Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
17 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: The OA (Netflix Dizisi)

Durum:
    TurkeyStyler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetici
    Yer
    Winterfell
    Konular
    366
    Verdiği Beğeni
    178

Aldığı Beğeni: 581

Bahsedilme
    25 Mesaj

Standart Cevap: The OA (Netflix Dizisi)

Ikinci sezonun ilk bölümünü biraz karmaşık buldum ve yeni zaman olayı falan baya kafa karıştırıcıydı. Birde ilk sezon yayınlanalı baya olduğu için bazı şeyleri hatırlamak güçtü. Neyseki son sahneyle birlikte herşeyin açıklığa kavuşacağının sinyalini verdiler. Şimdi merakım daha da arttı...

Durum:
    Yönetici
    Yer
    Winterfell
    Konular
    366
    Verdiği Beğeni
    178

Bahsedilme
    25 Mesaj

Sezonu ilk sezona göre daha zayif buldum. Bircok yorumda ve baska sitelerde tam tersini, ikinci sezonun daha cok begenildigini okudum ama bana göre ilk sezon daha iyiydi. Örnek olarak dedektif Karim hic ilgimi cekmedi, hikayeye katkisi oldugunu da düsünmüyorum. Zaman doldurmak icin yazilan bi karakter bana göre. 3. sezonu yine de izleyecegim muhtemelen, son sahne iyidi ve nasil devam edecek diye merak ediyorum…

3. Beğenenler;
    fracture (19-04-19)

Durum:
    fracture - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    L'Histoire des ours Panda
    Konular
    18
    Verdiği Beğeni
    544

Aldığı Beğeni: 555

Bahsedilme
    13 Mesaj

Alıntı TurkeyStyler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sezonu ilk sezona göre daha zayif buldum. Bircok yorumda ve baska sitelerde tam tersini, ikinci sezonun daha cok begenildigini okudum ama bana göre ilk sezon daha iyiydi. Örnek olarak dedektif Karim hic ilgimi cekmedi, hikayeye katkisi oldugunu da düsünmüyorum. Zaman doldurmak icin yazilan bi karakter bana göre. 3. sezonu yine de izleyecegim muhtemelen, son sahne iyidi ve nasil devam edecek diye merak ediyorum…
    Merhaba,

O biraz da şu durumdan kaynaklanıyor sanırım. Hikayeler çok ayrıydı.. Bir bölüm diğer grupla iç içe iken, diğer bölüm öbür hikayeyle haşır neşir oluyordu izleyici. Genel tabloya bakarsak da üç taraf izlettiler bu sezon boyunca. Aslında izleyicinin odak noktasını da etkiliyordu.. Hangi konu nereye bağlanacak, ne olacak gibi sorular çoğalıyordu.

Ben sanırım o gençleri, onların dayanışmasını seviyordum.. Geçen sezon buna fazlasıyla vurgu yapınca, ikinci sezon da bunu aradım biraz. Ancak ikinci sezonun finalinde görebildik bunu da..

İşte yazarlar çok şey anlatmak isteyince böyle konular dağılıyor.. Karim için ayrı bir çalışma yazabilirlerdi aslında. Onun hikayesi dizinin ana temasından çok uzattı gerçekten. Finalde yaşadığı gerilim dışında çok da bir etkisi olmadı, ben de katılıyorum..

Durum:
    Yönetici
    Yer
    Winterfell
    Konular
    366
    Verdiği Beğeni
    178

Bahsedilme
    25 Mesaj

Alıntı fracture Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

O biraz da şu durumdan kaynaklanıyor sanırım. Hikayeler çok ayrıydı.. Bir bölüm diğer grupla iç içe iken, diğer bölüm öbür hikayeyle haşır neşir oluyordu izleyici. Genel tabloya bakarsak da üç taraf izlettiler bu sezon boyunca. Aslında izleyicinin odak noktasını da etkiliyordu.. Hangi konu nereye bağlanacak, ne olacak gibi sorular çoğalıyordu.

Ben sanırım o gençleri, onların dayanışmasını seviyordum.. Geçen sezon buna fazlasıyla vurgu yapınca, ikinci sezon da bunu aradım biraz. Ancak ikinci sezonun finalinde görebildik bunu da..

İşte yazarlar çok şey anlatmak isteyince böyle konular dağılıyor.. Karim için ayrı bir çalışma yazabilirlerdi aslında. Onun hikayesi dizinin ana temasından çok uzattı gerçekten. Finalde yaşadığı gerilim dışında çok da bir etkisi olmadı, ben de katılıyorum..
    Aynen öyle. Bu sezon karakterler ve hikayeleri birbirinden ayri islendigi icin ortaya daha daginik ve konsantrasyonu bozan hikaye cikti. Ilk sezon Prairie her iki hikayenin de odagindaydi ve tüm karakterleri birbirine baglayan ortak noktaydi. Simdi hem Dedektifi izledik, hem gencleri izledik hem de Prairie'yi Homer'i falan izledik. Tam bir bölüm Priarie'ye alismisken sonraki bölümde gösterilmemesi konsantrasyonun bozulmasina sebeb oldu ve sürekli bütünlük bozuldu.

Simdi söyle bir durum da var, normalde birbirinden bagimsiz islenen hikayeleri ve sonradan birlestirilmelerini cok severim, örnegin Game of Thrones. Bu dizideki elistirim bu yönde degil. Ilk sezon da böyle islenseydi birsey demezdim.

Brit'in bu sezonu yazmak icin baya zaman harcadigini düsününce keske biraz daha az düsünseymis belki ortaya (benim icin) daha güzel bir sezon cikarmis diyorum.
    Konu TurkeyStyler tarafından (19-04-19 Saat 23:07 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    Narin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    142

Aldığı Beğeni: 137

Bahsedilme
    0 Mesaj

Herkese merhaba,

Uzun zamandır izlediğim en güzel diziydi diyebilirim. Dizinin kendi içinde çok samimi bir duygusu var. Diğer diziler gibi var olan gizemi saklamaya, izleyiciyi gizemin ardından sürüklemeye çalışmıyor. Tam tersi ne anlatmak istediğini en başından belirtiyor. Bu yüzden son derece samimi bir dizi. Ancak ilk üç bölüm benim için işkence gibiydi Ağır, dingin yapısından ziyade bir türlü içine alamadı dizi beni.. 3. bölümden sonra keyif almaya başladım diziden.. 5. bölümün son sahnesi de derinden etkiledi. Bazı sahneler gerçekten çok etkileyiciydi.

1-) 2. sezon 2. bölümde Homer ve Nina'nın terapi sahnesini; 1. sezonda Homer'ın (akvaryumdan balık yuttuğu sahne) havalandırma boşluğunda gidişi ve koridorlarda koşturmasına bağlamaları etkileyiciydi

2-) Bulmaca ve oyunla ilgili yapılan diyalog çoooook iyiydi. İnsanların benlik mücadelesini çok iyi anlatmış.. Savaşıp, kazanan ya da kaybeden olmak mı; çözümcü olup, kazanan ya da kaybedenin olmaması mı? muhteşem bir felsefe barındırıyor içinde.. bayıldımmm

3-) Finali de, Nina ve Homer konuşmasını da sevdim
    +Birlikte atlayacağız. Kendimi tanımadığım, birbirimizi tanımadığımız bir yere bizi götürebilir.. Gel beni bul..
    -Seni takip edeceğim..

Aslında daha fazla sahne var diyalog olarak ama benim en etkilendiklerim bunlar. Bir de 2. sezonda Prairie'ın bilinci Nina versiyonundayken Homer'ın hafızasını kazanması için çabalamıştı. Hatta Hap, Prairie'in Hap ve deneklerle aynı yere zihninin sıçramasını anlamaya çalışırken ''Kendini Homer'a adamış'' demişti. Bu sahne de güzeldi.

3. sezonun ilk bölümünde Nina; 1. sezon 1. bölüm ve 2. sezon 1. bölümde olduğu gibi yine hastanede açacak gözlerini. Yine hemşire gözlerini kırpıştır diyecek.. Bu döngü hiç değişmeyecek sanırım. Ve bu kez başında muhtemelen Hap olacak. ''Benden nefret etmediğin bir versiyona götürücem bilinçlerimizi'' diyordu. Evli oldukları bir versiyonları varmış.

Son konuşmadan anladığım kendini adayanın bu kez Homer olacağı. 3. sezonda Homer Nina'nın hafızasını kazanması için mücadele eden olabilir.

Diziyi çok sevdim.. ikinci sezonu daha da çok sevdim.
    Konu Narin tarafından (25-04-19 Saat 15:27 ) değiştirilmiştir.
    Oyun değil, bulmaca.Oyun bir başkasına karşıdır.Bir kaybeden, bir de kazanan vardır.Bulmacada kaybeden yoktur.

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri