Sayfa 33/98 İlkİlk ... 232930313233343536374383 ... SonSon
489 sonuçtan 161 ile 165 arası

Konu: Kızım - Bölüm Yorumları

Durum:
    bhr94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    104

Aldığı Beğeni: 323

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Kızım

Fragman iki ayrı duyguyu birden yaşatıyor yine. Eğlenceli bir şekilde başlayan fragman, Demir'in çaresizliği ve korkusunu görmemizle son buluyor. Demir'in bu korkusu henüz hastalık ile alakalı olmamasına rağmen gerçekleşmişken hastalığın belirtilerini görmeye başladıklarında çıkacak sahneler iyice üzecek.

Fragmandan anladığım Öykü Demir'in, hastalığından haberdar olduğunu bilmiyor. Demir, bölümün son sahnesindeki gözyaşları içindeki sarılmayı sosyal hizmetlere verdiği cevaba bağlamış olabilir. Ama benim istediğim Öykü'ye hastalığı bildiğini ve her koşulda onun yanında olacağını söylemiş olması. Yine de, söylememiş olsa da, zaten desteğini hissettireceğinden şüphemiz yok.

Oyunculuklar konuşulmuş sayfada. Ben oyunculuklar açısından bir sıkıntı görmüyorum dizide, herkesin kendi yorumu tabi. Leyla Lydia'yı Delibal'da izlemiştim, pek hoşlanmamıştım oyunculuğundan. O yüzden biraz önyargılıydım. Ama burada kendisini beğeniyorum; oynayamadığını düşündüğüm, gözüme batan bir sahnesi yok. Tabi ki Buğra Gülsoy gibi bir oyunculuğu yok, ama hepsinden de böyle bir oyunculuk zaten beklemiyorum. Buğra Gülsoy çok samimi bir oyunculuk sergiliyor, ciddi anlamda çok iyi bir rol kabiliyeti var. Hani oynamıyor, yaşıyor diye bir tabir vardır ya işte öyle. Ama Leyla'nın oyunculuğu da gözüme batan bir unsur değil. Candan karakteri zaten Demir ve Öykü'ye yabancı bir karakterdi, Demir'e karşı mesafeli bir tavır içerisinde halen. İçinde sakladığı bir de acısı vardı onu biraz da hayattan koparan, dolayısıyla bana normal geldi oyunculuğu. Serhat Teoman ve Selin Şekerci ise zaten bence iyi oyunculuklar sergiliyorlar. Ama hikayeleri konusunda bir açmaz olduğunun farkındayım. Yine de bu durum çok mühim gelmiyor bana, çünkü iki karakterin de fazla sahneleri olmuyor bölümde. Mutlaka hikayeleri açılacak ve Öykü ile Demir'in hayatına dahil olacaklar bir noktada. Ama bölümlerce karakterleri işlememezlik de yapamazlar. Ne yapabilirlerdi, tabi ki farklı bir hikaye örgüsü yazabilirlerdi iki karakter için. Şu konuda hemfikiriz ki Asu'nun içki istediği, içtiği, dağıldığı sahnelerden hepimiz çok sıkıldık. Nasıl bir hayatın içinde olduğunu anladık, gördük; daha fazla bu konuda üstelemeseler iyi olacak. Çünkü başta hayatını merak ettiğim karakter için şimdi sürekli aynı sahneleri görmekten gına geldi. Ama babası hikayeye dahil olacak ve belki de olay örgüsü bu noktada açılacaktır. Ama şimdiye kadar da Asu karakteri için aynı sahneler yazılacağına, daha çok flashback sahnesi kullanılsaydı çok daha etkili olurdu bence. Cemal'e gelirsek Cemal, zamanı gelince Öykü'nün destekçilerinden biri olacak bence; aynı Uğur gibi. Hatta belki Uğur ve Demir'i dolandırarak aldığı parayı insafa gelip Öykü için iade edebilir. Şuanda Cemal'i çok siyah bir karakter olarak görüyoruz, ama ileride gri bir karaktere döneceğini düşünüyorum ve istiyorum.

Bu arada Asu'nun mezarlıktaki konuşmasından Öykü'nün babasının Demir olmadığını anlamıştık. Ama benim o konuşmadan anladığımı sandığım bir şey daha var; sanki Asu, Öykü'nün babası Demir gibi bir şey söylememiş. Acaba teyze, Asu'nun o zaman takıldığı kişileri biliyordu da Cemal hapiste diye Demir'in ismini mi verdi. Ya da iki tarafı da düşünüp babanın Demir olduğu fikrine varıp onu mu öne sürdü. O konuda da bir kafa karışıklığı oluştu ben de.

Yine ufak bir not da; Uğur'a gelsin. Bir önceki bölümde öğretmen ile olacağını düşündüğümüz Uğur, bu bölümde başka kızlarla bir iki kelime konuşabilmek için kırk takla attı. Ne olacak bunun hali? Ayrıca Demir ve Candan birbirlerine karşı hanım/bey tabirlerini kullanmayı ne zaman bırakacak?

Bir ekleme yapayım, o da reytingler için. Bir artış yaşanmış bu bölümle birlikte. Zaten tahmin de ediyordum bu artışı. Umarım sonraki bölümlerde de devam eder reyting artışı.
    Konu bhr94 tarafından (11-11-18 Saat 11:51 ) değiştirilmiştir.

2. Beğenenler;
    deren1970 (12-11-18), GoodMood (12-11-18), SELVERR (11-11-18), Urfatokat15 (13-11-18)

Durum:
    deren1970 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    2,094

Aldığı Beğeni: 1,234

Bahsedilme
    2 Mesaj

Ben Geldimmm

Tüm Kızım Dizisi Ailesine sevgiler, saygılar. Bölümün ağlak olacağını bilmeme rağmen izlediğim Öykü-Dem,r sahneleri mahvetti beniÖykü DEV YÜREKLİ KÜÇÜK KIZ seni koynuma almayı, sarıp sarmalamayı ne çok isterdim Demir'in ve Candan'ın Öykü'nün hastalığını aynı anda öğrenmeleri ve tepkileri

Tabi bunun dışında Öykü'nün okuldan iki gün boyunca kaçması, Mertcan'a öğretmene telefon ettirip, öğretmenin buna inanması, yurda girip, çıkabilen Öykü sahneleri biraz hadi canım dedirtse de(ki öğretmen merak edip aynı gün içinde Demir'i arayıp, Öykü nasıl oldu dememesi ilginç )

Geçen hafta Asu sahneleri az diye sevinirken bu hafta yine artan ve canımı sıkan Asu-Cemal sahneleri bu diziye raiting kazandırmıyor biline Asu'nun 24 saat boyunca ayyaş dolaşmasını izlemek izleyicinin canını sıkıyor o kadar. Keza Cemal efendi de öyle.

Bunun dışında Uğur'un Öykü'ye oda yapmak için uğraşması, Uğur'un annesi filan çok tatlı ki Asu'yu sanki çok seviyorduk şimdi Asu'nun babası sokuluyor diziye pöfff

Yeni bölüm fragmanı da ağlak. Bizi hem ağlatıp, hem güldürerek devam eden bu hikaye de HASTALIĞIN ÇARESİ BULUNSUN lütfen ki umut olsun insanlara, hastalara

Edit: Annem diziyi izlerken NEDEN ÇOCUKLARA BÖYLE HASTALIKLARI REVA GÖRÜYORLAR, UMUTLARI KIRMASIN lar diyor. İlgiye, bilgiye

4. Beğenenler;
    A.Konak (12-11-18), havvahavva (12-11-18), SELVERR (12-11-18), Urfatokat15 (13-11-18)

Durum:
    SELVERR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Kütahya
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    940

Aldığı Beğeni: 1,575

Bahsedilme
    5 Mesaj

bu hafta baya ağlayacağız sanırım ...

yeni bir fragman daha çıkmış. öykü günlük yazıyor. ilaçlarının çok masraflı oldunu bunun için üzüldünü babasının parasının olmadını hatta sulu boya bile alamıyoruz paramız yok bizim falan yazıyor. de demir günlüğü bulmuş ve kızının yazdıklarını okuyor ve ağlıyor ..

devamında demiler o cemalin adamı olan adama ulaşmasını istiyor uğurdan . para için korkmaz mı ne o adama gidiyorlar anladığım.. cemalin yine planı var. sanırım demirin bu hastalığı öğrenmesinin tek kötü yanı öykü için vazgeçtiği kötü işlere bile isteye dalması olacak... burda mı bilmiyorum ama biri yazmıştı demir ve öykü orjinalde ayrı kalıp kız annesinde kalmak zorunda kalıyor gibi şeyler sanırım cemalin polise ihbarı sayesinde falan olacak bu ayrılık gibi. gerçi ne zaman olur cemal başarır mı bilmem ama keşke demir o işlere bulaşmasa diyor insan.

cemal demişken birde demir candan tarafından cemalle tanıştırılıyor. haliyle demir şaşkın. ama büyük ihtimal gerçeği söylemez ama cemalle aralarında bi tartışma olabilir diye düşünüyorum...

fena bölüm bizi bekliyor gibi.

hastalık ve öykü bi arada düşünülünce çok kötü durum ama diziyi dizi yapan ve ekranda olmasını sağlayan da bu hastalık olduğu için ne kadar üzülsem de . iyiki çekiyorlar diyorum çünkü bu sezon severek beğenerek izlediğim gerçekten sevdiğim tek dizi.

ama tabiki hastalığın yanında ihsan doktora güveniyorum orjinali nasıl ama ben doktorun bi mucize bir kurtuluş bulacağına inanıyorum. nasıl ki ülkemizde böyle imkansız hastalıklara artık ilaç vs ile çözüm bulunuyor buna da bi yol bulup umutu verebilirler diye düşünüyorum. bakalım olur mu...
    Sevgili kalbim. Neden hala apartman boşluğunun gün ışığı görmeyen penceresinde kuş sesleri beklersin

6. Beğenenler;
    deren1970 (13-11-18), Urfatokat15 (13-11-18)

Durum:
    pir
    pir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    3

Aldığı Beğeni: 8

Bahsedilme
    1 Mesaj

DEMİR ÖYKÜNÜN GERÇEK BABASI MI?

Başından beri izlediğim dizi değil fakat şu aralar ilgimi çekmeye başladı dikkat çekici taraflardan biri demirin öykü üzerinde hiç bir yaptırımının olmaması elbette çocukla yeni tanıştı ama bunun ilerde değişeceğini düşünmek çok saçma

ve en çok merak ettiğim şey demir öykünün gerçek babası mı? bilen varsa cevaplayabilir mi?

ve fatma gülün suçu ne dizinde hayran olduğum buğra gülsoyun oyunuculuğu şahane ötesi sadece onun için bile izlenir adam oynamıyor sanki yaşıyor

bir de öykükün annesinin arkadaşı varya erkek olan o ne ayak ya neden öyküyü istiyor
    Konu pir tarafından (12-11-18 Saat 17:30 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    bhr94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    104

Aldığı Beğeni: 323

Bahsedilme
    0 Mesaj

@pır Öncelikle başlığa hoşgeldiniz. Sürekli takip ettiğim bir dizi değil demişsiniz, o halde önerelim, bir deneyin derim. Benim şu sezon en beğendiğim ve düzenli takip ettiğim tek dizi oldu. :) Demir'in Öykü'nün babası olmadığı bu bölüm anne karakteri tarafından direkt söylenmemiş olsa da ipucu verildi. Büyük ihtimalle Demir biyolojik baba değil. Orjinaline gelecek olursak burada bir spoiler uyarısı koyayım.
    Spoiler İçermektedir

Bu arada yeni fragman üzdü. Demir'in tekrar bu işlere bulaşacak olması geçen bölümdeki Korkmaz'ın söylediklerine bakarsak ortadaydı. Ama bu kadar erken olmasını beklemiyordum. Düzenli bir iş arasaydı keşke. Ben belki önceki bölümlerde direkt reddettiği Murat'ın hastanesinde çalışma fikrini Öykü için kabul eder diye düşünmüştüm. Çünkü Murat konusunda Demir çok hassastı, bu kızı için yapacağı bir fedakarlık olacaktı Demir için.

Cemal'in ise bu işlerin peşini bırakmasının tek yolu olarak Öykü'nün hastalığını öğrenmesini düşünüyorum. Sanki o zaman insafa gelir gibi. Her ne kadar Asu çocuğun babası değilsin dese de Cemal'in içinde şüphe kırıntıları bulunduğu düşüncesindeyim.
    Konu bhr94 tarafından (12-11-18 Saat 17:37 ) değiştirilmiştir.

9. Beğenenler;
    havvahavva (16-11-18), pir (12-11-18)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri