Sayfa 1/122 123451151101 ... SonSon
608 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Merlin (Arşiv 1)

Durum:
    awakencordy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Merlin (Arşiv 1)

Merhabalar,

Baştan alalım, size diziyi anlatayım, reklam yapıp gönlünüzü çalayım..

Efendim, dizimizin adı "Merlin". Aşağıda sırası geldiğinde teknik bilgileri de bulacaksınız, ama önce ben konuşma yapayım.. Lütfen hepsini dinleyiniz..

Hani HP'de de geçer, büyük yaşlı büyücü, gelmiş geçmiş en büyük büyücü? O işte. O aslında Arthur Efsanesi'nin bir karakteridir, Arthur da Britanya'nın efsanelerdeki en büyük kralıdır, Merlin ise dostudur, onun büyücüsüdür. Efsaneye girmek istemiyorum burada, zira dizi efsaneyi anlatmıyor, hatta bundan çok uzak, inadına inadına değiştiriyor efsaneyi. Ki, bu gerçek değil, bir mit olduğu için, herkes kafasına göre yazma özgürlüğüne de sahip.

Karakterleri görelim ;

Sol baştan sayıyorum ;

Uther, Camelot'un kralı. Sihre, büyüye karşı bir gıcıklığı var, Camelot'ta büyü yapılmasını yasaklıyor, yapanların ise başının kesileceğini ilan ediyor. Güçlü bir kral, istediğini yapmak isteyen bir adam.

Arthur, Uther'ın oğlu, Prens. (İlerde Kral olacak adam aynı zamanda) Zengin, şımartılmış, çok iyi dövüşen, korkusuz bir genç.

Merlin, doğduğundan beri sihir yapabilme gücüne sahip olan bir adam, öyle ki bunun neden olduğunu anlamak için Camelot'a geliyor.

Gaius, Merlin'in Camelot'ta danışmaya geldiği adam. Aynı zamanda sarayın şifacısı, sihir ve büyüyü yasaklanmadan öncesine kadar bilip incelemiş bir bilimadamı.

Morgana, sarayın bir nevi prensesi, Uther'ın evlatlığı. Halk tarafından ilerde Arthur ile evlenmesi bekleniyor.

Gwen (Guienevere), Morgana'nın nedimesi (hizmetçisi, özel yardımcısı).

Evet, efsaneyi birazcık biliyorsanız, devasa değişiklikleri zaten gördünüz..

Efendim, dizi bahsettiğim gibi, Merlin'in Camelot'a gelişiyle başlar.. Delikanlı Gaius'un yanında çırak olarak eğitimine başlar, o sırada Prens Arthur ile tanışır, ve Eveykın'ın yüreciği pır pır eder.

Şunu söylemeliyim ki, dizi slash <u>değil</u>. Yani mor senaryoları okuyamayan adam zevk alamaz diye bir şey yok. Ama kafası mor düşünebilen adam için, Merlin bu açıdan muhteşem bir dizi.

Harry/Draco'yu seven kitle, bu diziye tırmanacak, aşık olacak, bağrına basıp "benim" diyecektir. Şimdiye kadar gösterdiğim iki resimde dahi gördünüz olayı. Merlin ve Arthur'un arasındaki bağ, o karşı duruşlar, kavgaları, gürültüleri, Merlin'in yine de ona kıyamaması ama Arthur'un da onun arkasını kollaması, vesaire vesaire o kadar muhteşem ki, anlatamam. Cidden anlatamam, görmeniz lazım.

HD istemem ben, Dramioneciyim diyene o da var. Kesmedi Harry/Pansy? O DA VAR. Her şey bakış açısı, herkesi herkesle şipleyebilecek duruma geliyorsunuz zaten, merak etmeyin :)

Bunu anlatırken HP ile karşılaştırmam, size dizinin HP gibi olduğu imajını da vermesin.. Ben şahsen hiçbir karakteri Harry ya da şu bu o olarak düşünmüyorum.. Ama böyle anlatmak daha kolay, en azından hiç bilmeyene daha çekici :)

Dizinin ilk bölümünde sadece 15 dakika dayanmanızı istiyorum, ilk 12 dakikada Merlin ve Gaius'la birlikte hikayeyi öğreneceksiniz, 13. dakikada ise Arthur sahneye çıkacak, ve 15. dakikada zaten fanı olacaksınız. Benim senaryolarımı seviyorsanız, diziyi seveceğinizi garanti ediyorum diyebilirim.

Birkaç resim daha vereyim, sonrasında linkleri vereceğim ;

Arthur. Adam o kadar muhteşem ki, bir fangirl olarak burada zıplayıp "ayayaydasfhabahgbj" falan demek istiyorum ama diyemem. *ciddiliğe devam*

Merlin. Şunu söyleyebilirim, hiçbir dizi beni bu kadar gülümsetmedi. İlk bölümde kahkaha değil bakın, ya da çok komikti güldüm de değil, gülümsemekten yanaklarım ağrıyordu. Dizi o kadar tatlı, Merlin o kadar masum, ikisi o kadar şık ki, insan elinde olmadan mutluluk hormonu salgılıyor. Hayır bir de herkes muhteşem ve perfect değil, Merlin'in kulakları kepçe, Arthur'un köpek dişleri biraz uzun falan, insan ilk başta prototip bozulmuş diyor, ama sonra o kadar seviyor ki, AW!

Uther. Btvsciler "Giles" diyerek gireceklerse de, 20-25 dakika sonra Giles yok oluyor, inanın. Anthony S. Head'i alkışlamak gerek, Giles falan kalmadı bende.

Bu da Dramioneciler için. Arthur/Morgana bir Dramione olurken Merlin/Morgana isteyene Harry/Pansy oluyor. Gerçi ilk bölümden sonra HP'yi tamamen unutuyorsunuz, ama şimdilik öyle açıklayayım :))

Anlayacağınız, her kişi ve her zevk için bir çift, ama hepimiz için mutluluk dolu bir dizi bu Merlin.

İLGİ-BİLGİ

>> Dizi kaç bölüm? Dizi şu anda toplamda 13 bölüm. 13 Aralık'ta 13. bölümü yayınlanacak ve bitecek. Ancak bu bitiş sezon bitişi mi yoksa dizi bitişi mi, BBC hala açıklamadı. Senaristler 5 sezon planlamışlar, bunu öğrendik, ama resmi açıklamayı daha alamadık.

>> Hangi kanaldaydı bu aslında? BBC One. Wales.

>> Oyuncuların adları? Colin Morgan (Merlin), Bradley James (Arthur), Richard Wilson (Gaius), Anthony Head (Uther), Angel Coulby (Guinevere (Gwen)), Katie McGrath (Morgana), John Hurt (Dragon'un Sesi)

DVD'sini alacaksanız, DVD'si çıkmayan bir şeyi indirmenizde ve izlemenizde bir sakınca olmayacaktır, zira DVD <u>aldığınızda</u> kendinizde başka bir kopya bulundurmanız yasaya aykırı değildir. Şarkılarınızı satın aldığınız/indirdiğiniz kaynaklarda dizi de mutlaka vardır, araştırabilirsiniz.

Ben çok sevdim bu diziyi, yazsam da yazmasam da. Umarım sizler de beğenirsiniz. Verankton'da HP'den başka fandomlar olmasını da hep istedim, ki olacağını da söyledim, umarım HP'nin yanında ve sonrasında Merlin'e geçiş yapabilirim/yapabiliriz.

Merlin'i siz zaten izliyorsanız, ya da arkadaşlarınızı ikna etmek istiyorsanız, onlara bu sayfayı gösterebilirsiniz, daha büyük bir kitle sağlarsak hepimiz mutlu oluruz :)
    Konu YASİN tarafından (23-12-08 Saat 14:11 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    elfkartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    Montclair
    Konular
    38
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

merlin acayip eğlenceli bir dizi.. izlemeye başlarken pek heyecanlı değildim açıkçası ama sonraları bayağı bir sarmıştı.. merlin ve arthur müthiş ikililer...

tek alışamadığım arthurun babası kral uther karakteri.. kendisini 7 yıl buffyde izledikten sonra kral olarak görmek zor gelsede diğer karakterlere bayılıyorum.. birde guveniere'nin bayağı bir güzel ve arthurla olması gerekirken tersi olması garip geliyor bana. belki geçicidir bilemiyorum tabii..

2. sezonu garantilediğini duymuştum ve sabırsızlıkla bekliyorum

Durum:
    I$IL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    11
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 3

Bahsedilme
    0 Mesaj

Bende bu diziyi severek izliyorum.Şuan 1. sezon 9. bölümdeyim.Sadece dizinin animasyonları kalitesiz olmuş ama yinede çok seviyorum:)
    Ama anlamadığım birşey var.Netten biraz araştırma yaptım.Guienevere kraliçe diye geçiyor.Burda ise hizmetçi.Birde lancelot ne işKafam karıştı.Dizinin ilerleyen bölümlerinde mi değişme olucak yoksa senaryo mu böyle hazırlanmış?
    Birde 2. sezon ne zaman başlayacak?

Durum:
    angel.buffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    bi değişik
    Konular
    24
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

herkese slm
    bende bi çok kişi merlin efsanesi bilirim:good:
    genelde arthur ön plandadır ama
    ben daha önce merlin üzerine kurulu
    bir dizide izlemiştim:happy0064
    bu tür şeyleri çok severim
    ama anladığım kadarıyla
    bu dizide merlin ve arthur u
    daha farklı yönleriyle görücez
    gerçekten ilgi çelici...:happy0064:happy0064

Durum:
    milomania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Stayed out all night
    Konular
    7
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Dün cnbc-e dergi almasam hayatta haberim olmıycaktı Merlin'in sonbaharda cnbc-ede yayınlanmaya başlayacak yeni dizilerden biri olacağından.
    İlk sezonu izlemiş ve çok beğenmiş biri olarak cnbc-enin bu harika diziye kayıtsız kalmamasına çok sevindim. Böylece dizimiz daha pek çok kişiye ulaşacak:happy0064

Sayfa 1/122 123451151101 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri