Sayfa 59/98 İlkİlk ... 94955565758596061626369 ... SonSon
489 sonuçtan 291 ile 295 arası

Konu: Kızım - Bölüm Yorumları

Durum:
    bhr94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    104

Aldığı Beğeni: 323

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Kızım

Fragmanda Asu ve Cemal'in plan tıkır tıkır işliyor demelerinin sebebi Candan olabilir mi? Sanki Demir'in Öykü'nün babası olup olmaması meselesi değil de Candan'ın ağlarına düşmüş olmasına karşılık bu cümleler kuruluyor. Ayrıca hala diyorum, bence fragman çok iyi. Kötü de olsa izlerim, bir diziyi izliyorsam izliyorumdur yani. Fragmanın bana ne verip ne vermediği çok da mühim değil.

2. Beğenenler;
    Urfatokat15 (19-12-18)

Durum:
    SELVERR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Kütahya
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    940

Aldığı Beğeni: 1,575

Bahsedilme
    5 Mesaj

asu ve cemal dna haberini duysa ne olacak ki çok büyük ihtimalle demir kızı olmadını öğrenecek yani bu zamana kadar verilen hikayeye göre dna değiştirmeye bile gerek kalmayacak . orjinali değiştirdiklerini düşünmüyorum.

ve plan mevzusunda ise zaten öykünün de kafasını karıştırdılar evet belki inanmak istemedi ama kızı bir şekilde etkiledi bu olay ki kilidi olduğu için deftere yazdı öykü ve üzüldü de...zaten öykünün birazcık birazcık duygularında değişme oldunu geçen bölüm verdiler. işte ne bileyim asunun evine gitmesi, hastanede sessiz kalması , defteri atmaması vs gibi durumlarda. ve cemalinde dediği gibi kötü de olsa annesine inanacak bir kız öykü . kafası karışmaya başladı en azından .. hem sadece öykıü de değil demir de sinir küpü durumunda geçen hafta cemal onun hata yapmasını istiyordu geçen hafta atılmayan yumruk bu hafta atılıyor mesela. demir patlma noktasında ve bu cemalin işine yarayacak gibi duruyor.... ki demirin de aklına şüphe sokup dna testine kadar gitti ise yine mesele cemlin planı aşamasında yolunda gittiği burdan da belli.... yani kesin sonuç olmasa bile kafa bulandırdı iki tarafta da bu açık.. ki ben yine orjinali bi kaç sahne yazan arkadaşlar sayesinde biraz daha işlerine yarayacak durumlar olacak diye düşünüyorum....

zaten candana da bakınca da en büyük ilerleme o tarafta. tamam demire belki güvenmiyor tamam söylemediği şeyler olduğunu hissediyor da cemali ne kadar tanıyor da onun söylediklerinin gerçek olacağına inanıyor benim sorunum burda asıl . kapı önünde iki kere gördüğün 3-5 sohbet ettiğin birine ne kadar güvenirsin . son haftalarda demir ve öyküden sahne bazında azalma olsa da bunlar aynı evde kaldılar baya şey paylaştılar sonunda.. demiri es geçip cemale güvenme durumunu kaldıramıyorum ki geçen hafta demire sana inanıyorum vs diyen kadın cemalden demirin güvenilir olup olmadını teyit etme ihtiyacı duymuş...

fragman bölümün büyük bölümünü zaten belli ediyor bu hep böyle oldu.mesela geçen hafta izlediğimiz fragman bölümün iyi olmadını gösteriyordu ki bi kaç sahne dışında sıkcı bir bölümdü de zaten.. hep aksilik vs dolu bir bölümdü.. bu bölüm ise daha ileri seviyede gidişat. e haliyle bölümün nasıl olacağı da az çok belli. şimdi ilk bölümlerdeki lu son bi kaç bölüm harici fragmanlar vs düşününce de orda yer alan sahnelerin ne kadar eğlenceli ve diziyi daha iyi durumda iken son haftalarda düşüş olduğu bariz belli sonuçta.. izleyici kaçmaya başladı . gerek burası gerek fan sayfalarından da belli bu yorumlardan belli. baba kız aşkını sevenler şu durumda asu ve cemalin kazanmasından azalan komedi durumundan paylaşımların tatsızlığından şikayetçi. ve bir dizinin de aslında kaybetmeye başladığı bu tarz şeylerle başlıyor... ve eskiden gelen 3 fragman varken son haftalarda o bile yok.. reklam durumu ise eskisi gibi değil . yani kanal bile eski ilgisini vermiyorken diziye bence izleyicinin ilgisini çekecek istediği şeylere yer vermelililer. orjinalde yanılmıyorsam finale yaklaştı dizi ama bizde uzatılma düşüncesi olduğu için olayları daha da çetrefilli yazıyorlar haliyle bu da ilgiyi kaybettiriyor. benim ve bi sürü kişi açısından . yoksa velayet savaşları bi çok dizide izlenen ve de aynı doğrultuda sahtekarlık vs yazılan şeyler. diziyi götüren dediğim gibi komedi ayağı ve baba kız arasındaki eğlenceli sahnelerdi . şu bulunduğumuz durumda baba kızın mutlu sahnesi kalmadı ki. sürekli hüzün ağlayış vs . bunlar bi kaç hafta öncesine kadar küsken bile eğlenen karakterlerdi siz düşünün şu an oldukları durumu... asu ve cemlin sahne olarak dizide yer almasının yanı sıra getirdikleri olumsuz olayların etkisi ile mutlu ve eğlenen bir baba kız kalmadı şu an..... ve diziyi ödüllere kadar götüren bu bölümlerde değildi önceki bölümlerdi hatırlatırım...

neyse bakalım sonu ne olacak şahsen artıp atlaya zıplaya izleme durumuna bende geçeceğim gibi duruyor. hayırlısı olsun
    Sevgili kalbim. Neden hala apartman boşluğunun gün ışığı görmeyen penceresinde kuş sesleri beklersin

4. Beğenenler;
    Urfatokat15 (19-12-18)

Durum:
    A.Konak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetici
    Yer
    Poyraz Karayel
    Konular
    1526
    Verdiği Beğeni
    162

Aldığı Beğeni: 599

Bahsedilme
    32 Mesaj

Alıntı deren1970 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Asu-Cemal zaten iki nefretlik. Dizilerde illa ki kötüler olacak ama siz son haftalarda bu ikiliyi göze sokup, planlarının şıkır şıkır işlediğini gösterip izleyiciyi ne işle nasıl diziye çekmeyi düşünüyorusunuz acaba
    Yani her dizide var kötülük. Zaten kötü kısım olmasa dizi olmaz. Biz kötülük olmasın demiyoruz ama bu kadar göze sokulmasın diyoruz. Arada bir iyiler, arada bir kötüler kazansın. Sadece tek taraflı olarak kötülerin kazanıp, iyilerin çaresiz kaldığı ve hep kaybettiği bir dizi olmasın. İyilerin güçlü yönleri de olsun onları da gösterin. Normalde kötü karakterlerin her daim sevilen bir yanı olur. Ama bu dizide maalesef kötüler anlamsız kötü. Hiç mi insanı duygular yok? Salt kötülük inandırıcılığı da baltalıyor. Güzel başlayan bir hikayenin çıkmaza girmesi çok can sıkıcı.

Sevdiğimizden eleştiriyoruz. Ben Öykü, Demir, Uğur sahnelerini izlemeyi istiyorum. Ama onları eğlenirken, gülerken izlemeyi. Yeri geldi mi elbette birlikte ağlayacaklar. Ama her şey dozunda olmalı.

6. Beğenenler;
    deren1970 (19-12-18), Urfatokat15 (19-12-18)

Durum:
    bhr94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    104

Aldığı Beğeni: 323

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı SELVERR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    asu ve cemal dna haberini duysa ne olacak ki çok büyük ihtimalle demir kızı olmadını öğrenecek yani bu zamana kadar verilen hikayeye göre dna değiştirmeye bile gerek kalmayacak . orjinali değiştirdiklerini düşünmüyorum.

ve plan mevzusunda ise zaten öykünün de kafasını karıştırdılar evet belki inanmak istemedi ama kızı bir şekilde etkiledi bu olay ki kilidi olduğu için deftere yazdı öykü ve üzüldü de...zaten öykünün birazcık birazcık duygularında değişme oldunu geçen bölüm verdiler. işte ne bileyim asunun evine gitmesi, hastanede sessiz kalması , defteri atmaması vs gibi durumlarda. ve cemalinde dediği gibi kötü de olsa annesine inanacak bir kız öykü . kafası karışmaya başladı en azından .. hem sadece öykıü de değil demir de sinir küpü durumunda geçen hafta cemal onun hata yapmasını istiyordu geçen hafta atılmayan yumruk bu hafta atılıyor mesela. demir patlma noktasında ve bu cemalin işine yarayacak gibi duruyor.... ki demirin de aklına şüphe sokup dna testine kadar gitti ise yine mesele cemlin planı aşamasında yolunda gittiği burdan da belli.... yani kesin sonuç olmasa bile kafa bulandırdı iki tarafta da bu açık.. ki ben yine orjinali bi kaç sahne yazan arkadaşlar sayesinde biraz daha işlerine yarayacak durumlar olacak diye düşünüyorum....

zaten candana da bakınca da en büyük ilerleme o tarafta. tamam demire belki güvenmiyor tamam söylemediği şeyler olduğunu hissediyor da cemali ne kadar tanıyor da onun söylediklerinin gerçek olacağına inanıyor benim sorunum burda asıl . kapı önünde iki kere gördüğün 3-5 sohbet ettiğin birine ne kadar güvenirsin . son haftalarda demir ve öyküden sahne bazında azalma olsa da bunlar aynı evde kaldılar baya şey paylaştılar sonunda.. demiri es geçip cemale güvenme durumunu kaldıramıyorum ki geçen hafta demire sana inanıyorum vs diyen kadın cemalden demirin güvenilir olup olmadını teyit etme ihtiyacı duymuş...

fragman bölümün büyük bölümünü zaten belli ediyor bu hep böyle oldu.mesela geçen hafta izlediğimiz fragman bölümün iyi olmadını gösteriyordu ki bi kaç sahne dışında sıkcı bir bölümdü de zaten.. hep aksilik vs dolu bir bölümdü.. bu bölüm ise daha ileri seviyede gidişat. e haliyle bölümün nasıl olacağı da az çok belli. şimdi ilk bölümlerdeki lu son bi kaç bölüm harici fragmanlar vs düşününce de orda yer alan sahnelerin ne kadar eğlenceli ve diziyi daha iyi durumda iken son haftalarda düşüş olduğu bariz belli sonuçta.. izleyici kaçmaya başladı . gerek burası gerek fan sayfalarından da belli bu yorumlardan belli. baba kız aşkını sevenler şu durumda asu ve cemalin kazanmasından azalan komedi durumundan paylaşımların tatsızlığından şikayetçi. ve bir dizinin de aslında kaybetmeye başladığı bu tarz şeylerle başlıyor... ve eskiden gelen 3 fragman varken son haftalarda o bile yok.. reklam durumu ise eskisi gibi değil . yani kanal bile eski ilgisini vermiyorken diziye bence izleyicinin ilgisini çekecek istediği şeylere yer vermelililer. orjinalde yanılmıyorsam finale yaklaştı dizi ama bizde uzatılma düşüncesi olduğu için olayları daha da çetrefilli yazıyorlar haliyle bu da ilgiyi kaybettiriyor. benim ve bi sürü kişi açısından . yoksa velayet savaşları bi çok dizide izlenen ve de aynı doğrultuda sahtekarlık vs yazılan şeyler. diziyi götüren dediğim gibi komedi ayağı ve baba kız arasındaki eğlenceli sahnelerdi . şu bulunduğumuz durumda baba kızın mutlu sahnesi kalmadı ki. sürekli hüzün ağlayış vs . bunlar bi kaç hafta öncesine kadar küsken bile eğlenen karakterlerdi siz düşünün şu an oldukları durumu... asu ve cemlin sahne olarak dizide yer almasının yanı sıra getirdikleri olumsuz olayların etkisi ile mutlu ve eğlenen bir baba kız kalmadı şu an..... ve diziyi ödüllere kadar götüren bu bölümlerde değildi önceki bölümlerdi hatırlatırım...

neyse bakalım sonu ne olacak şahsen artıp atlaya zıplaya izleme durumuna bende geçeceğim gibi duruyor. hayırlısı olsun
    Ben katılamadım söylediklerinize. Bir olay örgüsü olması için çatışma yaratacak olaylar lazım. Dizi sürekli güllük gülistanlık olursa zaten hikaye ilerleyemez. Kendim de az buçuk bir şeyler yazmaya çalışıyorum son zamanlarda. Gerçekten zor bir eylem; yazmak. O yüzden bir olay örgüsü oluşturulması lazım. Şuna katılırım; Asu ve Cemal'in kötülükleri çok safi ya da Asu nasıl biri ki kendi çocuğuna aldırış etmeden kayıtsızca kötülükler yapıyor. Ama Asu ve Cemal olmasın, Öykü Demir'in öz kızı çıksın, Candan dizide yer almasın vb. Bunları siz diyorsunuz demiyorum, yanlış anlamayın; demek istediğim bu tarz yorumlar bana temelsiz geliyor. Mesela şuna da katılırım; dizinin komedi ayağı azaldı. Evet, doğru. Ama zaten bu dizinin orjinali de dram üzerine yoğunlaşmış bir dizi. Hikaye şuanda o yönde ilerliyor.

Asu olmasaydı Öykü ve Demir için özel olan birçok sahneyi izleyemeyecektik. Kaldı ki Asu bence dizi için önemli bir karakter. Ama Asu-Cemal işbirliği benim de hoşuma gitmiyor. Temelsiz geliyor yani; oysaki düşündüğümüzde bir temeli var. Bize izletildi bu sahneler. Demek istediğim aslında benimki bahane, ikiliyi izlemeyi sevmiyorum. Çünkü Cemal'in karakteri griden siyaha döndürüldü. Yine de düzeleceğini umuyorum. Sizi kastetmiyorum, alıntı yaptığım için yanlış anlamayın, şuanda çoğunlukta olan durum bu aslında. Diziyi yalnızca Demir ve Öykü için izliyorlar, o yüzden Candan, Asu, Cemal kimseye tahammülleri yok. Bir tek Uğur'a tamam diyorlar, çünkü Uğur onların zıddına bir şey yapmıyor. Ne yazık ki dizi senaryoları da böyle yazılamıyor. Olay örgüsü bu şekilde ilerletilemiyor. Senarist olsam kendimi çok baskı altında hissederdim, herkes dört bir yandan yazıyor, izlemeyiz diye tehdit ediyor. Bir karakter için geçiş dönemi bile yazılamıyor, herkes müdahalede bulunuyor.

Fragman konusunda katılıyorum ama. Eskiden fragmanlar zamanında gelirdi. Çekimlerde aksamalar oluyor herhalde ki geçe kalıyor artık. Dediğiniz gibi üç fragman gelirken tek fragmanla geçiştirilir oldu. Fragmanlar da biraz yanlış hazırlanıyor sanki. Ben beğeniyorum, benim için sıkıntı yok. Ben hikayeyi bütünüyle izliyorum çünkü, birkaç karakter için izlemiyorum. Ama tek bir karakter için izlediğim dizi de oldu. Böyle durumlarda fragman önem arz ediyor, evet. Umarım bir fragman daha verirler.

8. Beğenenler;
    A.Konak (19-12-18), GoodMood (19-12-18), Urfatokat15 (19-12-18)

Durum:
    siyah lale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    6
    Verdiği Beğeni
    145

Aldığı Beğeni: 1,313

Bahsedilme
    0 Mesaj

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri