Sayfa 1/4 1234 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Sense8 (Netflix Dizisi)

Durum:
    cNs1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Hilal&Leon
    Konular
    15
    Verdiği Beğeni
    2

Aldığı Beğeni: 5

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Sense8 (Netflix Dizisi)

Konu:
    Wachowski Kardeşler'in 10 bölüm olarak planan dizisi, dünyanın 8 farklı yerinde yaşayan ve gizemli bir şekilde birbirleriyle bağlantıları olan 8 ayrı kişiyi merkezine alacak. Birleşik Krallık, Seoul, Mumbai, Nairobi, Berlin, Mexico City, San Francisco ve Chicago’yu mesken tutacak Sense8; her bölümde buralarda yaşayan bir karakteri yakından tanıtacak. Bu 8 kişiden bazıları bir araya gelmeye çabalarken, bazıları ise birbirini öldürmeye çalışacak.

Oyuncular: Tuppence Middleton, Brian J. Smith, Doona Bae, Aml Ameen, Max Riemelt, Tina Desai, Miguel Ángel Silvestre, Jamie Clayton, Freema Agyeman, Terrence Mann, Anupam Kher, Naveen Andrews, Daryl Hannah.
    "Hiç kimse turnalara kıyamaz sandık, lakin aldandık."

Durum:
    cNs1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Hilal&Leon
    Konular
    15
    Verdiği Beğeni
    2

Aldığı Beğeni: 5

Bahsedilme
    0 Mesaj

Konusunda söylediği gibi merkezinde 8 karakter yer alan bir dizi. Yalnız her bölüm biri anlatılmıyor, hepsi iç içe geçmiş vaziyette hikayelerin.

Küme dediğimiz bir olay var. Bu karakterler insanın bir üst versiyonu gibi, farklı bir şekilde evrimleşmişler ve istedikleri an duyusal olarak birbirlerini ziyaret edebiliyor, ya da birbirlerinin yeteneklerini kullanabiliyorlar. Çoğu kişi dizi için yavaş gidiyor demiş ama ben pek katılmıyorum. Oldukça hızlı bir şekilde akıyor. Zaten 8 karakter 8 şehir, ana konu hariç hepsinin kendi hikayesi, hayatlarındaki olaylar da dizide işleniyor. Kültür çeşitliliği ise ayrı bir güzellik. Benim gibi aksanlı İngilizce'ye bayılıyorsanız hatta harika bir şey (normalde hepsi kendi dilini konuşuyor ama üşengeç için dizide İngilizce yer alıyor).

Eğer bir dizide karakterleri seviyorsam, mantık hatalarına pek takılmayan bir tipim. Ve bu dizide hepsini seviyorum (Sun'ın yeri ayrı). Dizideki mantık hatalarından biri karakterler birbirlerinin yanına geldiği zaman çok fazla şaşırmadan direk hayatlarına almalarıydı. Ben bunu da bize pek anlatamadıklarını düşünüyorum. Yoksa birbirlerinin düşüncelerini biliyor, hissettikleri duyguları hissediyorlar. O yüzden Will, Jonas'dan (kümedeki insanları doğuran kişinin eşi) bir şeyler öğrendiğinde otomatik olarak onlar da öğreniyor diye düşünmüştüm.

İlk olarak Yılbaşı Özel bölümü, ardından 2. sezonu başlayacak. Tahminen Ocak ayı gibi izleriz. İlk sezondan çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Umarm yanılmam :) Şu an Brezilya'da çekim yapıyorlar, hatta dizinin Will'ine göre İstanbul'da da bir çekim gerçekleştirildi. O kadar çok yol alıyorlar ki, dünyayı 5 kez gezmeye eş değermiş sanırım.

Alıntıdır, upluad bana ait.

Sırasıyla; Sun, Kala, Nomi&Amanita ve Riley (ayrıca onun açılış sahnesi harikaydı, hatta gece kulübündeki insanlar gerçekmiş, figüran değillermiş).

"Hiç kimse turnalara kıyamaz sandık, lakin aldandık."

Durum:
    elifc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    12
    Verdiği Beğeni
    37

Aldığı Beğeni: 302

Bahsedilme
    0 Mesaj

alıntı değildir

4. Beğenenler;
    selinnn61 (03-06-18)

Durum:
    A.P.W.B.D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    4

Aldığı Beğeni: 7

Bahsedilme
    0 Mesaj

1 günde 12 bölümünü de oturup izledim, genel olarak evet yavaş ilerliyor, akıcı değil diyenler var ki bazı bölümlerde özellikle ilk bölümlerde ee noldu şimdi dediğim 1-2 bölüm oldu cidden ama 6-7. bölüme kadar daha çok karakterlerin hayatları anlatıldı asıl konuya yavaş girildi o sebeple fazla aksiyon olmadığı için insanlara yavaş gelmiş olabilir. Ama sonunda lan hiçbir şey olmadı dediğim bölümler bile merak ettirip izlettirdi sonuna kadar

Normalde bir dizide kıl olduğum bir ana karakter olur mutlaka ama buradakilerin sekizini de sevdim, hepsiyle bir noktada empati kurabiliyor insan izlerken ama favorim wolfgang namı diğer wolfie :)) onu sun takip ediyor, kalanlara eşit uzaklıktayım.

2. sezon 2017'de başlayacakmış inşallah ocakta başlar da arayı fazla açmamış olurum. 2. sezonun ilk sezondan daha iyi olacağını tahmin ederek bekliyorum bakalım
    He’s my brother. And not by something as accidental as blood…
    by something much stronger. By choice.

Durum:
    Gzde99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    50
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 30

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart alıntı.

Çok özledim bi acayip :img-in_lo
    hepsini seviyorum ama bunları bi başka

:img-hyste

Sayfa 1/4 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)