Sayfa 2/14 İlkİlk 12345612 ... SonSon
68 sonuçtan 6 ile 10 arası

Konu: 13 Reasons Why (Netflix Dizisi)

Durum:
    elizabethswann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Dürüst konușmak gerekirse tanıtımlarını ilk gördüğümde klasik bir ergen dizisi olduğunu düșünmüștüm.Ama o kadar yanılmıșım ki.Hayatımda izlediğim en duygusal dizilerden bir tanesiydi ve iz bıraktı.En çok sevdiğim tarafı ise her karaktere en az bir bölüm ayrılması oldu(ben bu açıdan Skins'e benzettim biraz da) Oyunculuklar(özellikle Dylan Minnette ve Katherine Langford),senaryo,müzikler kısaca her șey olması gerektiği gibiydi.Ben beğendim:img-wink:

Durum:
    OXFORD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    #among the stars
    Konular
    190
    Verdiği Beğeni
    8

Aldığı Beğeni: 33

Bahsedilme
    1 Mesaj

Şimdi ben 26 yaşımdayım neredeyse..
    16 yaşında bir kuzenim var lise çağında..Birlikte konuştuğumuzda olayları onun gözünden idrak edemediğim açıktı..
    Bu sebeple yorumumda o yaş grubunu kızdıracak şeyler söylersem affola..Elbette ben de o yaşlardan geçtim..Lisede ne yazık ki mobbing'e uğrayan pek çok kız gördüm..Buna sınıfın ortasında arkasından "kaşar" diye bağrılan bir sınıf arkadaşım dahildir ki, hala üzülerek utaranak hatırlarım bu anı..O çağda ne yazık ki gençler gerçekten acımasız ve vurdumduymaz oluyor. Bu bir gerçek..Fakat görüyorum ki günümüz gençleri anlattıklarına bakarsak bunu daha ağır yaşıyor..Onlar için endişeleniyorum..Çocuğumuza, akrabalarımıza, tüm gençlere..Belki de en çok öğretmemiz gereken şey "boşver" demeyi bilmeleri..Ya da bir sorunları olduğunda gelip anlatmalarını öğretmemiz..Bu konuda anne-babalara da büyük görev düşüyor elbette..Çoğu bu yaşlardaki çocuklarına "ergenlik" işte diyip geçiyor, dinlemiyorlar belki de..

Hannah'a gelirsek..
    Hannah'a zaman zaman hak vermediğim ve ah be kızım bunu da takma ya..dediğim çok yer oldu..
    Fakat şunu unutmamak gerekiyor sanırım..
    İntihar zaten nispeten daha zayıf, daha saf ve daha çaresiz insanların seçtikleri bir yol..Durup savaşamayanların..
    Hannah'ı zayıf bulmam bu nedenledir ki doğal galiba..
    Hele Zack olayında..Yapma be kızım..Salla, gitsin..
    Değer mi?
    Ama işte bunu 26 yaşındaki ben söylerken, 16 yaşındaki kuzenim "of çok fena" diyerek izliyor..Aradaki 10 yaş ve tecrübe bize çok şey katmış galiba..

Dizi mükemmel mi?
    Henüz iki bölümüm daha var..
    Fakat kendini izlettiren bir dizi..
    Hele bu Clay oğlan ne yapmış olabilir ya diye avaz avaz bağıracaktım..:img-eat:
    Maalesef Clay'ın kasedinde hayal kırıklığı yaşadım..
    Benim yaşımdaki biri zannederim ki ikinci, üçüncü bölümde Clay'ın suçunu(!)tahmin eder..:865323
    Ha bir de maalesef 11.bölümün en can alıcı sahnesi olan "bunu ben hayattayken neden söylemedin" gidip de ana teaser'a koyulunca..O da ben de yıldızı düşük bir sahne oldu..

Galiba ben Jessica'dan çok etkilendim..
    Sevgilisi kendisi ile yatmadı diye kıza "en kötü popolu" dedi..Yetmedi gitti en iyi arkadaşını "best ass" seçti ve bütün okula onunla yattığı izlenimi verdi..
    Diğer sevgilisi kızın tecavüza uğramasına günümüze kadar ses çıkarmadı..Kızı kandırdı..Kızı duymak istediğine inandırdı..

ps: Clay oğlanı pek seviyom :img-in_lo

Hannah sende var var biraz drama kraliçeliği..Ama işte zaten her şeyi düzgün, sağlam basan bir kıza da yazamazlardı intiharı..

Sevgili gençler..Her şeyi takmayın bu kadar..Lise dediğiniz şey hayatınızın en dandik bölümlerinden biri..Umursamaz olmayı öğrenin..Gelecek güzel günlere odaklanın..En önemlisi de anne-babalarınızdan ya da büyüklerinizden yardım istemeyi sakın unutmayın..
    Your beliefs become your thoughts,
    Your thoughts become your words,
    Your words become your actions,
    Your actions become your habits,
    Your habits become your values,
    Your values become your destiny.

Durum:
    OXFORD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    #among the stars
    Konular
    190
    Verdiği Beğeni
    8

Aldığı Beğeni: 33

Bahsedilme
    1 Mesaj

Son iki bölümü izledim..
    Açıkçası ülkemizde tecavüze uğrayan kadınlarımıza, çocuklarımıza öyle komik bahaneler üretip üstlerini kapatıyorlar ki..Bunları her gün duyuyor, her gün başımıza gelmesinden korkuyoruz..Daha bir iki gün önce hayvanın tekinin sırf şort giydi diye kıza yaptığını içimiz delinerek öğrendik..

Fakat Hannah sırf öldü diye hatalarını görmezden de gelemeyiz.
    12.bölümde net iki hatası vardı Hannah'ın..Maaleef o yaştaki gençlerin toyluğu ve düşünmemeleri buna sebep oluyor sanırım..

Spoiler İçermektedir

13.bölüm:

Spoiler İçermektedir

Spoiler İçermektedir

Ben Jessica'ya duyduğum üzüntünün çok ağır olduğunu düşünüyorum..
    Yalan yok..
    Alkole elveda demesi, kendisini yenileme isteği..Güçlü kızsın vesselam..
    Bu sebeple bence bu dizinin gizli yıldızı sensin..:good:
    Your beliefs become your thoughts,
    Your thoughts become your words,
    Your words become your actions,
    Your actions become your habits,
    Your habits become your values,
    Your values become your destiny.

Durum:
    ouzdefne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Konular
    5
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 14

Bahsedilme
    0 Mesaj

[INDENT][INDENT]
    Alıntı OXFORD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi ben 26 yaşımdayım neredeyse..
    16 yaşında bir kuzenim var lise çağında..Birlikte konuştuğumuzda olayları onun gözünden idrak edemediğim açıktı..
    Bu sebeple yorumumda o yaş grubunu kızdıracak şeyler söylersem affola..Elbette ben de o yaşlardan geçtim..Lisede ne yazık ki mobbing'e uğrayan pek çok kız gördüm..Buna sınıfın ortasında arkasından "kaşar" diye bağrılan bir sınıf arkadaşım dahildir ki, hala üzülerek utaranak hatırlarım bu anı..O çağda ne yazık ki gençler gerçekten acımasız ve vurdumduymaz oluyor. Bu bir gerçek..Fakat görüyorum ki günümüz gençleri anlattıklarına bakarsak bunu daha ağır yaşıyor..Onlar için endişeleniyorum..Çocuğumuza, akrabalarımıza, tüm gençlere..Belki de en çok öğretmemiz gereken şey "boşver" demeyi bilmeleri..Ya da bir sorunları olduğunda gelip anlatmalarını öğretmemiz..Bu konuda anne-babalara da büyük görev düşüyor elbette..Çoğu bu yaşlardaki çocuklarına "ergenlik" işte diyip geçiyor, dinlemiyorlar belki de..

Günümüz de zorbalık hat safada. Bir çok genç (lise çağında) cinsel kimlikleri,görünüşleri,yaptıkları hatalar,yalnız hissetme gibi nedenler yüzünden intihara başvuruyor. Aslında intiharın bu kadar çok artmasının bir nedeni de sosyal medya diye düşünüyorum. Dizinin bu kitleye hitap etmesi ve bir çok mesajın bulundurması gerçekten çok başarılı. Diziyi izlerken ''ah be hannah keşke yaşasaydın'' her bölümde söylüyoruz,aklında bu fikri olanlar için gerçekten çok faydalı bir dizi. Kimse ölmeyi istemiyor aslında herkes acısının bitmesini istiyor.
    Ayrıca dizi dışında da oyuncular bu konuda çok hassas ve her an yardım etmeye hazırlar.
    Dediğiniz gibi lütfen ailenizden yardım isteyin,sizi onlar kadar ne seven var ne de iyiliğinizi isteyen..

Durum:
    AsLı^han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Stydia ♥
    Konular
    10
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Ölmek İçin 13 Sebep; O anda önemsiz saydığımız küçücük bir hatanın nasıl bir çığa dönüşüp çevresinde herkesi içine kattığını gösteriyor.
    Özellikle Clay karakteri beni çok etkiledi. Her insanın hayatında olmasını isteyeceği birisi.
    Ama kimse kusursuz değildir. Yine de onun o imkansız ve asla gerçekleşmeyecek aşkını izlemek beni çok etkiledi.
    Genel olarak kesinlikle bir ergen dizisi değil, her ne kadar ergenlik dönemini anlatsa bile. Sosyal sorumluluk projesi olarak sadece gençleri değil ebeveynleri de bilgilendirmek amaçlı harika bir kitap uyarlaması olmuş.
    Zaten birinci bölümü izlerseniz sizi içine alacak ve bitirmeden duramayacaksınız. Son bölümü ise kesinlikle akıllara kazınacak cinstendi. Baştan sonunu bilerek izliyor olmamıza rağmen o sahne beni çok etkiledi.
    Dizi bittiğinde eminim ki sizde diziden en azından bir şeyi hayatınıza katacaksınız.
    Kurgusu, renkleri, müzikleri ve konusuyla gerçekten kaliteli bir yapım olmuş. :good:
    Not: Dizi bittikten sonra yarım saatlik olan yapım belgeselini izlemenizi tavsiye ederim. Benim aklımda bütün soruları cevapladı.

Clay ~ Hannah
    :img-in_lo

Sayfa 2/14 İlkİlk 12345612 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri