Sayfa 1/13 1234511 ... SonSon
62 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: L'onore e il rispetto - Bölüm Yorumları

Durum:
    Ceren°Burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    şükrüözyıldız-
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart L'onore e il rispetto - Bölüm Yorumları

Yahu Ciftlere hic baglanmayin Arkadaslar cidden cok carpik karmasik Ciftler izleyecegiz. Yani kimin eli kimin cebinde belli degil derler ya öyle iste ...

Sibel Emir'e asik olacak yanilmiyosam ama Yigit'le evlenecek. Karakter Tanitimindada yazdigi gibi Sibel Ask ve Para arasinda bir secim yapmak zorunda kalacak :icon_whis Yigit ve Kübra da izleyecegiz ama bu Intikam amacli bir Birliktelik olacaktir :icon_whis
    Kübra Yigitin cocugunu dogurunca da Emirle evlenecek hatta sonradan Melina Karakteri yani Kübra oldugunu düsündugüm Kisi ölüyor ama Senaristlerin orjinalinin tipa tip aynisini yapmayabilirler :icon_whis

Valla bana kalsa EmirSibel kesinlikle uzun uzun islenmeli cok yakisiyorlar cünkü ve daha Dizi baslamadan yakistirdigim Sükran ve Kerem var DeryaYigit ama sanirim Derya bu carpik Iliskilerin disinda kalan biraz geri planda olan bir Karakter

Durum:
    trueblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Ankara
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    12

Aldığı Beğeni: 13

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Ceren°Burak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu Ciftlere hic baglanmayin Arkadaslar cidden cok carpik karmasik Ciftler izleyecegiz. Yani kimin eli kimin cebinde belli degil derler ya öyle iste ...

Sibel Emir'e asik olacak yanilmiyosam ama Yigit'le evlenecek. Karakter Tanitimindada yazdigi gibi Sibel Ask ve Para arasinda bir secim yapmak zorunda kalacak :icon_whis Yigit ve Kübra da izleyecegiz ama bu Intikam amacli bir Birliktelik olacaktir :icon_whis
    Kübra Yigitin cocugunu dogurunca da Emirle evlenecek hatta sonradan Melina Karakteri yani Kübra oldugunu düsündugüm Kisi ölüyor ama Senaristlerin orjinalinin tipa tip aynisini yapmayabilirler :icon_whis

Valla bana kalsa EmirSibel kesinlikle uzun uzun islenmeli cok yakisiyorlar cünkü ve daha Dizi baslamadan yakistirdigim Sükran ve Kerem var DeryaYigit ama sanirim Derya bu carpik Iliskilerin disinda kalan biraz geri planda olan bir Karakter
    Çok haklısın Ceren°Burak;

Yerli dizi izleyicisinin beklentisini karşılayacak aşklar olduğunu sanmıyorum bu dizide.

Kübra 3. sezonda ölüyor bildiğim kadarıyla yani üçüncü 13 bölümlük grupta ölecek. Bu da bizim sezon finalinde olmalı.

Yiğit evlendiğinde hem Derya ile Alma Terzic'in oynadığı karakter ile ilişkisini devam ettirecek diye düşünüyorum.

İtalya'da 4. sezon geliyor. Dizinin ömrü yeterse onuda işlerler mi acaba?
    C:\Documents and Settings\gunseli.alpengin\Belgelerim\Resimlerim\m1  35.jpg

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    Ankara
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    12

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı selcuk0857 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sibel konusunda da aynı yol izlenebilir bence. yani Sibel Emir'i sadece sığınacak bir liman,baba eksikliğinin verdiği bir muhtaçlık olarak gördü mesajını senarist verebilir klişe olmaması açısından.çünkü aşık olan bir kız zaten aşk mı,para mı? sorusuna aşk diye cevap verir.ne olursa olsun para için sevdiği insanı bırakmaz. çiftler senaristin kafasında önceden şekillenmişse bunu bize uydurarak değiştirirler yani. Derya ve Yiğit fiziksel olarak yakışsa bile Yiğit'in kıza bakışı belli en başından. ve o cephede ben hiçbir çatışma unsuru da göremiyorum. üvey baba önemli bir etken olmaz bu çift için çünkü Derya zaten o evden ayrılmak istiyor. asıl Derya bambaşka bir hayata savrulduğunda ben mahalledeki Ender ile bekliyorum bir aşk:img-wink:

Orjinalde Sibel'e Yiğit epey zaman sonra aşık oluyor. Ona sahiplenmek istiyor. Sibel hamile kalıyor. Ama çok mutsuz oluyor çühkü Yiğit oğlan oğlan diye başına geçiyor. Sibel kaçıp bebeği aldırıyor sonrada depresyona giriyor. Sonunda Yiğit gerçekte sevdiğinin Kübra olduğunu anlıyor.

Bunları yazarlarsa hiç kimse bu diziyi sevmez.

Durum:
    Ceren°Burak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    şükrüözyıldız-
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı trueblue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok haklısın Ceren°Burak;

Yerli dizi izleyicisinin beklentisini karşılayacak aşklar olduğunu sanmıyorum bu dizide.

Kübra 3. sezonda ölüyor bildiğim kadarıyla yani üçüncü 13 bölümlük grupta ölecek. Bu da bizim sezon finalinde olmalı.

Yiğit evlendiğinde hem Derya ile Alma Terzic'in oynadığı karakter ile ilişkisini devam ettirecek diye düşünüyorum.

İtalya'da 4. sezon geliyor. Dizinin ömrü yeterse onuda işlerler mi acaba?
    Cok sürükleyici bir Dizi L'onore e il rispetto ama tamamen ayni degil,
    bizim Versiyon cok farkli olur diye düsünüyorum Halk olarak zaten Kültürümüz cok farkli nesebimiz de okadar genis degil ... Ama yine de Derya'nin ilerde Yigitin metresi olacagini düsünüyorum ben izleyip görücez :)

Dizinin ilk basinda gösterdikleri Sahne yani 5 yil ilerisi bence Final sahnesi ya da Dizinin sonlarinda bir Sahne :icon_whis Ama reytingler böyle ilk 5te devam ederse mutlaka 4.Sezon da gelmeli :happy0064 Almanca alt yazilisini bulsam da tkaip edebilsem italyancam pek yetmiyor Diziyi anlamaya :)

açıkçası biz orijinal versiyondaki gibi ilişkileri bu kadar karmaşık işleyeceklerini düşünmüyorum çünkü biz halk olarak çok duygusalız ve henüz dizi ile gerçeği ayırt edecek olgunluğa da erişmedi çoğu izleyici.bu yüzden ben o durum ve ilişkilerin başkalaştırılacağını düşünüyorum. örneğin orijinalinde Kübra karakterinin 2 kardeşten de çocuğu oluyor ama bizim izleyici bunu kabul etmez bence ve bu hikaye Yiğit'in kızı kendine aşık edip terk etmesi olarak değiştirilebilir.
    Evet nesebimiz Italyanlar kadar genis degil, 2 Kardesin ayni Kadindan cocugu olmasi bizde bence de cok yadirganir. O yüzden ben Emirin Kübradan cocugu olmayacagini ve sadece yegeni ve Kübra ortada kalmasin diye evlencegini düsünüyorum :)) Yigitin Kübrayi hamile birakmasiyla basliyor zaten bu Intikam eger bizde öyle olmazsa bu radikal bir degisiklik olur ve orjinal Senaryoyu tamamen degistirmek zorunda kalirlar. Ya da belki coktan degistirdiler bilemiyorum izleyip görücez :)

Alıntı trueblue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orjinalde Sibel'e Yiğit epey zaman sonra aşık oluyor. Ona sahiplenmek istiyor. Sibel hamile kalıyor. Ama çok mutsuz oluyor çühkü Yiğit oğlan oğlan diye başına geçiyor. Sibel kaçıp bebeği aldırıyor sonrada depresyona giriyor. Sonunda Yiğit gerçekte sevdiğinin Kübra olduğunu anlıyor.

Bunları yazarlarsa hiç kimse bu diziyi sevmez.

Sibel cok mutsuzdu Yigitle evet, Bebeginide aldiriyordu.
    Ama Kerem Dizinin asil Oglani oldugu icin ben Yigitin, Tonio kadar sert bir Karakter olacagini düsünmüyorum ya :/ Dedigin gibi Halk istemez :icon_whis

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    Ankara
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    12

Bahsedilme
    0 Mesaj

senaristler çok deneyimli ve seyirciyi de tanıyorlar. genel tanıtımdan ve karakter tanıtımlarından zaten gidişat belli biraz. ''Sibel Yiğit'in büyük aşkı olacak'' yazıyor.

Yaso röportajlarında ''Yiğit Sibel'in içindeki kötüyü ortaya çıkarıyor ve bu yüzden aşk-nefret ekseninde bir aşk yaşıyorlar'' diyor.

Burcu ''Yiğit'e aşık olduğunu sanıyor ama gerçek aşkı sonradan tadıyor'' demişti aynı şekilde Şükrü'nün de buna benzer bir şeyler söylediğini duymuştum bir röportajında.

İtalyan'lar pembe dizi,arkası yarın tadında çekiyorlar diziyi galiba ama bize o kadar karmaşığını yapmazlar:img-hyste hem orada senede 6 bölüm oynanıyor bizde 39 bölüm elbette hikayeler değiştirilecek,uzatılacak ve başkalaşacak aksi mümkün değil zaten:img-wink:
    Orjinal dizide Yiğit Sibel'e yıllar sonra aşık oluyordu. Burada çok aceleye getirmişler pat diye aşık oluverdi. İnsanlar bu ne hız dedi ve inandırıcı olmadı.

Evet Yiğit, Sibel'in kendisi ile para için evlenmesini sağlayarak onun ettiği bütün büyük lafları ona yedirecek. Zaten nefret ettiği bir adam ile parası için beraber olan Sibel kendinden de nefret etmeli. Yiğit, Sibel'e aşık ama Sibel hem kendinden hem Yiğit'ten nefret ederse bu durumda aşk-nefret ekseninde bir aşk yaşıyabilirler.

Derya, Yiğit'in sevgilisi veya metresi olup sonra birde Emir'e aşık olursa izleyici isyanları oynar.

İtalyanların 6 bölümlük mini bir diziyi pembe dizi,arkası yarın tadında çekmesi bana garip geldi. Ama dünyada her şey mümkündür.

Alıntı Ceren°Burak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok sürükleyici bir Dizi L'onore e il rispetto ama tamamen ayni degil,
    bizim Versiyon cok farkli olur diye düsünüyorum Halk olarak zaten Kültürümüz cok farkli nesebimiz de okadar genis degil ... Ama yine de Derya'nin ilerde Yigitin metresi olacagini düsünüyorum ben izleyip görücez :)

Dizinin ilk basinda gösterdikleri Sahne yani 5 yil ilerisi bence Final sahnesi ya da Dizinin sonlarinda bir Sahne :icon_whis Ama reytingler böyle ilk 5te devam ederse mutlaka 4.Sezon da gelmeli :happy0064 Almanca alt yazilisini bulsam da tkaip edebilsem italyancam pek yetmiyor Diziyi anlamaya :)

Evet nesebimiz Italyanlar kadar genis degil, 2 Kardesin ayni Kadindan cocugu olmasi bizde bence de cok yadirganir. O yüzden ben Emirin Kübradan cocugu olmayacagini ve sadece yegeni ve Kübra ortada kalmasin diye evlencegini düsünüyorum :)) Yigitin Kübrayi hamile birakmasiyla basliyor zaten bu Intikam eger bizde öyle olmazsa bu radikal bir degisiklik olur ve orjinal Senaryoyu tamamen degistirmek zorunda kalirlar. Ya da belki coktan degistirdiler bilemiyorum izleyip görücez :)

Sibel cok mutsuzdu Yigitle evet, Bebeginide aldiriyordu.
    Ama Kerem Dizinin asil Oglani oldugu icin ben Yigitin, Tonio kadar sert bir Karakter olacagini düsünmüyorum ya :/ Dedigin gibi Halk istemez :icon_whis
    Yiğit'i çok soft yapamazlar. Çünkü Yiğit karakteri hapse girip çıkacak, mafya lideri olacak, bir sürü pis işe bulaşacak. Tonia kadar ser olmasada bize göre sert olacaktır.

Kübra'nın her iki kardeşten çocuk doğurması sonrasında Emir'i çok sevmesi biraz toplumumuza aykırı olur. Olur ölen abisinin karısı ile evlendirilen erkeklerin sayıca epey olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Bu konuda biraz iki yüzlü bir tavır oluyor bu durum diye düşünüyorum. Ama Kübra'nın Emir'den olan oğlu ile ölmesi meselesi var. Bu nasıl olacak bilemiyorum.

4. sezon biraz zor olabilir. İlk sezon 1956'da başlayıp 1965'e atlıyor. İkinci sezon 1969'da başlıyor. Üçüncü sezon ikincinin devamı ama dördüncü sezon ne zaman başlayacak. Eğer devam niteliğinde ise olabilir ama zaman atlarsa iş karışır.

Sayfa 1/13 1234511 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri