Sayfa 92/99 İlkİlk ... 4282888990919293949596 ... SonSon
492 sonuçtan 456 ile 460 arası

Konu: Kızım - Bölüm Yorumları

Durum:
    Urfatokat15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ş.Urfa
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    2,932

Aldığı Beğeni: 817

Bahsedilme
    1 Mesaj

Standart Cevap: Kızım

Bölüm çok güzeldi ben çok beğendim
    Şunu söylemek istiyorum gerçek hayatta murat ve ayla gibi insanların olduğunu bilmek ne kadar acı! Hele ki demir gibi çaresizliği en dibe kadar hisseden insanların olduğunu bilmek o kadar üzüldüm ki öykü demir e her demir amca dediğinde demirle birlikte biz de kahrolduk hem buğra hem beren o kadar güzel oynadılar ki iliklerimize kadar hissettik duyguyu sonuna kadar aldık
    Ayrıca madem cemal test yaptırdı madem öyküye gelip ben senin babanım lafını söyledi peki testte ne yazdığını biz niye görmedik? Bu babası olmaması ihtimalini de düşündürür mü bize? Yada babası değilse eğer neden babanım dedi? Şu iş bir netleşse artık çok iyi olacak
    murat in davranışına candan o kadar güzel tepki verdi ki demir i sakinleştireyim derken kendi tartışmaya başladı çok da iyi yaptı
    Son olarak şu demir i hırsızlık yapmak zorunda biraktırmasınlar artık
    [SIGPIC]Arnav&Kushi[/SIGPIC]

"ALLAHIM HER İŞİMDE SANA TEVEKKÜL EDİYORUM"

2. Beğenenler;
    bhr94 (02-03-19), CandanHosgorK (04-03-19), symylmz (01-03-19)

Durum:
    bhr94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    106

Aldığı Beğeni: 324

Bahsedilme
    0 Mesaj

Güzel bir bölüm izlediğimi düşünüyorum.

Hafızasını kaybeden Öykü, başta Demir olmak üzere onu seven herkesi dumura uğrattı. Babasına hayranlıkla bakan çocuk, onu bir yabancı olarak atfetti. Demir’in bu durum karşısında güçlü durmaya çabalarken bir yandan da kızını daha fazla yıpratmadan tedavisini yaptırmaya çalışmasını izledik. Bunu yaparken ona her anlamda destek için Candan, Uğur, Sevgi de yanında oldular. Neticesinde de aralarındaki sınır ve resmiyet kalktı. İyi bir arkadaş grubu ya da aile olacaklarının sinyallerini aldık. Şuan Cemal onlara dahil değil, ama belki yakın bir zamanda olmasa da bir gün gelecek Cemal de onlarla bir olup sıkıntılara göğüs germeye çalışacak.

Öykü’nün rahatsızlığını izlerken her an düşündüğüm şu oldu ki bir yerlerde birileri bu hastalıkla mücadele ediyor. Bir yerlerde birileri belki de benzer şekillerde bunları yaşıyor.

Olayı dizi boyutuyla düşünürsem Öykü’nün hafızasını kaybetmesi kişiliğinde de ufak değişimler yapmış gibi hissettim. Bu durum içime sinmedi. Demir’i tanımadan önceki Öykü’yü ilk bölümde izlemiştik. Bu bölümdeki Öykü ile ilk bölümdeki Öykü bana iki farklı kişilik gibi geldi. Bu bölümde daha huysuz ve aksi, ters bir çocuk izlenimi aldım Öykü’den. Bizim bölümlerdir izlediğimiz Öykü böyle değildi. Teyzesinin onu tanımadığı kimselere emanet etmiş olduğunu düşündüğünden endişesini anlayabiliyorum, ama davranışları bana yine de ölçüsüz geldi.

Bölümün en önemli gelişmesi olarak gördüğüm Cemal cephesinde durumlar beklediğimiz ve bize yansıtılan şekilde ilerledi. Cemal’e üzüldüğümü bir iki bölüm önce söylemiştim. Karaktere olan sempatim her bölüm biraz daha artıyor ve belli ki onun için üzüleceğim sahneler de gelecek. Seyirci de biraz empati kurmaya çalışırsa Cemal’i sevmese de anlamaya başlayacaktır. Sevgilisinin en yakın arkadaşı ile bir şeyler yaşadığını öğrenmiş, sekiz sene hapis yatmış ve kendisini o duruma düşürenin yine en yakın arkadaşı olduğu zannetmiş, bu sırada bir çocuğu olmuş ama kızından haberdar olmamış. Şimdi de kendi çocuğunun bir başkasına baba demesini görmüş biri konumuna geldi Cemal. Evet safi kötü olarak yazılmıştı, ama Cemal’in kırılma noktası da geldi. Dna testi için hastaneye gittiğinde kimlik istediklerinde telaş ve heyecan içinde araması, sabırsızlıkla sonucun verilmesini beklemesi, zarfı alırkenki çevikliği, merakı… Bu durum bir çocuğa pat diye söylenir mi diyenler olacaktır mutlaka. İlk bölümlerdeki Demir’i düşünün, çocuk psikolojisi hakkında hiçbir şey bilmiyordu, aynı şekilde Cemal de öyle. Öykü’nün hastalığına dair bir şey bilmediğini de düşünürsek o heyecanın da etkisiyle, kendisini Öykü’nün karşısında buluverdi Cemal. Bölümler önce hikayede çok eğreti durduğunu düşündüğüm Cemal, şuanda hikayede çok önemli bir konuma geldi. Sahnelerini ve Öykü ile iletişimini merakla bekliyorum. Kızıyla vakit geçirmek Cemal’in de en doğal hakkı, çünkü çocuğu konusunda Cemal’in bir suçu yok. Bu söylediklerim Demir’i sevmediğim manasına gelmiyor, tamamen objektif bakıyorum olaya. Asu’dan da gördüğümüz üzere kan bağı şart değil; Demir, Öykü’nün babası. Ama Cemal de Öykü’nün babası ve Demir gibi o da bu duyguyu tatmayı hak ediyor. Senarist bunu doğru bir şekilde aktaracaktır.
    Konu bhr94 tarafından (02-03-19 Saat 12:30 ) değiştirilmiştir.

4. Beğenenler;
    CandanHosgorK (04-03-19), symylmz (02-03-19), Urfatokat15 (02-03-19)

Durum:
    symylmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Kocaeli
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    1,233

Aldığı Beğeni: 476

Bahsedilme
    1 Mesaj

Urfatokat15 ve bhr94 ekleyecek bir şey bırakmamışsınız. Sadece Öykünün tavrının fazla bulunmasına katılmıyorum. Çünkü ilk bölümlerde Demiri babası biliyordu ve teyzesi onu terketmişti. Bu yüzden Demire tutunmak zorundaydı. Ama şu an Demiri yabancı biri olarak görüyor. Bu durumun uzun süreceğini zannetmiyorum. Hatta bölüm sonu düştüğünde hafızası yerine gelecekmiş gibi düşündüm. Her ne kadar Demir ve Öykü bu yöndeki oyunculuğunu konuşturmuş olsa da seyirci dramdan çabuk sıkılır. Bu dizi için böyle komedi ağırlıklı sahneler daha çok seviliyor.

6. Beğenenler;
    bhr94 (02-03-19), CandanHosgorK (04-03-19), Hercai (02-03-19), Urfatokat15 (02-03-19)

Durum:
    Hercai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    33

Aldığı Beğeni: 29

Bahsedilme
    0 Mesaj

buğra gülsoy çok iyi oyuncu her rolün üstesinden gelebilecek kapasitede biri daha önceden kendisine önyargılıydım ama kızımı izleyince fikrim değişti bundan sonra bütün projelerini takip edeceğim inşallah daha iyi projelerde olmayı hakediyor bence..
    fragman saçmalıklar silesiyle dolu cemal efendi kızını demirden alacakmış anca rüyasında alır öyküyü şu öykünün demire amca demesi sıktı artık bir an önce hafıza yerine gelsin demir amca ne ya uzamasın eskisi gibi babasına baba desin bu gidişle çok izleyici kaybedecekler farkında değiller geçen hafta düşüş yaşadı bu hafta çok düşüş yaşayacak amaçları ne cemali gözümüze sokup izleyiciyi soğutmaksa bunu başarıyorlar ben bir izleyici olarak soğudum..

Durum:
    DowneyJr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Konular
    31
    Verdiği Beğeni
    85

Aldığı Beğeni: 533

Bahsedilme
    5 Mesaj

Bi teyze eksikti
    Olan kıza olacak. Iyilesmek varken hastalığı geriye gidecek . Bu yalan dolana bünyesi dayanmaz

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri