Sayfa 9/9 İlkİlk ... 56789
45 sonuçtan 41 ile 45 arası

Konu: Lucifer (FOX / Netflix Dizisi)

Durum:
    fracture - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    L'Histoire des ours Panda
    Konular
    16
    Verdiği Beğeni
    393

Aldığı Beğeni: 369

Bahsedilme
    13 Mesaj

Standart Cevap: Lucifer (FOX / Netflix Dizisi)

Berbat geçen bir 3.sezonun ardından, 4. sezonuyla yeni platformunda "Merhaba" dedi "Lucifer"..

Ve bu sefer olmuş.. İyi ki devam etmiş ve asıl hikayesinin etrafında dönmüş bu sezon.

Tamam, dizi polisiye kısmını araç olarak kullanıyor fakat bu polisiye bataklığının içinde ana konudan çok uzaklaşıyordu. 3. sezon bunun en başlı başına örneği. Karakterleri takip etmek çok zordu. Biriktirip biriktirip izledim.. Ve bunaldım onca bölümün arasında. Dizi seviliyor ama sevildiği ilgiye karşılık veremedi geçen sezon.

Adam şeytan.. Bilinen hikayenin üstünde bir de yazılan bir hikayenin uyarlaması. Polisiye süslemesi şıklık katıyor ama adamın şeytanlığını da unutmayalım..

Bu yönden 4.sezonu oldukça verimliydi.. Özellikle Havva karakteri.. Bunun şeytan üzerinde yansımaları. Çok iyiydi.. Havva, dizinin eksik kalan kadın karakteri idi adeta. Dedektif eskisi gibi yalnız olmadığı için artık onun dramatik ayağı yoktu. Onun tek düşüncesi artık gerçek bir şeytanla nasıl baş edebileceği üzerine idi. Eskisi gibi boşanmış bekar yalnız bir anne hikayesi yoktu. Çünkü yalnız değildi.. Dostları vardı artık.

Fakat Havva yalnızdı.. İstemediği biriyle görev için birlikte olduğunu söylemesi çok dokunaklıydı. Tabii hepimizin bildiği Adem.. Şimdi işin dini boyutunu bırakıyorum bir kenara da. Ne kadar da gerçek bir vurguydu bu durum. Ve bu yalnızlığın içinde, boşluğunu şeytan ile doldurmaya çalışıyordu. Havva o mizahın yanında beni üzdü biraz da. Beşinci sezon olursa, umarım kendisi de devam eder hikayede. Hatta Adem de gelsin.. Bir de onun ağzından bakalım olaylara.

Chloe'nun tutumunu doğru buldum.. Ne kadar yanlış yola sapsa da başta çabuk toparlandı. Bunun da en büyük etkeni, Lucifer ile olan iyi bir temele dayanmış geçmişi. Yoksa kim dayanır.. Açıkçası ben bile korkuyorum o dönüşümünden. Bu sezon da tam tamına dönüşünce kaldırmak cidden zordu..

Diğer melek çetemiz de değişik bir konuyla tanıştılar.. Onların birbirleriyle olan iletişimlerini çok seviyorum. Onların dünyası burası oldu evet ama insanlardan daha az korkutucu oldukları da ayrı bir ironi.. Gerçekten insanlar kötü.. Kötü.

Tom Ellis iyi bir oyuncu. Onu izlemeyi seviyorum.. Duygu değişimlerini izlemek çok zevkli. Bu sezon fazlasıyla mevcuttu. Umarım devam eder.. Beşinci sezonu istiyorum. Eğer dördüncü sezon gibi olacaksa.. Zaten tam final yapmadıkları aşikâr.. Her zamanki gibi.

Ne diyelim.. Gelecek haberleri bekliyoruz o zaman.

Herkese sevgiler..
    Konu fracture tarafından (13-05-19 Saat 08:23 ) değiştirilmiştir.

2. Beğenenler;
    dajavu (13-05-19), lilyum5 (15-05-19), Zuzinha (14-05-19)

Durum:
    dajavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Henry Cavill
    Konular
    80
    Verdiği Beğeni
    308

Aldığı Beğeni: 632

Bahsedilme
    2 Mesaj

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    Henry Cavill
    Konular
    80
    Verdiği Beğeni
    308

Bahsedilme
    2 Mesaj

cehennemi yönetmek zor iş ya

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    Henry Cavill
    Konular
    80
    Verdiği Beğeni
    308

Bahsedilme
    2 Mesaj

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    Henry Cavill
    Konular
    80
    Verdiği Beğeni
    308

Bahsedilme
    2 Mesaj

inşallah dizi 5 sezon onayı alır
    lucifer ve chloe yi sabah yatakta yarı çıplak uyanıp birbirilerine çipil çipil bakarken görmezsem gözlerim açık giderim

Sayfa 9/9 İlkİlk ... 56789

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri