Sayfa 118/119 İlkİlk ... 1868108114115116117118119 SonSon
591 sonuçtan 586 ile 590 arası

Konu: Muhteşem Yüzyıl: Kösem Bağdat Fatihi IV. Murad - Bölüm Yorumları

Durum:
    Mowez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Berlin
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    15

Aldığı Beğeni: 57

Bahsedilme
    0 Mesaj

Harem hakkinda cok güzel bir program vardi bir kac hafta önce cnn de.
    Ben dün gördüm bu programi ve youtube dan izledim.
    Ismi 'Harem'in öteki yüzü, Gündem Özel'de.
    Özlem Kumrular da yayindaydi.
    Herkese tavsiye ederim.

Durum:
    pusat_yusuf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    48

Aldığı Beğeni: 39

Bahsedilme
    0 Mesaj

[QUOTE=trueblue;1060637454]Kösem Sultan baştan beri kötü gösterilse çok abes olurdu. Kösem büyük ihtamalle köylü ve fakir bir aileden gelip kendini sarayda bulmuş zeki bir kızdı. Zaman içinde yaşadıkları onu felaketine taşıdı. Senarist adım adım bu evrilişi anlatsa bu dizi çok tutardı. Ama Timur Savcı'nın Safiye Sultan'ı Hülya Avşar'a oynatacağım demesi sonucu Kösem Sultan'ın hayat akışı tam anlatılamadı. Hülya Avşar bence muhteşem bir Safiye Sultan oldu. Ama keşke başka bir dizide Nurbanu Sultan'ın baskısından evrilen bir Safiye Sultan'ın yaşlı halini oynatsalardı.

Ablacım aslında ben de ileride belki 3-5 sene sonra Nurbanu ve Safiye rekabetini içeren bir dizi yada sinema filmi yapılmasını isterdim...
    Kesinlikle bu dönemde de epey bir malzeme var..
    Tims Hürrem'den Kösem'e giden yolda bu iki valide sultanı detaylı işlemedi,Safiye Sultanı 29 bölüm izledik ama geçmiş yaşamına hiç değinilmediğinden havada kaldı ayrıca birinci sezonda Safiye Sultan resmen Kösem Sultanın hayatını yansıttı..Bana hep Kösem Sultanı izliyormuşum hissi veriyordu..
    Bakalım Q3 medya bu sefer tarih konseptli bir diziye soyunacak..(Fatih)
    Dizisi tutacak mı bakalım?

Durum:
    trueblue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Ankara
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    12

Aldığı Beğeni: 13

Bahsedilme
    0 Mesaj

Ablacım aslında ben de ileride belki 3-5 sene sonra Nurbanu ve Safiye rekabetini içeren bir dizi yada sinema filmi yapılmasını isterdim...
    Tims Hürrem'den Kösem'e giden yolda bu iki valide sultanı detaylı işlemedi,Safiye Sultanı 29 bölüm izledik ama geçmiş yaşamına hiç değinilmediğinden havada kaldı ayrıca birinci sezonda Safiye Sultan resmen Kösem Sultanın hayatını yansıttı..Bana hep Kösem Sultanı izliyormuşum hissi veriyordu..
    Ben de isterim o dönemi anlatan bir diziyi ama N'OLUR YILAMZ YAZMASIN!!! TİMUR YAPIMCI OLMASIN. Yoksa ölürmüsün öldürürmüsün durumuna geliyoruz.

Faruk Aksoy Fetih:1453 başarı kazanınca Fatih dizisi yapmaya kalkıp eline yüzüne bulaştırmıştı. O3 Medya şimdiye kadar en çok Vatanım Sensin'i tutturabildi. öbür dizileri içinde bir tek İstanbullu Gelin başarılı oldu. Diğer dizileri hezimet oldu. Bakalım Fatih tutacak mı? Bekleyip görelim.
    C:\Documents and Settings\gunseli.alpengin\Belgelerim\Resimlerim\m1  35.jpg

Durum:
    Krmadymn38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Duisburg
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 2

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı pusat_yusuf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Aynen!! Kesinlikle! Bugün Kösemin ilk sezondan bir kac Safiye Sultan sahneleri izledim, ve kadini izlerken, hayran kalmamak elde degil. Ihtisam, güc, güzellik, zeka.. kadinda hepsi var. Üstüne birde Hülya Avsarin güzelligi gelince, ortaya muhtesem bir karakter cikiyor.. ha birde Hülyanin mükemmel oyunculugu.:img-wink:

Yani, demem o ki, keske ertesi zamanda, Nurbanu ve Safiye Sultanlarin cekismesini anlatacak bir dizi cekilse. III.Murat devri yani. Bu devir pek hareketli bir dönem degil sanirsam, yani pek önemli gelismeler yasanmiyor, ancak ben Nurbanu ve Safiye Sultanin beraber gecirdikleri yillari cok görmek isterim.

Nurbanunun Valide Sultan yillarini göremedik zaten, keza Safiyeninde Haseki Sultan yillarinida öyle. Safiye Valide ve Büyük Valide döneminde böyle ise, hasekiligi döneminde, Nurbanuya ne cektirdi merak ettim dogrusu.

Ayrica bu dönemde Nurbanudan baska, Safiyenin baska düsmanlarida var.. Esmahan Sultan, Gevherhan Sultan, Sah Sultan, III.Muratin diger cariyeleri,gözdeleri.
    Safiyenin basta Nurbanu olmak üzere, onca düsmandan teker teker nasil kurtuldugunu görmek isterdim sahsen ben. Böylece Kösemdeki bu ihtisamli haline nasil ulastiginida görmüs olurduk.

Bu ihtimal cok düsük yalniz. 10% belki. Böyle diziyle gelmek, büyük cesaret ister. Timsin gelmeyecegi kesin zaten. Gelsede, izlermiydim bilmiyorum zaten, Kösem faciasindan sonra.:img-hyste

Ve ayrica katiliyorum, Kösem karakterinin bir nebze sönme sebebinden biride Safiye Sultanin belki Hülya Avsar gibi bir star tarafindan canlandirilmasiydi, ve sevgili senaristin, Kösemin özelliklerini Safiyeye yüklemesiydi, sirf Hülya diziden ayrilmasin diye. Iyiki durdu mu dizide? Bence evet. Hülya muhtesem bir is cikari ortaya, ve ilk sezonun stari kesinlikle tartismasiz oydu, ancak Safiyeyi parlata parlata, Kösem karakterinin önü kesildi.

Herkes ilk sezon Safiye ayrilmasin diye yalvariyordu, okudugum yorumlarda, ve herkes KÖSEM dizisinde SAFIYEDEN bahsediyordu.

Hata en basinda yapildi. Ya Safiye Sultani 30 bölüm uzatmayarak, cok ünlü bir oyuncu tarafindan canlandirilmamis bir halde diziden cikaracaklardi. Yada Safiyeyi Hülya canlandiracak, ancak Kösem karakteride Safiye karakterinden öyle bir farkli sekilde, dikkat cekici yazilacaktiki, Safiye Sultan Kösem Sultani gölgede birakmasin. Olmadi, yapamadilar.

Keske en basindan diyorum.. Kösem Sultanin son yillarini Hülya Avsar canlandirsaymis.. off suraya yaziyorum, muhtesem bir is cikarmis ortaya. Kadin Safiyeyi yasayarak canlandirdi, ve benide hayal kirikligina ugratti. Bravo, tebrik ederim kendisini:love01:

Durum:
    pusat_yusuf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    48

Aldığı Beğeni: 39

Bahsedilme
    0 Mesaj

Hülya Avşar kabul edersin yada etmezsin ama sansasyonel bir isim..
    Adı nerede geçse kendine her daim izleten,merak uyandıran da bir kadın..
    Seveni de var sevmeyeni de ama gerçek olan şu ki 30 küsür yıldır hala konuşuluyor..
    -----
    Hülya Avşar'ı haliyle Safiye Sultan rolünü elbette daha fazla etkinleştirmek için tarihte var olmayan olayları karıştırdılar..
    1.Ahmet'i tahtından indirme,1.Ahmetle Safiye Sultanın aşırı düşman olması,
    İskender-Yahya olayı,kendi hayatında nedense Kösem Sultanın hayatını izliyormuşuz hissine kapılmamız falan filan....
    ---------------
    Safiye Sultan her zaman söylüyorum karanlık bir kadındı..
    En azından beyazperdeye yansıtılmayı hakeden bir figür...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri