Sayfa 1/185 123451151101 ... SonSon
922 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Lost Hakkında Genel Bilgi+Genel Yorum

 1. #1
  Durum:
  Çevrimdışı
  ADA:) - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  28.02.2006
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  661
  Konular
  3
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Lost Hakkında Genel Bilgi+Genel Yorum

  LOST Foto Galeri

  Arkadaşlar yazı Lost'la ilgili bir siteden alıntıdır.Site adı verilemediği için adresi yazamıyorum.

  Lost yapımcılarından Damon Lindelof, en son yapılan basın toplantısında verdiği röportajda; Lost’un gerçekte anlattığı hikaye nedir, dizi ne zaman bitecek, neden diziye yeni karakterler hazırlıksız eklenirken ana karakterler ansızın diziden ayrılıyor ve Lost izleyicilerini ilerleyen bölümlerde neler bekliyor gibi diziye ait birçok soruya cevap verdi. Yazının devamında Lindelof ile yapılan röportajı okuyabilirsiniz.


  Diziye tartışmalı bir şekilde dahil olan Paulo karakterinin Lost izleyicileri tarafından sevilmediğini söylendiğinde, Lindelof şöyle açıklıyor:


  Evet ne yazık ki dizideki diğer karakterlerde de olduğu gibi izleyiciler karakterler hakkında henüz birşey öğrenmemişken o karakteri sevemiyorlar. Ya da bunun tam tersi şekilde karakter hakkında birşeyler öğrendikçe ondan daha da nefret edebiliyorlar.

  Dizinin henüz başlarında ABC ve Touchstone’un Sawyer karakteri için yaptığı bir anket var. Anket sonuçlarına göre izleyiciler Sawyer’dan nefret ettiklerini belirtti. Ek olarak, Sawyer’ın kavgacı ve diziyle uyumsuz bir karakter olduğunu söylediler. Fakat Sawyer’ın geçmişine ait bölümler yayınlanmaya başladığında izleyicilerin fikirleri değişmeye başladı ve Sawyer dizi karakterleri arasında en çok hayranı olanlar arasına yerleşti.

  Sizce Lost ne zaman sonlanmalı?

  Şahsi fikrim dizinin 90-100 bölüm sonunda tamamlanması yönünde. Hepimizin bildiği gibi ilk sezon açıklama ve başlangıç bilgilerini içeriyordu, ikinci sezon hatch’e giriş ve hatch’de neler olduğu hakkındaydı, üçüncü sezon ise diğerleri (others) hakkında olacak. Dördüncü sezonun ne hakkında olacağını söylemek istemiyorum. Dördüncü sezonun sonunda dizide 93 saatlik bir yayın yapmış olacağız sanırım bu da sona oldukça yaklaşmış olacak.

  Mr. Eko’nun ani ölümü üzerine sorulan soruya yanıt olarak Damon Lindelof dizinin anlatımını karakterlere göre değiştirdiklerini söylüyor:

  Mr. Eko karakteri için Adewale ile konuştuğumuzda Adewale sadece bir sezon bizimle çalışmak istediğini söyledi. Bizlerde ona hemen karar vermemesini belki ilerleyen günlerde fikrinin değişebileceğini söyledik. Fakat sezon tamamlandığında Adewale bize dizide mutlu olmadığını, daha fazla dizide görev almak istemediğini söyledi. Ayrıca Adewale Hawaii’de yaşamak istemiyor, karısının yanına İngiltereye dönmek ve bir film aktörü olmak istiyordu. Bu durum karşısında sadece haklısın diyebildik. Kendisinden sadece bize altı bölüm daha müsade etmesini istedik. Çünkü sezon finalinde gerçekleşen patlama sonrasında Mr. Eko karakterini öldürmek istemedik. Eğer Mr. Eko gibi sevilen bir karakteri, diziden böyle bir kurgu ile ayrılsaydı bütün Lost izleyicileri bu durumdan rahatsız olacak belki de diziden nefret edeceklerdi.

  Bernard’ın kuyruk kısmından (tailsection) kurtulanlardan tek kalan kişi. Bu sonuca göre geçen sezon kuyruk kısmındakiler (tailies) için fazla özen gösterilmediği söylediğinde, Damon şöyle cevaplıyor:

  Hayır. Çünkü dizide anlatılan tüm hikayeler farklı zaman aralıklarında dizinin ana karakterlerine bağlanıyor. Örneğin Micheal kuyruk kısmından kurtulanlardan Ana Lucia ve Libby’yi öldürmeseydi Micheal ve Walt’ın adadan ayrıldığı sahneleri göremeyecektik. Micheal ve Walt’un adadan ayrılması dizinin en önemli noktalarından biri. İkinci önemli nokta ise düğmeye basılmaması sonrası oluşan patlama. Bu noktada Ana Lucia ve Libby’ye hikayeyi anlatabilmemiz için ihtiyaç duyuyoruz.

  Bazen de karakterler bir başka karakteri desteklemek için kullanıyor. Örneğin Boone karakteri Locke’un destekleyici karakteri. Boone ölmesine rağmen Locke karakterini destekliyor. Yani bazı karakterler daha iyi hikayeleri desteklemek için ölüyorlar.

  Jack, Sawyer ve Kate’i diğerlerinin (others) onları tuttukları yere yürüyerek geldiklerini gördük, bu yer nasıl oluyorda farklı bir adada olabiliyor?

  Aslında yüreyerek gelmediler. Sezon sonunda Jack, Sawyer ve Kate’i başlarına geçirilen çuvallarla limanda gördük. Üçüncü sezonda ise yeni adada uyandılar.

  Röportajın en önemli kısımlarından biri olarak Lindelof Lost’un gerçekte neler anlattığını özetliyor.

  Bu dizi gerçek yaşamlarında mecazi olarak kayıp (lost) insanların bir uçak kazası sonrasında ıssız bir adaya düşerek gerçek anlamda kayıp (lost) olmaları hakkında. Bu insanlar kendilerini gerçek yaşamlarında mecazi olarak bulduklarında aynı zamanda kendilerini gerçek dünyada da bulacaklar.

  Bu cevap karşısında ilk sorulan soru; “Walt ve Micheal’ın kendilerini buldukları için mi adadan ayrılmalarına izin verildi?” oluyor. Damon Lindelof şöyle cevaplıyor:

  Micheal hakkındaki ilginç olan şey, Micheal’ın 815 numaralı uçuşta kötü bir nedenle bulunmayan karakterlerden biri olması. Micheal sadece oğlunu alıp geri dönmek için uçakta bulunuyor. Fakat adaya düştüğünde Micheal’ın kötü birşeyler yapıyor. Ana Lucia ve Libby’yi öldürmesiyle beraber kaçış hikayesi başlıyor.
  Konu elfkartal tarafından (23-04-10 Saat 20:33:53 ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  Durum:
  Çevrimdışı
  ADA:) - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  28.02.2006
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  661
  Konular
  3
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Lost erken mi bitecek???

  Beklemedik bir girişimle ABC kanalı ve Lost dizisi yapımcıları dizinin sonlanma tarihi belirlemek için biraraya geliyor. Yapılan ön görüşmelere göre öncelikli olarak dizinin kaç sezon daha yayınlanacağı belli olacak ve Lost izleyicilerine dizinin net sonlanma tarihi duyurulacak. Lost dizisi yapımcısı Carlton Cuse yaptığı açıklamada “Artık bizim için bir sonlanma tarihi bulma vakti geldi” diyor. Ayrıca Carlton Cuse net bir kararın yaratıcı ekip için kurguyu planlama açısından önemli olduğunu belirtiyor. Cuse’a göre dizi 5. sezonda 100 bölümü tamamlandığında sonlanmalı. Sonlanma tarihi için karar aşamasına gelinmesine neden olarak; Lost izleyicisinin dizi uzadıkça kurgudan kopabileceği ihtimali gösteriliyor.

 3. #3
  Durum:
  Çevrimdışı
  ADA:) - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  28.02.2006
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  661
  Konular
  3
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Lost'la ilgili birkaç bilgi

  **Lost Hawaii adalarından biri olan Oahu'da çekilmektedir.

  **Lost'un ilk bölümü ABC'de 18.65 milyon kişi tarafından izlenmiştir.

  **Lost'un ilk bölüm yapım maliyeti 14 milyon dolardır. Bu rakam dünya televizyon tarihine en pahalı dizi maliyetlerinden biri olarak geçmiştir.

  **1 Altın Küre ve 6 Emmy olmak üzere 28 ödül almıştır.

  **Lost'un soundtrack'i 21 Mart 2006 tarihinde Varese Sarabande etiketi altında çıkmıştır. Lost'un bu tarihe kadar ki tüm müziklerini kapsamaktadır.Müziklerin hepsi Michael Giacchino tarafından hazırlanmıştır...

  **Jack rolü için ilk önce Micheal Keaton seçilmiş ve Jack karakterinin ilk bölümde ölmesi düşünülmüştür. Fakat daha sonra Jack karakterinin dizide lider konumunda olmasına karar verilmiş ve Micheal Keaton yerine Matthew Fox, Jack olarak seçilmiştir.

  **Yoon-jin Kim, yapımcılar tarafından önce Kate karakteri olarak düşünülmüş fakat daha sonradan vazgeçilerek Yoon-jin Kim için Sun karakteri yaratılmıştır.

  **Dizide Sawyer karakterini canlandıran Josh Holloway, People Dergisi'nin seçtiği "Dünyanın En Güzel 50 İnsanı 2005" listesinde yer almaktadır.

  **Adaya düşen 815 uçuş numaralı uçakta, dizi karakterlerinin koltuk numaraları:

  * 9F - Shannon
  * 15D - Sawyer
  * 16A - Sayid
  * 23A - Jack
  * 23D - Rose
  * 23E - Bernard
  * 29C - Charlie
  * 42F - Ana-Lucia
  * 55F - Claire

 4. #4
  Durum:
  Çevrimdışı
  ADA:) - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  28.02.2006
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  661
  Konular
  3
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  1. Sezon Bölümleri

  1*01 Pilot 1 (Jack)
  1*02 Pilot 2 (Charlie)
  1*03 Tabula Rasa (Kate)
  1*04 Walk About (Locke)
  1*05 White Rabbit (Jack)
  1*06 House of Rising Sun (Sun & Jin)
  1*07 The Moth (Charlie)
  1*08 Confidence Man (Sawyer)
  1*09 Solitary (Sayid)
  1*10 Raised by Another (Claire)
  1*11 All the Best Cowboys Have Daddy Issues (Jack)
  1*12 Whatever the Case May Be (Kate)
  1*13 Hearts and Minds (Boone )
  1*14 Special (Michael)
  1*15 Homecoming (Charlie)
  1*16 Outlaws (Sawyer)
  1*17 In Translation (Jin)
  1*18 Numbers (Hurley)
  1*19 Deux Ex Machina (Locke)
  1*20 Do No Harm (Jack)
  1*21 The Greater Goods (Sayid)
  1*22 Born to Run (Kate)
  1*23 Exodus Part 1
  1*24 &1*25 Exodus Part 2

 5. #5
  Durum:
  Çevrimdışı
  ADA:) - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  28.02.2006
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  661
  Konular
  3
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  2. Sezon Bölümleri

  2*01 Man of Science, Man of Faith (Jack)
  2*02 Adrift (Michael)
  2*03 Orientation (Locke)
  2*04 Everybody Hates Hugo (Hurley)
  2*05 ...And Found (Sun and Jin)
  2*06 Abandoned (Shannon)
  2*07 The Other 48 Days
  2*08 Collision (Old Habits) (Ana- Lucia)
  2*09 What Kate Did (Kate)
  2*10 The 23rd Psalm (Eko)
  2*11 The Hunting Party (Jack)
  2*12 Fire + Water (Charlie)
  2*13 The Long Con (Sawyer)
  2*14 One of Them (Sayid)
  2*15 Maternity Leave (Claire)
  2*16 The Whole Truth (Sun and Jin)
  2*17 Lockdown (Locke)
  2*18 Dave (Hurley)
  2*19 S.O.S. (Bernard & Rose)
  2*20 Two for the Road (Ana Lucia)
  2*21 ? (Eko)
  2*22 Three Minutes (Michael)
  2*23 & 2*24 Live Together, Die Alone (2) (Desmond)

Sayfa 1/185 123451151101 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Gossip Girl - Genel Bilgi+Genel Yorum
  By YASİN in forum Gossip Girl
  Cevaplar: 112
  Son Mesaj: 02-06-20, 18:19:07
 2. One Tree Hill - Genel Bilgi+Genel Yorum
  By 4ewerbrucas in forum One Tree Hıll
  Cevaplar: 168
  Son Mesaj: 01-02-19, 11:38:47
 3. The Vampire Diaries - Genel Bilgi+Genel Yorum
  By YASİN in forum The Vampire Diaries
  Cevaplar: 371
  Son Mesaj: 26-01-17, 21:56:10
 4. Smallville-Genel Bilgi+Genel Yorum
  By MetaLoqy in forum Smallville
  Cevaplar: 93
  Son Mesaj: 14-12-14, 23:47:38
 5. CSI: New York - Genel Bilgi+Genel Yorum
  By maviguvercin in forum CSI: NY
  Cevaplar: 263
  Son Mesaj: 20-11-12, 21:31:22

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

casino siteleri
vdcasino
vdcasino
Listeler
fragmanlar
Yuregininsesi
juul
One Hit Wonder
yerli filmler
kartal escort
maltepe escort
ilbet
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
canlı bahis siteleri
escort ankara
deneme bonusu veren siteler
Mobil Ödeme bahis
bahis
deneme bonusu
ilbet giriş
ilbet giriş
ilbet
maltcasino giriş
meritroyalbet
güvenilir casino siteleri
canlı casino
grandpashabet
casino siteleri
canlı rulet
cratosslot giriş
izmit escort
izmir escort
eryaman escort
porno izle