Sayfa 2/2 İlkİlk 12
7 sonuçtan 6 ile 7 arası

Konu: Killing Eve (BBC America)

Durum:
    fracture - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    L'Histoire des ours Panda
    Konular
    18
    Verdiği Beğeni
    925

Aldığı Beğeni: 1,044

Bahsedilme
    14 Mesaj

Standart Cevap: Killing Eve (BBC America)

Alıntı TurkeyStyler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Dizi kazandigi tüm ödülleri ve övgüyü hak ediyor. @fracture; sana da tesekkür ederim. Ilk bölümü begenmedigim icin izlemeye devam eder miydim bilmiyorum ama senin yorumundan sonra bir sans daha verdim. Iyi ki…

Ikinci sezonun fragmanina baktim ve cok, cok, cok iyi görünüyor! Ücüncü sezon baslayana kadar ikinci sezonu izlemeyecegim, arada fazla bosluk olmasin.
    Beğenmene sevindim.. Ben de tavsiye üzerine izlemiştim, neyse ki çok fazla geç kalmadık diye düşünüyorum..

Açıkçası, ben de birinci bölümü izledikten sonra epey ara verip; sonra iki sezonu izlemiştim hızlı bir şekilde.. Sanırım birinci bölüm pek akılda kalıcı bir yer bırakmıyor.. Sonradan dizi açılıyor..

Diziye tam bir polisiye tabanlı hikaye diyemem.. Böyle detaylı bir kurgusu yok bana kalırsa.. Yani o konuda profesyonel bir iş olarak göremiyorum.. Yer yer mantık hataları mevcut dizide.. Fakat zaten bu konuda iddialı olduklarını da düşünmüyorum..

Tamamen karakterler üzerine kurulmuş bir dizi.. Yani Villanelle'nin tutkuları ve kadın katil olarak değişik bir ruh durumunda olması dizinin avantajlarından biri.. Özgünlüğü fazla.. Özellikle ikinci sezonda pik yapıyor artık..

Eve'nin ise pasif hayatındaki derin tutkularını ve heyecanını su yüzeyine çıkarmak; bunun için de Villanelle gibi manyak bir kadının sebep olması müthiş bir ironi..

Spoiler vermiş olmayayım fakat ikinci sezon finalinde Eve'nin açılımı ve final anı artık hikayenin doruğuna çıkıyor.. Ki üçüncü sezon teaserları da bunun üzerine kurulmuş..

Fragman bekliyordum fakat ne hikmetse gelmedi hâlâ.. Bir ay kaldı yayın tarihine en azından sezonun ilk bölümüne dair bir tanıtım yayınlasalar fena olmayacak..

Dizinin uyarlandığı kitabı da aldım fakat henüz okuyamadım.. Bakalım Phoebe Waller-Bridge kitapta ne gördü de neyi anlatmak istedi, bunu dizide bizlere aktardı mı merak ediyorum ben de..

Bekliyoruz..

Durum:
    TurkeyStyler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetici
    Yer
    Winterfell
    Konular
    380
    Verdiği Beğeni
    201

Aldığı Beğeni: 660

Bahsedilme
    28 Mesaj

Standart Cevap: Killing Eve (BBC America)

Alıntı fracture Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beğenmene sevindim.. Ben de tavsiye üzerine izlemiştim, neyse ki çok fazla geç kalmadık diye düşünüyorum..

Açıkçası, ben de birinci bölümü izledikten sonra epey ara verip; sonra iki sezonu izlemiştim hızlı bir şekilde.. Sanırım birinci bölüm pek akılda kalıcı bir yer bırakmıyor.. Sonradan dizi açılıyor..

Diziye tam bir polisiye tabanlı hikaye diyemem.. Böyle detaylı bir kurgusu yok bana kalırsa.. Yani o konuda profesyonel bir iş olarak göremiyorum.. Yer yer mantık hataları mevcut dizide.. Fakat zaten bu konuda iddialı olduklarını da düşünmüyorum..

Tamamen karakterler üzerine kurulmuş bir dizi.. Yani Villanelle'nin tutkuları ve kadın katil olarak değişik bir ruh durumunda olması dizinin avantajlarından biri.. Özgünlüğü fazla.. Özellikle ikinci sezonda pik yapıyor artık..

Eve'nin ise pasif hayatındaki derin tutkularını ve heyecanını su yüzeyine çıkarmak; bunun için de Villanelle gibi manyak bir kadının sebep olması müthiş bir ironi..

Spoiler vermiş olmayayım fakat ikinci sezon finalinde Eve'nin açılımı ve final anı artık hikayenin doruğuna çıkıyor.. Ki üçüncü sezon teaserları da bunun üzerine kurulmuş..

Fragman bekliyordum fakat ne hikmetse gelmedi hâlâ.. Bir ay kaldı yayın tarihine en azından sezonun ilk bölümüne dair bir tanıtım yayınlasalar fena olmayacak..

Dizinin uyarlandığı kitabı da aldım fakat henüz okuyamadım.. Bakalım Phoebe Waller-Bridge kitapta ne gördü de neyi anlatmak istedi, bunu dizide bizlere aktardı mı merak ediyorum ben de..

Bekliyoruz..
    Ben de diziyi polisiye gözüyle izlemiyorum, sonucta katil belli neden öldürdügü az cok belli. Dedigin gibi karakterler ön planda. Oyuncular cok basarili ve rollerine oturmuslar. Sandra Oh ve Jodie Comer yerine baskasi olsaydi dizi ayni tadi verir miydi? Sanmiyorum. Bu ikilinin kimyasi ve cekim gücü cok farkli. Ikisi birbirine hayranlik duyuyor, ben de ikisine Dizinin arada sirada ortaya cikan komedi unsuru da cok yakisiyor. Fazla abartilmadan dozunda kullaniliyor.

Mesela 2. sezon fragmaninda izledigim bir sahne, yine cok güldüm:
    Eve: galiba Villanelle'i öldürdüm
    (evlilik teklifini görür)
    Eve: tebrik ederim

Bu arada hem fragman cikti, hemde güzel haber geldi: Ücüncü sezon daha erken yayimlanacak. 26 nisan yerine 12 nisan'da
    Dördüncü sezon onayini da almis.

3. Beğenenler;
    fracture (30-03-20)

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri