Sayfa 2/249 İlkİlk 1234561252102 ... SonSon
1241 sonuçtan 6 ile 10 arası

Konu: Lost Spoiler

 1. #6
  Durum:
  Çevrimdışı
  arzu__55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  18.01.2006
  Yer
  Samsun
  Mesajlar
  407
  Konular
  1
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  lost gercekten cok karisik mantik istiyen bi diizi..
  anlamak icin cok dikatli bakmak gerekiyor..
  ben dörüncü sezon dördücnü bölümdeyim o yüzden dedikleriniz tam anlamyorum ama hepisien bakdigimda size katilcam bende insallah :)

  christian kim?? hurleyle timaranede konusan adammi ??
  jack niye kafayi siyirdi

 2. #7
  Durum:
  Çevrimdışı
  tubi1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Oyuncu
  Üyelik tarihi
  16.02.2005
  Yer
  Jack'in kasları :)
  Mesajlar
  1,782
  Konular
  3
  Verdiği Beğeni
  0
  Beğenilen Mesaj
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  kıyamam ben desmond brotha'ma

  evet maykıldan herkes nefret ediyo.
  sayid bile inanmadı en son gemide ona.
  neden inansın ki?
  adamın gözü önünde sattı arkadaşlarını..

  jack de maykıl için arkadaşımısınız?
  yakınımısınız? diyince hayır hiçbişeyi değilim dedi zaten.

  Charlie’nin döngüyü bozması

  Döngünün yeniden işletilip bu kez başarıya ulaşılması için, döngü içindeki aksilikler temizlenmeli ancak olması gerekenler de olmalıydı. Yani herşey aynı yaşanmalı, sadece hatalar düzeltilmeliydi (virüsün temizlenmesi gibi). Geri dönüş, jack’in portal değiştirerek uçak kazasının olduğu anla başlar.

  Morlu kadının Desmond’a söylediği gibi “course correction” ile evren devamlı kendini düzeltir. Eğer birisi bu döngü içerisinde ölecek ise, bu ölüm mutlaka, eninde sonunda gerçekleşecektir. Gerçekleşmezse, daha büyük felaketlerin gerçekleştiği başka durumlara yol açabilir. Bu durumun kendisini gösterdiği yer Charlie’dir. Charlie aslında uçakta oturduğu yer itibariyle kazadan kurtulamayacaktır. Ancak kazanın hemen öncesinde, uyuşturucu için kendisini tuvalete atar. Bu arada Cindy (ki Dharma’nın elemanı olduğu barizdir) onu yerine oturtmaya, ısrarla kapıyı çalarak onu yerine ıturmaya ikna etmeye çalışır. Çünkü oturduğu yer, kopma noktasının hemen önünde kalan sıralardan olup burada oturanlar dışarıya fırlayacak ve kurtulamayacaklardır. Ancak Charlie zamanında tuvaletten çıkmaz, sonrasında kendisini dışarıya attığında bulduğu ilk koltuğa oturur, kemerini bağlar ve böylece kurtulur. Döngü bozulmaya başlamıştır.

  Charlie adada Claire ile yakınlaşmasını takiben Ethan tarafından kaçırılır. Hatta Ethan tarafından “öldürülür”. Ancak Jack’in inanılmaz ısrarları ve çabası ile Charlie ölümün ucundan hayata döner. Sonrasında Ethan’a duyduğu öfke/nefret ile Charlie Ethan’ı öldürür. Döngü tamamen bozulmuştur, çünkü Ethan’ın ölümü, hem Ben’in ameliyatını tehlikeye atacak hem de Others ile olan ilişkileri başlamadan bozacaktır. Eğer Charlie en başında kazadan kurtulamasaydı, Ethan rahat rahat Claire’i alacak, Staff’a götürecek ve rahatını sağlayacak, hayatta da kalacaktı. Charlie’nin varlığı Ethan’ı Claire’i kaçırırken zor duruma sokar, ondan kurtulmaya çalışır ancak sonuç düşmanca duygular ve kendi ölümü olur. Oysa Charlie olmadan Claire kaçırılsa sadece kaçırılanlar hanesine eklenen bir çarpı olacaktır. Sonrasında Others ile yakınlaşmaların olduğu noktada Claire ve bebeği sağ salim görüleceklerdir. Steve-Scott (hangisi ise artık) yaşamaya devam edecek, hatta Walt’ın kaçırılmasına da gerek kalmayacaktır, çünkü kurulan ilişkiler ile istenilen araştırmalara rahatlıkla yapılabilecektir.

  Döngünün ısrarla Charlie’nin ölümüne çalışması bu virüsün başka aksaklıklara sebep olmadan yok edilmesi amacından kaynaklanmaktadır.

 3. #8
  Durum:
  Çevrimdışı
  tubi1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Oyuncu
  Üyelik tarihi
  16.02.2005
  Yer
  Jack'in kasları :)
  Mesajlar
  1,782
  Konular
  3
  Verdiği Beğeni
  0
  Beğenilen Mesaj
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Sayılar ve Portal Geçişi

  108 döngüsü, yukarıda belirtildiği şekilde bir portalın açılmasını engellemek için kurulmuş bir mekanizma. Bu mekanizma her sekteye uğradığında (yani sayılar girilmediğinde, yani muhtemelen videolarda belirtilen incident (lar???) olduğunda), birbirine paralel evrenler arasında geçişi sağlayacak portallar açılmakta. Ancak burada belirtilmesi gereken önemli bir nokta, portaldaki geçişin mutlaka daha önceki bir zamana yani geçmişe doğru olduğu. Desmond bu portaldan (muhtemelen) defalarca geçiyor ve defalarca geçmişteki belli noktalara doğru gidiyor. Ancak gittiğinde bunun bir miktarını sadece patlamalar / dejavu (gelecekte yaşanmış olan şeylerin tekrar yaşanması) vasıtasıyla hatırlıyor. Yani; geleceği göremiyor, yaşadığı şeyi hatırlıyor. Ancak bir kilit nokta daha var ki, her geçmişe gittiğinde bilinçaltında daha fazla bilgi ile gidiyor (bkz: ada, uygulama tuşu, Charlie ile ilgili bariz hatırladığı konular); bu da dejavu’ların şiddetini arttırıyor. Muhtemelen ilk defa bu durumla karşılaştığında Desmond bunu basit bir dejavu olarak nitelendiriyor. İkincisinde anlayamadığı bir durum olduğunu kabul etse de yine basit olarak alıyor. Ama hatch patlamasından sonra bir kez daha aynı noktaya gittiği zaman artık bilincinde geleceğe ait görüntüler daha net bir şekilde yer aldığından, ve bilincini kontrol etmeyi yavaş yavaş öğrendiğinden hatırladığı şeylerin sayısı ve belirginliği de artıyor ve o yüzden gidip “zaman yolculuğu mümkün mü?” diye bir soru sorma ihtiyacı hissediyor.

  Penelope’nin Desmond’ı Takibi

  Desmond eğer barda herşeyi hatırladığını farkederek Jimmy Lennon’ı durdurmak için dönmeseydi o zaman bu darbeyi o yemeyecek, barmen darbeyi yiyecek ve Penny ile şansını yitirmeyecek, ona tekrar dönecek ve herşeyi değiştirecekti. Ama darbeyi yemesi ile beraber bilinci/bilinçaltı tekrar resetleniyor, (o geçmiş zamanda) uyandığında neleri hatırladığını artık bilemiyor ve böylece daha önceki rutine geri dönerek askere yazılıyor, hapse giriyor, yat yarışına katılıyor, vs vs vs. Arkadaşı Donovan bu durumu Des’in geçici bir çılgınlık haline bağlayacak, zaman yolculuğu ile ilgili sözlerini unutacak, Penny de bir noktada belki Des’den vazgeçecekti.
  Ancak ne zamanki Desmond yat yarışı sonucu ortadan kaybolunca Donovan bütün bu olanları Des’in kendisine söylediğini hatırlıyor. Üstelik bir fizikçi olarak her ne kadar Des’e tersini söylemiş olsa bile, teoride zaman yolculuğu (ya da paralel evren geçişi) kavramının mümkün olduğunu biliyor. Bu nedenle durumu Penny ile paylaşıyor, belki de beraber bir araştırma ekibi oluşturuyorlar.

  Des ve Penny’nin Fotoğrafı Herhangi bir hata olasılığı yok

  Burada aslında iki farklı zamanda/evrende çekilen iki ayrı resimden bahsediyoruz. İlk çekildiğinde resim Des’de kalır, ikincisinde ise Penny’dedir. Çünkü resim tek kopyadır.

 4. #9
  Durum:
  Çevrimdışı
  tubi1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Oyuncu
  Üyelik tarihi
  16.02.2005
  Yer
  Jack'in kasları :)
  Mesajlar
  1,782
  Konular
  3
  Verdiği Beğeni
  0
  Beğenilen Mesaj
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Des’in Geleceği Görmesi

  Des, Tez 1’de de belirtildiği gibi, aslında portaldan pek çok kez geçip aynı olayları defalarca yaşadığı için geleceği görüyormuş izlenimi veriyor. Halbuki aslında 2004 yılını ikinci, üçüncü, dördüncü,vb vb vb kez yaşıyor. İlk gelişinde Charlie’ye yıldırım çarptığını görüyor, bunu bizzat yaşıyor ve Charlie bunun sonucunda ölüyor. Olaylar bu doğrultuda devam ediyor. Ama artık Des’in bilinçaltında Charlie’nin ölümü ile ilgili ve görüntü kazılı olduğundan, o zamanı ikinci kez yaşadığında bu kez Charlie’yi ondan kurtarıyor ama bu sefer de boğulduğunu görüyor ve bu bilgiyi depoluyor. Bizim de gördüğümüz en son geri dönüşünde ise hem yıldırım hem de boğulma görüntülerine sahip bir bilinçaltı ile, gözlerinin önünde görüntüler beliriyor ve Charlie’yi kurtarıyor. Ancak son geriye gidişinde “morlu kadın” tarafından “döngüyü değiştirmemesi ve değiştiremeyeceği” konusunda uyarıldığından, bu durumu kabullenme yoluna gideceğinin sinyallerini veriyor. Oysa bu sadece Des’in direncini kırma ve döngüyü değiştirmesini engellemek için kullanılan bir ikna yöntemi ve morlu kadın de Dharma’nın Des’in biliçaltına müdahale yolu. Bundan sonraki aşamada ise Des’de ne gibi başka bilgilerin depolu olduğunu ve özgür iradesini nasıl kullanacağını göreceğiz.

  Jack ve Desmond (See you in anotha life brotha!)

  Jack ve Des stad koşusu sırasında karşılaştıklarında, Des, gelecekte adada Jack ile yapacağı konuşma sırasında, karısının ameliyatınınn başarılı geçtiğini ve bunun bir mucize olduğunu öğrendiğini hatırlayarak (yine flash şeklinde) Jack’e bir mucizenin gerçekleşebileceği müjdesini veriyor. Burada gerçekleşen de gelecekte yaşadıklarının dejavusu. Moral verme ya da kehanette bulunma değil.

  Bir de çok güçlü bir hafızaya sahip olmadan hiçkimse 5-6 yıl önce stadyumda karşılaşıp iki satır muhabbet ettiği kişiyi (hele ki tip açısından jack de bu kadar farklılık varken: önce komik uzun saçlı, sonra kısa saçlı, kirli sakallı vs) gördüğü an “hey bu sensin” diye hatırlamaz. Aynı şey Jack için de geçerli. Yıllar önce, kısa bir süreliğine gördüğü bir kişiyi, saç-sakal karışmış olmasına rağmen hemen tanıyabildiyse, bu jack ve Desmond arasında bundan daha öte bir ortak nokta olduğu anlamına gelebilir. Yani, portallar-arası gezinti yapan tek ada sakini Desmond değildir….

  Kuyruktakilerin Kaçırılması ve Döngü

  Kuyruktakilerin kaçırılması onların korunması için yapılan bir şey. Diğer Losties’e göre daha dezavantajlı durumdalar, yiyecek, içecek, barınak sıkıntıları daha fazla. Bu durumda onların, özellikle de çocukların korunması için bu kaçırma eylemi düzenleniyor. Çocuklar ve onlarla beraber “iyi olduğuna inanılanlar” da kaçırılıyor. Hatta Eko da bu kaçırılanlardan biri iken, yani aslında “iyi” olduğu için seçilmiş iken, kaçırılmaya direnerek iki kişiyi öldürüyor. O andan itibaren de aradaki ilişki gerginleşiyor. Burada da Eko’nun döngüyü kırdığından bahsedebiliriz belki ama bu konuda tam bir şey söyleyemiyorum. Muhtemelen Tail Section döngü üzerinde daha az etkin bir grup. Ama bu grubun içindeki “iyi insanlar”ı da bildikleri için de seçecekleri kişileri bulabiliyorlar.

  Michael’ın Ana Lucia ve Libby’yi öldürmesi de Charlie’nin ölmemesi ile ilgili. Charlie eğer Ethan’ı öldürmese Ben Ethan tarafından ameliyat edilecekti ve Danielle’in onu bulduğu yerde değil, ameliyat sonrası nekahat dönemi için yatakta olacaktı. Ama Ethan ölünce ameliyatı yapmak için Jack’i daha çabuk bulma amacıyla ortaya çıktı, yakalandı ve Others da onu geri alabilmek için Michael’ı kullandılar. (Zaten döngü bozulmamış olsa, muhtemelen Walt da kaçırılmamış, hatta Others-Losties normal ilişkileri başlamış olacaktı. Michael’ın ellerinde olması, vb durumlar da geçersiz olacaktı.) Michael, kendi özgür iradesi ile Ana Lucia ve Libby’yi (kazaen) öldürdü, oan kimse bu cinayetleri işlemesini söylemedi.

  Kısacası; tezde de belirtildiği üzere, döngünün hatası düzeltilmeye ve bir felakete yol açması engellenmeye çalışılırken, döngü ters işleyişe geçti ve felaketler birbirini izlemeye başladı. Hatta Ben’in hatch’e gelmesi ile Locke’un sayıların girilmesine inancı sarsıldı, sonrasında Pearl’ün bulunması ile bu inanç, bilgisayarı parçalamasına ve yeni portalin açılmasını engelleyen o manyetik patlamaya yol açmasına neden oldu. Bu aslında Ben’in muhtemelen Locke’u da yanına çekmek için yaptığı bir manevra idi; orada hatch’de bulunmasının mantıksız ve gereksiz olduğunu göstermek istiyordu ama Eko’nun rüyası/hayali ile bu ters tepti çünkü Pearl Hatch’ini buldular. (Rüya ise kontrol altında tutulamayan Karaduman’ın işi idi.) Sonuçta gökyüzünün kızıla dönmesi bile döngünün kırılması ile oluştu.

  Burada Ben’in kilit özelliğinden bahsetmek lazım. Ben muhtemelen Others içinde, belki de Isabel ile birlikte, “sırlar”a vakıf olan kişi. Ellerinde tüm geri dönüşlerde elde edilen ve depolanan bilgileri içeren bir kadim kitap, vs var ve bu nedenle Jacob’ın, bir uçak kazası sonucu geldiğini biliyorlar ve o nedenle depremi hissetmelerinin hemen ardından Ben gayet sakin bir şekilde kafasını kaldırıp düşen uçağa bakıyor, kurtulanların listesini yapmaları için Ethan ve Goodwin’i görevlendiriyor ve ortama hakim oluyor.

  Önemli olan bir şey de şu paralel evrenler konusunda: Aslında bir evrende yaşadığınız bir olayı, diğer bir evrende yaşamak zorunda değilsiniz. Çünkü, eğer ilk evrendeki oyunculardan herhangi biri hareketinde bir değişiklik yaparsa, sizin de hayatınız bambaşka olabilir; sizin hareketinizi değiştirmenizden bağımsız olarak hem de… Yani, bizim durumumuzda da, illa ki her karakterin döngüyü etkileyecek bir şey yapmasına gerek yok, tek birinin yaptığı bir şey bile (bkz Charlie’nin uyuşturucu krizine girmesi) sonucu tamamen etkileyebiliyor. Sonrasında diğer roller de ona göre değişiyor.

  Bir adım ötesinde, paralel evrenler ile sıkı ilişkili “holografik evren” ve “kuantum fiziği” de, prensipte, geçmiş ve geleceğin, uzay ve zamanın küçük bir kıvrımında yer aldığını söyler. Bu iki kavram da, şimdilerde çok moda “çekim yasası”nın temelinde yatan açıklamalardır. Yani; “istediğin şey olur, yeter ki gerçekten iste” ! Ki son bölümde (s03ep10) Hurley’nin babasının devamlı umuttan, istemekten, olumlu düşünmekten, kendi şansını yaratmaktan bahsetmesi, lanet diye bir şey olmadığını söylemesi (çünkü Hurley bu lanetin olduğuna inanndığı için herşey ters gidiyordu) ile de oldukça açık bir şekilde vurgulanıyor. Ne zaman ki Hurley o arabayı çalıştırmayı gerçekten istiyor ve onu çalıştırabileceğine inanıyor, adada bunu başarıyor ve böylece laneti de kırıyor.

  Bu son konu ile (çekim yasası) ilgilenenlere The Secret adlı videoyu (video google da var) ve Nil Gün’ün “Çekim Yasası” adlı kitaplarını tavsiye ediyoruz.

 5. #10
  Durum:
  Çevrimdışı
  Butterbeer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  07.02.2006
  Yer
  Somewhere only I know
  Mesajlar
  36,315
  Konular
  131
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Snippets from AICN for Tonight and the Finale

  * We return this week to flashbacks, and how. I’m guessing we go farther back with each flash.
  * Young Locke will get a proposition from a high school chemistry teacher.
  * Younger Locke will spend some time in a school locke-r.
  * Youngest Locke may meet Richard Alpert.

  Alpert is in next week’s episode too. Widmore’s freighter fiends, as one might guess, do not rescue the Oceanic Six. Desmond may come very close to becoming one of the Oceanic Seven. The finale will depict the arrival on the American mainland of the Oceanic Six, as well as the funeral of Christian Shephard. And we’ll learn more about why Jack is so hot to return to Dharma Island.


Sayfa 2/249 İlkİlk 1234561252102 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Lost - Spoiler
  By cenup in forum Lost
  Cevaplar: 988
  Son Mesaj: 25-08-09, 21:55
 2. Lost-Spoiler
  By YASİN in forum Lost
  Cevaplar: 1002
  Son Mesaj: 23-04-09, 18:08
 3. Lost - Spoiler
  By A.Konak in forum Lost
  Cevaplar: 980
  Son Mesaj: 22-03-09, 16:52
 4. Lost - Spoiler
  By A.Konak in forum Lost
  Cevaplar: 978
  Son Mesaj: 10-02-09, 02:36
 5. Lost-Spoiler
  By maviguvercin in forum Lost
  Cevaplar: 1243
  Son Mesaj: 08-05-08, 23:05

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

hd film izle
film izle
fragmanlar
juul
One Hit Wonder
istanbul evden eve nakliyat
Kayseri evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
Bu sistem vBulletin® alt yapısına sahiptir, Version 4.2.5 kullanılmaktadır. Telif hakları, Jelsoft Enterprises Ltd'e aittir. Copyright © 2020

antalya eskort
escort ankara
Güvenilir Bahis Siteleri
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
casino siteleri
canlı bahis siteleri
maltepe escort
izmit escort
buca escort
iddaa siteleri
bahis siteleri
adiosbet
sağlam bahis siteleri
eskort
istanbul escort
bayan escort

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.