Sayfa 22/217 İlkİlk ... 121819202122232425263272122 ... SonSon
1082 sonuçtan 106 ile 110 arası

Konu: Maraşlı - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    werther - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    0
    Bahsedilme
    1 Mesaj

Standart Cevap: Maraşlı - Bölüm Yorumları

Sevgili Fracture, alınıtı yapamadım, geçen yaptığın yorumla ilgili sanırım Savaş'ın niyeti Celal'e göz dağı vermek, Celal'in gördüğü rüya da çok manidar, asıl düşmanı başka biri aslında bu rüyadan anladığım kadarıyla.Savaş bir nevi meydan okuyor, Celal'e yerini gösteriyor ve bu hamleden sonra Celal'in artık eskisi kadar cesur olmayacağını düşünüyor.Yalnız Celal Savaş'ın kendisini araştıracağını nasıl akıl etmedi.. O da bir muamma..

Durum:
    fracture - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    L'Histoire des ours Panda
    Konular
    19
    Bahsedilme
    14 Mesaj

Alıntı fracture Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ben nedense bölüm sonundaki gelişmenin kermes olduğunu düşünmüyorum.. Bölüm sonunda başka şeyler öğrenebiliriz diziye dair.. Belki de Celal'e dair.. Biraz da geçen hafta bölüm sonu aksiyonun içinde bırakıldığımızdan dolayı bu hissiyat..

Celal ile ilgili bir şeyler öğreneceğiz diye hissediyorum ben bölüm sonunda açıkçası..

Bakalım kurgu tahminim doğru mu çıkacak..
    Kurguda yanıldım, bölüm sonu kermes imiş.. Fakat kaçırılma beklemiyorum yine de açıkçası.. Yeter artık içimiz şişti.. Büyük ihtimal, Savaş dediğini yaptı huzurunu kaçırdı ailenin.. Savaş'ı son zamanlarda izlemek keyifliydi fakat son hareketiyle bir daha yüzünü görmek dahi istemiyorum Yaptığı şey korkunç, bir tür çocuk istismarı.. Kötü olursun da bu kadar kötü olmazsın.. İnsafsız, vicdansız.. Ne söylesem az kalır yanında..

Celal o kargaşada kızını göremedi, kız da diğer tarafa koştu sanırım.. Celal maskeli adamlara odaklandı birden.. Çünkü sadece Zeliş'in değil, kendi travması da o.. Zeliş'i Mahur bulabilir.. Mahur özlemiştir zaten Savaş'ı, iki yüzünü görsün bir çemkirsin "Geber!" desin, rahatlar

Celal'in kermes konusunda Mahur'u suçlayacağını da sanmıyorum.. Celal da kolay kabul etti.. Çünkü Mahur zorlamadı, aa doğru haklısın deyince Celal peki madem deyiverdi birden.. O yüzden böyle bir şeye asla girişmezler ki zaten dizinin ana teması o değil.. O civarlarda dolaşmazlar.. Dolaşırlarsa kötü olur, çünkü az çok bu bölüm Mahur'u gördük.. Celal bir yüz çevirirse bu kız perişan olur.. Oralara daha gelmeyelim, erken bence Ilık ılık temaslarını izlemek iyi şimdi Daha yolun başındayız, aman yani..

Alıntı lazuli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ben bunu da düşünmüştüm aslında belki evlenmedi hiç. Zeliş de ölmüş abisinden kalan yeğeni falandır diye bir düşündüm Celal kim? Adı gerçekten Celal mi? Celal nerede gerçek nerede yalan tam bir muamma
    Alıntı araszeynepp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim Maraş'lı en sonunda İstanbul'lu çıkacak galiba......

ah Necati vah Necati......oysa ki ne çok seviyorum ben seni...

evin en büyük oğlu sensin...acaba annen uğruna ortağını hapislere atan...en sonunda da öldüren Aziz bey...senin gerçek baban değil mi?...galiba değil...İlhan'ı kurtaran baban...seni ateşlerde onun için mi bırakmıştı?...sevgisiz büyümek...üstüne üstlük öz babanın katiline "baba" demek zorunda bırakılmak...tüm bu bildiklerini unutmak için mi içiyorsun?......
    Alıntı nuro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir de acaba Ömer,Savaş'ın babası filan olabilir mi ya?
    Ciddi ciddi Maraşlı, İstanbullu çıkabilir bu gidişle Adamın bir dediği de mi doğru değil yahu, aklım hayalim almıyor.. Zaten kasayı açmasından da işkillendim... Askerde bunu mu öğretiyorlar adama derler, o nedir öyle Bildiğiniz ters iz kalıbını çıkardı parmak izlerinin.. Ajan mübarek Navigasyon kullanmayı beceremeyen ajan ama

Askerlik yapmış olmalı bu adam bir yerde.. Ama yine de güvenemiyorum.. Yani o etrafındaki adamların asker olduğu da kesin mi mesela Komutanım demeleri falan da hikaye olabilir.. Sonuçta o da aralarındaki bir mesajtır.. Bilemiyorum.. Gerçekten asker mi değil mi ya da geçmişinde çok eskiden bir askerlik hikayesi var mıydı emin değilim..

Düpedüz hayatı ezberletilmiş adamın.. Ve düzgün aksanıyla yalayıp yutmuş bunları.. Mahur ile öyle konuşurken ben rahatsız oldum, irkildim açıkçası.. Mahur'a karşı bir tek duyguları gerçek olacak.. Aman Yarabbim.. Senarist ekibi sınırları zorluyor.. Hem de fazlasıyla.. Hem keyifli hem acı verici bu hikaye..

Acaba diyorum ben de ne bileyim birinin yerine falan mı geçti.. Gerçekte Celal Kün diye biri var.. Fakat hayatta değil, asker falan.. Bilmiyorum bu adam in mi çıkacak cin mi belli değil.. Çok meraktayım.. 46/49 ve mayın hikayesinden sonra bu durum da ciddi bir bombaydı bölümde..

Ya da gerçekten Maraşlı.. Fakat kendini gösterdiği gibi asla değil.. Ve geçmişine dair her şeyi silmiş.. İsmi, kimliği, belki fiziksel görünüşü.. Bu da mümkün..

Bu arada bu hafta bize cevap mı verdiler.. Celal'in arkadaşı Nevzat, Celal'in vurduğu adamları ne yaptığını ayrıntılı bir şekilde anlattı Demek arkasını temizleyen Nevzat.. Celal adamları öldürse bile biri onu topluyor, yaralı varsa da ambulans çağırtıyor bir şekil.. Yahu Nevzat bu kadar peşinde arkanı topluyor çocuğum o sofrada niye yoktu oldu mu şimdi Celalciğim, kırıldım sana Neyse..

Ve evet.. Necati sanırım Ömer'in oğlu.. Yani yasak aşk yok gibi... Mahur diyorduk ama işin içinden Necati çıkacak görünüyor.. Necati bunları bilmiyor olabilir.. Fakat Necati, babasının katil olduğunu da biliyor.. Hizmetli kıza söyledikleri bunu gösteriyor..

Savaş da Ömer'in oğlu olabilir.. Ve Ömer de yaşıyor görünüyor.. Büyük düşman Ömer mi? Fakat Türel'lerin başka sakladıkları da var görünüyor.. Sanırım önümüzdeki bölümlerde Ömer karakterini göreceğiz.. Savaş'ın görüştüğü kişinin o olduğunu düşünüyorum..

Bölümün geneline gelirsek..

Açıkçası yine dopdolu bir bölümdü.. Her şey vardı.. Bir önceki bölüm gibiydi.. Ve ben buna sevindim açıkçası.. Sıkılmadan tamamladım bölümü.. Vallahi harikalar, yalan yok..

Mahur bu bölüm tabir-i caizse düpedüz yürüdü Celal'e..

O sarılması her şeyi anlatıyordu zaten, konuşmaya bile gerek yok bence

Eve geldiğinde sarsılmasının tek nedeni, Celal'i kaybettiğini düşünme korkusuydu.. Zaten bugüne kadar silahlı adamları, şuyu buyu takmamış bir kadından bahsediyoruz.. Savaş onu ilk defa da kaçırmadı, ilk defa da karşısına çıkmadı.. Fakat bugüne kadar onu her şekilde koruyan, gözünün önünde kimseyi ıskalamayan, nasıl desem pek kaybetmeyen bir adamın hain bir pusuda gitme ihtimali onu çok sarstı.. Zaten böyle bir şey olsa, Mahur uzun bir süre psikolojisini sağlıklı tutamazdı.. Savaş'a da bütün rahatsızlıklarını sıraladıkça, ben gerildim.. Resmen alev topu Mahur.. Celal, yavrum dikkat et ben çok endişeliyim senin için

Firuzan tehlikenin farkına vardı.. Aziz'i uyarması hoşuma gitmedi ama onun amacı belli.. Mahur'un hayatındaki insanları önemsemez, kim girerse girsin takmaz.. Aşık olsa ne yazar, Mahur'un mutluluğunu kıskanabilir ancak.. O da çok da tın bence.. Fakat ciddi ciddi Celal'e onun da ilgisi var.. Mahur'un sevgilisi olarak düşünmek istemiyor onu.. Ya da o da hainle işbirliği içinde, bilemeyiz..

Mahur'un Celal'i yanında istemesinin nedeni artık sadece kendisiyle ilgili değil.. Celal gözünün önünde nefes alsın yeter modunda şu an.. Sanki bir yere gitse, başına bir şey gelecek sanma dürtüsü vardı üstünde.. Babasına Merve'lere ders çalışmaya gidiyorum yalanı bile söyleyebilir ileride Neyse..

Celal'in evinde rahatça uyuması ise çok daha hoşuma gitti.. Hem de Zeliş'in yatağında.. Anne kızdan çok, abla kardeş gibiler gözümde benim biraz İki kardeş aynı yatakta yatıyordular sabah sanki.. Mahur'un rahatlığı ise paha biçilemez.. Fakat Celal'in onu uyandırma şekli ise favori sahnemdir bu bölüm İleride de böyle mi uyandırır acaba, umarım öper koklar ne bileyim arkadan sarılır Herhalde heyytt höytt demez kıza yine Neyse Allah'tan dürtmedi.. Onu da yapabilir yani beklerim

Mahur'un uzun zaman sonra işe gülerek gelmesi, neşeli bir şekilde enerjisini etrafa yansıtmasının tek nedeni elbette Celal idi.. Arkadaşı ise bütün bu enerjiyi bozuverdi, sağ olsun.. Yahu gerekli mi o konuyu açman.. Hem de daha ilk defa farketmişken, o kadar telaşın arasında sevgili mi oldunuz denir mi.. Ne oldu barda sana pas vermeyince Mahur'u mu kıskandın şimdi ne oldu kızım yani. Çok gereksizdi o muhabbetin..

Mahur'un arkadaşına öyle cevap vermesi gayet doğal.. Ortada hiçbir şey yok daha.. Karşı taraf zaten Mahur için kapalı bir kutu.. Adamın ilgisini bile üstünde hissedemiyor Mahur, yani ilgi derken erkeksi yakınlığından bahsediyorum.. Mahur'a yan gözle hadi daha kibar konuşayım alıcı gözüyle bakmıyor Celal.. Mahur bunları biliyor.. Hiçbir şey bilmediği, daha yeni hissettiği tomurcuklanan duygular için de Mahur, ayy evet deli oluyorum bu adama diyemez tabii.. Verebileceği en klişe yanıtları verdi ki arkadaşına da ne kadar güveniyor Mahur.. Sonuçta bu durum, etrafındaki normal ilişkilere benzemiyor Mahur için.. Ancak bir kendi yaşasın, görsün.. Sonra etrafına da gelir sırası..

Ki cevaplarının samimiyetsizliğini de, Celal'in onları duyma ihtimaline karşı takındığı tavır ile gösterdi.. Fazlasıyla endişelendi, yine bir kaybetme korkusu sardı içini Mahur'un.. Defalarca aradı Celal'i.. Önemsemese, önemsemezdi.. Celal de ciddi ciddi tavır aldı yalnız Hoşuma da gitmedi değil şimdi.. Mahur, gönlünü almak için alttan girdi, üstten çıktı.. Açıkçası o mekana giderek kibarca özür diledi belki fakat normalde böyle bir durum yaşanmasaydı da, Mahur yine giderdi Celal ile o mekana zaten.. Aslında bayağı çıkma teklifi etti Celal'e de, Celal anladı mı bunu bilmiyorum, herhalde anlamıştır çocuğum o kadar da toy değildir bu konularda diyorum

Celal ile Mahur'un rakı sofrasında oturmasını çok sevdiğimi de söylemek istiyorum.. Ciddi ciddi oturdular, türkü dinlediler.. Sohbet oldu mu masada bilmiyoruz fakat olmuşsa da eşlik ettiler.. Fotoğraf çekti Mahur, anı yaşadı.. Birbirlerine hafif kaçamak bakışlar attılar.. Daha ne... İnsan olduklarını hissettiler, vallahi ben de bir oh dedim.. Dizilerde çiftler arasında böyle sahneler çok görmeyiz, burnumuzdan getirirler çünkü.. Bu dizide de her şey burnumuzdan geliyor fakat en azından çiftler o bölüm ne yaşayacaksa yaşıyorlar, yarım kalmıyor.. O gece yaşandı mı yaşandı, darısı başka gecelere diyeyim Karşılıklı baş başa rakı içtikleri geceleri kast ediyorum, lütfen başka şeyler anlamayalım şimdi Adam haram maram, emanet şu bu deyip duruyor zaten; nikah olmadan yüz görümlüğü takmadan eli eline değmez Mahur'a yahu Mahur delirirse bir tek bu konuda delirir artık, ben diyeyim size

Hem ortamdan, rakıdan hem de Celal'den dolayı hafif çakırkeyif olmuş Mahur'un rahatlığı, arabanın koltuğuna yayılması falan çok hoşuma gitti ne yalan söyleyeyim.. Öpücüğü de bu çakırkeyif halinden dolayı idi tabii.. Normalde de öper de şimdi hafife almayayım kendisini fakat en azından biraz çekinerek yaklaşırdı.. Kısaydı nasıl desem karşısındakini çıldırtan cinsten fakat tutkuluydu Bir de alta müzik koymak yerine, sadece tok çekim sesiyle öpücüğün verilmesi de rejinin şık hareketiydi

Zeliş ile Mahur'un ilişkisi dizi için önemli noktalardan elbet.. Gelişimi de önemli.. Mahur, Zeliş'i gerçekten samimi bir şekilde seviyor yani doğru düzgün vakit de geçirmediler fakat çocuk bu.. İki kere oynarsın onunla seni unutmaz hiçbir zaman.. Hele ki Zeliş gibi yalnız bir çocuk için, babası ve Şirin teyzesinden başka birinin varlığını görmek ona iyi geldi.. Bunu anlayan Mahur da, onu başka çevrelerle kaynaştırmak istedi.. Ve gerçekten Zeliş kadar o gün heyecanlandı.. Özenle erkenden evlerine geldi.. Benim açımdan bu sahne önemliydi.. Yani, Celal kızını da alıp Mahur'ları almaya gitseydi, Mahur'un bu yaptığı çok sönük kalacaktı sanırım..

Zeliş'e karşı samimiyetini bir kenara bırakırsak aslında istediği Celal'in mutlu olması idi.. Bunu dolaylı yoldan söyledi.. Zeliş mutlu olursa, Celal de mutlu oluyordu.. Bu yüzden de Celal'e umut verdi.. İyi olacak dedi her şey.. Bilemiyorum, o da büyük sözler vermeye başladı sanki Celal'e, değil mi

Mahur bu bölüm çok fotoğrafını çekti Celal'in.. Fakat ilk kadraja aldığında, hafif de olsa çekinmesi çok hoşuma gitti Celal'in ona hafif tebessümü ise çok ama çok hoştu.. Mahur'un kadrajına girmek bayağı hoşuna gitti yiğidimin

Mahur'un elinde hazine var şu anda aslında, herhalde bir sonraki bölümden başlar evirip çevirmeye fotoları.. Celal için bastıracaktır birkaç tanesini, bekliyorum o sahneleri

Celal'in düşünceli bir şekilde Mahur'a kolye alması da çok hoşuma gitti doğrusu Ne kadar ince adam ya.. Kabaymış bir de peh, hayatta inanmam.. Kızını düşündükten sonra, o kolyeyi de Mahur için düşünmesi çok şık hareket değil mi yahu.. Evirip çevirip yazarım buraya şimdi bunu Mahur'un kolye takılırken gerilmesi de heyecanlanması da ayrı güzeldi ki ortada hiçbir temas yoktu oysa Fakat öyle bir durumda ki, buna bile muhtaç olabilir Mahur yani Karşısındaki haramından çıkıyor, peygamberine geliyor, oradan ilahi aşka erişiyor sonra mektup aşkları yok efenim evimin hanımı çocuklarımın anası modu.. Mahur imdat diye bağıracak bir gün, sonra fracture dedi dersiniz

Neyse şaka bir yana gayet keyifli bir bölümdü, son anda Savaş'ın yaptığı karaktersizliği saymazsak..

Emeklerine sağlık tüm ekibin..

Alıntı werther Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili
    Alıntı werther Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fracture, alınıtı yapamadım, geçen yaptığın yorumla ilgili sanırım Savaş'ın niyeti Celal'e göz dağı vermek, Celal'in gördüğü rüya da çok manidar, asıl düşmanı başka biri aslında bu rüyadan anladığım kadarıyla.Savaş bir nevi meydan okuyor, Celal'e yerini gösteriyor ve bu hamleden sonra Celal'in artık eskisi kadar cesur olmayacağını düşünüyor.Yalnız Celal Savaş'ın kendisini araştıracağını nasıl akıl etmedi.. O da bir muamma..

Ah.. Rüya.. Sahi Celal geyik görmeyi bıraktı bu hafta başka şeyler gördü.. Hatta iki kez rüyalarına tanık olduk.. Bir tanesi Inception misali, kendi rüyasını tvde görmek.. Diğeri de birinin peşindeyken ona çarpan araba..

Dediğin gibi aslında.. Tam da böyle oldu.. Başka şeylerin peşindeyken ifşa oldu.. Sadece Savaş da değil.. Aslında gerçekte onun kim olduğunu başına ne geldiğini öğrenebilecek insanlar var etrafında.. Çok da iyi saklanmıyor diyorum fakat gerçek kimliği olmadığı için önemsemiyor da olabilir

Bir de bu rüyaları çıkıyor sanırım Celal'in.. Ben bu bölümde onu da anladım biraz.. Mesela Mahur gelmeden, geyiği aradığı rüyayı görmesi ilginçti.. Geyiği görmedi ama kendini gördü ve kendine dokunmak istedi.. İlginç bir anlatım.. Bunun Mahur ile bir ilgisi var mı?

O zaman o gördüğü geyiklerin de bir hikmeti olmalı..

Allahım dizi değil mübarek çarşamba pazarı Hiçbir şeyi çıkaramıyorum.. Celal kadınmış aslında deseler inan, şaşırmam artık o derece

Allah kolaylık versin sevgili werther
    Konu fracture tarafından (16-02-21 Saat 02:42:02 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    merve8989 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    est sularus oth mithas:D
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Normalde pazartesilerim sendromludur ama Maraslinin sayesinde bu biraz azaldi gibi yine herzamanki gibi dolu dolu bir bolum izledim,saka bir yana ne fragmanlar,on izleme falan yorumlanacak o kadar sahne var ki Marasli da ben yetisemiyorum efenim...

Gelelim 6.bolumumuze,isler kizisiyor,savas karakteri ilk baslarda farkli geliyordu bana ama suan da sikilmaya basladim kendisinden,bana cok yavan bir karakter gibi geliyor...baska seylerin pesinde oldugu asikar...
    farkindamisiniz biran da Mahuru oldurmek isteyen kisi hakkinda konusmaz olduk ve biran da konu Mahurun annesinin biraktigi gizli mesajlara dondu...ailede hersey sir mubarek...Savas acaba Mahura ilgisi mi var diye dusundum ama karakterin psikolojik problemleri oldugu kesin,bir kere takik...bildiginiz taktimi birisine takiyor,suan sira MARASLI da...hadi bakalim...

Azizin bu kadar savasi dinliyor olmasi da bana sacma geldi, bu kadar pislige batmissin,sanki istesen Savasi bulup ipini cekemeyecekmisin sanki yeme beni! Aziz Necatiyi gram sevmiyor, bence Necati Omerin cocugu olabilir,bunu Necati bilmiyor olabilir ya da biliyor Omer ile calisiyor da olabilir bu hususta tam emin olamiyorum..Ama Azizin altindan cok ama cok sey cikacak ilerki bolumlerde....

Sirkete de gule gule dedik ,artik Ozan da resmi sekilde Savasin adami hayirli olsun diyoruz,savasin sirketten hisse aldigina gore baska planlari oldugu kesin...

Mahura gelirsek...Masallahi vardi bu bolum Marasliyi bildigin kesti adami yedi yedi bitirdi masallah Maraslinin Mahuru kurtardigi sirada nasil sarildi o sarilma cok sey ifade ediyordu diyim artik bir korku sardi,annesinin verdigi anahtarliga donecek durum diye korkmuyor degilim Mahur Bayan kapildi gitti walla Marasli ile ilgili gercekleri ogrenince ne yapacak meraktayim,Yaninda Marasli olsun istiyor,evinde uyuyamiyor kalkip Maraslinin yanina gidiyor,orda uyuyor, Marasli uyandirmak istediginde ise hic gormedigimiz o mamurlugu gosterip biraz daha uyumak istedigini soyluyor,Ne yapsa ne etse herzaman kalite kontrol yapiyor Marasli orda mi diye,yetmiyor defalarca ariyor,yetmiyor kendini mekana davet ettiriyor,kiz yavastan tutuluyor Marasli ise daha temkinli,kendinden emin,kontrol etmek istiyor duygularini,hele raki kisminda birbirlerini kesip,Mahurun Maraslinin fotografini cekmesi vs cok guzel sahnelerdi,o opucuge gelecek olursak,cok sicakti be,hani hicbir dizide goremeyecegimiz bir sahne gorduk,tensel temas falan gectim hani su her dizide olan klise olaylar bu farkliydi bu bizdendi sanki bu benim hosuma gitti..Mahurun Zelisi programa goturmesi ve onunla farkli bir bag kurmasi da Marasliyi cok etkiliyor,bir yonden hayran kaliyor ona...

Alıntı fracture Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Celal'in düşünceli bir şekilde Mahur'a kolye alması da çok hoşuma gitti doğrusu Ne kadar ince adam ya.. Kabaymış bir de peh, hayatta inanmam.. Kızını düşündükten sonra, o kolyeyi de Mahur için düşünmesi çok şık hareket değil mi yahu.. Evirip çevirip yazarım buraya şimdi bunu Mahur'un kolye takılırken gerilmesi de heyecanlanması da ayrı güzeldi ki ortada hiçbir temas yoktu oysa Fakat öyle bir durumda ki, buna bile muhtaç olabilir Mahur yani Karşısındaki haramından çıkıyor, peygamberine geliyor, oradan ilahi aşka erişiyor sonra mektup aşkları yok efenim evimin hanımı çocuklarımın anası modu.. Mahur imdat diye bağıracak bir gün, sonra fracture dedi dersiniz
    Fracturecigimin dedigi gibi benim en sevdigim sahnelerden biri olabilir bir kere sahne cok dogaldi, ne kadar dusunceliydi, birde cocuga kaba diyor,Mahurda epey heyecanliydi,bu sahnede farkli bir Marasli izledim ben nasilda etkilendi Mahur halbuki hicbir sekilde bir temas yoktu...Bu hareketi bende forumda hatirlatirim cunku cok guzeldi...

Simdilik bu kadar geri gelecegim...

Dipnot:Hersey cok guzeldi,dizinin gizemini ve griligini seviyorum...ekibin ellerine saglik...

Durum:
    lazuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    8
    Bahsedilme
    5 Mesaj

Öncelikle lütfen diziyi iki saatten fazla uzatmayın.
    Güzel bir bölümdü. En azından bir şeyler açığa çıktı. Beklediğimi aldım.

Necati Behiye'ye anne babana rağmen iyi bir insansın dediğine göre cinayeti ve ortaklarını, annesinin sırrını, uyuşturucu ticaretini her şeyi biliyor. Necati'den daha çok şey çıkacağa benziyor.

Aziz'in içinden Cengiz Atay çıktı Aşk ve para için dostunu satmış. Her türlü pislik var adamda.
    Savaş lütfen şunları dibine kadar soyar mısın. O evi hiç hak etmiyorlar hem de hiç.

Savaş'ın babası Ömer mi diye düşündüm ben de. Necati de Ömer'in çocuğuysa Savaş ve Necati kardeş olduklarını biliyorlar ve Aziz'e karşı babalarının intikamını almak istiyor olabilirler. Ki şirketin %51'ni alarak Aziz'e üstünlük sağladılar bile.
    Evet ben tekrar Necati'ye döndüm
    Bu fikir aklıma çok yattı ama lütfen böyle olsun

İlhan tam bir beceriksiz sefil. Ozan'ın bu kadar kin duymasının tek nedeni kendisinin hak ettiği düşüncesi mi yoksa Aziz onun da ailesini mağdur etmiş mi acaba. Fazla kin duyuyor bu aileye.

Celal'in çay bardağında içtiği içki sansürlenmese içki olduğunu fark etmeyeceğim bile. Şu saçma sansürler..
    Bari internette sansürsüz yayınlayın.

Mahur gerçekten saftirik bir tip. Arada bir düşünme yetisi geliyor ama gidiyor hemen. Ailenden birinin seni öldürmek istediğine inanırken başkasına nasıl güvenebilirsin ki.
    Celal'e bu kadar güvenmesi, dürüst bir adamsın demesi güldürdü beni. Celal o sırada hocasına ezberlediği metni aktaran öğrenci gibi yalanlarını saydı tek tek. Tamam başarılı bir yalancı teklemeden sayıyor ama bu kadar güvenmek saçma. Tepkileri sağlıklı bir insanın tepkileri değil.
    Celal'in yalanlarını öğrendikten sonra yine akıllanmaz bu kız ama. Kullanılmaya her türlü müsait.
    Evet Savaş kukla gibi oynatıyor ama Celal de bir nevi aynısını yapıyor. Tamam Savaş kadar kötü bir amaçla değil, Mahur'u gerçekten koruyor ama yaptığı hoş değil Mahur açısından.
    Kız amacının sadece kendisini korumak olduğunu sanıyor. Oysaki amacı ailesinden kızının yaralanmasına sebep olan her kimse onu öldürmek. Sorguda sormuşlardı naparsın ona diye kendine hakim olamadı o an.

Mahur'un tıpkı diğer kadınlar gibi Celal'in 'öldüren cazibesine' ilk gördüğü andan beri kapıldığını düşünüyorum
    Zeliş'e yaklaşımında samimi olsa da biraz çıkarcılık da seziyorum. Celal'e olan ilgisinden hep.

Maraşlı, gerçekten Maraşlı'dır. Dizinin adı olduğu için bunun değişeceğini sanmıyorum. Gerçi Poyraz Karayel oldu Poyraz Topal daha sonra
    Adamın hayatı yalan. Tek başına kayıt yaptığı kısım mesela. Kızının doğduğu günü anlattı. İşte o bile ezberdir, unutmamak için çalışma yapıyordur Bilemiyorum Celal'e dair izlediğim her şeye yalan gözüyle bakıyorum. Adam yalan makinesi gibi

Durum:
    fracture - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    L'Histoire des ours Panda
    Konular
    19
    Bahsedilme
    14 Mesaj

Allahım nasıl kar yağıyor.. Niye işe gittim diye şu an kendime kızıyorum ve nasıl eve gideceğim diye de kızıyorum O yüzden geldim sizlerle iki kelam etmeye

Alıntı merve8989 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Mahura gelirsek...Masallahi vardi bu bolum Marasliyi bildigin kesti adami yedi yedi bitirdi masallah Maraslinin Mahuru kurtardigi sirada nasil sarildi o sarilma cok sey ifade ediyordu diyim artik bir korku sardi,annesinin verdigi anahtarliga donecek durum diye korkmuyor degilim Mahur Bayan kapildi gitti walla Marasli ile ilgili gercekleri ogrenince ne yapacak meraktayim,Yaninda Marasli olsun istiyor,evinde uyuyamiyor kalkip Maraslinin yanina gidiyor,orda uyuyor, Marasli uyandirmak istediginde ise hic gormedigimiz o mamurlugu gosterip biraz daha uyumak istedigini soyluyor,Ne yapsa ne etse herzaman kalite kontrol yapiyor Marasli orda mi diye,yetmiyor defalarca ariyor,yetmiyor kendini mekana davet ettiriyor,kiz yavastan tutuluyor Marasli ise daha temkinli,kendinden emin,kontrol etmek istiyor duygularini,hele raki kisminda birbirlerini kesip,Mahurun Maraslinin fotografini cekmesi vs cok guzel sahnelerdi,o opucuge gelecek olursak,cok sicakti be,hani hicbir dizide goremeyecegimiz bir sahne gorduk,tensel temas falan gectim hani su her dizide olan klise olaylar bu farkliydi bu bizdendi sanki bu benim hosuma gitti..Mahurun Zelisi programa goturmesi ve onunla farkli bir bag kurmasi da Marasliyi cok etkiliyor,bir yonden hayran kaliyor ona...

Bence döndü bile Celal'i evine aldıramadı, kendi yerleşmeye başladı.. Zeliş'in yatağını buldu, yakında Celal'inkini de sahiplenir eyvahlar olsun Ama Celal kesin çözüm bulur, gider bir yatak daha alır haram maram şimdi

Mahur'un ilk defa güvenle uyuduğunu gördük sanırım.. Celal'e nasıl güvendiğinin en büyük kanıtı, zaten arkasını dönüp yatmasıdır Yalnız Celal'e gerçekten üzüldüm orada ya kuzum iki tane prensesle uğraşacak, koruyacak onları hep.. Ne yapacağım ben bunlarla sürekli diyecek.. Adamın o güzelim bir türlü uzatmadığı o saçları beyazlayacak bunların yolunda

Öpücük gerçekten bir başkaydı.. Karşıdakini bilerek, kışkırtan cinsten Fakat bunda rejinin etkisi gerçekten büyük.. Müzik istenmemiş, sahne doğal akışında bırakılmış.. Ben böyle sahneleri seviyorum asıl.. Doğal gelecek her türlü öpüşe koklaşa sarılmaya tabiyim.. Ama yok öyle müzikle on açıdan çekilmiş öpmeler, sarılmalar beni daraltıyor.. Sakin sakin gidelim ne olacak.. İlk sarılan öpüşen çift onlar değil sonuçta.. Her çift sarılır, öper birbirini.. Niye reklamını müzikle onla bunla yapıyorsun..

Aynı şekilde sarılma sahnesini mesela müzikle renklendirmişler fakat orada sadece Mahur'un duygusu önemli olduğu için, reji onun üstüne yoğunlaşıyordu sahnenin büyüsü yine bozulmuyordu..

Açıkçası yalan yok.. Kudret Sabancı değil de iyi ki Arda Sarıgün olmuş yönetmenleri diyorum

Alıntı lazuli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Aziz'in içinden Cengiz Atay çıktı Aşk ve para için dostunu satmış. Her türlü pislik var adamda.
    Savaş lütfen şunları dibine kadar soyar mısın. O evi hiç hak etmiyorlar hem de hiç.

Savaş'ın babası Ömer mi diye düşündüm ben de. Necati de Ömer'in çocuğuysa Savaş ve Necati kardeş olduklarını biliyorlar ve Aziz'e karşı babalarının intikamını almak istiyor olabilirler. Ki şirketin %51'ni alarak Aziz'e üstünlük sağladılar bile.
    Evet ben tekrar Necati'ye döndüm
    Bu fikir aklıma çok yattı ama lütfen böyle olsun

İlhan tam bir beceriksiz sefil. Ozan'ın bu kadar kin duymasının tek nedeni kendisinin hak ettiği düşüncesi mi yoksa Aziz onun da ailesini mağdur etmiş mi acaba. Fazla kin duyuyor bu aileye.

Mahur gerçekten saftirik bir tip. Arada bir düşünme yetisi geliyor ama gidiyor hemen. Ailenden birinin seni öldürmek istediğine inanırken başkasına nasıl güvenebilirsin ki.
    Celal'e bu kadar güvenmesi, dürüst bir adamsın demesi güldürdü beni. Celal o sırada hocasına ezberlediği metni aktaran öğrenci gibi yalanlarını saydı tek tek. Tamam başarılı bir yalancı teklemeden sayıyor ama bu kadar güvenmek saçma. Tepkileri sağlıklı bir insanın tepkileri değil.
    Celal'in yalanlarını öğrendikten sonra yine akıllanmaz bu kız ama. Kullanılmaya her türlü müsait.
    Evet Savaş kukla gibi oynatıyor ama Celal de bir nevi aynısını yapıyor. Tamam Savaş kadar kötü bir amaçla değil, Mahur'u gerçekten koruyor ama yaptığı hoş değil Mahur açısından.
    Kız amacının sadece kendisini korumak olduğunu sanıyor. Oysaki amacı ailesinden kızının yaralanmasına sebep olan her kimse onu öldürmek. Sorguda sormuşlardı naparsın ona diye kendine hakim olamadı o an.

Mahur'un tıpkı diğer kadınlar gibi Celal'in 'öldüren cazibesine' ilk gördüğü andan beri kapıldığını düşünüyorum
    Zeliş'e yaklaşımında samimi olsa da biraz çıkarcılık da seziyorum. Celal'e olan ilgisinden hep.

Maraşlı, gerçekten Maraşlı'dır. Dizinin adı olduğu için bunun değişeceğini sanmıyorum. Gerçi Poyraz Karayel oldu Poyraz Topal daha sonra
    Adamın hayatı yalan. Tek başına kayıt yaptığı kısım mesela. Kızının doğduğu günü anlattı. İşte o bile ezberdir, unutmamak için çalışma yapıyordur Bilemiyorum Celal'e dair izlediğim her şeye yalan gözüyle bakıyorum. Adam yalan makinesi gibi
    Savaş dedin de.. Gerçekten şu çocukları korkutma olayına kadar kendisi gözüme çok sevimli görünüyordu.. Nasıl desem Saygın'ı izlediğim ilk kötü rol değil fakat bu rolünde zenginlik, asalet ve biraz da üstten bakış var.. Bu çok yakışıyor ona.. Mesela Maraşlı gibi bir askerin onun planlarını suya düşürmesi deli etti onu.. Şu Road Runner'daki tilki gibi kalıyor hep.. O yüzden sempatim çok ayrıydı ona.. Keşke çocuklara bulaşmayaydı, şimdi izlerken tuh boyun posun devrilsin deyip duracağım

Ozan bir de CEO oldu değil mi şimdi yanlış hatırlamıyorsam.. Yahu bu İlhan şirketi kaptırmamak için, Mahur'u yine Ozan ile yakınlaştırmaya çalışabilir.. Ozan'ın kılkuyruk yaklaşımları bitmez gibi.. Yalnız Ozan karakterini izlemeyi seviyorum.. Adam çok iyi kılkuyruk ya.. Bayılıyorum izlerken.. Herkesi satıyor, çok da güzel satıyor

Mahur kıyamam ne yapsın işte, hayatta artık nasıl insanlar karşısına çıktıysa dağa kaçıran adama güveniverdi Saflık demiyorum da ona ben aslında şey diyorum.. Hayatta bir şeyi bilmiyor.. Tipik arkadaşları olmuş, çevresi olmuş okumuş etmiş babasına şımarıklığını yapmış, şu bu.. Hepsi bu. Dışarıdaki hayatı tanıyamamış.. Ha işte tipik zengin kız durumu diyeceğiz, eh aslında nereden bakarsak öyle.. Hayatı da işte öğrenecek ancak tabir-i caizse kazık yiyerek.. Maraşlı'nın kazığı onu fazlasıyla yaralayacak.. Fakat bence yaralayan kızı için o eve girmesi olmaz.. Bunu kolay atlatır Mahur, anlar diye düşünüyorum.. Asıl olay, gerçekte kim için çalıştığını ve ona anlattıklarının yalan olması olacaktır.. Düşünsene böyle bir adamla kim birlikte olmak ister.. Aşkı gerçek olsa ne yazar.. Adamın belki bir kimliği bile yok Eğer bu durumu aşarlarsa ancak o zaman aşkları gerçekten başlar diye düşünüyorum.. Açıkçası bu yalan mevzuları riskli konular.. Yani ben Celal'in duygularına da güvenmek istiyorum fakat bilmediğim bir adamın duygularına nasıl inanayım.. Kabus gibi..

Evet, ilk bölümden beri etkilendiği kesin.. Hatta arkadaşı dedi ya sen Mahur Türelsin, onunla işin olmaz gibi. Aslında bunu baştan beri biliyor Mahur.. Bütün etrafındaki kadınlar, çevresi Maraşlı'ya asılabilir.. Fakat Mahur kızımız asil ve gururlu ya.. Asla yapmazdı öyle şeyler.. Oysa alıcı gözüyle hep bakıyordu Maraşlı'ya.. Su, kahve, sahlep içerken hep kesiyordu adamı Celal her gün Mahur tarafından göz tacizine uğradığının farkında değil garibim..

Zeliş ile ilişkisi elbet biraz da çıkar ilişkisine bağlı.. Daha doğrusu hesap kitap diyelim.. Mesela artık Zeliş'i bahane ederek de eve rahatlıkla gelebilir Mahur.. Şirin hanım da dedi şimdi hatta o sırada Celal'e bakması da geleyim değil mi gülümsemesiyle idiBunu bence saklamadan gayet güzelce aktarıyorlar, onu ben de hissediyorum.. Bana bu da gerçekçi geliyor.. Daha aralarında oluşabilecek o bağ yok sonuçta.. Hoşlandığım adamın kızı modunda takılıyor.. Şu an için samimiyeti önemli.. Zeliş ile bağ kurabilmesi için, Zeliş'in de ona muhtaç olabilecek bir hâle gelmesi gerek.. Şu an Mahur, Zeliş için de sadece babasının tanıdığı hoş bir abla..

Ya sen de benim gibi düşünüyorsun değil mi, oh sonunda Ben Maraşlı olduğuna da inanmıyorum açıkçası.. Hele dünden sonra.. Hadi bir önceki ipucularında çok rahatsız olmadım ben askerlik anısı ve 46/49 mevzusu ile girdiler dedim en nihayetinde asker değil herhalde.. Dün ise resmen Celal değil bu kişi dediler.. Bayağı gerildim ben, öyle böyle değil.. Şu yönden Maraşlı olabilir.. Toprağı vardır.. Fakat ailesi yoktur.. Küçük yaşta ayrılmıştır oradan.. Hiçbir bağı kalmamıştır belki orayla ilgili.. Maraşlı bağı olduğu için de bu görev her ne ise tam olarak, onu seçmişlerdir.. O da çok güzel bir şekilde rolünü giyerek oynuyordur..

Elbette teşkilatla konuşurken, höytt heyytt demez adam.. Bayan gardaş da demez.. Fakat adam düz aksansız gayet düzgün konuşuyor.. Ses tonu bile değişik.. Bayağı programlı yani.. Hayır diyorum bunlar ezber olmasa bile ne diye bu şekilde konuşuyor adam.. Tamam Maraşlı hâlini seviyoruz, dizinin adı da o fakat değilse ne yapacağız

Neyse bakalım buna kafa yorarsak çıkamayız..
    Konu fracture tarafından (17-02-21 Saat 01:19:22 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri