Sayfa 193/197 İlkİlk ... 93143183189190191192193194195196197 SonSon
981 sonuçtan 961 ile 965 arası

Konu: Lost - Spoiler

Durum:
    barbii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    DerinliklerdeAlSel♥
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Spoiler İçermektedir

Durum:
    YASİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    The City of Lost Heaven
    Konular
    78
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Başlık Spoiler başlığıdır . Bu başlıkta Spoiler kutucuğu kullanılması konusuna gelirsek daha önce de başlıkta yazdığımız üzere Amerika da yayınlanmayan bölümler hakkında herkes bilgi sahibi olmak istemiyor yani Amerika ile paralel gitmek istiyor . Bundan dolayı bu düşünce de olan üyeleri rahatsız etmemek adına yayınlanmayan bölümler ile ilgili her türlü bilgiyi Spoiler kutucuğu içerisinde paylaşmanız gerekiyor . Şuan için uygulanan prosedür budur ve Türkiye de henüz yayınlanmayan sezonlar için özel başlıklar açmak gündemimiz de yoktur .

SBR DiziFilm Mod.

Durum:
    arzu__55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Samsun
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı durgundon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Spoiler dışında 5. sezonu tartışacağımız bir başlık açsalar ne iyi olur. Aynı şekilde karakterler hakkında konuşacağımız bir başlık olsa ne iyi olur.

Forumlarda tartışılan konulardan biri Sun neden 1977 yılına gitmedi. Bana göre nedeni John Locke Sunla konuşmadığı ve Jine söz verdiği için gitmedi. Bunun 1977 yılında iki tane Sun olması ile ilgisi yok. Çünkü 1977 yılında iki tane Sawyer ve diğerleri var. Sawyer biri 38 yaşında diğeri 8 yaşında iki tane Sawyer var. Aynı ortamda olmasada aynı dünyada var.

Bir diğer tartışılan konu (gerçi bu forumda pek tartışılmıyor) ise gelecek değiştimi. Bana göre gelecek değişmedi. Şu an geçmişte yaşananlar zaten yaşanmış olan şeylerdi. Eğer gelecek değişmiş olsaydı 2007 yılındaki karakterlerimiz daha farklı şeyler yaşarlardı. (jack,kate,Hurley...)

John ve Richard ilişkisine kronolojik olarak baktığımız zaman John ve Richardın ilk tanışması 1954 yılı. İkinci görüşmeleri ise 1956 yılında John'un doğumunda. 3. görüşmelerinde Richard ın 60 ların başı ve onun pusulayı seçmesini beklediği sahne. Seçmeyince ona kızıyor. Duvarda Black Smoke görmesine rağmen fazla etkilenmiyor (Burada soru işareti. Acaba Black Smoke o zamanlar bilmiyormuydu.) Dördüncü görüşmesi bana göre 1974 yılı (Burda iletişim kurmaya çalışıyor). Sawyer ve Richard konuşuyorlar. Sawyer John Lockedan bahsediyor. Bunun üzerine bence Richard Johnu bilim kampına davet ediyor. Daha sonra O815 kazasından sonra görüşüyorlar. Bu da 2004 yılı. Son görüşmeleri ise (kendi tahminim) 316 nolu uçağın düşmesinden sonraki zamana rastlıyor. Burada John ve Richard konuşuyorlar ve Richard ondan Ethanın onu vurduğunu ve onun gelip pusulayı ona verdiğini söylüyor. (Konuşmalarında bunu sen söyledin diyor Richard. Bende bu yüzden Johnun Jakob olduğunu düşüncesi kuvvetlenmişti. Bu düşüncem zayıfladı)

Black Smoke ise ilk olarak 1988 yılında görüyoruz. Danielle ve ekibine saldırıyor. Daha sonra ise 2004 yılı ve 2007 yılında görüyoruz. Farklı zamanda görmüşsek düzeltirsiniz.

İstasyonlara gelirsek benim bildiğim adada 6 tane Dharma istasyonu vardı.
    Bunlarda ilk olarak gördüğümüz Orkide istasyonuydu. 1974 yılında bu istasyon daha yapılmamıştı.(Kapatılan kuyunun yanında biz istasyon görmedik) Ama 1977 yılında yapımına başlanmıştı.(5*1 bölüm)

İkinci İstasyon Alevdi. Jinin bilgi almak için Radz. yanına gittiği yer. Burası Johnun havaya uçurduğu yer olmalı. 1977 yılında bu istasyon yapılmış.

Üçüncü istasyon ise Ayna. Bu da denizaltında olan istasyon ve Charlinin öldüğü yer. Bu istasyonda 1977 yılında bitmiş halde.

Dördüncü istasyon ise Kuğu istasyonu. Gördüğümüz kadarıyla 1977 yılında daha yapılmamış. Sadece planı var. Bunu yapan kişide Radzk. Beşinci istasyon ise İnci istasyonu. Kuğu yapılmadığı için büyük ihtimal bu istasyonda yapılmamıştır. 6.istasyonu şu an hatırlamıyorum. Yalnışım varsa düzeltirsiniz. Biraz kronolojik bir çıkarma oldu. Ama elde olan bilgilerle bir sonuç çıkartabiliriz.
    1.vallah jacobun John olmasindan benimde süpelerim var cünkü ilk adaya düsündügünde hemen Johnda etki yapdi ve john hemen anladi buranin özelbiyer oldgunu..

2.Sunun niye 1977 düsmesinin en mantikli aciklamasi simdilik, Johnun onu ziyaret etmemesinden kaynaklaniyor ve jine söz verdignden.. ama tabi soradan bu konuhakkinda ne cikar bilemiyorum ama simdilik en mantiklisi bu gibi.

3.Sun in arkasindaki kadin C.S konusunca, kim dir neynesidir diye bi tahmin yürütmek cok zor ama bi sitede resimi daha cok yakinlasdirmislar ve sanki o kizin kucanda Lost sezonlarinda arada gördügmüz Tavsan var gibi geldi cogu yorumda böle..

4. Gelicek degisdimi degismedimi bunu sölemek cok erken ama bana kalrisa sanki Faradayin deidgi gibi what happend is happend yalan oldu gibi..
    2007 yillinda dharma evlerinde harap olmus sekilde gördük tekrardan ve bize gösterdikleri ev ´se bizim oceanic3 lüsünün 1977 yillinda muahane oldugu evdi
    ve biz 2004yillinda dharma evlerini ilk gördümüzde böle birsyle karsilasmadik..
    Gelicek degismez diyordu daniel ama Dasmonunda cok ö zel biri oldgunu sölüyordu ve gecmisi o degisdirmis ola bilir...

5. Namaste bölümün 2.dkikasindan ucakk tam yere cakilcak sirada tkr Bizim su mesur Hurleyin Sayilarini duyduk..
    2004yillinda radio istasyonunda kapatilmamismiydi evet kapatilmsidi ve charli deniz altinda bu sistemi kapatmak icin ölmemismiydi evet ölmüsmüydü ama simdi tkr bu sayilari niye du yduk???

Gecmisde birsyler degisdi icimi?
    http://www.dizifilm.com/forum/signaturepics/sigpic28407_8.gif

Durum:
    durgundon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 19

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı arzu__55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.vallah jacobun John olmasindan benimde süpelerim var cünkü ilk adaya düsündügünde hemen Johnda etki yapdi ve john hemen anladi buranin özelbiyer oldgunu..

2.Sunun niye 1977 düsmesinin en mantikli aciklamasi simdilik, Johnun onu ziyaret etmemesinden kaynaklaniyor ve jine söz verdignden.. ama tabi soradan bu konuhakkinda ne cikar bilemiyorum ama simdilik en mantiklisi bu gibi.

3.Sun in arkasindaki kadin C.S konusunca, kim dir neynesidir diye bi tahmin yürütmek cok zor ama bi sitede resimi daha cok yakinlasdirmislar ve sanki o kizin kucanda Lost sezonlarinda arada gördügmüz Tavsan var gibi geldi cogu yorumda böle..

4. Gelicek degisdimi degismedimi bunu sölemek cok erken ama bana kalrisa sanki Faradayin deidgi gibi what happend is happend yalan oldu gibi..
    2007 yillinda dharma evlerinde harap olmus sekilde gördük tekrardan ve bize gösterdikleri ev ´se bizim oceanic3 lüsünün 1977 yillinda muahane oldugu evdi
    ve biz 2004yillinda dharma evlerini ilk gördümüzde böle birsyle karsilasmadik..
    Gelicek degismez diyordu daniel ama Dasmonunda cok ö zel biri oldgunu sölüyordu ve gecmisi o degisdirmis ola bilir...

5. Namaste bölümün 2.dkikasindan ucakk tam yere cakilcak sirada tkr Bizim su mesur Hurleyin Sayilarini duyduk..
    2004yillinda radio istasyonunda kapatilmamismiydi evet kapatilmsidi ve charli deniz altinda bu sistemi kapatmak icin ölmemismiydi evet ölmüsmüydü ama simdi tkr bu sayilari niye du yduk???

Gecmisde birsyler degisdi icimi?
    Ben eskiden Johnun Jakob olduğunu düşünüyordum. Ama artık o kadar emin değilim. Sun'ın arkasındaki kadınında nedense çekim hatası olduğunu düşünüyorum. Yani onun Charlotte ve Claire olduğunu düşünmüyorum.(ama senaristler bu durumdan yaralanabilirler.)

Biz Othersların kaldığı barakaları ve bölgeyi net görmedik. Bu baraka John denizaltı uçurduktan sonra bu duruma gelmiş olabilir. Biz bu barakayı görmedik. Aynı şekilde Keamy barakalara saldırdığı zamanda barakalar hasar görmüştü.
    Biz adada 2004-2007 yılları arasında ne olduğunu bilmiyoruz. O sayıları Daniella kapatmıştı. Yerine kendi imdat çağrısını koymuştu. Daha sonra Otherslar o sinyali tekrar koymuş olabilirler. Eğer geçmişte yaşananlardan dolayı değişiklik olsaydı şimdi karakterleri daha farklı izlerdik diyorum. kelebek etkisi hemen görülürdü.

Ayrıca Otherslar barakaları terkettiler ve o yüzden barakalar öyle görülüyor.

Birde bu liderlik mevzusuna niye bu kadar takılıyorsunuz. Yani Jack lider olsa ne olur olmasa ne olur. Önemli olan takım olabilmektir. Başarı bir kişiye değil bir takıma aittir.

Durum:
    Butterbeer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Somewhere only I know
    Konular
    131
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Ethan'ın Dharma'dan ayrılıp Others'a katıldığı aşamayı çok merak ediyorum.Annesine neler olacak acaba? Ayrıca Benjamin Richard'ın safında yer almamış mıydı? Ne işi vardı Dharma'nın içerisinde.Ve bir de Benjamin'in bilinci, bağımsız olarak geçmişteki bu karşılaşmalardan haberdar mıydı?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)