Sayfa 5/5 İlkİlk 12345
23 sonuçtan 21 ile 23 arası

Konu: The Crown (Netflix Dizisi)

Durum:
    nurdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Evde
    Konular
    64
    Verdiği Beğeni
    301

Aldığı Beğeni: 162

Bahsedilme
    1 Mesaj

Standart Cevap: The Crown (Netflix Dizisi)

Durum:
    TurkeyStyler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetici
    Yer
    Winterfell
    Konular
    366
    Verdiği Beğeni
    179

Aldığı Beğeni: 595

Bahsedilme
    26 Mesaj

Netflix’ten yapılan açıklamaya göre Peter Morgan ve Stephen Daldry'nin imzasıyla ekrana taşınan “The Crown” 3. sezonuyla bu yılın ikinci yarısında izleyici karşısına çıkacak. Oyuncu kadrosunun tamamen yenilendiği bu yeni sezonda, başlıca rollerde Olivia Coleman, Helena Bonham Carter, Ben Daniels, Tobias Menzies, Josh O’Connor ve Erin Doherty gibi isimleri izleyeceğiz. Dizinin yeni sezonu, dönem olarak 1964 ve 1972 yılları arasında geçecek.

- Beyazperde -

Durum:
    fracture - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    L'Histoire des ours Panda
    Konular
    20
    Verdiği Beğeni
    624

Aldığı Beğeni: 669

Bahsedilme
    13 Mesaj

Son zamanlarda ilgiyle izlediğim tek dizi oldu.. Geç kaldım izlemek için fakat böyle ağırdan ve sindirerek izlemek de benim için daha iyi oldu sanırım. İlk sezonunu bitirdim.. İkinci sezondan son birkaç bölüm kaldı.. Üçüncü sezon gelecek ama yine de ağırdan gitmeyi tercih ediyorum.

Yönetmenler ve oyuncular müthiş bir iş çıkartıyor.. Karakterlere bazen sinir olabiliyorum. O kadar gerçekçi bir anlatım var. Evet biraz monarşiyi öven tarafları var fakat yine de insan kusurları konusunda gerçekçi işlerden biri. Ne kadar o soylu aileden olsan da sen de insansın.. Duyguların ağır.

Ve özellikle yaşanmış olaylara da yer vermesi diziyi izlenir kılan taraflardan. Birçok insanla tanıştık bu dizi sayesinde. Zayıf ve güçlü yönlerini öğrendik o kişilerin..

İktidar, erkek-kadın ve güç ilişkileri özenle işlenmiş. Kadınlara özgü hayatlar ve yansımalar ders niteliğinde. Bir zamanlar yaşanmış ya da yaşanması muhtemel olaylar dizisi, izleyiciye bir kez daha düşünme fırsatı oluşturuyor.

Claire Foy müthiş.. Özellikle bölümler ilerledikçe, Elizabeth'in tahta alışması ve alıştıktan sonra da oluşan o taht egosunu o kadar iyi canlandırmış ki.. Hayran kalmamak elde değil. Fakat o da bir kadın.. O da bir kadın teması da her bölüm yeterince gözlere sokuluyor.

Matt Smith.. Canım doktorum. O sevimli adamı şimdi bu dizide izlerken nasıl geriliyorum, nasıl sinir oluyorum anlatamam. Philip'i gerçekte hiç bilmeyen biri için bile dizide daha ilk çıktığı sahnede nasıl biriyle karşılaşacağımızı güzelce aktarmış. Evet dedim, bu adama çok sinir olacağım.

Hans Zimmer da müzikleriyle diziye çok iyi bir katkıda bulunmuş. Zaten hayranıyım kendisinin.. Eşsiz bir dil oluştu böylece.

Üçüncü sezonla birlikte oyuncular da döneme bağlı olarak değişecek artık. Olivia Coleman çok iyi bir oyuncu. Yine onu bir kraliçe rolünde izlemek müthiş olacak. Fakat yirmi bölümden sonra da, gençlik dönemlerini bayağı özleyeceğim.. Bu da bir gerçek. Alışmak kolay olmayacaktır.

Ne diyeyim.. Bekliyoruz yeni sezonu heyecanla.

4. Beğenenler;
    nurdi (31-05-19)

Sayfa 5/5 İlkİlk 12345

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri