Sayfa 1/88 123451151 ... SonSon
438 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Medcezir - Bölüm Yorumları

 1. #1
  Durum:
  Çevrimdışı
  Rüzgar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetici
  Üyelik tarihi
  09.02.2008
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  36,489
  Konular
  621
  Verdiği Beğeni
  45

  Aldığı Beğeni: 69

  Bahsedilme
  26 Mesaj

  Standart Medcezir - Bölüm Yorumları

  Bir önceki başlık 1000 mesaji geçtiği için arşivlenmek üzere kapatılmıştır.
  Yorumlarınıza bu başlıktan devam edebilirsiniz

  Saygılar
  Rüzgar
  Süper Mod

 2. #2
  Durum:
  Çevrimdışı
  *Ezgi* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  06.10.2008
  Yer
  SS
  Mesajlar
  324
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Yeni başlık hayırlı olsun.

  Empati.Ne yazıkki çoğu kişide görmediğim bir duygu oldu artık.Bu bölüm sonrası yine bol bol okudum.Hep diyorum hepte diyeceğim;Yaman da Mira da çok gerçek karakterler.Yanyana olduklarında ayrı,tek birey hallerinde ayrı seviyorum.Bu bölüm Mira'nın sinir halindeyken,tam anlamıyla çöküşün dibini yaşayan duygu durumunu hissederken Yamanla kavga edip ikisinin bir çıkmazda olduğunu,kaybettiklerini söylemesi çok gerçek değil miydi? Ya da Nevin'e hakettiği sözleri sıralarken son cümlesinin ne anlama geldiğini tartmaması? Hangimiz sinirli olduğunda ölçülü davranabilir? Ki Mira tonlarca olayı üst üste yaşamış biri.Hastalığı da cabası.Bir de üstüne anne olabilmesinin riskleri,imkansızlığı eklendi.Kadınların acısını yaşama biçimi farklıdır.Erkeklerden daha derin yaşarlar,hissederler.Mira'nın da Yaman'dan daha çok dibi görmesi olayın merkezinde olmasının (Kenan'ı vurması) yanısıra bu durumdan da kaynaklı.Kavga sonrası eve gidip Orkun'a,Beren'e Yaman'dan vazgeçmediğini söylemesi de anlık patlamalar yaşadığının bir diğer göstergesi değil mi? Çok yorum okudum ve dehşete düştüm.Bunun sebebi olaylarının nedenini bile başka yöne çekip yorum yapılması.Hayır eleştiri yapılacaksa bile mantık sınırlarını zorlamadan yapmak lazım az da olsa.

  Bu arada Yaman'ın sezon başında yaptıklarına da kızmamıştım.Ya da Mira'nın Orkun ile arkadaşlığının sürmesine de.Empati kurup anlayabilmiştim davranışlarını,söylediklerini.Tabi bu durum hoş muydu benim için? Tabiki hayır.Zaten YamanMira adına yaşanan her olumsuzluktan hoşnut olmuyorum ama en azından karakterlerin gözünden bakabilmeyi,hissedebilmeyi çok şükür öğrendim.Bu özelliğimi seviyorum galiba şimdi yalan yok. :img-hyste Ayrıca karakter demeye bile kıyamıyorum onlara çünkü o kadar bizden o kadar yakın geliyorlar bana.

  Mira şuan hamile değilse bile hamile kalmak için tüm sınırları zorlayacak.Çünkü doktoruna ameliyat öncesi hamile kalmasının ameliyat kadar risk taşıdığını onaylatması,Yaman'a hemen değilde sonradan da ameliyatı olabileceğini söylemesi boşa değildi bence.Boşa olmasın.Faruğun yokluğu bu işe yarasın lütfen.Yalnız iyice bir bebek yaptırmadan bırakmamcılara döndük iyi mi? :img-hyste

  Mutfak sahnesi çok iyiydi çok.Sonrasında Yaman'ın Mira'nın tokasını çıkarmasına ,Mira'nın da Yaman'nın paltosunu giymesine yardım etmesi çok şekerdi.Ay bir de Mira'nın hastanede gözlerini açarken Yaman'ı görmesi...:img-in_lo Geçen bölüm Yaman da bahsetmişti şu çekip gitme mevzusundan.Bu bölüm de Mira söyledi.Bir bölüm bile olsa bu kaçıp gitme mevzusu işlense hiç fena olmaz bence.

  Yaman-Faruk konuşması etkileyiciydi.Yaman'ın çaresizliği ama yine vazgeçmeyeceğini belirtmesi,Faruğun onun Mira için hayatından bile değerli olduğunu söylediği gibi pencere bakıp Mirasına gülümsemesi...Ekrana girip sıkıca sarılasım geldi. :icon_sorr

  Bebek haberini duyunca şekilden şekile girip üstüne tatliş rüya(parmaktaki alyanslar yine unutulmamış)gören Yaman,yerim seni.Şimdi benim çocuklarımın bebeği olmayacak mı? Bu heyecanlarını izleyemeyecek miyiz? Ne onların ne de bizim içimizde bir yara olarak kalmasın Sayın Yörenç.Hoş ben umutluyum bu konuda.Miracığıma güvenim tam. :img-hyste

  Mira-Nevin sahnesi tam istediğim gibiydi.Her şeye rağmen arabasını satıp parayı Kenan'a vermesi de on numaraydı.Sonrasında gelen YamanMira sahnesi de oyunculuklar ve duygu enerjisi bakımından çok iyi sahneydi.Kavga sahneleri bu yüzden genelde hoş oluyor zaten.

  Orkun'a sinir olmaktan çok artık gülüyorum ben söylediklerine,yaptıklarına.Böyle saçmalık peşinde koşan başka karakter yok dizide.Selim'e öttü sonrada Mira'ya.Mira'nın sessiz kalıp onu umursamadan dinlemesi sonrada kapıyı çarpıp gitmesi Orkun'un duvarla konuşuyormuş gibi bir his yaratmasına bayıldım resmen.Bir insana gereksiz,söylediklerinin havaya üflendiğinin en güzel tepkisi bu olsa gerek.Feci eğlendim. :img-hyste Kızıp bağırsa eminim daha mutlu olacaktır Orkun.O yüzden böyle devam.Seviyorum seni Mira.Orkun tepkilerin kalp ben.Ama bir zaman patlayacaksın gibime geliyor ona da,hayırlısı.

  Beren fazlasıyla bencilliğe vurmuştu.Mira'nın püskürmesi, yaşadıklarının ağırlığını anlatmaya çalışması,arkasından annesiyle olan sahnesi...Özellikle Sude sahnesi efsaneydi! Söyledikleri bir yana dursun mimikleri şahaneydi.Hele ki tokattan sonra o birden ağlayışı ve mimikleri fena dokundu.( Serenay, en büyük alkışlar sana bu bölüm.Enfes oyuncusun sen enfes. :good: ) Her şeyi toplayıp sonuca varınca yaşadığı acıların haddi hesabı yok.Bu durumda Yaman'dan bir tık dahi olsa acısı fazla.Tek mutluluğu,umudu,isteği,sığınağı Yaman.Hemen nasılda kollarına koştu.Sarılıp kokularını birbirlerine çekmeleri ne güzel öyle.Yaman'ı yolcu ederken kapı önü sarılmaları da kokuluydu.Her hareketleri best. :love01:

  Yaman'nın arabayı neden geri aldığını pek çözemedim aslında.Mira'nın abisi yüzünden arabasından olmasını istemedi belki de.Ya da hastalığı bu kadar ciddiyken otobüs ile gidip gelmesine gönlü razı olmadı.Evet,ikinci yazdığım sebebiyle araba alındı.Yaman canımsın canım.Ama Mira eğitim parasıyla geri aldığını öğrenirse yine fekadarlık yaptığı için olay çıkarır.Bestesini az parayla sattığını düşünüyorum Yaman'ın.Böylelikle eğitim parasıyla alması ortaya çıkmaz.Belkide çok sonradan belli olur.


  'Vazgeçmeyeceğiz'! Aynen öyle.Vazgeçmek yok.Olamaz da zaten.İkisinin sevgisi ortada.Aşklarının derinliği de.İkisinin birbirlerinden uzaklaşamayacağı da.Aras korkutmuyor bu sebeple beni.Sadece kıskançlık krizleri yaratır gibi.Yaman'nın meşhur kafa atmalarından,yumruğundan nasibini alır ama o kesin. :img-hyste

  İyi yorumlar...

 3. #3
  Durum:
  Çevrimdışı
  itouch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  31.07.2007
  Yer
  Karşıyaka
  Mesajlar
  3,584
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  614

  Aldığı Beğeni: 186

  Bahsedilme
  2 Mesaj

  Standart

  Ben bu muhtemel sondan korkuyorum, hatırlarsanız öyle bir geçer zamanki dizisinde kız doğuma gidene kadar her şey normaldi sonra fazla kan kaybından vefat etmişti, istermisiniz OC den uyarlanan dizimizde 66 ve sonrasında gol kralı ile romantik anlar yaşayacak mira yamana bir parmak bal misali hamile kalsın sonrasında kendi hastalığının ameliyatından önce yamanın kızını doğururken masada kalsın yaman a bir bebek vererek
  yaman da o kızı selimin evine getirsin artık dizilerin hayal gücüne inanmak lazım,
  Keepintouch

 4. #4
  Durum:
  Çevrimdışı
  milenak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  02.01.2012
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  555
  Konular
  1
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Arada bir iki sevimli YaMira sahnesi olmakla birlikte, bölüm dram yüklüydü. Mira'nın başına gelenler çölde kutup ayısıyla karşılaşan bahtsız bedevinin başına gelenleri aratmadı diyebiliriz. Ağlak zırlak Serenay'ın çok sevilmediğini biliyorum ama bence Serenay ağlamanın ve sinir krizlerinin hakkını oyuncu olarak çoğu zaman veriyor. Yaşanılan çaresizlik, umutsuzluk, hesaplaşmalar vs. nedeniyle bölüm bittiğinde içime öküz oturdu yine. Bölüm sonundaki "vazgeçmeyeceğiz" deyişleri vs. beni etkilemedi açıkçası çünkü Yaman'ın araba almasının tam üstüne gelen böyle bir muhabbet sakil geldi bana.

  Araba demişken, ne gerek vardı demeden edemiyorum. Hem de Selim'in verdiği master parasını böyle bir şeye harcaması "ayıp" oldu bence kimse kusura bakmasın. Mira da akbilin bittiği yerde hayallerin bittiğini görse ne olurdu sanki. Hayır daha zaruri birşey olsa anlayacağım da toplu taşıma neyinize yetmiyor:img-hyste Bebek bebek deyip duruyorsunuz, yarın bir gün bebeğiniz doğsa, arabada uyutursunuz artık :img-beee:

  Yaman'ın bebek sevinci, rüyası falan çok tatlıydı:img-in_lo. Küçük kızın neden beğenilmediğini de hiç anlamadım doğrusu, çok tatlıydı bence.

  Son olarak aynı konuyu ısıtıp ısıtıp gündeme getirmek gibi oluyor biliyorum ama elimde değil, lütfeeeeeeeeennnn çağatay'ın saçları kesilsin lütfeeeeennnnnn:icon_sorr... Yaşlanmış Elvis Presley modeli ile John Travolta'nın Grease'teki hali arasında gidip geliyor. Bari taranışını, fönünü vs. düzgün yapsalar, o da yok:img-beee: ya da ilk bölümlerdeki gibi biraz daha enseyi açıp, kakülleri kısaltsınlar, bu ne be kardeşim :img-beee: Oysa ne güzel ensesi var, yinir :img-eat: Dizide bütün karakterler fondoten fıçısından çıkmış gibiyken, çağatay'a gelince bitiyor mu anlamıyorum. Çocuğun ağzı yüzü kaydı, suratındaki oranlar orantılar değişti resmen yaa.. 25 yaşındayken 35 gibi görünüyor son zamanlarda.. hele de 18'miş gibi giyindiği sahnelerde iyice garip bir şey oluyor, moral bozuyor, üzüyor:icon_sorr... Tez zamanda toparlanması dileğiyle.
  Serenay normalde güzel bulduğum bir kadın ama o da son zamanlarda sürekli yağlı görünen saçlarıyla, verdiği kilolarla iyice enteresan bir tipe büründü. Bu haliyle, o küçük kızdan daha güzel birşey doğurursa öpüp başına koysun :img-hyste Doğacak kızın yüzü gözü bari Beren'e çekse:icon_whis
  The Mercimek Team Der ki:

  Carpe Diem

 5. #5
  Durum:
  Çevrimdışı
  itouch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  31.07.2007
  Yer
  Karşıyaka
  Mesajlar
  3,584
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  614

  Aldığı Beğeni: 186

  Bahsedilme
  2 Mesaj

  Standart

  artık anlaşılmalı yaman her şey mira için olarak yaşıyor ondan master çekinin bozdurulması dahil daha birçok şey beklenebilir ben evlilik bile beklerim ve hatta evlenseler selim in evine kızı getirse selim bile dünden razı ne dedi orkun a yeter ki yaman üzülmesin
  Keepintouch

Sayfa 1/88 123451151 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Medcezir - Bölüm Resimleri
  By NATY&FACU in forum Medcezir
  Cevaplar: 761
  Son Mesaj: 05-09-15, 20:06:32
 2. Medcezir - Bölüm Özetleri
  By NATY&FACU in forum Medcezir
  Cevaplar: 77
  Son Mesaj: 09-06-15, 14:29:55
 3. Medcezir - Bölüm Resimleri (2)
  By NATY&FACU in forum Medcezir
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 23-12-14, 20:36:00
 4. Medcezir - Bölüm Yorumları (2)
  By mause in forum Medcezir
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 10-01-14, 05:17:07
 5. Medcezir - Bölüm Resimleri (1)
  By NATY&FACU in forum Medcezir
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 23-12-13, 06:01:22

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

webmaster forumu
netspor
canlı maç izle
yerli filmler
diziizle.blog
fragmanlar
juul
One Hit Wonder
Bu sistem vBulletin® alt yapısına sahiptir, Version 4.2.5 kullanılmaktadır. Telif hakları, Jelsoft Enterprises Ltd'e aittir. Copyright © 2020

deneme bonusu
ilbet giriş
bursa escort
kartal escort
maltepe escort
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
casino siteleri
canlı bahis siteleri
escort ankara

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.