Sayfa 1/199 123451151101 ... SonSon
992 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Lost-Spoiler

Durum:
    maviguvercin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Josef Konstantin
    Yer
    Under The Dome
    Konular
    134
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Lost-Spoiler

Bir önceki başlık 1250 mesaj sayısını geçtiği için kapatılmıştır. Yorumlarınıza bu başlıktan devam edebilirsiniz.

Bir önceki başlığa aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.dizifilm.com/forum/showthread.php?t=53422

Sudem Süper Mod.

Durum:
    Butterbeer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Somewhere only I know
    Konular
    131
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Son iki sezonda açıklanmayı bekleyen pek çok konu var.Ve eminim ki bölümleri en başından tekrar izlediğimizde (ki kaç kere izlediğimi unutmuş durumdayım) eminim ki unuttuğumuz, gözden kaçırdığımız olaylar, gizemler olacaktır.Beşinci sezonun her bir bölümü ve bölümlerin her bir sahnesinin ayrı önem taşıdığını düşünüyorum.Çünkü ff ve fbler günümüzde birleşecek.

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    Somewhere only I know
    Konular
    131
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Yabansı bir site Desmond'ın ambardan ayrıldıktan sonra tuttuğu notları yayınlamış.Bir sitede Türkçe çevirisine rastladım.Çok hoş, çok beğendim.Okuması Desmond fanları için eminim ki keyifli olacak.

Not 1:
    Dışarda olmak iyi hissettirdi.
    Özgürce... Gidilecek bir yer yokmuş gibi dışarda koşmak... Jack'ı arkamda bırakırken kötü hissettim. Çok yardıma muhtaç görünüyordu. Affet beni kardeşim. Bunu telafi edeceğim. Başka bir hayatta görüşürüz değil mi?
    Desmond

Not 2:
    Kendimle ne yapacağımı bilmiyorum. Özgürlük korkutucu bişey olabiliyor ha? Bu şişelerden daha fazla mı alsaydım? Umarım John iyidir ve hastalanmamıştır.
    Desmond

Not 3:
    Jack ve John'u nasıl "Dünyayı kurtarma sorumluluğu"yle başbaşa bıraktığımı düşünüyorum ve bir yanım suçlu hissediyor. Ama sonra o yerde üç yıl kaldığımı ve artık hayatımı geri alma zamanının geldiğini hatırlıyorum.
    Desmond

Not 4:
    Yıllar sonra ilk defa harika uyudum. Birkaç kez uyanmış olsamda güzel bir uykuydu. Ambarı terkettiğimden beri hiçkimseyi görmedim. Çok ilginç, oysa John kazadan kurtulan 40tan fazla insan olduğunu söylemişti.
    Desmond

Not 5:
    Uyandığımda farkettiğim ilk şey dünyanın hala yerinde duruyor olmasıydı. Ya Jack haklıydı ya da Sayid diye bahsettikleri kişi bilgisayarı tamir etti. Bahse girerim tamir etmiştir. Ben ve Kelvin'in onca zaman o tuşa sadece hiçbirşey için basıp durduğumuza inanamıyorum.
    Desmond

Not 6:
    Silah sesi gibi birşey duydum. Ama çok fazla yağmur yağıyordu sesten pekte ne olduğunu anlayamadım. Peki duyduğum ya silah sesiyle... Burdan başka bir yere gitsem iyi olacak. Ama silah sesinin hangi yönden geldiğini anlayamadığım için hangi yöne gideceğimi de bilmiyorum.
    Desmond

Not 7:
    IN ANOTHER LIFE

time stands still
    silent ticking
    echoss of concrete walls

I lie waiting
    hushed by the earth above
    cradled by the earth below

no papas
    no mamas
    me only
    the child alone

once I was free
    sea air on my face
    sunlight in my eyes
    a woman's face by mine

yesterday never was
    and tomorrow too
    only an illusion
    done with mirrors

alone
    and lonely
    brother ...
    where are you?

Desmond

BAŞKA BİR HAYATTA

zaman durmuş
    sessiz tiktaklar
    beton duvarlarda yankılanıyor

sessizliğe bürünmüş yer üstümde
    beşiğe yatırılmış yer altımda
    bekliyorum

baba yok
    anne yok
    sadece ben
    yalnız çocuk

özgür olduğumda
    deniz havası yüzümde
    gün ışığı gözlerimde
    bir kadının yüzü benimle

dün hiç olmadı
    ve yarında olmayacak
    sadece aynaların yaptığı
    bir yansıma

yalnız
    ve yalnıza
    kardeşim ...
    neredesin?

Not 8:
    Bu diğer istasyonda bekleyip duruyorum. John'ın beni çoktan bulmasını gerekiyordu. Tüm bunlardan sonra güvende olabilirim sadece. Zaman gösterecek. Keşke Kelvin'de burda olsaydı.
    Desmond

Not 9:
    Son zamanlarda Penny'i aklımdan çıkaramıyorum. Hala beni düşünüyor mudur merak ediyorum. Keşke onun resmini bırakmasaydım. Zihnimde yüzünü canlandırmak gün geçtikçe daha da zorlaşıyor. Ama onu son gördüğüm anı hala hatırlıyorum.
    Desmond

Not 10:
    Ambardan çıktıktan birkaç gün sonra silah sesi duymuştum. Belki Jack ve John'ın arkadaşları avlanıyordu. Umarım hastalıkla ilgili değildir. Hatırladım ki bugün aşımı vurulmadım, aşıyı vurulmam lazım.
    Desmond

Not 11:
    Kelvin'in herhangi bi sıkıntılı durum olduğunda gelmemi söylediği yer bana onun beni bulduğu zamanı hatırlattı. Beni ölüme bırakabilirdi. Beni ambara almak büyük riskti. Ama elbette onunda bir arkadaşa ihtiyacı vardı. Başına bela olabilirdim.
    Desmond

Not 12:
    Bir hücreden başka bir hücreye taşınmış gibi görünüyorum. En sonunda özgürdüm. Açık denizde yol almak gibi özgürlük yok. Ama yine burdayım, hapiste. Kendime 'kaldır kafanı' demekten başka çare bulamıyorum.
    Desmond

Not 13:
    Şu sıralar yemeğin bırakılma zamanı. Ambarda olmadığımdan beri yapılıyor mu acaba? Acaba güvenlik kapısındaki haritayı bulabildiler mi? İçimden bir ses diyor ki, orda onu bulabilecek tek kişi varsa o da John'dur. Beni o buldu öyle değil mi?
    Desmond

Not 14:
    Ambar'da geçirdiğim onca yalnız zamandan sonra, insanların çevremde olmasını özlüyorum. İnsanlarla yeniden birlikte olmak çok güzel olurduç
    Desmond

Not 15:
    Onları arkada bıraktığım için çok kötü hissediyorum.Ama ne yapabilirdim ki?Hepsini toplayıp tekneme götürecek kadar vaktim yoktu. Ve Jack'in ona ulaşmaya çalışırken bana takındığı tavır... Bana hiç inanmadı. Anakarayı bulduğumda onlara yardım göndereceğim.
    Desmond

Not 16:
    İki hafta oldu ve hala Figi'ye dair hiçbir iz yok. Oraya çoktan ulaşmış olmalıydım. Pusulam çalışıyor ve yıldızlara görede çoktan karayı bulmam lazımdı. Saat çok geç. Biraz uyumalıyım.
    Desmond

Not 17:
    Bugün sabah karayı gördüm. Yakına gelene kadar inanılmaz heyecanlıydım. Ama kara o lanet olası ada yine! Neyi yanlış yaptım? Neden burdan uzaklaşamıyorum? Sorun bende mi yoksa Kelvin gitmek istediğinde ona da olan aynı şey mi? Şu an tek yapmak istediğim sarhoş olmak ÖLESİYE SARHOŞ OLMAK!
    Desmond

Not 18:
    Bu adaya geri dönmemi kaldıramıyorum. Penny'i bir daha göremeyeceğimi düşünemiyorum. Bir tüfeğim var, belki de böyle bitmesi gerekiyor. Belkide babası haklıydı ben bir hatayım. Komik olansa Dicken'ın "Ortak Arkadaşlarımız" kitabını okuyamamıştım, geride bırakmıştım.
    Desmond

Not 19:
    Bu gerçekten sürprizdi! Jack geri döndüğümde gördüğüm ilk yüz. Geri döndüm. Ama artık umursamıyorum. Bu lanet ada dışında ne özgürlük var ne de Penny. Benim için bir gelecekte yok. Bu kardan dünyada sıkışıp kaldım.
    Desmond

Not 20:
    John bana İnci İstasyonundan bahsettiğinde sanırım haklıydı. Yazıcıdan çıkan raporları inceledim ve sanırım uçaklarını ben düşürdüm. İşleri düzeltmek için tek seçeneğim vardı. O seçeneği kullanıp güvenlik anahtarını almalı ve kullanmalıyım. Durumlar çok değişecek ama en azından hayattayız...
    Desmond

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    Somewhere only I know
    Konular
    131
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

TV's Lost audience 'will be lost'

Viewers of the fifth series of Lost will not know where or when the action is set, the show's producers have said.

Talking at arts and comic book convention Comic-Con, they revealed they would play around with the show's flash-back and flash-forward formula. Executive producer Carlton Cuse said: "We have something new this year. We're going to mix it up."

Lost, which centres on a group of plane crash survivors, won a Golden Globe for best drama series in 2006.

Executive producer Damon Lindelof said "the flash-forwards were a bit limiting" during the last series of the programme, as they could only show a group of six survivors who the audience already knew had escaped the crash site.

"We could only focus on the Oceanic Six because we didn't want to reveal certain things - like Desmond getting off the island," he said.

"When season five starts, you won't know when or where you are. And the way we tell stories will be different too."

"Also we have the guy who makes the whooshing sound for us and we would not want to put him out of work."

US network ABC has allowed the producers to set an expiration date for the show, which will draw to a close after the sixth series. Cuse said: "For us it was a huge advantage to get an end date to the show and that really allowed us to turn a corner.

"We knew exactly how much story we had left. It really invigorated series four and it's been very exciting as we plan series five now."

Lindelof told the 6,500 assembled fans: "You will be rewarded for hanging on all the way to end of series six. We think that we have a lot of cool stuff from here on out."

Lost has just been nominated for an Emmy for outstanding drama series, ahead of the award show in 21 September. It is broadcast by Sky One in the UK.

Kaynak: BBC

Durum:
    kaçınkurası - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    B♥B// DeLeNa♥
    Konular
    5
    Verdiği Beğeni
    14

Aldığı Beğeni: 39

Bahsedilme
    0 Mesaj

Arkadaşlar daha önce burada yazıldımı bilmiyorum ama başka bir sitede bir teoriye rastladım. Açıkçası çok mantıklı geldi. Sizinlede paylaşmak istedim.
    zaman makinası teorisi.

Biraz uzun ama sonuna kadar sabırla okuyun çok mantıklı.

İnsan doğadan kopmadan önce zaman diye bir şey yoktu. Zaman,teknolojinin temel
    dili ve tahakkümüdür.Lost Teorisi (Sezon 4 Sonrası)
    1900 ?LERİN BAŞI: Black Rock (Kara Kaya) Pasifik okyanusunu geçen bir nakil
    gemisiydi. Gemideki insanlar karışık metal mineraller taşıyordu. Beklenmedik bir
    şekilde, gemi LOST adasıyla karşılaştı. Bunlar olurken ada eşsiz magnetik
    özelliklere sahip ve gemideki magnetik materyaller adadaki tüm bu magnetik
    kuvvetlerden etkileniyor ve gemi tam anlamıyla adaya çekiliyor. Ve geminin
    mürettebatı bizim ??others?? (diğerleri) olarak bildiğimiz kişiler oluyor.
    Richard ta onlardan biri?

1970 ÖNCESİ: İnsan ırkının gelişimi için DHARMA girişimi kuruldu. Bilimsel
    araştırmalarla başlayan bu girişim daha sonra kaderi test etmek için tasarlanmış
    büyük çapta bir proje haline geldi. DHARMA?nın çalışmaları sırasında birisi
    zaman makinası icat etmeyi başardı. Tabi o sırada bu zaman makinesi akım
    kapasitörlü bi Delorian ( ç.n. : ?Geleceğe Dönüş? filmindeki ?zaman makinası
    araba?. Keşfedilen şeyin basit birşey olduğunu ima ediyor ) değildi. Aslında o
    çok daha basit bi makinaydı. (ç.n. : Burda makinanın nasıl çalıştığını
    anlatıyor) Diyelim ki DHARMA zaman makinesini icat etti ve 1960 yılında harekete
    geçirdi; makine 1 yıl çalıştıktan sonra birisi 1961?de makineye girmeye karar
    verdi. onlar sadece zamanda geri gidebildiler ve sadece 1 yıl geri gidebildiler
    ( yani makinenin çalışmaya başladığı zamana) . Bunun da ötesinde geçmişe
    dönersen geçmişte kalıyordun. 1961?e geri dönemezsin çünkü sen şu an geçmişte
    varsın. Diyelim ki sen 1965de ölümcül bir hastalığa yakalandın ve 1960?a geri
    dönüyorsun (yani hastalığa yakalanmadan önceki bir zamana), bu durumda geçmişe
    döndüğünde zaman makinasından çıktığında hastalık geçmişe dönen bedeninle geri
    dönmüyor. Yani dönmüş olduğun zamanda hasta olmuyorsun.

Bu yüzden, DHARMA bu aletin gücünü anladığından deneyi zaman makinasını test
    edebilecekleri gözlerden ırak, uzak bi adaya taşımaya karar verdi. DHARMA
    insanları zaman makinasıyla geçmişe göndermeden önce çalışmalarını kutup ayıları
    gibi hayvanlarla yaptı. Bir kutup ayısını bikaç yıl geri gönderdiler ve yaşayıp
    yaşamadığını görmek için doğal yurdunu değiştirdiler. DHARMA kutup ayılarının
    geçmişe gittikten sonra adada ve uzak çöllerde yaşayabildiğini gördü. DHARMA bu
    kutup ayılarının çölde ?geçmişe gönderildikleri zamana kadar? yaşayabildiklerini
    gördü , bu onları kısmen yenilmez yapmıştı. ( ç.n : normalde çölde yada tropik
    adada ölmeleri gerekirken zamanda yolculuğa başlama anına kadar yaşayabiliyorlar
    , kafalarına kurşul sıkılmazsa tabi) Kutup ayılarıyla yapılan bu deneyden kısa
    süre sonra Dharma insanları da zamanda geriye göndermeye başladı. Zaman makinesi
    deneyinin boyunca birkaç yıl içinde Dharma geriye gönderdiği insanların zamanın
    akışını değiştirip değiştiremeyecekleriyle ilgilenmeye başladı. Ve zamanda geri
    gidecek yolcularına zamanın gidişatını değiştirecek görevler vermeye başladı.
    Maalesef geriye giden insanlar çoktan yazılmış olan kaderi değiştirebilecek
    hiçbir şey yapamadılar.

Şimdi zaman makinasının hiç bir yararını görmeyip umutsuzluğa kapılan DHARMA
    hastalıkların tedavi edilip edilemediğini görmek için ada yerlilerinden oluşan
    bir grup kurmaya karar verdi ve ??others??ların birçoğunu etkileyecek bir
    hastalığı adaya bulaştırdı.Ve ??others??lara bu hastalığı zaman makinesı
    aracılığıyla tedavi edebilecekleri konusunda ısrar etti. Ama bu others için çok
    açık/ anlaşılır bir durum değildi. onlar sadece tedavi olmak istiyorlardı. ve bu
    zaman makinesinin sadece kompleks bi aşı olduğunu düşünüyorlardı. Dharma asıl
    olarak insanlar onlara bu virüs aşılanmadan evvelki bi zamana gittiklerinde bu
    virüsten kurtulup, tedavi olup olmadıklarını görmek istiyordu.Kaderin önceden
    buyurduğu gibi ??others?? lar onlara hastalık enjekte edildiğinden önceki bi
    zamana giderek hastalıktan kurtuldular tabi sadece kara duman tarafından
    öldürülene kadar çünkü karaduman zaman çizgisinin kendisini düzelttiği fiziksel
    bi vasıtadır. Kara dumanla ilk kez karşılaşan DHARMA şimdi bu zaman makinesinin
    düşünülen hiç bir amaca hizmet etmeden sonuçlanacağından korkuya kapılmış/
    dehşete düşmüş durumda. Dharmanın başarabildiği tek şey ada sakinlerini adadan
    defetmekti.

1970 -1985 : Ben?in annesi Dharma tarafından adaya gelmesi ve zaman makinesi
    üzerinde çalışması için işe alınır. Testin başlamasından yıllar sonra da zaman
    makinesininin becerilerinden bıkmıştır.Aynı zamanda Richard (others?ın
    geecekteki lideri) la tanışır. Richard ona Dharma?nın yaptığı ve birçok
    ??others??ın öldüğü bu korkunç deneyden bahseder.Ben?in annesinde , bilim adı
    altında yok saydıkları ahlaki değerlerden ötürü Dharma?ya karşı nefret
    gelişir.Dharma ?nın yaptıklarından etkilenen masum insanlar için Dharma? yı yok
    etmenin kaderi olduğuna hüküm verir. Fakat adadan ayrılmak yerine bir taşla iki
    kuş vurmayı planlar: adadan sadece ayrılmak ve muhtemelen de Dharmayı
    ayrılışıyla kızdırmak yerine zaman makinesini kullanarak adaya geldiği zamana
    geri döner. Ve adadan ayrıldı. Bu şekilde dış dünyaya adaya hiç gitmemiş gibi
    görünecekti .Yaşamının adada testler yaparak kaybettiği 15 yılını tekrar yaşamak
    için geri gitti. Akıllıca?
    1970 : Ben?in annesi 1970?e yaklaşık olarak 15 yıl geriye seyehat etti ve
    kendini yeniden Oregonda buldu. Mükemmel bir çocukla tanıştı,evlendi ve hamile
    kaldı. Fakat ada dışında yaşadığı alternatif hayatta çocuksuzdu.Malesef Dharma
    henüz anne ve çocuk ölümleri ile zamanda yolculuk arasındaki bağlantıyı
    keşfedememişti. (Hatırlayın Juliet 26 yaşında olmasına rağmen 70 yaşındaki bi
    kadınınki gibi görünen rahim röntgenini görmüştü. Görünen o ki zamanda
    yolculuğun benzersiz bir etkisi de bedeniniz değil ama rahminiz yaşlanıyor..)
    Ben?in annesinin doğum zamanı geldiğinde çocuğu doğurmayı başarıyor ama kendisi
    ölüyor. onun ölmesinin nedeni ise zaman çizgisinin gidişatı onu Ben ile
    değiştirerek düzeltmesidir. Ben onun tecessümüydü (cisimleşme/yeniden dünyaya
    gelişi gibi bişey) ve hayal kırıklığına uğramış olan bu DHARMA mühendisinin en
    sonunda bu şaibeli/kanunsuz/kötü kuruluşu yıkmak olan vasiyetini/hedefini
    gerçekleştirmek için yaratılmıştı. Ben?in rolü kaderi çözme konusunda çalışmak
    ve zaman makinesini DHARMA?nın metotlarını kullanmadan çalıştırmanın bir yolunu
    bulmaktı.

1980?LER: Annesinin ölümünün üzerinden çok geçmeden Ben ve babası adaya
    gittiler. Horace Dharma?ya katılmıştı ve Ben?in annesini araştırmak için
    gönderilmişti. Ancak onun öldüğünü öğrenince kocasını ve Ben?i adaya gönderdi.
    Ben ve babası adaya geldiklerinde Ben?in babasını DHARMA?nın sadece bir piyonu
    olmuş şekilde buluyoruz. Ben onların adaya gelmesinin gerçek nedeniydi: Ben?in
    görevi annesinin kaderini gerçekleştirmekti. Malesef o zaman Ben bundan haberdar
    değildi. O sadece kendini eğlendirmeye ve babasının çok fazla kendini
    bırakmamasını sağlamaya çalışıyodu.
    1981: Ben adada biraz iyi zaman geçirdikten sonra adada evin dışında ölmüş
    annesini duymaya ve görmeye başladı! Onun annesini görmesinin nedeni ?alternatif
    gelecekte? annesinin hala hayatta ve DHARMA için çalışıyor olmasıydı. O ona yarı
    ölü gibi görünüyordu çünkü onun ölü ruhu Ben?e kaderini anlamakta yardım etmesi
    için dizayn edildi.böylelikle Ben onun vasiyetini devam ettirebilecekti. Sonuç
    olarak onu ruhu zamanın geleceği düzeltmek için bulduğu yoldu.
    Ölü annesini gördükten çok kısa bir süre sonra Ben ormanda ?henüz hazır değilsin
    diyen? Richard?ı görür. Richard bir zaman yolcusu ve Dharma?dan nefret eden
    biridir. Ben Richard?la ormanda karşılaştığında Richard 2000 yılından 1981
    yılına seyehat etmişti. Bu nedenle Richard Ben?le çalışırken yaşlanmıyordu.
    Neden Richard Ben ile iletişime geçmek için geçmişe gitmişti? onu örgütlemek/
    işe almak (yani kendi amacı doğrultusunda onunla birlikte çalışmasını sağlamak
    için) için. Richard alternatif zaman çizgisindeki Ben?in annesini biliyordu ve
    Ben?in annesinin yeniden vücut bulmuş/cisimleşmiş hali olduğunu biliyordu ve
    Ben?in bir çeşit dahi/mucizevi bir çocuk olduğunu da biliyordu. Ondan sonra
    Richard ve Ben daha sonraki yıllarını DHARMA?yı nasıl yıkacaklarını ve zaman
    makinasını insanları öldürmeyi içermeyen testlerde nasıl kullanacaklarını
    planlamakla geçirdiler.

1988: Rousseau?nun gemisi adaya çarpar ve Rousseau Ben ve Richard tarafından
    çabucak kaçırılan Alex?i doğurur. Böylece onun DHARMA tarafından bulunmasını
    engellemiş oluyorlardı. Rousseau?nun adaya tam anlamıyla neden geldiğini
    bilmiyoruz ancak ben inanıyorum ki o adada güç mücadelesi olup olmadığını
    belirlemek için DHARMA tarafından gönderilmiş bir ekibin parçasıydı. DHARMA?daki
    güçlü kimseler kendileri gidecek kadar aptal değillerdi ve önce oraya daha sonra
    adada ölmek zorunda olan bir grubu gönderdiler. Rousseau?nun grubu DHARMA?nın o
    sırada test ettiği/yaydığı hastalığa yakalanarak öldü.
    1981-2005: Ben büyür ve Richard ile birlikte DHARMA?yı tamamen ortadan kaldırmak
    için ?nihai planı? planlamaktadır: Tasfiye/Temizlik (The Purge). o sıralarda
    DHARMA zaman makinasını başka amaçlarla kullanıp kullanamayacaklarını görmek
    için adanın diğer kendine has özelliklerini test etmeye devam etmektedir. Bu
    çalışmaların ortasında, DHARMA SWAN istasyonu vasıtasıyla adanın manyetik
    anomalisini keşfetti. Bu manyetik anomali bütün adayı kapsayan bir hava
    kabarcığıydı.Ama malesef DHARMA onu herhangi bir şey için nasıl kullanacaklarını
    bilmediklerinden bu anomali üzerinde ancak basit/temel testler yapabildiler. Bu
    sıralarda hem DHARMA hem de OTHERS zaman makinesini ?daha büyük
    menfaat/yarar/iyilik? için nasıl kullanacaklarını öğrenmeye çalışıyorladı.

Zaman makinesi üzerindeki testler sırasında DHARMA ve others zaman yolculuğu ile
    ilgili aşağıdaki buluşları yaptılar:
    1) Birisi makinaya girdiğinde sadece geçmişe geri gidebiliyor ve sadece
    makinenin çalıştığı zamanlara gidebiliyor.
    2) Geçmişe gittiğinde yeniden yaşlanmıyorsun. Mesela eğer 50 yaşındaysan ve 10
    yıl geriye gitttiysen 40 yaşındaki bedenine sahip olmuyorsun. 50 yaşındaki
    bedeninle geri dönüyorsun. Ancak senin bu 50 yaşındaki bedenin sonraki 10 yıl
    boyunca yaşlanmıyor (yani zamanda yolculuk yaptmak için zaman makinasına
    girdiğin ana kadar)
    3) Zaman yolculuğunda bedenin fiziksel olarak yeniden yaşlanmıyor ancak makineye
    girmeden önceki fiziksel rahatsılıkların iyileşiyor. Mesela, varsayalım ki sen
    2010 yılında felç oldun- 2015?de de zaman makinasına girmeye ve 10 yıl geri
    dönmeye (felç olmadan önceki bir zaman) karar veriyosun. 2005?e geri döndüğünde
    tekrar yürüyebilirsin. ancak 5 yıl geçtikten sonra kader seni yeniden felç etmek
    için başka bir yol bulacaktır. Belki ilk kez felç olmanın nedeni pencereden
    itilerek belinin üzerine düşmen olabilir ancak ikinci kez belki bi arabanın
    çarpmasından dolayı felç olablirsim.
    4) Geçmişe geri döndüğünde sadece kaderinin üzerinde etkisi olmayan şeyleri
    değiştirebilirsin. Başka bir deyişle; belli bir tarihteki bir filmi izlemeye
    gittiysen ve sonra zamanda geriye gittiysen o tarih geldiğinde o filmi tekrar
    izlemeye gitceksin diye bi kaide yok. ancak o film hayatını değiştirecek bir
    karar almanı sağladıysa kader sana bu kararı aldıracak başka yollar bulur (filmi
    izlemen olan bu orjinal yoldan başka bir yol).
    5) Eğer geçmişe gittiysen ve öldüysen tam anlamda ölü olmazsın çünkü evrende
    senin gelecekte hayatta olduğun bir yörünge zaten mevcuttur. Bu nedenle sen bir
    ?yarı ölü? haline gelirsin. Başka bir deyişle senin varlığın bazı kimselerce
    bilinir ama diğerlerince bilinmez. Varlığın sadece kaderine etki etmen
    gerektiğinde bilinebilir. mesela diyelimki sen Google?ın mucitisin.Google
    bulmadan önceki bir zamana geri döndün diyelim. Ancak sonra bilinmeyen bir
    nedenden dolayı öldün. bu durumda kader yine Google?ı buldurmanın bir yolunu
    bulur. Büyük ihtimalle de senin yarı ölü bedenin başka birine görünür ve sen ona
    Google?2 yaratma konusunda fikir verirsin. Böylece evrene hükmeden tüm olaylar
    serisi asla değişmez, ama sen teknik olarak ölü olursun.
    6)Eğer hiç çocuğun olmadıysa ; geçmişe gidip doğum yapamazsın. kader gerçekte
    var olmayan yeni bir varlığın geçmişte var olmasına izin vermez.. Kader yönünü
    düzeltmek için ya anneyi ya bebeği ya da her ikisini öldürür

Sayfa 1/199 123451151101 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)