Sayfa 4/5 İlkİlk 12345 SonSon
24 sonuçtan 16 ile 20 arası

Konu: Killing Eve (BBC America)

 1. #16
  Durum:
  Çevrimdışı
  live can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  07.02.2009
  Yer
  İzmir
  Mesajlar
  5,913
  Konular
  0
  Bahsedilme
  4 Mesaj

  Standart Cevap: Killing Eve (BBC America)

  Arka arkaya yazmış oldum ama 3.sezonu da izleyip bitirmişken yazmadan edemedim İyi ki bu diziye başlamışım diyorum uzun zamandır çok içimden gelerek izlediğim bir dizi olmamıştı şahsen hele Game Of Thrones'un fecaat son sezonundan sonra yabancı dizilere dahi tövbe etmiştim uzun bir süre Killing Eve fikrimi değiştiren dizi oldu diyebilirim.

  Bu sezonu diğer iki sezona göre sevmeyen, sıkıcı bulan olabilir ama ben bu sezon baştan beri nasıl planlandıysa öyle devam etti ve bitti diye düşünüyorum. Bu sezon aksiyonlu, kaçma-kovalamaca ile geçen iki sezonun üstüne durup düşünme sezonuydu bence. Karakterler soluklanma, kendilerini dinleme fırsatı bulabildiler. Eve ve Villanelle için hayatlarını bir yola koymaya, birbirlerini anlamaya çalışma, hislerini tartıp ölçme sezonuydu. Bu sezon çok yan yana göremedik çünkü ikisi de kendi iç dünyalarıyla meşguldüler.

  Ve bence bu sezon bir Villanelle sezonuydu. Hele ki 5.bölüm sırf ona ayrılmıştı. Aslında karakteri anlatma bakımından burada biraz tersten gidildi. 2 sezon boyunca yaptığı her şeye rağmen Villanelle sevilmişti zaten izleyici tarafından, geçmişini, ailesini ortaya çıkarmak insanların Villanelle hakkındaki düşüncelerini değiştirmemiştir. Ama karakteri daha iyi anlayabilmek için gerekliydi bence de sırf ona odaklanmış bir bölüm.

  Everything about choices cümlesi bu sezonun kilidiydi bence. Her iki karakterde birçok seçim yaptı sezon boyunca ama en önemli tercihleri son sahnedekiydi. Villanelle artık bir insanı sevmenin ona sahip olmak anlamına gelmediğini, zorla güzellik olmadığını, birini seviyorsan onun iyiliği için uzak durmayı ya da reddedilmeyi kabullenmek gerektiğini anladı. 2.sezon sonunda onu sevmediğini söyleyen, onunla gelmek istemeyen Eve'i gözünü kırpmadan vuran Villanelle bu sezon sonunda Eve'e bir seçenek sundu ve ilk adımı da kendi attı. Villanelle karakterinin ilk bölümden son bölüme nasıl bir karakter dönüşümü yaşadığı özellikle bu sezon çok daha iyi anlaşılmıştır seyirci açısından.

  Sırf para kazanmak için değil zevk aldığı için de insan öldüren Villanelle, son bölümde yeni gelen kiralık katili öldürürken bile tereddüt yaşadı hatta özür diledi yapacağı şey için ve yüzünde hiçbir memnuniyet belirtisi yoktu. Çünkü artık Villanelle öldürmekten zevk almıyor. Karakter için bu travmatik ve keskin dönüşüm 5.bölümden sonra oldu. Annesine karşı çocukluğundan beri içinde biriktirdiği öfkeyi yıllarca başkalarını öldürerek çıkarmaya çalışan kadın annesini öldürse dahi bunun içindeki öfkeyi dindirmediğini gördü. 5.bölümün sonunda evi havaya uçurduktan sonra öfkeyle yürüyüp bağırması ya da tren sahnesi(Jodie çok çok çok iyiydi bu sahnede) bunu çok iyi anlatıyor mesela.

  Villanelle aslında bu dönüşümü bir bölümde geçirmedi. 2.sezondaki toplantı sahnesindeki konuşmayı hatırlayalım. Yaptığım hiçbir şeyden zevk almıyorum, hiçbir şey hissetmiyorum, her sabah kalktığımda yine aynı şeyleri mi yapacağım diyorum vs. vs. Villanelle ilk başta bu işe girdiğinde ailesine karşı, Anna'ya karşı, onu arkada bırakıp giden herkese karşı içindeki öfkeyi dindirmek için her öldürdüğü insanla onlardan intikam aldığını sanarak yapıyordu, hoşuna gidiyordu. Ama yıllar içinde gitgide bundan zevk almamaya başladı çünkü içindeki kızgınlık, kırgınlık hiç geçmiyordu. 5.bölüm bunu tamamen anlamasını sağladı.

  Eve'e gelirsek Villanelle ve kendine öfkeliydi. Villanelle'e onu vurduğu ve ölüme terk ettiği için, kendisine de kocasını, evini, işini kısacası hayatını bir kenara atarak onun peşinden gittiği için kızgındı. Her şeyden uzak durmak tek isteğiydi ta ki Kenny'nin ölümüne kadar(en çok üzüldüğüm ölüm olabilir). Villanelle'in tekrar onu bulması öfkesini gün yüzüne çıkardı otobüs sahnesinde gördük. Villanelle'e kızgın olmasına rağmen ondan vazgeçemediğini de oyuncak ayıcık sahnesinde gördük. Eve de bu sezon kendini bulma, gel-gitler yaşama dönemindeydi. Villanelle'e hem katlanamıyor hem de uzak duramıyor, Niko'ya hem artık eş olarak bir şey hissetmiyor hem de eski hayatına geri dönmek istiyor, hem eski işinden uzak kalmak istiyor hem de olaylar onu tekrar bir bilinmezliğin içine çekiyor. Niko iyi ki ölmedi diyorum çünkü dizideki en masum karakter olabilir böyle bir sonu asla hak etmiyordu. Öyle bir saldırıdan sonra hayatta kalması pek mantıklı değil belki ama iyi ki ölmedi

  Eve'in içindeki karanlık tarafı keşfettiği bir sezondu ayrıca. İlk cinayetinde şoka giren kadın Dasha'yı zevkle öldürecekti az kalsın ki Dasha zaten Villanelle ve onun sayesinde daha sonra öldü. Son sahnede Villanelle'den istediği yardım bunla ilgiliydi zaten. Eve kendi içindeki canavarla nasıl mücadele edeceğini bilmiyor, eski hayatı daha güvenli, bildiği bir hayat Villanelle'den bu yüzden yardım istedi. Villanelle'in çözümü herkesten her şeyden uzaklaşmasını hatta kendinden bile uzaklaşmasını sağlamaktı. Villanelle hiç istemese de Eve'in kendisinden ve içine düştüğü bu karmaşadan kurtulması için bir seçim şansı sundu. Lafı hiç eğip bükmeye gerek yok Eve her şeye rağmen Villanelle'i seçti. Ve Villanelle'i hayatında ilk defa biri seçti. Ne ailesinin ne Anna'nın ne de bir başkasının ilk tercihi olmayan Villanelle bütün yaptıklarına rağmen, Eve'in hayatını mahvetmesine rağmen Eve'in ilk tercihi oldu. Eve bu zamana kadar başına gelenlere ve bundan sonra Villanelle'in yanında olduğu için başına geleceklere rağmen bir seçim yaptı.

  Son sahnede 3 sezondur iki karakter arasında yaşanan hır güre, push-pull oyununa rağmen bir kabullenme evresine girildiğini, artık yollarının birlikte devam edeceğini gördük. Özellikle Eve açısından 3 sezondur bir kabullenememe durumu vardı o da artık nihai kararını verdi, kabullendi, bundan kaçamayacağını anladı.

  4.sezondan beklentim bu iki karakterin birlikte 12'lere karşı hareket ettiğini görebilmek. Karakter gelişiminin tavan yaptığı, ilk iki sezona göre sakin geçen, geçiş sezonu diyebileceğimiz bu sezondan sonra 4. sezon hareketli geçecek gibi bir hissiyat var içimde bakalım

 2. #17
  Durum:
  Çevrimdışı
  cenkeryanar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Oyuncu
  Üyelik tarihi
  29.12.2011
  Mesajlar
  1,439
  Konular
  2
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: Killing Eve (BBC America)


 3. #18
  Durum:
  Çevrimdışı
  TurkeyStyler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetici
  Üyelik tarihi
  02.08.2010
  Yer
  Winterfell
  Mesajlar
  34,893
  Konular
  353
  Bahsedilme
  29 Mesaj

  Standart Cevap: Killing Eve (BBC America)

  3x01
  Bölümün ağır ve yavaş ilerlemesi ve son sahneyle herşeyin değişmesi....
  Eve’in MI6’e dönmesi için gerekli bir hamleydi belki ama keşke başka bit çözüm bulsalarmış...
  Eve-Kenny uyumu çok iyidi. Abla kardeş gibilerdi. Eve’in Kenny’nin aşırı utangaç haliyle dalga geçmesi ama diğer yandan onu en çok ciddiye alan kişi olması. Güzeldi bu ikiliyi izlemek. Özleyeceğim.

  Bu arada yeni bölüm fragmanında gördüm, Vilanelle de kendine yardımcı olarak genç bir oğlan bulmuş manevi abla kardeş ilişkisini biraz da kötüler tayfasında mı izleyeceğiz ne.

 4. #19
  Durum:
  Çevrimdışı
  TurkeyStyler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetici
  Üyelik tarihi
  02.08.2010
  Yer
  Winterfell
  Mesajlar
  34,893
  Konular
  353
  Bahsedilme
  29 Mesaj

  Standart Cevap: Killing Eve (BBC America)

  3x03
  Carolyn ne kadar enteresan biri. Duygusuz, mesafeli, soguk, mantikli, pragmatik. Oglunun cenazesinde bile üzüntü yerine organizasyonun yerinde ve herseyin uygun olmasini düsünüyor. Herkes siyah / koyu renklerinde giyinirken onun bembeyaz ceketi de karakterinin altini cizdi.

  Villanelle'in yeni yardimcisi da fazla yasamadi. Bu kadina yardimci bulmayi ne zaman birakacaklar. Sonu hep ayni

  Ikinci sezonla ilgili birsey okudum, sonra sezonu neden ilk sezon kadar begenmedigimi fark ettim. Mesele showrunner meselesi. Ilk sezon Phoebe Waller-Bridge prodüksiyonun basindayken ikinci ve ücüncü sezonda baska isimler varmis. Bu yüzden ilk sezon aldigim tadi ikinci sezondan itibaren alamadim, hala alamiyorum. Birde ilk sezonda Eve-Villanelle karsilasmalari nadir oldugundan daha heyecan vericiydi, insan dört gözle karsilasmalarini bekliyordu. Ikinci sezonda birlikte o kadar zaman gecirdiler ki havasi kacti. Umarim geriye kalan bölümlerde aralarina yine mesafe girer ve karsilastiklari nadir anlar daha anlamli olur.

 5. #20
  Durum:
  Çevrimdışı
  live can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  07.02.2009
  Yer
  İzmir
  Mesajlar
  5,913
  Konular
  0
  Bahsedilme
  4 Mesaj

  Standart Cevap: Killing Eve (BBC America)

  TurkeyStyler ​,Eve ve Villanelle sizin beklediğiniz gibi olacak bu sezon hatta 1.sezondan bile daha az bir arada olacaklar diyebilirim Showrunner meselesi şöyle benim okuduğum kadarıyla; BBC her sezonu farklı bir kadın senaristin yazmasını istemiş, 3.sezonda da yazan kişi farklıydı 4.sezonda da başka bir kadın senarist yazacak o sezonu. PWB'nin kalemi ayrı bu zaten fark ediliyor, her ne kadar Killing Eve esasında bir kitap uyarlaması olsa da dizinin çatısını kuran kişi de kendisi. Ama ilk sezondan sonra diziyi yazmaya devam edip etmeme kararı dediğim gibi kendisinin değil BBC'nin kararıymış.Onlarda bunu PWB'nin kalemini beğenmedikleri ya da PWB istemediği için değil dizinin konseptini başından beri böyle düşündükleri için yapmışlar.

  Ve yine yeni bir bilgi vereyim önümüzdeki sezonla ilgili. Malum bütün dünya coronayla savaşıyor uzun zamandır. Bundan haliyle dizi-film endüstrisi de etkilendi, birçok dizi-film çekimlerini durdurdu, ya da erteledi hatta vizyona girecek birçok filmin de vizyon tarihleri ileri atıldı. Killing Eve'in çekimleri benim bildiğim Ağustos-Eylül gibi başlıyor. Diziyi izleyenler bilir ki Killing Eve birçok Avrupa ülkesinde çekilen bir dizi. Böyle bir ortamda dizi ekibi birçok ülkeye gidemeyeceklerine karar vermişler salgın dolayısıyla. O yüzden 4.sezonun senaryosu çoğunluğu İngiltere'de çekilecek şekilde revize edilmiş. Salgının yanı sıra bu durum uzun sürerse dizinin önceden belirlenen çekim tarihlerinin aksamasını istemedikleri için böyle bir çözüm yolu bulmuşlar.

Sayfa 4/5 İlkİlk 12345 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

vdcasino
vdcasino
vdcasino
betexper
fragmanlar
Yuregininsesi
juul
One Hit Wonder
grandpashapet
grandpashapet
eta saat
bahis forum
ilbet
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
canlı bahis siteleri
vdcasino giriş
Mobil Ödeme bahis
meritroyalbet
güvenilir casino siteleri
deneme bonusu
grandpashabet
casino siteleri
canlı rulet
bahis
escort ankara
izmit escort
izmir escort
deneme bonusu
vdcasino
ilbet giriş
ilbet
maltcasino giriş
cratosslot giriş