Sayfa 2/201 İlkİlk 1234561252102 ... SonSon
1002 sonuçtan 6 ile 10 arası

Konu: Muhteşem Yüzyıl: Kösem Bağdat Fatihi IV. Murad - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    pusat_yusuf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    48

Aldığı Beğeni: 39

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı GoodMood Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonunda bir şeyler kesinleşmiş ve yeni başlık açılmış. Hayırlı uğurlu olsun. :img-wink:
    Tanıtım vs. de bir an önce çıkar umarım. Dizinin hangi gün olacağı da çok önemli. Bu yıl çok çetin bir reyting savaşı olacak gibi bir hava var.
    Tekrar hayırlı olsun, iyi yorumlar herkese. :love01:
    En azından 39 bölüm yayın garantisi var dediler umarım bu da doğrudur..
    Aslında herşeyi Türkiyede aldığı reytingler belirleyecek..
    4.MURAT reytingleri Star tv deki reytingler gibi olursa zannediyorum ki 39 bölüm sonra biter...Bakarsınız Nurgül Yeşilçay--Metin Akdülger diziyi uçururlar rolleriyle işte o zaman İbrahim dönemi de işlenir,1 sezonu daha olur..Bakalım kısmet..
    En azından tutmasa bile paldır küldür yayından kaldırılmayacak.Bunu bilmek güzel.

Durum:
    Darmody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    VATIKAN
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    156

Aldığı Beğeni: 827

Bahsedilme
    4 Mesaj

Yahu şu dizinin başına MYY yazma saçmalığından ne zaman kurtulacaz azizim
    hayır dizinin anlattığı devir Muhteşem falan da değil yani.Tamam psikopatlığı,sosyopatlığı,zevk düşkünlüğü,askeri kabiliyeti,keskinliği ve de fiziksel kuvveti ile IV.Murat muhteşem bir Marvel karakteri gibi gibi ama dönemi muhteşem değil
    :img-hyste

Durum:
    muhtesemkosem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Muhteşem Yüzyıl
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Darmody Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yahu şu dizinin başına MYY yazma saçmalığından ne zaman kurtulacaz azizim
    hayır dizinin anlattığı devir Muhteşem falan da değil yani.Tamam psikopatlığı,sosyopatlığı,zevk düşkünlüğü,askeri kabiliyeti,keskinliği ve de fiziksel kuvveti ile IV.Murat muhteşem bir Marvel karakteri gibi gibi ama dönemi muhteşem değil
    :img-hyste
    Siz daha anlayamadınız bu yeni bi dizi değil Muhteşem Yüzyılın devamı sadece yanına ek bi isim geliyor o kadar..

Neyse yeni başlık hayırlı olsun şaşırdım eski başlığı göremeyince.. InsAllah bu hafta promo ve fragman çıkar..
    http://forum.dizifilm.com/forum/signaturepics/sigpic307079_3.gif

Durum:
    vulgarabbit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    #Pargalı
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 6

Bahsedilme
    0 Mesaj

Esasen dönem Muhteşem olmasa da, şimdi düşününce doğrusunu yanlışını bir yana bırakıyorum. Murad, Süleyman'dan daha çok hak ediyor Muhteşem lakabını.

Tarih bilgim çok derin değil, fazla detay ve ayrıntı bilmem ama Murad ve Süleyman'ın hayatını karşılaştırdığımda, Murad bir asil olmasına rağmen tıpki bir köle gibi ayakta kalma ve başarma mücadelesi vermiş.

Çocuk yaşta diye kaale alınmamış, bozuk nizamda her gün öldürülme korkusu yaşamış, seferler durmuş, yeniceri kendini devletin sahibi sanmış, başında asıl padişah benim tutkusu ile yanan bir anne ile öz annesiyle savaşmış, yanındaki devlet adamlarının kime hizmet ettigini bilmeden onlara sırlarını vb paylasmış. Çocuklarını erken yaşta kaybetmiş, hayatını genc yaşta kaybetmiş eksik bir adam..

Bana göre bu zayıflık ve eksikliklerini de kaba kuvvet, aşırı disiplin(tabi dışarıya) göstererek kapatmaya çalışmış. Ben Murad'ı anlıyorum, ve Süleyman'dan çok çok daha iyi bir savaşçı oldugunu düşünüyorum.

Metin'in de performansı ile beni şaşırtmayacagına eminim. Analar ve Anneler'i Okan Yalabık için izlemeye başlamısken, Metin'in performansı ile kapılıp gitmiştim. Haydii bakalım..
    Dönmek Kabiliyet Değil, Zaruret Midir İbrahim ?...

Durum:
    Darmody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    VATIKAN
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    156

Aldığı Beğeni: 827

Bahsedilme
    4 Mesaj

Alıntı vulgarabbit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Esasen dönem Muhteşem olmasa da, şimdi düşününce doğrusunu yanlışını bir yana bırakıyorum. Murad, Süleyman'dan daha çok hak ediyor Muhteşem lakabını.

Tarih bilgim çok derin değil, fazla detay ve ayrıntı bilmem ama Murad ve Süleyman'ın hayatını karşılaştırdığımda, Murad bir asil olmasına rağmen tıpki bir köle gibi ayakta kalma ve başarma mücadelesi vermiş.

Çocuk yaşta diye kaale alınmamış, bozuk nizamda her gün öldürülme korkusu yaşamış, seferler durmuş, yeniceri kendini devletin sahibi sanmış, başında asıl padişah benim tutkusu ile yanan bir anne ile öz annesiyle savaşmış, yanındaki devlet adamlarının kime hizmet ettigini bilmeden onlara sırlarını vb paylasmış. Çocuklarını erken yaşta kaybetmiş, hayatını genc yaşta kaybetmiş eksik bir adam..

Bana göre bu zayıflık ve eksikliklerini de kaba kuvvet, aşırı disiplin(tabi dışarıya) göstererek kapatmaya çalışmış. Ben Murad'ı anlıyorum, ve Süleyman'dan çok çok daha iyi bir savaşçı oldugunu düşünüyorum.

Metin'in de performansı ile beni şaşırtmayacagına eminim. Analar ve Anneler'i Okan Yalabık için izlemeye başlamısken, Metin'in performansı ile kapılıp gitmiştim. Haydii bakalım..

Muhteşem Yüzyıl'ı Muhteşem yapan Süleyman'ın yaşadıkları ve karakterinden hariç dönem Osmanlısı ve gücüydü .

Murad benim 36 padişahtan en çok ilgimi çeken padişah ,dediğiniz gibi yaşadığı şeyler çok daha ilginç ve Süleyman'dan çok daha ilgi çekici ama döneminde devletin genel olarak durumu , halkın durumu ,vb. muhteşem değildir maalesef .

Dizinin devam dizisi olduğunu pek ala biliyorum,Kösem de devam dizisiydi ama beklenen reytingleri veremeyince planlanın aksine erkenden veda edilip,yeni bir kadro ile işe başladılar.
    Şu haliyle bu diziyi ilk diziye atıf yaparak isimlendirmek bence saçma ve yanlış hareket.Bu hem dizinin ilk dizi ile kıyaslanmasına,hem ilk dizinin sürekli hatırlanmasına neden olur , hem de içerik olarak yanlış durur.

Sayfa 2/201 İlkİlk 1234561252102 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri