Behram, ben artık karanlığın ta kendisiyim” diyerek Behram’ı vurması da çok ilginç. Cidden karanlığın ta kendisi olsa Dila’yı vurması gerekirdi. Aslında Kuzgun içindeki karanlığı öldürdü Behram’la birlikte. Annesini ve Dila’yı da affetti bu bölüm. Annesi “bana bir kez anne dediğini duyayım da sonra öleyim” dedi. Kuzgun “anne” dedi. Dila “ölmeden sevdiğini senin ağzından duyayım” dedi Kuzgun “seviyorum” dedi. Çok kötü olaylar yaşadı ama Kuzgun’un ruhu özgürleşti, cidden intikam sayfası tamamen kapanmış olmalı. Kuzgun’un yeni amacı “babasını bulmak” olarak dönüştü. Şu an Yusuf ve Ferman en büyük muamma. Kuzgun babasını araştırma sürecinde neler olacak? Bu süreçte babası nasıl biri çıkacak, iyi mi kötü mü? Yaşıyor mu ölmüş mü? Önemli konular. Behram’ın koltuğu ne olacak? Yerine Ferman mı geçecek? Yusuf’un bu olaydaki rolü ne olacak?

Kuzgun intikamını tamamen bitirdi. İntikam alacak bir şey kalmadı zaten. Şimdi ne yapacak? Behram’ın koltuğunu istemediğini dile getirdi. Dila ve hamileliğe heyecanını gösterdi. Dila cidden vurulmuşsa onu bırakamayacağından eminim, başında bekler sabahtan akşama kadar. Sıfırdan başlama kararı alıp bir şekilde hikayeye Ferman ve Yusuf tekrar çekebilir. (İnşallah Dila ile bir çift olmayı başarabilirlerse bi anlamı olur belki). İçeri girecekse nasıl çıkacak? Ferman’la kapışsın diye kudret çıkarırmış. Bence Dila Kuzgun’u kaçırmak için plan yapmış olsun. Kendisini de yaksın. Bonnie ve Clyde gibi kaçak çift olsunlar. Ferman pislik yapınca kapışmaya dönsünler. Hep hayaller işte.

Anladım. Sen diyorsun ki plana göre Kuzgun oraya gelmeliydi. Kuzgun'u özellikle orda o handa mı tutmak istedi ?

Ben de kendisine öldü süsü verip sonrasında Kuzgun'u bir şekilde o karanlıktan kurtaracak (nasıl olacaksa, ne planlandıysa orayı oturtamadım kafamda), Kuzgun dışında kimse yaşadığını bilmeyecek ve sonra olaylar tekrar karışacak gibi düşünmüştüm. Yani Kuzgun'un orda olmasını hesaba katmadı diye düşündüm.

Ya iki seçenekte de Kuzgun'a bu durumun artısını oluşturamıyorum.

O yüzden dedim gerçekten intihar mı etti diye ama gerçekten intihar etmiş olması çok acımasız.

Kudret'le anlaşmayı çok fantastik düşündüm , şöyle ki dila hem fermandan hem behramdan kurtulmuş olacak, kudret kuzgun'u hapse atmış gibi yapacak ama arka kapıda dila onu bekliyor olacak birlikte kaçacaklar falan hahahha
    sonuçta behramı verse de ferman belası başlarında olacak ki ferman kuzgun'un da ölmesini istiyor.

ayy bilemedim gerçekten :)

10. Beğenenler;
    ayferz (01-06-19), Osysia (31-05-19), Zuzinha (01-06-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri