Sayfa 65/66 İlkİlk ... 1555616263646566 SonSon
328 sonuçtan 321 ile 325 arası

Konu: Kuzgun - Bölüm Yorumları

Durum:
    Zuzinha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    713

Aldığı Beğeni: 1,582

Bahsedilme
    1 Mesaj

Standart Cevap: Kuzgun - Bölüm Yorumları

Alıntı Frances Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

17. bölüm fragmanı yayınlandı. Yorumum:

“Eyşanlar ölmez şekil değiştirir”

Niyetlerini ilk bölüm fragmanından bellietmelerine çok sevindim. Açıkçası ilk teaserı Kuzgun’un kabusu olarak düşünmüştüm. Belli ki aynısı olmasa da benzerleri yaşanacak. Üçgen varsa ben yokum. Sevgili Zuzinha’ya farklı bir şeyler olabilir, biraz daha pembe gözlüklerle bakalım tarzı şeyler söylemiştim. Oysaki canım Zuzi yine tahmininde yanılmamış. Dila hala kendisini mükemmel derecede vicdanlı, adalet savunucusu bir şey zannediyor ve yine tüm olanlardan dolayı Kuzgun’u suçluyor. Bu aşk değil arkadaşlar. Saçma sapan bir senaryo. Her şeye rağmen yine de Kuzdil aşkına inanabileceğimi sanmıştım ama yanılmışım. Görünen köy kılavuz istemez. Sadece bir hadi bilemedin iki bölüm şans vereceğim. Daha fazlasını hak etmiyor bile. Hatta Kuzgun izleyeceğime Afili Aşk izlerim daha iyi. Hiç değilse orada klişe olmayan bir romantik komedi izliyoruz. Oturur gülerim bir iki saat. Neşem yerine gelir. Kuzgun izlerken saç baş yoluyorum çünkü.
    Dila, Kuzgun’un başına gelen en kötü şey. Hem diziyi hem de karakteri kast ediyorum. Bu kadar yazılamayan bir karakteri Burcu Biricik gibi harika bir kadının oynaması israf resmen.

2. Beğenenler;
    Frances (06-09-19)

Durum:
    Frances - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    İzmir
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    381

Aldığı Beğeni: 327

Bahsedilme
    1 Mesaj

Alıntı Zuzinha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dila, Kuzgun’un başına gelen en kötü şey. Hem diziyi hem de karakteri kast ediyorum. Bu kadar yazılamayan bir karakteri Burcu Biricik gibi harika bir kadının oynaması israf resmen.
    Valla kuzu ben de anlamıyorum artık. Barış ve Burcu hikayeye inandıklarını söylüyorlar. Sanırım bu durumda bol keseden sallıyorlar. İnandıkları falan yok para için devam ediyorlar. Onur Saylak da zaten öyle olduğunu her seferinde vurguluyor. Geçen sezon finali Dila zaten çökmüştü gözümde kurtarılabilir hala diye saf saf geziniyordum ortalıkta. Hayır bir de gelmiş adamın gözünün içine baka baka “Ben Dila’yı öldürdüm” diyor. Keşke hiç yaşamasaydın diyesim geliyor. Madem ölmedin defol git adamın hayatından niye oyalıyorsun Kuzgun bebeğimi. Şahika tonlamasıyla “yol veeerr” diyorum sana Dila. Ferman’ını da al git.

4. Beğenenler;
    Zuzinha (06-09-19)

Durum:
    Zuzinha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    713

Aldığı Beğeni: 1,582

Bahsedilme
    1 Mesaj

Valla kuzu ben de anlamıyorum artık. Barış ve Burcu hikayeye inandıklarını söylüyorlar. Sanırım bu durumda bol keseden sallıyorlar. İnandıkları falan yok para için devam ediyorlar. Onur Saylak da zaten öyle olduğunu her seferinde vurguluyor. Geçen sezon finali Dila zaten çökmüştü gözümde kurtarılabilir hala diye saf saf geziniyordum ortalıkta. Hayır bir de gelmiş adamın gözünün içine baka baka “Ben Dila’yı öldürdüm” diyor. Keşke hiç yaşamasaydın diyesim geliyor. Madem ölmedin defol git adamın hayatından niye oyalıyorsun Kuzgun bebeğimi. Şahika tonlamasıyla “yol veeerr” diyorum sana Dila. Ferman’ını da al git.
    Canım bu üçgen beni hiç şaşırtmadı. Hatta olacağını söyleyince kızıyordunuz bana:) Üstüne babasından gizlenen bebek de eklediydim o teorime de inancım sürüyor:) Beni bile şaşırtan şey tavrı. Adam sen katil olma diye dedesini öldürdü. Yalvardı diz çöktü seviyorum dedi yine de kalbinden vurdun. Daha hala neyin hırsı bu adamla oynuyorsun? Öldürdüm o Dila’yı diyor bir de. Ölmemiş işte aynı hem suçlu hem güçlü, arkasına hayatındaki mafya erkeği alıp bıkbıklanmayı bir gövde gösterisi sanan itici Dila. Ölmesi gereken o Dila’ydı:) He bir şey değişmiş mıyıl kıyıl kararsızlığı vardı o gitmiş. Kuzgun’un altını oyarken Kuzgun’u seçmiş ayakları yapma sevimsizliği yok:) Kim olduğunu ortaya koymuş:)

Belli ki senaristler hiç anlamamışlar. Gerçekte olan bu değilse bile fragmana bu mesajı koymaları insanların diziye niye ısınamadıklarını ya da benim gibi soğuduklarını anlamadıklarının ispatı. Hiç inanmıyordum ama senaristler gerçekten sosyal medyadaki baskın fanların suyuna giderek reyting alınacağını sanıyor galiba:) Fragmandan sonra Dila’yı sevmeyenler konuşmaya başlamış daha da savunmayın diye. Laf edeni Elçin fan’ı deyip gömüyorlardı:)))) Sosyal medya sessiz çoğunluğun olduğu bir yer. Kimin konuştuğu üzerinden genel fikir edinilemez. Gerçi bu senaristler Nihan gibi bir bencillik abidesi, 2 sezon kocasından kurtulamayıp herkesi bitiren bir kadını da yazmış insanlar. Özleri bu, kimseyi dinlemiyor da olabilirler:)

Bir de Dila diyor ya tüm sevdiklerimize ölüm acı getirdik diye. Kızım karşındaki zaten en sevdiğin değil mi? Niye onu öldürüyorsun intiharlar, başka adamla gitmeler tam gaz canını almaya devam ediyorsun?Sevdiklerini incitmekten bıktıysan Kuzgun’a bunu niye yapıyorsun? Kimmiş o sevdiklerin? Abin üzülmesin diye mi bitiriyorsun çocuğu?:)
    Konu Zuzinha tarafından (06-09-19 Saat 09:12 ) değiştirilmiştir.

6. Beğenenler;
    Frances (06-09-19), tex.. (06-09-19), yedel (06-09-19)

Durum:
    tex.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Chuckburgaz
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    190

Aldığı Beğeni: 233

Bahsedilme
    1 Mesaj

. Hatta Kuzgun izleyeceğime Afili Aşk izlerim daha iyi. Hiç değilse orada klişe olmayan bir romantik komedi izliyoruz. Oturur gülerim bir iki saat. Neşem yerine gelir. Kuzgun izlerken saç baş yoluyorum çünkü.

Tamam işte belki bunuda komediye çevirecekler. Olamaz mı?

Bazen çizdiğiniz bir resimin yüzündeki ifadeyi bir türlü veremezsiniz, beğenmezsinizya. Bir sure sonra silip yeniden çizmek istersiniz çünkü o resimde ne kadar oynama yaparsanız o kadar kötü bir surat çıkar karşınıza.

Bzimkilerde sanırım böyle bir karar almışlar. Ayıralım bakalım yeniden birleşebilecekler mi demişler. Ama çizen ressam aynı olur ise pek bir şey değişmez bence. Sonunda Cin Ali ile Cin Ayşe çıkar.
    Baştan bu kadar sert ve absurd girmeleri yanlıştı zaten. Seyrettiklerimiz kurgu olamayacak kadar net şeylerdi. Böylesi filmlerden çok gerçek hayatta pes dedirten 3. Sayfa (2. De olabilir &#128522 olaylarda var ve onlarında sonu hep hüsranla bitiyor zaten.

Ne bekliyorduk ki? Bunca yaşanmışlıktan sonra hiç bir şey olmamış gibi taze filizlenmiş bir aşk mı?

Şimdi bir çile çekme zamanı ve acıların dinmesinden sonra aşk yine yeni yeniden Aşk diyecekler ama yermi yemez mi göreceğiz.

8. Beğenenler;
    Frances (06-09-19)

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    1,580

Aldığı Beğeni: 1,351

Bahsedilme
    0 Mesaj

İkinci tanıtım da geldi .Yine hüsran .. Yine bize kara geceler.. Fragmanın tek güzel yanı Burcu 'nun takma kirpiklerinin çıkmış olması :) KuzDil 'ciler için üzüldüm ,ne umuyorlardı ne buldular. Zira ortada KuzDil 'in Kuz 'u kalmış. Kendim için daha çok üzüldüm. Başlarda ben de Kuzgun 'un rüyası olarak düşündüm ama iki tanıtımda da rüya sahnesi koymaları abes olurdu , ikinci sezonun ana teması aşağı yukarı beli oldu.Acımasız ,nevrotik bir kadın, yani Dila.. Hala sevdiği için mücadele etmeye etmeye hazır ,belki her şeye yeniden başlayabiliriz umudunda olan ,acı çekmeyi seven bir adam, yani Kuzgun..Dila 'yı iyice dengesiz bir karaktere dönüştüren senaristleri de tebrik etmek lazım. Aslında Kuzgun 'un Dila 'dan kurtulduğuna sevinmesi gerekir. Çekilecek kahır değil. Dila 'yı ancak Ferman gibi bir adam paklar herhalde. Madem ne yaptığını biliyor ,kesin kararını da vermiş , o zaman bize Ferman 'la başlayacağı yeni hayatında mutluluklar dilemek düşer. Ferman ,seni de Allah kurtarsın..Dila 'yı mutlu edeyim derken o kadar yorulacaksın ki ..Çünkü bu kadın mutluluğun ne olduğunu bilmiyor ve acıdan , kaostan besleniyor.

Niyetlerini ilk bölüm fragmanından bellietmelerine çok sevindim. Açıkçası ilk teaserı Kuzgun’un kabusu olarak düşünmüştüm. Belli ki aynısı olmasa da benzerleri yaşanacak. Üçgen varsa ben yokum. Sevgili Zuzinha’ya farklı bir şeyler olabilir, biraz daha pembe gözlüklerle bakalım tarzı şeyler söylemiştim. Oysaki canım Zuzi yine tahmininde yanılmamış. Dila hala kendisini mükemmel derecede vicdanlı, adalet savunucusu bir şey zannediyor ve yine tüm olanlardan dolayı Kuzgun’u suçluyor. Bu aşk değil arkadaşlar. Saçma sapan bir senaryo. Her şeye rağmen yine de Kuzdil aşkına inanabileceğimi sanmıştım ama yanılmışım. Görünen köy kılavuz istemez. Sadece bir hadi bilemedin iki bölüm şans vereceğim. Daha fazlasını hak etmiyor bile. Hatta Kuzgun izleyeceğime Afili Aşk izlerim daha iyi. Hiç değilse orada klişe olmayan bir romantik komedi izliyoruz. Oturur gülerim bir iki saat. Neşem yerine gelir. Kuzgun izlerken saç baş yoluyorum çünkü.
    ..

Dila 'yı Kuzgun 'a yaşattıklarından dolayı ders almıştır , terapi olup iyileşmiştir diye ümitlenmişken sert bir düşüş yaşadık dimi güzelim :) Dila 'yı bu şekilde yazmaya devam ederlerse önce KuzDil aşkının sonra da dizinin cenazesini kaldırırlar. Karakter kendini affettirmek yerine üste çıkacaksa ,çem çem çemkirecekse Dila 'yı kim niye sevsin ? Bilemiyorum çok düşük bir ihtimal de olsa ters köşe olabilir mi diye düşünüyorum bir yandan. Senaristler izleyicilerin tepkilerini dikkate alırlarsa senaryoda değişime giderler mi ki ?

İki üç bölüm şans vermişsin , birazcık oluru varsa , ümit vaat ediyorsa , izlemeyi , yorumlamayı seviyorsan devam et derim. Saçımı başımı yolma raddesine geldiğim , sinirden tırnak yememek için paket paket çekirdek çitleyerek ama yine de usanmadan sonunu görmek için bırakıp gidemediğim bir kaç dizi var.

Çarşamba akşamları dinlendirici , huzur verici , serotonin hormonu salgılayan bir yaz dizisi izlemek dururken Dila Hanım 'ın " Biz diye bir şey yok Kuzgun. Seni sevmiyorum anla artık, unut beni unut. Sen beni taşıyamadın , hem ben Ferman gibi olgun erkekleri seviyorum. " diye bıdı bıdılanmasını mı izlemek mi akilane , işte bilemiyorum ablacığım :)

Ama yine de içimde ufak bir umut kırıntısı var..

Napsak bilemedim üçüncü tanıtımı mı beklesek ? Pembiş gözlüklerimizi çıkartmak istemiyorum. Ah şu pozitifçiliğim ,bırakmıyor peşimi :)
    Konu yedel tarafından (10-09-19 Saat 09:30 ) değiştirilmiştir.

10. Beğenenler;
    Frances (16-09-19), Zuzinha (09-09-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 44 kullanıcı var. (2 üye ve 42 konuk)

1. messi1,
  2. Esra Y.

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri