Sayfa 1/4 1234 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Madhubala - Şarkılar

Durum:
    sude9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    ateş böceği-kajra re
    Konular
    7
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Smile Madhubala - Şarkılar

MADHUBALA - RK ŞARKILARI

dizinin rabbe vee si hum haı deewane

rk..nedir..mere..sırf mere..işte bunu hakkıyla ifade eden gel gördki şmdilerde duyulmayan şarkı bas haq haı ık mera

tere ishq pe, tere waqt pe, bas haq hai ik mera
    teri rooh pe tere jism pe, bas haq hai ik mera
    bas haq hai ik mera, bas haq hai ik mera..

ilk bölümlerde çokça duyduğumuz bir Jodi Breakers-Darmiyaan vardı..

dizinin kınalarında çalan ise mehndi hai rachne wali

madhunun rk ile hayalinde çalan parça pareshaan

bahon ke darmıyan

mr.ındıa dizinin üçüncü başrolü gibi malum..bu filmin tüm müzikleri kullanılmış sanırım

ı love you

hawa hawaı khushıden biliuyoruz zaten..rk den de gördük

karte haın hum pyaar da göreceğiz..şapşahane bir gülümseme ve gamze eşliğinde..tüyo bu

bindi parlayacak,bilezikler şıngırdayacak
    uykun kaçarsa kaçsın
    sürmeli kadın seni yoldan çıkaracak
    çiçeklerin kokusu aklını başından alacak
    sevgili,mevsim geçerse geçsin
    sana aşık oldum,kölen olmadım sevgilim
    birinin kalbi kırılsın ya da isterse bana kızsın
    ben oyun oynayacağım,ben sataşacağım
    dostluğumuz bozulacaksa bozulsun
    uykun kaçarsa kaçsın

sözlerini barındıran ise bindiya chamkegi

bu dansın peşinde madunun kendimi sakınmayacağım sahnesinde çalan şarkı ise Labon Ko Labon Pe Sajao

Spoiler İçermektedir

sahneyi tam hatırlamamakla birlikte madhu arabada giderken yine rk ile ikisine has çalınan bheegi bheegi var..gangster filminden

sonracığma sağa sola yukarıya aşağıya evin her yerine bakıp madhu gören rk nın arka fonunda çalan(dünkü bölümden) woh lamhe woh baateın var

holi sahnesi Piya Ke Rang Rang Deeni

rk holiye gelirken madhunun dans ettiği..sevgiliyi çağrış
    rangeelo mharo dholna

ek: deepali sürtünme eylemi 1 Kaisi Paheli Zindagani - Parineeta

deepali sürtünme eylemi 2..talaash filmi..muskaanein jhooti hai

rk filminin sahnesini çekerken saans jab tak hai jaan filmi

Alıntı Sunrise Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Topu bana atiyorsun yani. Ben filmlerin isimlerini yazarim yanina. Yanliz ben butun sarkilari hatirlamiyorum ama senin listeyi kullanirim ve RK-Madhu sahnesine ait olmayan diger sarkilarida listelerim.

Bunun ama cok versiyonlari var. Yani rabba vee den daha uzun. Wiki sayfasinda gormustum bunu
    Neyse ordaki yazanlari burayada ekliyelim, aramasi kolay olur, zaten bulursam kesin indiricem.:)
    1."Hum Hai Deewane male" Arijit Singh 02:20
    2. "Ishq Tu Hi Hai Mera Male" 03:44
    3. "Ishq Hai Ishq Hai" Saurabh Kalsi 01:46
    4. "Ishq Tu Hi Hai Mera Female" Komal Rizvi 02:13
    5. "Hum Hai Deewane Sad Male" Arijit Singh 01:37
    6. "Hum Hai Deewane Sad Female"
    7. "Hoslon se veer Hoon" Komal Rizvi 01:00
    8. "Hum Hai Deewane Female" Komal Rizvi 02:22

Ilk bolumleri hic hatirlamiyorum desem.:) Birde bu yeni sarki galiba benlik degil,

Aha bu iste benlik. Zubeida filminden, o filmdeki sevdigim 3 sarkidan biridir bu.
    Titliyaya not: Karishmanin filmi hani izlemek istersen onceden bil.

Bu hayalide hatirlamiyorum acil izlemem lazim.:

Khamoshi filminden, guzel bir sarki.

Mr. India sadece sarkilarda yok, gozukmezlik soz konusu olunca hemen Mr. India diye filmde selam gonderiliyor.:)
    Hepsini degil Sudeyarisini kullanmislar ama kullandiklarida en guzelleri.
    Yanliz o I love you sarkisinin orijinal adi ''kaate nahin kat te yeh din yeh raat''.

Do Raaste adli eski bir filmden bu sarki.

Sozleri ihtirasli olsada benlik degil bu sarki.

Isin icinde Emraan Hashmi olunca filmlerden korkuyorum ben. (bol 348lik diyeyimde anlayin):img-hyste Ama nedense onun filmlerinin sarkilarida cok guzel oluyor.

Evet bu sarkinin filmindende korkuyorum, ki izledimde Tvde ciktiginda hay izlemez olaydim.:img-hyste Yine bir Emraan Hashmi ''klasigi''
    Film Zeher, ama filmde zeherden cok baska seyler var, artik nasil zeherse.:

Bunu yazmismiydim gecen Dev, filminden big B nin filmi.

Bunuda senin icin bulmustum dimi.:)
    Film Pyar Ke Geet. Arbaaz ile Malaika karili kocali oynamis bu filmde. Arbaaz sey olur Salmanin kardesi.

Neyse ben listeye geceyim, duydugum sarkilarin listesi, gerci simdiye kadar verilenleri ekliyorum.

• Khalnayak - Nayak nahin Khalnayak hu main (Balraj Chaudary nin RKyi davet ettigi dogum gununde soyledigi).
    • Kya Kehna - Title song (Hangi sahnede vardi onu hatirlamiyorum ama duydum, mutlu olduklari bir sahnede vardi, galiba Padminin evlilik olaylari sirasinda idi ama emin degilim)
    • Tridev - Gajar ne kiya hai ishara (Balrajin Madhuyu astigi ve diger kisileri rehin aldigi ve RKnin motorlu giris yaptigi sahne)
    • Mann - Khushiyan aur gham (Madhunun Hiroshima oncesi vedasinda caldi)
    • Fanaa - Tere Haath mein (Hiroshimanin bir kac saniye oncesi)

• Om Shanti Om - Jag soona lage (Hiroshimanin hemen sonrasi, RK arabasinda iken de Dastaan calmali ama hatirlamiyorum)

Neyse liste simdilik bu kadar, digerlerini hatirliyamadim ama verildikce yazarim.:)

Ek: En guzel sarkilardan birini unutmusum iyimi. Olacak ismi bu oysa o sarki unutulmamamli.

• Rab Ne Bana Di Jodi - Tujh mein rab dikta hai 2 (gol kenarinda RK babainin sandalyesini alip Madhuya bir takim seyleri anlatinca bu sarki calar ve Madhu RKye asik iyice asik olmaya baslar).

Alıntı çeşm-inaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sorduğun bir diğer şarkının adı da Sang Hoon Tere ymiş canım.Bu şarkıyı ve sözlerini Sunrise modum daha detaylı biliyordur.:img-wink:
    ve..ve..ve..assolist

tum hi ho aashiqui 2 filminden

Kyunki tum hi ho
    Ab tum hi ho
    Zindagi ab tum hi ho
    Chain bhi mera dard bhi
    Meri aashiqui ab tum hi ho

Durum:
    Sunrise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Yönetici
    Yer
    ''Right Kameena''
    Konular
    145
    Verdiği Beğeni
    116

Aldığı Beğeni: 252

Bahsedilme
    39 Mesaj

Standart Madhubala sarkilari:)

Alıntı sude9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mini bi toparlama:) eksik gedik için müracat sunrise mod
    Topu bana atiyorsun yani. Ben filmlerin isimlerini yazarim yanina. Yanliz ben butun sarkilari hatirlamiyorum ama senin listeyi kullanirim ve RK-Madhu sahnesine ait olmayan diger sarkilarida listelerim.
    MADHUBALA - RK ŞARKILARI

dizinin rabbe vee si hum haı deewane
    Bunun ama cok versiyonlari var.:) Yani rabba vee den daha uzun. Wiki sayfasinda gormustum bunu.:)
    Neyse ordaki yazanlari burayada ekliyelim, aramasi kolay olur, zaten bulursam kesin indiricem.:)
    1."Hum Hai Deewane male" Arijit Singh 02:20
    2. "Ishq Tu Hi Hai Mera Male" 03:44
    3. "Ishq Hai Ishq Hai" Saurabh Kalsi 01:46
    4. "Ishq Tu Hi Hai Mera Female" Komal Rizvi 02:13
    5. "Hum Hai Deewane Sad Male" Arijit Singh 01:37
    6. "Hum Hai Deewane Sad Female"
    7. "Hoslon se veer Hoon" Komal Rizvi 01:00
    8. "Hum Hai Deewane Female" Komal Rizvi 02:22

ilk bölümlerde çokça duyduğumuz bir Jodi Breakers-Darmiyaan vardı.
    Ilk bolumleri hic hatirlamiyorum desem.:) Birde bu yeni sarki galiba benlik degil,:)
    dizinin kınalarında çalan ise mehndi hai rachne wali
    Aha bu iste benlik. Zubeida filminden, o filmdeki sevdigim 3 sarkidan biridir bu.
    Titliyaya not: Karishmanin filmi hani izlemek istersen onceden bil.:)

madhunun rk ile hayalinde çalan parça pareshaan
    Bu hayalide hatirlamiyorum acil izlemem lazim.:)

bahon ke darmıyan
    Khamoshi filminden, guzel bir sarki.

mr.ındıa dizinin üçüncü başrolü gibi malum..bu filmin tüm müzikleri kullanılmış sanırım

ı love you

hawa hawaı khushıden biliuyoruz zaten..rk den de gördük:)

karte haın hum pyaar da göreceğiz..şapşahane bir gülümseme ve gamze eşliğinde..tüyo bu:)
    Mr. India sadece sarkilarda yok, gozukmezlik soz konusu olunca hemen Mr. India diye filmde selam gonderiliyor.:)
    Hepsini degil Sudeyarisini kullanmislar ama kullandiklarida en guzelleri.:)
    Yanliz o I love you sarkisinin orijinal adi ''kaate nahin kat te yeh din yeh raat''.

bindiya chamkegi
    Do Raaste adli eski bir filmden bu sarki.

bu dansın peşinde madunun kendimi sakınmayacağım sahnesinde çalan şarkı ise Labon Ko Labon Pe Sajao
    Sozleri ihtirasli olsada benlik degil bu sarki.:)

sahneyi tam hatırlamamakla birlikte madhu arabada giderken yine rk ile ikisine has çalınan bheegi bheegi var..gangster filminden
    Isin icinde Emraan Hashmi olunca filmlerden korkuyorum ben. (bol 348lik diyeyimde anlayin):img-hyste Ama nedense onun filmlerinin sarkilarida cok guzel oluyor.

sonracığma sağa sola yukarıya aşağıya evin her yerine bakıp madhu gören rk nın arka fonunda çalan(dünkü bölümden) woh lamhe woh baateın var
    Evet bu sarkinin filmindende korkuyorum, ki izledimde Tvde ciktiginda hay izlemez olaydim.:img-hyste Yine bir Emraan Hashmi ''klasigi'':img-hyste.
    Film Zeher, ama filmde zeherden cok baska seyler var, artik nasil zeherse.:img-hyste

holi sahnesi Piya Ke Rang Rang Deeni
    Bunu yazmismiydim gecen Dev, filminden big B nin filmi.:)

rk holiye gelirken madhunun dans ettiği..sevgiliyi çağrış
    rangeelo mharo dholna
    Bunuda senin icin bulmustum dimi.:)
    Film Pyar Ke Geet. Arbaaz ile Malaika karili kocali oynamis bu filmde. Arbaaz sey olur Salmanin kardesi.

Neyse ben listeye geceyim, duydugum sarkilarin listesi, gerci simdiye kadar verilenleri ekliyorum.

• Khalnayak - Nayak nahin Khalnayak hu main (Balraj Chaudary nin RKyi davet ettigi dogum gununde soyledigi).
    • Kya Kehna - Title song (Hangi sahnede vardi onu hatirlamiyorum ama duydum, mutlu olduklari bir sahnede vardi, galiba Padminin evlilik olaylari sirasinda idi ama emin degilim)
    • Tridev - Gajar ne kiya hai ishara (Balrajin Madhuyu astigi ve diger kisileri rehin aldigi ve RKnin motorlu giris yaptigi sahne)
    • Mann - Khushiyan aur gham (Madhunun Hiroshima oncesi vedasinda caldi)
    • Fanaa - Tere Haath mein (Hiroshimanin bir kac saniye oncesi)

• Om Shanti Om - Jag soona lage (Hiroshimanin hemen sonrasi, RK arabasinda iken de Dastaan calmali ama hatirlamiyorum)

Neyse liste simdilik bu kadar, digerlerini hatirliyamadim ama verildikce yazarim.:)

Ek: En guzel sarkilardan birini unutmusum iyimi. Olacak ismi bu oysa o sarki unutulmamamli.

• Rab Ne Bana Di Jodi - Tujh mein rab dikta hai 2 (gol kenarinda RK babainin sandalyesini alip Madhuya bir takim seyleri anlatinca bu sarki calar ve Madhu RKye asik iyice asik olmaya baslar).

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    ateş böceği-kajra re
    Konular
    7
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

MADHUBALA-RK ŞARKILARI 2

rk film çekimi için dans sahnesi çektiğinde ,şarkı söyleyip dans ederken jabse mera dil ko uff Teri Meri Kahaani filminden..bu şarkı bitmeden madhu düşecek olan ışığı fark eder ve rk yi büyük bir kazadan kurtarmış olur

hangi sahne hatırlamadığım ama bir kaç kez duyduğumuz be ıntehaan..atif aslam şarkısı

Saathiya - Chalka Chalka Re. Madhunun ile Mukundun nisaninda calan parca.(sunrise mod)

Aaja Nachle - Title song (title song da iste sarki filimin adi ile ayni diye oyle). Trishnanin seimler hazirligi sirasinda Madhu ile beraber mahallede dans ettigi sarki.(sunrise mod)

madhunun bornozlu dansında çalan parça payaliya kahe mein piya ghar jau Dev.D filminden

mehndi de madhu'nun iddaa sebebiyle rk ye söylediği şarkı aashıqui 2 filminden Hum Mar Jayenge

Evlilik rituelleri yapilirken(7 tur dönmeye başlandığı andan itibaran) fonda calan sarki dulke ka sehra....dhadkan filminden

rk madhu olup..madhusuna dans ederken söylenen tum jo mil gaye ho-the bartender...orjinal versiyonu(sanırım) Hanste Zakhm (1973) filminden..müzik burda farklı ama:)

madhu-rk suhagratında çalan parça hui meın..parineeta filminden

bir kaç tane de fragman(gelecek bölümlerden)

.yönetmen ile rk çekilecek sahnenin üzerine tartışırken gönül alma için divane olmuş bir madhu görüyoruz...bu kısımda çalınan şarkı saaiyaan heroise filminden..
    ......

bu sarılma sahnesinden sonra
    rk karakolda madhu için uyuyamamıştır,şimdi yüzünü yıkamıştır der ve sahne madhuya geçer..yüzünü yıkamış ve çıkmıştır..fonda çalan şarkı kaisi hai ye udaasi

sunrise mod: bu müziğin filminin adı Karthik Calling Karthik
    .....

korkuyor musun?
    sen söyleyene kadar değil

Spoiler İçermektedir

fonda Kitni baatein yaad aati hain

sunrise mod: bu şarkının kullanıldığı filmin adı Lakshya

......

lag jaa gale:img-in_lo

sunrise mod: bu şarkının filmi Woh Kaun Thi

madhunun söylediği bu şarkıdan sonra aşka gelen rk kendini yağmura bırakır

...

madhubala -rk şarkıları 1

http://forum.dizifilm.com/forum/show...&postcount=309

ek:

Karva chauth da(kocası için oruç tutma geleneği) calan DDLJ sarkisi var, ghar aaja pardesi.Onuda unutmusuzki.(sunrise mod)

Birde RKnin dansi sonrasi duvara kistirma sahnesinde bir sarkinin ufak bir tinisini yakaladim. Hangisimi hemen soyliyeyim. Khakee - Wada Raha, ama onun acikli versiyonu degil, normal versiyonu.(sunrise mod)

do:

Alıntı Sunrise Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Meeranin kendini tanrisinin heykelini getirip evin tapinak kosesi koymasi. Koydugu gibi birde duasini soyleyip ev halkini etrafina topladi. (gerci o dua gibi sarkida filmden Lagaandaki O Paalanhare).

Bugun verilen bolum icinde tek diyecegim sey RK. Ne guzel ''kuch na kaho'' soyliyerek dans etmeye calisiyordu, gerci dublaj yine buyuyu alip gitmis ama ben biliyorum. RK sevdigim bir sarkiyi soylerde ben onun o sahnesini sevmem mi:img-in_lo. O sarkida [I]1942 A Love Story[/I] filmine ait, gerci o filmdeki rhim jhim ve pyaar hua chhup ke se sarkilarini daha cok severim kuch na kaho da 3. sriada ama tabi erkek sesli olan Kumar Sanunun soyledigini, onu daha cok severim.

.

teen:

yönetmen ile rk çekilecek sahnenin üzerine tartışırken gönül alma için divane olmuş bir madhu görüyoruz..bu kısımda çalınan şarkı saaiyaan heroise filminden..bundan sonra madhu lag ja gale deyip gönül alıyor zaten

rk ,hapishanede dövülürken madhu ile olan anlarını hatırlar ve madhunun adını sayıklar..fonda çalan zında..lootera filminden
    Spoiler İçermektedir

sultan hastahaneye gelip madhuyu yeniden tehdit eder..o giderken madhu ağlamaklı uyuyan rk ye bakar..hayalinde yatakta uyuyan rk uyanır ve gelir göz yaşlarını siler..madhu da rk nin eline sıkıca tutunur..hayalden uyanır..ağlamaya devam eder..fonda çalan
    alvida..D Day filminden

srk nın geldiği bölümde..chennai express filminden one two three four get on the dance floor ile srk,deepika,rk,madu dans etti...titli ile de madhu ve rk ye dans etti..

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    ateş böceği-kajra re
    Konular
    7
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart 3.fasıl

-Madhu,RK ye boşanmak istediğini söyler..elinde kağıtlar ile..sultana aşık olduğunu söyler..dahiyane plan(!)..zıvanadan çıkan RK etrafta gördüğü herşeyi dağıtır..sonra madhu evine,rk hücresine gider..fonda çalan Bhula Dena mujhe aashıquı 2 filminden

-RK'nin kurduğu plan sayesinde madhu şakır şakır öter..sonra bakar ki öttüğü kişi rk:)..ondan sonra herşeyi en baştan anlatır..ikili sarılır..olay tatlıya bağlanır..fonda sang hoon tere ...jannat 2 filminden

-RK,savaş borusunu çalar..fonda Kukkad..Student Of The Year filminden

-Madhu_mehul'un yanına Rk nin filmi için yardıma gittiğinde yönetmenimiz açmış radyosunu dinlemektedir..tesadüfün böylesi aynı günün akşamı umutsuz evine dönen madhu'ya Rk aynı parçayı çalıp dans etmekte ve biwisinin yüzünü güldürmek için gayret etmektedir..fonda çalan Yeh Nayan Dare Dare-Hemant Kumar

ek: bu şarkının olduğu filmin adı Kohra.(sunrise mod)

-Uzulme RK uzulme Kal Ho Na Ho tinisiyla elini odullerine uzatip duygulandin ama umudunu yitirme. Hem o tini bosuna calmadi dimi, o sarkinin sozleri ne diyor:

Har ghadi badal rahi hai roop zindagi
    Chaanv hai kabhi, kabhi hai dhoop zindagi
    Har pal yahan, Jee bhar jiyo
    jo hai samaa, Kal ho naa ho
    (Her saat hayatin goruntusu degisir,
    Bazen golge bazende gunestir hayat,
    Her ani burda dolu dolu yasa,
    Bugun olan yarin olmayabilir.) (sunrise mod)

-madhunun rk nin filminde ki heroine olduğunu ilan için yapılan tanıtımda çalan şarkı Guzaarish - Udi(sunrise mod)

Spoiler İçermektedir

ek:

fonda çalan ısqh tu hı haı mera

fonda çalan Rasiya..Kurbaan filminden

Spoiler İçermektedir

sunrise mod: rk,bittu yönetmen ve başrol kadın oyuncu için telefon trafiğindedir..ancak kimseden olumlu yanıt yok..sıkıntı içinde rk ve onu kucaklayan madhu..tüm bu sahnede fonda çalan Dor filminden Yeh hausla kaise jhuke (bölüm92)

do:

Sun le dua yeh aasman...we are family filminden

tune jo na kaha..new york filminden

Durum:
    Sunrise - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Yönetici
    Yer
    ''Right Kameena''
    Konular
    145
    Verdiği Beğeni
    116

Aldığı Beğeni: 252

Bahsedilme
    39 Mesaj

10. Bolum de Madhunun ruyasinda calan Om Shanti Om - Main Agar Kahoon.

44. bolumde Mukund ve Madhu cay icerken fonda calan sarki I Hate Luv Stories -Bahara.

Madhu Mukundun eline yuzugu verip nisani tamamen bozdugunda fonda calan Musafir - Zindagi Mein Kabhi Koi Aaye Na Rabba.
    Ondan once calan da Rajneeti - Mora Piya.

81. bolumde Madhu ile RKnin dans ettikleri sarki Murder 2 - Kal Aa Zara Kareeb Se.

Ilk bolumlerde serserilerin Madhuya soyledigi ve sonralarda RKNin soyledigi bi sarki var. Ek Ladki Bheegi Bhagi Si diye bir sarki o da Chalti Ka Naam Ghadi filminden.

Sayfa 1/4 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)