Sayfa 123/217 İlkİlk ... 2373113119120121122123124125126127133173 ... SonSon
1082 sonuçtan 611 ile 615 arası

Konu: Maraşlı - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    Zuzinha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Bahsedilme
    1 Mesaj

Standart Cevap: Maraşlı

Alıntı araszeynepp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...

bence de rolünü kendisine fazla kaptırmış......

kayıt cihazına kayıt yapmadığı tek bölüm buydu sanırım...Maraşlı da bizim gibi...bitse de gitsem takılıyordu....

Televizyon gazetesinde çok güzel bir yazı vardı...iki karakter nedeniyle dizi çöküşte temalı......

Necati'nin bu kadar manyak yazılması...Hilal'lin durup durup...ben bu çocuğun annesiyim demesi...aşırı zorlamaydı...Maraşlı tuttu ipin ucunu...çok merak ediyorum Necati'ye ne yapacak?......

Mehmet'te güzel isim...ama bir Mahmut değil.
    ......kısaca MahMah deriz fena mı?...

düşündüm de MahMet'te güzel olur....bir bütünlüğü...cana yakınlığı var......

Savaş gayet karizmatik ve iyi bir kötüydü. Necati'ye ne gerek vardı? Hiç sevemediğim bir karakter. İyiyken de sevmezdim Şu an dizinin kötü adamı kim belli değil. Çift karakterli esas oğlan, Türel ailesinin her biri ayrı kriminal üyeleri ve uyuşturucu organizasyonuyla ilgilenen onyüzbinmilyon insan. Allah'tan Maraşlı birkaç tanesini öldürdü ortalık biraz açıldı

Celal nerede bitiyor A++ nerede başlıyor bence o da çok hakim değildi. Ama şimdi öyle mi? Eski karısı istedi diye yeni sevgilisine sahte notlar bırakmak istemiyor adam. Bu sefer sen istedin Maraşlı yaptı olmayacak anladın mı beni Hilal Hanım?

Ya adam dayaklar yemiş ışıklar patlıyor oturmuş katliam yapmaz mısın Maraşlı'cığım konuşurken birden Zeliş'in doğumunu yad etmeye başlamalarından daha zorlama bir sahne var mıdır acaba? Bu nasıl bir duygu durumu?

Mahmet rahmet okumaya çok müsait. Tınısı güzel, çağrışımı kötü

Alıntı merve8989 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saat kismini bende izledim sonrada,cidden saate bakiyor hemde bir kac kere,hatta sonradan gidiyor eve ve notu goruyor,ordan birsey cikacak dedigin gibi ama cok da mantikli gelmedi bana,halbuki telefon diye birsey var aramak bu kadar mi zor? sacmalamislar bence

Zaten sorgu odasina almalarinin sebebi,kendi olmaktan cikmasi,Mahurun vurulmasi ile hersey rayindan cikti,ona da terbiye vermek icin kapattilar bir de diyor ya Hilale sen olduygunu soyleseydin diye,biz burdan anladik bunlari Hilalin yaptigini,kendisi nasil anlamadi ki,siir gercek ama cogu sey yalan,bastan oturup diziyi izlemek lazim,Celal Kun karakterinin nasil olustugunu ilerki bolumlerde flasckback ile gostereceklerdir,gostermeleri lazim,dedigin gibi bizim butun karakterleri bilmemiz lazim bilmeyen Mahur olsun ya da bir baskasi...

Hucrede Celal olup hala Mahura bayan demesi ve sizli konusmasi beni cok sinir etti yine,kizi icin yapiyor ama peki Mahur? Zelis herseyin farkinda...bolumun sonunda Marasli hadi resimi tamamlayalim diyor,anlasilan Mahurun elini tutmamis,ama su biz o resimdeki kisi gercekten Mahur mu onu bile tastiklemediler,cidden canim sikiliyor hersey yarim kaliyor,bu da her sekilde onlara negatif olarak etkiliyor,verin abi cevaplarimizi... bende sasirdim Zelis niye oyle bakti diye,bak sen yazmissin muhtelen annesine ihanet ettigini dusundu diye ama bencede bu konuya girmesinler

O studyoya giden Celal mi bilmiyorum,sonucta Necatiyi araba sahnesinden tanidi,o dogum gunundeki sahneden degil,eger o olmus olsaydi ordan da hatirlamazmiydi Necatiyi,diger bolum onemli sorularin cevaplari uzerinde durulmazsa daha cok reyting duser,izleyicinin Marasliya olan A++ olan guvenirligi de kaybolur gerci bu konu canimi sikiyor

O kopru sahnesinde Marasli Mahurun elini tutmus.Hangi bolumdu hatirlayan var mi? Bir de o sahneyi mafettiler,ne gerek vardi orada Hilal ile bulusmasina walla Zelis ile tehdit etti Celali,gorev vs cok mu umursuyor bitir isi Zelisi goremezsin diyor,Mehmet Ince meselesi de muhallak,Mehmet de uymuyor o A++,altindan baska isim cikacak gibi...Ethem beni sasirtiyor,ben hangi kafa ile yaziyorlar anlamis degilim,Necati mi yaziyor bolumleri Belki bosanmadilar da,bir de diyor ya kiminle ne yasarsan yasa,bolum sonun da Mahura tepeden bakisi neydi o zaman? Feci kiskaniyor Mahuru...Feci hemde...

Bolumun en iyi sahnelerinden biriydi kayit yapamadi beter olsun,Amin
    Mahur'un notu, haftalarca gitmesi, Celal'in saate bakması sonra kendi de gitmesi bölüme ikisiyle ilgili bir şey serpiştirelim baştan savmacılığı da olabilir. Benim paralel Maraşlı dizimde Celal her gün gitti uzaktan izledi Mahur'u. O gün Hilal denen kötü kadın bunu istihbaratta boş boş bilgilerle darlarken yoksunluk çekiyordu günlük Mahur dozunu alamadığı için. O yüzden saate bakıp durdu. Bir tek o gün yüzünü göstermek için yanında şiir kitabıyla gitti çünkü Mahur'un doğum günüydü. Ona yeni bir şiir yazmıştı. Geldiği her günü, hangi kitapla hangi montla hangi kamerayla geldiğini çok iyi biliyor ve Mahur'a tek tek söyleyecek. Mahur da artık ağlamayacak beni hiç sevmemiş diye. Ama siz Ethem'in Maraşlı'sından beklemeyin böyle şeyler

Maraşlı telefonunu değiştirdi mi acaba? Kapalıydı tekrar açtı mı? Mahur Maraşlı'yı telefondan aramanın güvenli olmadığını biliyor mu yoksa? Sadece Hilal'le mi plan ters giderse bana işkence edin diye yedek planlar yapıyor sanıyorsun? Mahur'a da dedi oldu ki bir gün ortadan kayboldum ve bana ihtiyacın var, not bırak sakın arama Her gün 12'de söylediğin yere gelirim. Yok paralel Maraşlı'da bile olamaz böyle bir şey

Celal olunca herhalde bayan diyecek. Celal bayandan başka laf mı biliyor? Hem rica ediyorum baya şiir gibi bayan dedi süzüle süzüle Celal Kün gerçek mi diye sorgulamıyorum. Kendi içinde gerçek:) Huyları alışkanlıkları aksanı sesli notları yalan. Mahur'u koruma içgüdüsü (fiziksel ve duygusal) ve aşkı gerçek.

Ya Hilal'i ne zaman etekle gördünüz? Hem de mini? Saçlar da açık? Yok artık He içerideki şeytan kadın Mahur'un elini tutmama izin vermez diye bakmış da olabilir. Hala Zeliş'in annesi değil diye umudum var. Ethem'in fantastik dünyasında her saçmalık olabiliyorsa bu neden olmasın?

Hilal'in çok üstüne gidiyorsunuz Kadın olacağı söylüyor. Hapse girerse elbette göremez kızını. Ya da hayatını tehlikeye atarsa. Bu işe kızımız için girdin onun için kalacaksın diyor. Ben o kadar kıl olmuyorum Hilal'e. En azından net bir insan Boşanmamış olduklarından daha eski karısına olduğuna inanmazken bile şüphe ediyordum:) Bir de merak ediyorum bizim evliliğimiz için bu kadar çabaladın mı dedi. Çok saçma bir replik. Oturtamadım. Evlilikleri de mi görev yüzünden yıkıldı da Maraşlı direndi mi merak ediyor? Ne alaka yani? Köprüde kızı sürükledi kolundan ya ne el ele tutuşması. Bu kadar romantik olmayalım Ethem üzer bizi. Köprünün de hatırası olmasın yani

Hilal'in Mahur'u kıskanmasından doğal ne olabilir? Kızı bile onun resmini çiziyor

Durum:
    merve8989 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    est sularus oth mithas:D
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Zuzinha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Savaş gayet karizmatik ve iyi bir kötüydü. Necati'ye ne gerek vardı? Hiç sevemediğim bir karakter. İyiyken de sevmezdim Şu an dizinin kötü adamı kim belli değil. Çift karakterli esas oğlan, Türel ailesinin her biri ayrı kriminal üyeleri ve uyuşturucu organizasyonuyla ilgilenen onyüzbinmilyon insan. Allah'tan Maraşlı birkaç tanesini öldürdü ortalık biraz açıldı

Celal nerede bitiyor A++ nerede başlıyor bence o da çok hakim değildi. Ama şimdi öyle mi? Eski karısı istedi diye yeni sevgilisine sahte notlar bırakmak istemiyor adam. Bu sefer sen istedin Maraşlı yaptı olmayacak anladın mı beni Hilal Hanım?

Ya adam dayaklar yemiş ışıklar patlıyor oturmuş katliam yapmaz mısın Maraşlı'cığım konuşurken birden Zeliş'in doğumunu yad etmeye başlamalarından daha zorlama bir sahne var mıdır acaba? Bu nasıl bir duygu durumu?

Mahmet rahmet okumaya çok müsait. Tınısı güzel, çağrışımı kötü

Mahur'un notu, haftalarca gitmesi, Celal'in saate bakması sonra kendi de gitmesi bölüme ikisiyle ilgili bir şey serpiştirelim baştan savmacılığı da olabilir. Benim paralel Maraşlı dizimde Celal her gün gitti uzaktan izledi Mahur'u. O gün Hilal denen kötü kadın bunu istihbaratta boş boş bilgilerle darlarken yoksunluk çekiyordu günlük Mahur dozunu alamadığı için. O yüzden saate bakıp durdu. Bir tek o gün yüzünü göstermek için yanında şiir kitabıyla gitti çünkü Mahur'un doğum günüydü. Ona yeni bir şiir yazmıştı. Geldiği her günü, hangi kitapla hangi montla hangi kamerayla geldiğini çok iyi biliyor ve Mahur'a tek tek söyleyecek. Mahur da artık ağlamayacak beni hiç sevmemiş diye. Ama siz Ethem'in Maraşlı'sından beklemeyin böyle şeyler

Maraşlı telefonunu değiştirdi mi acaba? Kapalıydı tekrar açtı mı? Mahur Maraşlı'yı telefondan aramanın güvenli olmadığını biliyor mu yoksa? Sadece Hilal'le mi plan ters giderse bana işkence edin diye yedek planlar yapıyor sanıyorsun? Mahur'a da dedi oldu ki bir gün ortadan kayboldum ve bana ihtiyacın var, not bırak sakın arama Her gün 12'de söylediğin yere gelirim. Yok paralel Maraşlı'da bile olamaz böyle bir şey

Celal olunca herhalde bayan diyecek. Celal bayandan başka laf mı biliyor? Hem rica ediyorum baya şiir gibi bayan dedi süzüle süzüle Celal Kün gerçek mi diye sorgulamıyorum. Kendi içinde gerçek:) Huyları alışkanlıkları aksanı sesli notları yalan. Mahur'u koruma içgüdüsü (fiziksel ve duygusal) ve aşkı gerçek.

Ya Hilal'i ne zaman etekle gördünüz? Hem de mini? Saçlar da açık? Yok artık He içerideki şeytan kadın Mahur'un elini tutmama izin vermez diye bakmış da olabilir. Hala Zeliş'in annesi değil diye umudum var. Ethem'in fantastik dünyasında her saçmalık olabiliyorsa bu neden olmasın?

Hilal'in çok üstüne gidiyorsunuz Kadın olacağı söylüyor. Hapse girerse elbette göremez kızını. Ya da hayatını tehlikeye atarsa. Bu işe kızımız için girdin onun için kalacaksın diyor. Ben o kadar kıl olmuyorum Hilal'e. En azından net bir insan Boşanmamış olduklarından daha eski karısına olduğuna inanmazken bile şüphe ediyordum:) Bir de merak ediyorum bizim evliliğimiz için bu kadar çabaladın mı dedi. Çok saçma bir replik. Oturtamadım. Evlilikleri de mi görev yüzünden yıkıldı da Maraşlı direndi mi merak ediyor? Ne alaka yani? Köprüde kızı sürükledi kolundan ya ne el ele tutuşması. Bu kadar romantik olmayalım Ethem üzer bizi. Köprünün de hatırası olmasın yani

Hilal'in Mahur'u kıskanmasından doğal ne olabilir? Kızı bile onun resmini çiziyor
    Bence dizinin senaryosunu sen yaz Ethem degil ben bu senaryoyu begendim dunkunden daha guzel oldugu kesin Bence bu saat meselesini konusmadilar,belki Nevzat haber ucurmustur,yoksa durduk yere niye saate baksin,ya da Hilalden sikildi Mahuru gormek istiyor gercekten sacmalik otesi sahneler vardi anlam veremiyorum

O hayal sahnesinde bile bayan dediginde yok dedim ya bu kendisi de Celal olmak istiyor,Fracture yazdi sanirim az once belki de hayatini o sekil devam etmek istiyor kimbilir!

Hilali hic etekle gormedik o yuzden bence de o Mahur,ama ole gozumuze sktular ki,Ethemden herseyi bekliyorum artik... Hilalin ustune gidilir,kadin kayidi durduktan sonra birden annesiyim diyerek duygulu bir sekilde konusmaya basladi,kulagima anlat sen onu cok gicigim hele bolumun son sahnesi,kizin dogum gunu bir de,kesin hilal de biliyordur o gun dogum gunu oldugunu,bir de Ilhandan Mahurun dogum gunu oldugunu ogrendi bence biliyordu dogum gununu...Evlilikleri Hilal davranis sekilinden olabilir mi,surekli emir vererek ve yererek konusuyor,Maraslinin anlatigi Savcinin kizi,Begum bu olabilir diye dusunuyorum bende hadi burdan da yakalim...

Mahur bir icim su...asik... en ozel karakter dizide...

Durum:
    Zuzinha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Bahsedilme
    1 Mesaj

Alıntı fracture Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Keyifler nasıl dünden beri.. Baktım hâlâ gerginiz.. Sevdim Tamam tamam sevmedim, latife yapıyorum Güzel ve keyifli olun hep

Şu yeni üretilmiş parçanın bölüm sonuna nasıl yakıştığını görüyorum..

"Bir dünyaya düştüm, düştüm ey dost..
    Gördüm tek olmanın bir anlamı yok..
    Anladım nefsimin hiçbir sonu yok..
    Kabul ettim beni, benden cayınca..
    Anladım ki nefsin bende yeri yok..

Bir ateşe düştüm, düştüm ey dost..
    Gördüm kül olmanın bir anlamı yok
    ..
    Anladım dünyanın hiçbir sonu yok..
    Anladım dünyanın bende yeri yok..
    Kabul ettim beni, benden cayınca.."

Mahur'un hissetiklerini çok güzel dile getiriyor sözler.. Parçanın ismi de "Teslim.."

Mahur'un pes edişini göreceğiz gibi geliyor bana hâlâ.. Bırakacak artık.. Daha önce de dediğim gibi normalde Hilal'i görse, umursamazdı.. Hafif kadınsı kıskançlığı olurdu, çok da büyütmezdi.. Fakat ters bir zamanda oldu bu durum.. Düşündükleri, hissettikleri birbirine karışacak.. Bir de normal karşılayıp, içeri geçip oturup muhabbet ediyorlarmış ne gülerim ama

Mahur'un sergisi olacak.. Sanırım şu uzun zamandır çalıştığı hatta neredeyse uğruna ölümden döndüğü sergi.. Malum Emre bey diye birinin adı geçti.. Galeri sahibi beyefendi.. Mahur hanıma yürüme potansiyeli olan ve yine İlhan'ın arkadaşlarından biridir diye görüyorum Neyse.. Demem o ki Celal Kün beyefendinin stüdyonun kuytu köşelerinde gölgesini Mahur'a hissettirip, kızı at gibi koşturmasının bedelini çekmeli.. Fakat ben kısasa kısas durumları sevmiyorum, malum.. Hatta zorlama kıskançlık sahnelerini de sevmem onu da diyeyim.. Mahur zaten iltifatlardan ve ufak flörtlerden hoşlanan bir kadın.. Kafasını bunaltan düşüncelerden sıyrılarak ufak iltifatlarla neşelenen Mahur Hanım ile ortalıkta hayalet gibi gezen Celal Kün beyefendinin karşılaşmalarını ve acı çekmelerini merak ediyorum ama.. Yalan yok Tabii şunu da ekleyeyim.. Celal Kün ya da ne bileyim işte A++ beyefendinin kıskançlığı Mahur hanımınkine de benzemez.. Hepimiz bunun farkındayız baştan beri.. Bu adamı harekete geçiren şeyin bir kıskançlık değil de, Mahur'un ona yüzünü dönmüş olmasını istiyordum fakat yüzünü dönen Mahur'un çok başarılı olamadığı aşikâr.. Ha yine başarılı olacağını da düşünmüyorum ben.. Sadece pes edecek, kılını kıpırdatmayacak ya da kırgınlığını belli edecektir Mahur.. Fakat Celal ona iki gülse, yine gardını düşürür Mahur.. Düşürsün de.. Hatta ne mutlu ki ona düşürüyorÖnemli olan Celal'in ona nasıl döneceğidir sanırım bu koşullarda..

İlhan karakterinin gelişimi çok iyi ilerlemekte, size de öyle geliyor mu.. Ne Necati ne de Aziz ilgimi çekiyor benim o ailede.. Fakat İlhan'ı izlemek bayağı hoşuma gitmekte benim.. Türel ailesinin en saf ve masum insanıydı.. Eli kana bulandı fakat yine de kötü adam olmamak için direniyor.. İleride daha da güçlenecektir o ailede, inanıyorum.. Bilemiyorum bataklığa sürüklenmez umarım daha da.. Fakat oyuncuyu izlemek hoşuma gidiyor.. Ecem ile bir ilişkisi olur mu bilemem fakat onunla mutlu olabilir belki.. Yasak olmasın ama.. O taraklara bir de sen girme İlhan.. Bu arada eşini oynayan oyuncu dizinin en kötü performansı.. Ne kadar az, o kadar iyi bizler için.. Olmasa da olur hatta..

Geçmiş olsun sevgili Eras.. Umarım iyisindir

Ben bir şey eklemek istiyorum yorumuna şimdi.. Celal'in hislerini göremedik.. Anlatmadılar, anlatmak istemediler evet.. Fakat şu var.. Celal, Mahur'u hâk etsin etmesin önemli değil benim hesabımda..

Mahur bunu hesaba katıyor mu ya da katacak mı.. Herkesin sevme şekli farklı.. Celal ona bir verirken, Mahur on verir.. Mahur bunları hesap etmiyor zaten.. Biz dışarıdan bakıyoruz hep.. Mantığımız konuşuyor.. Fakat burada öyle hesap yok gibi geliyor bana.. O yüzden Mahur, Celal'e sitem edecek bir kadın da değil gözüyle bakıyorum.. İçine kırılır, neden böyle der belki sonra fakat yine gider Celal'e.. Neden gitmesin ki..

Bir de Celal'in gözünde bir şeyler hissediyor Mahur.. Hissetmese gitmez.. O kadar saf bir kadın asla değil Mahur, biliyoruz.. O kadar özenli ki, o kadar güveniyor ki hatta gidiyor nota ilk dinlediğin yer bile diyebiliyor.. Celal'in bunu hatırlayabileceğine inanmış.. Biliyor o kişi olduğunu Mahur..

Şimdi dursa bile, yorulacağı için durabilir.. Kırıldığı için durabilir.. Fakat sonra yine durmayacak.. Mahur'a en fazla bir bölüm biçiyorum ben mesela

Gerçekleri öğrendiğinde de, yine A++'ın aşkına güvenecektir.. Çünkü bunun konuşması stüdyoda yapıldı aslında.. Yalanlarına rağmen kalbini sordu Celal'in..

Dağ evinde Celal'in dedikleri ne kadar benliğine işlemiş fakat Mahur'un.. Ateşli olmasından mıdır bu kadar hatırlaması o geceyi Normalde ben hiç hatırlamaz diyordum o zamanlar, şimdi maşallah görüyorum ki yalamış yutmuş tüm anıları..

Celal ile bir gece daha geçirse herhalde bir ömür yeter Mahur'a.. Durun ben buna da bir efkarlanayım

Aşk sahnesi değil durum da, aşk hikayesinde kurutulmuş tatların olmasıdır sorun.. Çok dağınık ve kopuk bir senaryo vardı dün.. Uyuşturucu operasyonundan bile bir şey anlamadım.. Ben dün Celal'i göremedim.. Celal'in rengi yoktu, ruhu yoktu.. İçi bunalmıştı.. Çocuğu böyle her seferinde kapatacaklarsa, ortada adam kalmayacak Zaten amaç da o değil miydi gerçi..

Az önce werther'e de yazdım.. Buraya da yazayım bari.. Hatta sizlere de sorayım.. Sizce A++, Celal'i kıskanıyor mudur.. Bence kıskanıyordur.. Çünkü Mahur, Celal'e aşık.. A++'a değil.. Ya da kıskanacaktır.. Mahur'un Celal'e aşkını kıskanacaktır..

Peki.. Yine bir şey kafamıza takıldı bizim Werther ile.. A++, Celal'i çok benimsemiş görünüyordu.. Çok direndi A++ olmamak için.. Sonunda teslim oldu.. Peki neden Celal'e bu kadar bağlı A++.. Bence onun kurtuluşu olduğu için.. Mahur var yolun sonunda.. A++ olursa ise sonu hazır.. Asla Mahur'a kavuşamaz.. Kızına bile belki..

A++, mahkum olduğu hayatı sevmiyor.. İstemiyor da.. Celal onun kurtuluşu.. O yüzden finale kadar Celal olmak için direnecek diyorum A++..

Peki bir soru daha.. Bunu da werther sordu, benim de kafamı karıştırdı.. Werther senin de burada gıybetini çok yapıyorum, arada gel kurtar beni Neyse.. Mahur, A++'a aşık değil.. Sizce A++'ı sevebilir mi?

Mesela A++ ile Mahur nasıl anlaşır yahu, ben kafamda oturtamıyorum

Bir de bu Hilal'in mesleğini ne olarak tanıtacaklar acaba Mahur'a..

Yok estağfurullah Fatoş Abla Olur mu öyle şey geri kafalılıkla ne alakası var, lütfen.. Düşünceler aynı bu konuda.. Değişen bir şey yok.. İstediğin zaman da gel yaz, içini dök.. Her zaman bekleriz

Ben çok takmıyorum bu meseleyi fakat doğru Ben sert geçişleri seviyorum çünkü ha bunu her yazar ekibi başaramıyor.. Ethem'e de güvenmiyorum bu konuda zaten.. En son dijital işinde reenkarnasyon gibi bir konu seçerek yine metafizik kavramlar üzerinde durdu fakat konuları dağıttı durdu.. Kafası zehir gibi çalışıyor ama çok dağıtıyor.. Burayı da dağıtıyor.. Yoksa bu bıçak sırtı konu, çok daha güzel ve rahatsız edilmeden anlatılabilir..

Bir de hâlâ ihtimallerimiz var mesela.. Celal Kün sahte.. Ezberletilmiş bir kağıdın parçası.. O kağıt parçasının bir köşesinde de Hilal yazıyor.. Yani Hilal de gerçek olmayabilir.. Hatta belki Zeliş de..

Bence biz bunu da hâlâ bilmiyoruz.. Artık dört beş bölüm sonra öğreniriz belki.. Kaç bölüm kaldı sezon finaline sahi

Celal, istihbaratta iki hafta falan kaldı.. Dört beş gün de işkence gördü.. İşkence gördüğü sırada Mahur evine gitti Celal'in.. Dolayısıyla iki haftadır biliyordu bence Mahur'un oraya gittiğini.. Ve bu yüzden saate bakıyordu.. Gideceğinden değil tabii.. Mahur'un gitme ihtimaline sığınarak bakıyordu..

Bir de şu var.. Bu Celal'in evine yerleşmiş bir kamera var mı istihbarat tarafından.. Bence var olma ihtimali de var.. Celal bunları bilerek de hareket edebilir.. Hissederek saate baktığını hiç sanmıyorum.. Var o saatte bir şey..

Gidip o aynaya bakıp ağladı ya bir de.. Ben orada dağıldım işte.. Kendine bakıyor.. Ağlamamak için direniyor.. Kızıyor kendine ama engel olamıyor, o göz yaşları bir türlü dinmiyor.. Hoşlanmıyor ağlamaktan.. Ağlamak böyle bir şey işte.. Beklemediğin anda gelir o yaşlar birikir ince ince.. Bir de bir iki hafta geçmiş üstünden.. Belki bir süre işle oyalandı, eve geç gitti.. Afakanlar basmasın odasında diye, çalışmıştır da o.. Öyle bir hâli vardı.. Tam biraz toparlanmışken, pat diye geldi o foto önüne.. O yüzden kızdı kendine zaten.. Dinmiyordu özlemi.. Çok güzel aktarılmış bir sahneydi

O sahnede figüran kullanılmasının senaryo değil de başka nedenlerden dolayı olma ihtimali daha yüksek.. Ya aynı anda Burak'ın çekimi vardı diğer ekiple ya da rahatsızlığı gibi şeyler de olabilir.. Çünkü senaryo yazılmış da oyuncu oraya yetişememiş, o gün başka yerdeymiş gibi olmuş.. Yoksa orada olmama nedeni yoktu bence.. Gayet orada olurdu.. Kim olduğunu biliyoruz çünkü onun.. Biraz şanssızlık olmuş bence.. Bu hafta nazar duası edelim diziye biz en iyisi ya da kurşun döktürelim arkadaşlar

O resimdeki kişi Mahur idi.. Zeliş, Mahur ablasını seviyor.. Bence burada sorun yok.. Zeliş mutluydu evet.. Annesi orada olduğu için mutlu olmasından daha doğal bir şey de yok bana kalırsa.. Mahur ablasını da seviyor, annesini de.. Babasıyla annesi ayrı yaşıyorlar.. Bunun bilincinde bir kız Zeliş.. Konuştuğu zaman da bilincindeydi bence.. O akşam Hilal neden oradaydı bilmiyoruz.. Zeliş isteyebilir.. Bu da doğal.. Annesinin gelmemesi anormaldi zaten.. Annesi orada da kalabilir.. Fakat babasının kalmaması gerekiyor o ayrı, şimdi o sorun tamam

Zeliş, annesini ya da Mahur'u tercih edecek bir durumda değil.. Ki böyle bir şey de olmasın zaten.. Ne gerek var.. Zeliş'in kavram karmaşası yaşayacak bir çocuk olduğunu ya da olacağını ben düşünmüyorum.. Ha şu var.. Babasına kırgın bir yapısı vardı.. Bunun altında vurulması mı var sadece yoksa annesiyle olan durumları da etkili mi bilemiyorum.. Fakat bu da olabilir.. Bana da bunlar normal geliyor..

Fakat Zeliş'in Mahur'u istemeyecek bir abartıda olacağını da düşünmüyorum.. Babasıyla Mahur'un ilişkisini önemsemeyebilir fakat Mahur ablasına da sırtını dönmez diye düşünüyorum ben.. Bir de o Mahur'u üzerse, tamam toplanıp gidelim artık

Çok güldüm buna.. Sahi nasıl tutacaktı kızı, ben de düşünemedim şu an.. Düşüş de çok gerçekçiydi yalnız.. Bir de Mahur'un sanki çok normal bir şeymiş gibi "Çekil.." demesinie kopuyorum Kurt ile kuzu gibiydiler.. Yok yok aslan ceylan da olabilir Bunun ikinci versiyonu olursa ne olur acaba.. Mahur kaplan, Celal da kuzu gibi dolanır ortada diyorum ben

Fragman bekliyor musun gerçekten Bence sen bölüm için duana başla.. Fragman yetmiyor Yarın akşam gelir.. Bir iki gün dizi sessizleşir diye düşünüyorum.. İzleyicinin sakinleşip, yükselmesi lazım malum

Eee ne diyorsunuz peki.. Sizce Mahur, stüdyosuna dev perde yaptırıp arkasına da Celal'in o fotoğrafını koyup arada açıp viski bardağını fırlatır mı hanımlar Sonra da fonda "Senede bir gün.." çalar mı? Ooo bayılırım ben buna şimdi
    Şarkının sözleri bana Maraşlı'yı düşündürdü. "Ben" den cayan o değil mi? Adam kimliği bırakmış kenara:)

Kıskançlık sahnesi çok istiyorum. Ama bir "kavuşma" vesilesi olarak değil. İlişkinin içinde bile olabilir:) Durumun bölümde gördüğümüz gibi olmadığı düşünüyorum yani böyle Maraşlı vazgeçti de kıskanınca yok yapamıyorum diyecek gibi değil. Hali hazırda yapamayacağını biliyor olmasını dilerim Yani ne Mahur vazgeçti eyvah diye ne de hayatına başkası girer korkusuyla bir dönüş yapsın istemem çünkü ben açısını değiştirmiş olduğuna inanmıyorum. 5 gün boşuna dövdüler garibimi Hiç de aklı başına gelmedi. Aklını başından alan Mahur çünkü. O da yanındaydı. Güçlü ol dedi, oldu. He he dedi geçti Hilal'e Evet tüm bunlar paralel Maraşlı'da. Ethem'in Maraşlı'sında bilemiyorum

A++ mı Celal mi dersen A++ derim. Napim ben kurgu adamı yahu? Mahur onun şiirine, ateşini dans eder gibi ölçmesine, havluyla ateşini söndürürken kendinin ateşlenmesine vuruldu. Bakışlarına vuruldu. Kızına olan sevgisine yanında güvende hissetmeye vuruldu. Bunlar hep A++ Çok mu lazım bize türküsü soğanı?

Mesela o kırmızı elbisesiyle geldiğinde aklı çıkan A++ mı daha iyi yoksa bence makyajsız daha güzel oluyorsunuz keşke süslenmeseydiniz bayan diyen hödük mü? O sahne çok garibime gitmişti bayılıyordun neredeyse nerden çıktı bu beğenmedim lafları demiştim. Muhafazakar Anadolu adamını oynadığı içinmiş. Nasıl döndü dilin A++?

Durum:
    fracture - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    L'Histoire des ours Panda
    Konular
    19
    Bahsedilme
    14 Mesaj

Alıntı merve8989 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hilali hic etekle gormedik o yuzden bence de o Mahur,ama ole gozumuze sktular ki,Ethemden herseyi bekliyorum artik... Hilalin ustune gidilir,kadin kayidi durduktan sonra birden annesiyim diyerek duygulu bir sekilde konusmaya basladi,kulagima anlat sen onu cok gicigim hele bolumun son sahnesi,kizin dogum gunu bir de,kesin hilal de biliyordur o gun dogum gunu oldugunu,bir de Ilhandan Mahurun dogum gunu oldugunu ogrendi bence biliyordu dogum gununu...Evlilikleri Hilal davranis sekilinden olabilir mi,surekli emir vererek ve yererek konusuyor,Maraslinin anlatigi Savcinin kizi,Begum bu olabilir diye dusunuyorum bende hadi burdan da yakalim...

Mahur bir icim su...asik... en ozel karakter dizide...
    O zaman Celal, olmayacak duaya amin demiş oluyor Mahur bunu duymasın, kesin yolar o bıyıkları

Hilal ve A++ lisede tanıştılar.. Hilal vurgu yapıyordu bir ara sorguda lise diye.. Begüm de o döneme denk gelen biriydi.. Belki de gerçekten o.. Celal'in bu mesleği seçmesinde etkili kişi olarak da görmekteyim..

Ben Celal'in hâlâ Anadolu delikanlısı olduğunu ve Maraş doğumlu olduğunu düşünüyorum.. Fakat bayağı iyi bir eğitime sahip.. Tek fark bu bana kalırsa..

Şarkının sözleri bana Maraşlı'yı düşündürdü. "Ben" den cayan o değil mi? Adam kimliği bırakmış kenara:)

Kıskançlık sahnesi çok istiyorum. Ama bir "kavuşma" vesilesi olarak değil. İlişkinin içinde bile olabilir:) Durumun bölümde gördüğümüz gibi olmadığı düşünüyorum yani böyle Maraşlı vazgeçti de kıskanınca yok yapamıyorum diyecek gibi değil. Hali hazırda yapamayacağını biliyor olmasını dilerim Yani ne Mahur vazgeçti eyvah diye ne de hayatına başkası girer korkusuyla bir dönüş yapsın istemem çünkü ben açısını değiştirmiş olduğuna inanmıyorum. 5 gün boşuna dövdüler garibimi Hiç de aklı başına gelmedi. Aklını başından alan Mahur çünkü. O da yanındaydı. Güçlü ol dedi, oldu. He he dedi geçti Hilal'e Evet tüm bunlar paralel Maraşlı'da. Ethem'in Maraşlı'sında bilemiyorum

A++ mı Celal mi dersen A++ derim. Napim ben kurgu adamı yahu? Mahur onun şiirine, ateşini dans eder gibi ölçmesine, havluyla ateşini söndürürken kendinin ateşlenmesine vuruldu. Bakışlarına vuruldu. Kızına olan sevgisine yanında güvende hissetmeye vuruldu. Bunlar hep A++ Çok mu lazım bize türküsü soğanı?
    Biz daha "Ben" den cayanı görmedik Bu bölüm Celal'in ruhunu hissetmediğim için, hiçbir şeyi ona atfetmiyorum Önümüzdeki bölüm düşünürüz

Ethem'inki de böyle bence.. Hilal'i kandırıyor.. O kesin.. Fakat sadece Hilal'i değil.. Etrafındaki herkese karşı bir yalan durumu var şu an.. Herkesi oyalıyor.. Mahur hariç.. Çünkü onunla daha görüşmedi.. Mahur ile görüştüğünde planını anlayacağız gibi geliyor bana da.. Biraz tedirgin, bekliyor gibi..

Ben mesela stüdyoya özlediğinden dolayı gittiğini düşünmüyorum.. Mahur'a buradayım mesajı vermek için gitti bana kalırsa.. Fakat zamanı var daha, görüşemeyiz der gibiydi..

Koptum Mahur yarı baygın zaten adamın ne yaptığını, şekilden şekle nasıl girdiğini izlerken zevk alıyordu A++'ı elbet ben de tercih ediyorum.. Fakat A++ tercih ediyor mu emin değilim işte.. Bence onun da kararını Mahur verecek görünüyor.. Hoş Mahur şöyle düşünür şimdi.. Celal haram helal der çekemem şimdi, A++ ooo plusları çokmuş deyip neyse kapattım konuyu
    Konu fracture tarafından (31-03-21 Saat 00:50:04 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    lazuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    8
    Bahsedilme
    5 Mesaj

Dizi hemen her dizinin başına geleni yaşıyor. 10.bölüm civarı sonrası başlayan çöküşü.
    Tam bir karakteri seveceğim diyorum ama elimde kalıyor karakter. Ozan'ı sevmiştim öldürdüler
    Savaş'ı izlemeyi seviyorum ama istediğim verimi ondan da alamadım.
    Necati ise dizinin en boş karakteri. Babasını bilmeden öldürmüş, mağdur olmuş tamam da bu kadar adileşmesini açıklamıyor bu durum.
    Ben simsiyah karakterleri de severim ama yok bu olmamış.
    Kötülerin haklı bir nedeni var ama onlarla empati yapacak en ufak bir alan bile bırakmıyorlar. İzlerken hak vermesem bile seveyim istiyorum ama cıks olmuyor.
    Bir derinlikleri, hikayeleri yok çünkü. Bir tek uyuşturucu satarken görüyoruz. Ya da kötülük olsun diye kötülük yaparken.

Bu istihbaratın Maraşlı'yı sürekli yaka paça almasına bitiyorum, iyi yapıyorlar. Herkese gider yapan delikanlı Celal'in havasını indiriyorlar hemen Adamı zaten anlamıyorum hiç.

Celal ve Hilal için hiçbir duyguları kalmamışsa bile paylaştıkları bir geçmiş var demiştim. Evet utanmadan o geçmişi kızlarına bakarak yad ettiler.
    Çok geniş insanlar :) Yine yapılmamışı yapmak için seçilmiş bir yol. İki eski eş bunu kabul etse bile üstleri der hop siz bir durun bakalım diye. Hala evli çıkarlarsa da şaşırmayacağım Mahurla olmasın diye tüm yollar kapatılıyor çünkü. O geri çekilmelerin nedeni evli olmasındandır belki de
    Hilal'i bir aşk üçgeni oluşturup içine dahil etmesen hiç keşke Ethem Madem istihbaratçı yazdın bu eski eşi, öyle kalsın.
    Hala da bir tarafım Hilal eski eş değildir diyor gerçi Ama kameralar kapatıldı ve gerçeği konuştular, dönüş olmaz buradan.
    Ama olsun Ethem oldukça umut vardır

Celal Hilal'e hep adıyla hitap ediyor, Hilal ise sürekli Maraşlı diyor, özellikle Celal demiyor. Nedir bu adamın adı bari adını açıklayın

Firuzan'dan da bir şey çıkacak gibi, gerçi benim aklıma ilk gelen Ecemle konuştuğu ama bu kadını sona saklıyorlar gibi. İstihbarat yorumları gördüm, ajan çıkması çok uçuk olur ama beklenir:) Türellerin şirketinde sekreter gibi bir konumdaydı muhtemelen. Aileye sızmak için gönderilmiş olabilir. Öyleyse kendini feda eden Firuzan olmuş

Necati şirketi uyuşturucu işine yeni bulaştırdı. İstihbarat Türellerden birinin uyuşturucu işinde olduğunu nasıl anladı ve peşine düştü.
    Ben Aziz'in uyuşturucu ile şirketini büyüttüğünü okumuştum sanki ya da izledim hiç hatırlamıyorum. Birden Necati'ye döndü iş.
    Necati uyuşturucu satmıyordu ki? Savaş satıyordu. Necati'nin Türellerin şirketini kullanarak bir şey yaptığını görmedik.

Uyuşturucu işinde terör örgütleri olur, devletler olur, emniyet müdürleri olur, siyasetçiler olur. Hiç etliye sütlüye dokanmak yok. Peki:)

13. bölümde diziler level atlar genelde. Gerçi o level bu bölüm gerçekleşti sanki, Celal Necati'yi buldu. Önümüzdeki bölüm ne olacak bakalım.

Bu diziyi yetiştiremiyorlar. Geçen haftanın finalini bile çekememişler diye anladım bölümün başından. Bir de dünkü bölümde dublör kullanmışlar. Onu da çok kötü kullanmışlar. Hiç hareket etmeyen siyah bir cisim Bu kadar sıkıştırmayı anlamıyorum, bir hafta ara versinler olsun bitsin. Her hafta yayınlanmak zorunda değil. Olmadı dizinin süresini kısaltsınlar.

Bunu ben mi yazdım diye okudum bu kadar olur. Her satırına imzamı atarım:) İzlerken en takıldığım şeylerden biri esas oğlanı asla tanımıyor oluşumuz. Onun sırf Mahur'u etkilemek için böyle bir karakter olarak tasarlanmış olması da cabası. Hani öyle basit bir isim değiştirme- gizli görev hadisesi değil. Bir başkasını yaşıyor adam. Ve biz o başkasını izliyoruz aslında bir başkası olduğunu bilerek ama kim olduğunu bilmeyerek Anlatırken düğümlendim bu senaryoyu nasıl sattı ki bu Ethem? Çok kaliteli çok güzel bir proje. Bu esas oğlan kimdir sorunsalı olmasa çok daha iyi reytingler göreceğini düşünüyorum. İzleyiciye bu sıkıntı neden yaşatılıyor? : )
    Bu dizi final olduğunda bile Maraşlı'nın asıl karakteri neydi diye sorarız gibi geliyor
    Ethem, Maraşlı'nın gerçek karakteri de Celal gibiydi der kapatır konuyu Bizim, hangisi oynadığı karakter hangisi kendisi biliyor olmamız gerekirdi ama işte anca tahminle

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri