Sayfa 1/201 123451151101 ... SonSon
1001 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Muhteşem Yüzyıl: Kösem Bağdat Fatihi IV. Murad - Bölüm Yorumları (3)

Durum:
    OXFORD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    #among the stars
    Konular
    190
    Verdiği Beğeni
    8

Aldığı Beğeni: 33

Bahsedilme
    1 Mesaj

Standart Muhteşem Yüzyıl: Kösem Bağdat Fatihi IV. Murad - Bölüm Yorumları (3)

Yorumlarınıza buradan devam edebilirsiniz

Lütfen

- Kısa aralıklarla arkaya arkaya mesaj yazmayınız
    - Tek cümlelik kısa mesajlar yazmayınız
    - 640x480'den olan medyaları küçülterek ekleyiniz
    -Üyeleri tahrik edecek üsluplardan kaçınınız

Sevgiler..
    Konu NATY&FACU tarafından (22-06-17 Saat 20:39 ) değiştirilmiştir.
    Your beliefs become your thoughts,
    Your thoughts become your words,
    Your words become your actions,
    Your actions become your habits,
    Your habits become your values,
    Your values become your destiny.

Durum:
    muhtesemkosem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Muhteşem Yüzyıl
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Yeni başlığımızın hayırlı olsun, bu akşam acaba yeni fragman çıkar mı Cuma akşamları uğurlu bizim için sonuçta son 10 gün kaldı belki pazartesi artık çıkar bakalım ya bu akşam yada pazartesi :)
    http://forum.dizifilm.com/forum/signaturepics/sigpic307079_3.gif

Durum:
    ce_pelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    16

Aldığı Beğeni: 10

Bahsedilme
    0 Mesaj

Yeni baslik hayirli olsun.

turun

Baslik kapandigi icin alintilayamadim ama cevap icin tesekkurler :love01:.
    Ayse Haseki'nin Mahfiruz'dan daha onemsiz oldugunu yazmissin. Hakli olabilirsin ama bana gore Ayse, Mahfiruz'a gore esi tarafindan daha cok sevilen bir haseki.

Mahfiruz'un onemsiz olmasinin nedeni Kosem'di. Kosem varken onu anlatmak istemediler. Kosem'den once haseki olup, Kosem'den az cocugu olmasi da Ahmed'in gozunde Mahfiruz'un daha onemsiz olabilecegini gosteriyor. Baska nedenler de olabilir ama okudugum bilgilere gore benim aklimda Mahfiruz Mahidevran'dan bir tik daha onemli (birden fazla cocugu oldugundan ve valide sultanlik yapmis olmasindan dolayi) ama cok da farki yok.

Ayse haseki ise bazi kaynaklarda tek es olarak gosteriliyor. Oyle degilse de Murad'in eslerine baktigimizda baska one cikan kimse yok. Bu durumda Murad donemini anlatirken ismi kaynaklarda gecen onemli bir haseki yerine baska bir gozde/hasekiyi one cikarmak zorlama olmus.

Mahfiruz'u harcamak ne kadar mantiksiz olsa da yerine gosterebilecekleri baska bir haseki vardi. Ustelik bu Kosem'di. Ayse'yi kurgu bir karakter ugruna harcarlarsa ben diziyi o anda kapatir bir daha izlemem (Biliyorum yapimcinin veya senaristin umrunda olmayacak ama ben bir yil daha sacmaliklarla dolu bir diziyi izleyemem :img-beee:).

Oyuncuyu tanimiyorum, kendisini hic izlemedim, dolayisiyla oyunculugu iyi mi kotu mu bilmiyorum ama fiziksel olarak rolune uygun gorunuyor. ayrica hep renkli gozlu ve/veya sarisin karakterlerden gina geldi bu dizide. Ingiliz kraliyet ailesini anlatan dizilerde bile daha fazla esmer oyuncu var herhalde :img-hyste O yuzden Ayse icin esmer bir oyuncu secmelerine sevinmistim. Umarim harcamazlar kendisini.

Durum:
    turun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı ce_pelin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni baslik hayirli olsun.

turun

Baslik kapandigi icin alintilayamadim ama cevap icin tesekkurler :love01:.
    Ayse Haseki'nin Mahfiruz'dan daha onemsiz oldugunu yazmissin. Hakli olabilirsin ama bana gore Ayse, Mahfiruz'a gore esi tarafindan daha cok sevilen bir haseki.

Mahfiruz'un onemsiz olmasinin nedeni Kosem'di. Kosem varken onu anlatmak istemediler. Kosem'den once haseki olup, Kosem'den az cocugu olmasi da Ahmed'in gozunde Mahfiruz'un daha onemsiz olabilecegini gosteriyor. Baska nedenler de olabilir ama okudugum bilgilere gore benim aklimda Mahfiruz Mahidevran'dan bir tik daha onemli (birden fazla cocugu oldugundan ve valide sultanlik yapmis olmasindan dolayi) ama cok da farki yok.

Ayse haseki ise bazi kaynaklarda tek es olarak gosteriliyor. Oyle degilse de Murad'in eslerine baktigimizda baska one cikan kimse yok. Bu durumda Murad donemini anlatirken ismi kaynaklarda gecen onemli bir haseki yerine baska bir gozde/hasekiyi one cikarmak zorlama olmus.

Mahfiruz'u harcamak ne kadar mantiksiz olsa da yerine gosterebilecekleri baska bir haseki vardi. Ustelik bu Kosem'di. Ayse'yi kurgu bir karakter ugruna harcarlarsa ben diziyi o anda kapatir bir daha izlemem (Biliyorum yapimcinin veya senaristin umrunda olmayacak ama ben bir yil daha sacmaliklarla dolu bir diziyi izleyemem :img-beee:).

Oyuncuyu tanimiyorum, kendisini hic izlemedim, dolayisiyla oyunculugu iyi mi kotu mu bilmiyorum ama fiziksel olarak rolune uygun gorunuyor. ayrica hep renkli gozlu ve/veya sarisin karakterlerden gina geldi bu dizide. Ingiliz kraliyet ailesini anlatan dizilerde bile daha fazla esmer oyuncu var herhalde :img-hyste O yuzden Ayse icin esmer bir oyuncu secmelerine sevinmistim. Umarim harcamazlar kendisini.
    ben teşekkür ederim :love01:

...Orası öyle..Ayşe Haseki az ya da çok tarihte bir yeri var. Ama Murad ile hiç duygusal bir farkındalık yazılmamış kaynaklarda. Ben evlatları olduğu için hep daha sevgi-saygı içeren bir ilişkileri olmuştur diye düşünüyorum.

Diziye gelince ilk bölümden Ayşe Haseki harcanıyor diyebiliriz. Çünkü Farya'nın saraya geldiği gün mutluluğu biter,ama Murad'a olan sevgisi devam eder tarzında bir ifade paylaşılmıştı. Anlaşılan ilk günden Murad Farya'yı seviyor ve Ayşe Haseki'ye platonik aşk görünüyor :)

Daha önce bir arkadaş yazmıştı bu forumda. Farya sanki Farah Zeynep Abdullah oynasın diye yazılmış bir karakter diye... Bence o kabul etmemiş olsaydı bile onun dengi bir oyuncu canlandırsın diye. Ayşe Hasekinin karakter olarak bir cazibesi yok. Benim açımdan evlatlarını erken yaşta kaybetmesi dışında merak ettiğim bir durumu da yok. Murad'ın iktidarı ele alışından başlayacağı için öncesini göremeyeceğiz sonuçta. Naibelik dönemleri işlenseydi Ayşe Haseki'den sağlam konu çıkardı. (Senaristleri düşününce hadi belki çıkartabilirlerdi diyeyim:img-hyste) Tims iyi bir oyuncuyla anlaşmak için Farya'yı yaratmış gibi... İlk sezon ratingleri çok kötü olan bir diziye iddialı isimleri katmak canlandıracakları karakterin cazibesiyle mümkün olabilirdi bence. Evet MY Kösem her şeye rağmen kaliteli bir iş. Ama burada rating almayıp yurt dışında tutmasının Farah'a bir katkısı olmazdı. Çünkü yurt dışında çok popüler bir oyuncu zaten...

Farya evet kurgu ama ben seviyorum böyle karakterler izlemeyi. Farya'nın karakteri şimdilik ilginç geliyor bana. Normalde fikirlerimiz hiç uyuşmasada 'dirilişçi' denilen tayfa Kösem'in yeni sezonuna yaptıkları yorumlarda Murad gibi sert mizaçlı karaktere ancak Farya gibi hatun yakışırdı diye fikir belirtmişler. İlk kez katıldım :img-hyste Gerçi bana göre Murad'a hiç aşk yazılmamalıydı. Ama hem izleyici çekmek için hem de Murad hakkında tarihteki dedikoduları akıllara getirip totali kaybetmemek için mecbur kaldılar sanki... İlla aşk yazılacaksa da sağlam tutku dolu olmalı diye hayal ediyordum. Oldu :img-hyste

+Leyla Feray gerçekten çok güzel bir kadın ama oyunculuğunu Paşa Gönlüm dizisinde izlemiştim. Hiç iyi yorumlar geldiğini hatırlamıyorum Umarım eğitim almıştır kendisini geliştirmiştir. Sahneleri az olacak gibi yine de kötü oyunculuğa dayanamıyorum :865323 Bu arada Survivor Sahra haberlerine bir yalanlama geldi mi? Repliği az olacak olsa da kötü oyuncuğa dayanamıyorum :img-hyste

Durum:
    mavi_kelebek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    neverland
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

İlk bölüm fragmanı gelmiş :) Diğer karakterleri de görebildik çok şükür ama yine Murat, Kösem ve Farya ön plandaydı. Ayşe, Gevherhan ve Atike de görünmüşken bir iki kelam da onlar etseydi keşke. Seslerini duysaydık :icon_whis

Sayfa 1/201 123451151101 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri