Sayfa 3/13 İlkİlk 1234567 ... SonSon
61 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Dark (Netflix Dizisi)

Durum:
    Rosallix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Let me fall...
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    16

Aldığı Beğeni: 128

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı lilyum5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son zamanlarda izlediğim en sağlam işlerden olmuş Dark. Afişi ilgimi cezbetmişti açıkçası, Stephen King havası aldığım her şeye bulaşma gibi bir huyum var çünkü. Alman yapımı olması da ilgimi cezbeden bir diğer unsurdu. Kurguda ufak tefek mantık hataları göze çarpsa da gayet kaliteli bir iş olmuş. Lost'a benzettim daha çok ben de ST'den ziyade. Tabii Dark daha ciddi bir yapım. Mekan seçimleri ve oluşturulan atmosfer şahane. Dizide asıl beğendiğim bir diğer nokta ise isabetli müzik seçimleri. Kesinlikle atmosfere zenginlik katan cinsten. 2. sezon onayı almasına ziyadesiyle memnunum. Çocuk oyuncular biraz daha sağlam ve ekran yüzü olsaymış ST kadar ilgi gören bir yapım olabilirmiş kanımca.
    Sevgili Lilyum5,

Okuduğum kadariyla sizde tam benim kafadansiniz. Stephen King havasi alinca hemen daliyorsunuz benim gibi 😆 Ben Dark'in tanitimlarini yazin gormustum ve aha demistim boyle SK havasi var ben bunu izlerim. O ara daha konusunu bile daha tam bilmiyordum. Gerci Dark'in konusunu tam izleyene kadar zaten kimse anlamadi ha izledikten sonra da pek anlayamadik 😂

Herkes ST'e benzetince ben de benzetirim belki demistim ama kesinlikle Lost'a benziyor ya. Ben de benzettim ve tek olmadigima cok sevindim. Ozellikle adada zaman gecislerinin oldugu zamanlara acayip benzettim. Birden zaman degisiyordu 70lere dönülüyordu. Gece iken bir an gündüz oluyordu. Karakterlerin genc hallerini izliyorduk. The Constant bolumu ozellikle. Charlotte'un Faraday'a burayi hatirliyorum cocukken burdaydim demesi sonrasinda 'this place is dead' diyerek can vermesi. John Locke'un Widmor'un gençliğini gordugunde Widmor'un sen de kimsin be deyince siritarak ben John Lock demesi. Desmond'un Penny ile telefonda konusmasi. I love you Penny demesi.

Offff...Dark 'i izlerken Lost'u ne kadar ozledigimi farkettim. Cok dizi seyrettim ama repliklerine kadar hatirladigim sanirim bir Lost var. Son sezonunun berbat olusu bile Lost aşkımı azaltamadi. Saniyorum en yakin zamanda Lost'a tekrar baslicam 👐

Baska bir konu ise. ST olsun Dark olsun bu iki dizide buyuk olcude Stephen King kitaplarindan etkilenmis diziler. Oyle bir hava yaratildi ki sanki Dark ST yi kopyalamis gibi. Bu Dark dizisine buyuk haksizlik. O tur bir senaryo zaten asla ST'in tekelinde olamaz ki degil. Diziyi izlerken cok fanatiklesebiliyor insanlar. Ne gerek.var? Dark asiri guzel bir sizi nedir ki bu karsilastirma meraki? Dark'in bu hengamede kendisine hatri sayilacak deredece kitle edinmis olmasina ve kendi kendine kendi orjinalligi ile varolmus olmasina seviniyorum. Stephen King Dark'i izlese severdi cok. Twitter da hakkinda yazar diye bekledim ama atmadi öyle bir twit.

Ben cocuk oyuncularin taninmamis olmasini tam tersine cok sevdim. Ekran yuzu olmamalari daha iyiydi. Ayni sey ST dizisinde de olmustu. Orda da cocuklar taninmiyordu ama hepsi de sahane oyuncular. Bu sekilde hem oyuncuyu hem karakteri kesfedebilme imkanimiz oluyor ben bunu seviyorum. Jonas karakterini oynayan cocugun su gibi Ingilizce konusmasina da ayrica şaşırdım. Almanlar pek sevmezler Ingilizce'yi (tecrubeyle sabit&#128514 ve cocuk bildigin aksansiz konusuyor roportajlarini izledim cok şaşırdım.

Dizinin haberlerini yakin takip ediyorum ikinci sezonun cekimlerine baslamislar. 1 yil icinde 2.sezonu izleriz umarim. Ben beklemeye raziyim yeter ki kaliteden ödün vermesinler :img-wink:

Alıntı Zuzinha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Henüz 6 bölüm izledim ve kim kimdir takip edeyim derken beynim yandı:img-hyste Dizinin en başında duvarda gösterdikleri o şemayı sadeleştirip jpg yaparak nete koymalılar:) Zaten birbirine benzeyen oyuncular da çok hepten kısa devre oluyorum:)

Almanca’ya dayanamam dedim ben de ilk ama İngilizce-Türkçe fark etmez dublajı 1000 beter. Zaten dizinin atmosferine Almanca yakışıyor:)

Michael’ın niye intihar ettiği sezon finaline kadar açıklanıyor mu? Mikkel kaybolmadan önce gidiyor onu anladım ama gitmeseydi ne olacaktı ki? Mikkel’in kaybolmasına sebep olan şey kendi intiharı diye mi yaptı? Akışı bozmamak için? Jonas’ın silinmesine engel olmak için? Çünkü geçmişe gitmese Jonas olmayacaktı.
    Sevgili Zuzinha,

Birisi yapmisti onu zaten. Sosyal medyada cok döndü dolasti. Ben yarin laptopumdan girersem buraya o semayi atarim. Bana cok tarari oldu yoksa beynim yanmisti iyice. Ama bakiyorum az cok herkes eline kagit kalem alıp aile baglarini cikartmaya calismis 😁

Diziyi bir ikinci defa izlemeye hazirlaniyorum ben. Hazir benim burda noel tatili de var. Degerlendireyim diyorum. Mikkel kaybolmadan once derken neyi kasdettin? Michael'in neden intihar ettigi bende de hala soru işareti. Fakat dusununce Michael intihar etmese Jonas babasinin durumunu hic arastirmayacakti. Mikkel gecmiste kaybolmayacak Michael olmayacakti. Bu olaylar olmasa kendisi de Jonas'ta varolmayacaklardi. Bence de akisi bozmamak icin öldürdü kendisini.

Internette okudugum bir teori var. Dizide 3 tane zaman var. Bize simdiki zaman olarak gosterilen 2019 yilinin aslinda geçmiş zaman olduğunu soyluyorlar. Ayni 1953 yili gibi. Fakat zamanda yolculuk kavrami oldugu surece zaten tum zamanlar icin ayni seyi soylememiz mumkun 😫

Benim en cok garibime giden olay. 1953 yilinda magaranin gecidinden gecerek 1986 yilindan cikan kopegimiz Gretchen Simdi bakiyorsun Jonas olsun Ulrich olsun kac tane kapiyi zar zor acip ilerlediler. Gretchen kuyrugunu sallaya sallaya zaman degistirdi. Kopek haliyle nasil gecti ya 😃 Acaba diyorum o magaranin icinde zamani degistirebilecek baska bir şey daha mi var. O kapilar haricinde yani. Olmak zorunda. Ayni sekilde Mikkel'de oyle kayboldu. O nasil acti kapilari yoksa ayni Gretchen gibi mi oldu?

Ulrich karakterine kisa bir parantez açmak istiyorum. Bu karaktere dizinin ilk basinda asiri sinir olmustum. Karisini aldatiyordu pislik herifin teki diyordum. Ama giderek kanim isindi kendisine. Karisini aldatmis olmasini hala affetmiyorum tabiki ama oglu icin neleri goze aldi, ne dayaklar yedi yazik. En son magarada kapilardan gecerken Ulrich sola döndü eyvah dedim Jonas saga dönmüştü. Eyvah dedim baska yila cikacak. Ve Ulrich 1953te kaldi ya gercekten bogrume okuz oturmus gibi oldu 😭

Jonas in annesi Hannah nasıl bir pislikmis nasil. Jonas bundan nasil dogmus dedim dizi boyunca. Kucuklugunde belliymis ne olacagi ya. Jonas boyle bir anayi haketmiyor yazik çocuğuma.

Diziye bir ikinci defa baslayayim kesin kacirdigim seyler var :img-wink:

Durum:
    lilyum5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Mystery Train
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    60

Aldığı Beğeni: 28

Bahsedilme
    1 Mesaj

Alıntı Rosallix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Lilyum5,

Okuduğum kadariyla sizde tam benim kafadansiniz. Stephen King havasi alinca hemen daliyorsunuz benim gibi 😆 Ben Dark'in tanitimlarini yazin gormustum ve aha demistim boyle SK havasi var ben bunu izlerim. O ara daha konusunu bile daha tam bilmiyordum. Gerci Dark'in konusunu tam izleyene kadar zaten kimse anlamadi ha izledikten sonra da pek anlayamadik 😂

Herkes ST'e benzetince ben de benzetirim belki demistim ama kesinlikle Lost'a benziyor ya. Ben de benzettim ve tek olmadigima cok sevindim. Ozellikle adada zaman gecislerinin oldugu zamanlara acayip benzettim. Birden zaman degisiyordu 70lere dönülüyordu. Gece iken bir an gündüz oluyordu. Karakterlerin genc hallerini izliyorduk. The Constant bolumu ozellikle. Charlotte'un Faraday'a burayi hatirliyorum cocukken burdaydim demesi sonrasinda 'this place is dead' diyerek can vermesi. John Locke'un Widmor'un gençliğini gordugunde Widmor'un sen de kimsin be deyince siritarak ben John Lock demesi. Desmond'un Penny ile telefonda konusmasi. I love you Penny demesi.

Offff...Dark 'i izlerken Lost'u ne kadar ozledigimi farkettim. Cok dizi seyrettim ama repliklerine kadar hatirladigim sanirim bir Lost var. Son sezonunun berbat olusu bile Lost aşkımı azaltamadi. Saniyorum en yakin zamanda Lost'a tekrar baslicam 👐

Baska bir konu ise. ST olsun Dark olsun bu iki dizide buyuk olcude Stephen King kitaplarindan etkilenmis diziler. Oyle bir hava yaratildi ki sanki Dark ST yi kopyalamis gibi. Bu Dark dizisine buyuk haksizlik. O tur bir senaryo zaten asla ST'in tekelinde olamaz ki degil. Diziyi izlerken cok fanatiklesebiliyor insanlar. Ne gerek.var? Dark asiri guzel bir sizi nedir ki bu karsilastirma meraki? Dark'in bu hengamede kendisine hatri sayilacak deredece kitle edinmis olmasina ve kendi kendine kendi orjinalligi ile varolmus olmasina seviniyorum. Stephen King Dark'i izlese severdi cok. Twitter da hakkinda yazar diye bekledim ama atmadi öyle bir twit.

Ben cocuk oyuncularin taninmamis olmasini tam tersine cok sevdim. Ekran yuzu olmamalari daha iyiydi. Ayni sey ST dizisinde de olmustu. Orda da cocuklar taninmiyordu ama hepsi de sahane oyuncular. Bu sekilde hem oyuncuyu hem karakteri kesfedebilme imkanimiz oluyor ben bunu seviyorum. Jonas karakterini oynayan cocugun su gibi Ingilizce konusmasina da ayrica şaşırdım. Almanlar pek sevmezler Ingilizce'yi (tecrubeyle sabit&#128514 ve cocuk bildigin aksansiz konusuyor roportajlarini izledim cok şaşırdım.

Dizinin haberlerini yakin takip ediyorum ikinci sezonun cekimlerine baslamislar. 1 yil icinde 2.sezonu izleriz umarim. Ben beklemeye raziyim yeter ki kaliteden ödün vermesinler :img-wink:

Biliyor musunuz, eskiden beri yorumlarınızı sevdiğim dizi yahut film başlıklarında denk geldikçe okuyordum zaten. Bu sayfada da yorumunuzu görünce şaşırmamıştım ondan sebep. Ki avatarınızdaki film, The Fall, benim en bi' sevdiğim film.

Stephen King çok orijinal bir adam. Tuhaf bir biçimde ne yazsa keyifle okuyorum, bambaşka bir üslubu var böyle kimselerde olmayan. Haliyle yeri de apayrı. ST'i ilk izlediğimde Stand By Me filmine yahut Ceset hikayesine çok benzetmiştim. O yüzden ayrı bir keyifle izledim diziyi. Dark ise afişiyle biraz It kitabını çağrıştırmıştı bana. Konusuna baktığımdaysa hemen aklıma Lost gelmişti zaten.

İzleyince anlayamayanlardan birisi de benim. Böyle salim kafayla izlesem dahi anlayamayacakmışım gibi zaten.:img-hyste Ama zamanlamaları çok iyi. Tam bu mevsime uygun bir dizi çünkü.

Lost'un bahsettiğiniz bu bölümleri benim favorileri bölümlerim aslında. Constant bölümünü dün gibi anımsıyorum ki sadece bir kez izlememe rağmen. Çok vurucu bölümlerdi o Faraday ve Desmond odaklı bölümler. Hatta arada hep hayıflanırım Lost gibi dizi gelmedi, baştan mı başlasam diye. Lost'u anımsatması açısından daha bir sevdim Dark'ı sanırım.

Aslında ST ile hiçbir benzerlik göremedim ben. Hatta benzetenler neresini benzetmiş diye çok da merak edip sözlükteki yorumlara göz attım. Orada da benzeten tek tük birkaç kişi vardı. ST daha aile dizisi kıvamında, Dark çok daha ciddi ve sağlam duruşu olan bir yapım.

Çocuk oyunculara gelince, oyunculuk açısından gözüme batan kimse olmadı dizide aslında. Sadece ST'deki çocuklar gibi biraz daha sevimli veletler olsaymış dizi genç seyirci arasında da parlayan bir yapım olurmuş sanki. ( Gerçi ben bi' Dustin'i çok seviyorum o dizide ama orası ayrı.) Yoksa tanınmamış oyunculardan kurulan castları ben de çok seviyorum. Ha çok kişi sevmese de sorun değil, zaten çok sevdiğim işler popüler olunca bozup bozup gidiyor.

Bu arada geçen gün 8. bölümü es kaza İngilizce dublajlı izledim ama işkence gibiydi resmen. Muhakkak orijinal dilinde izlenmesi gereken yapımlardan Dark.

Durum:
    Dazzle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    M.KEMAL ATATURK
    Konular
    67
    Verdiği Beğeni
    52

Aldığı Beğeni: 204

Bahsedilme
    2 Mesaj

Daha sadece bir bölüm izlediğimden sevip sevmediğim konusunda kararsızlıklarım var, Almanca olması biraz ağır geliyor bana ama dublajlı izlmek daha bir işkence olur diye düşünüp bu diziye bir kaç bölüm daha şans vermek istiyorum sanırım :img-wink:
    YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA YAŞA <3
    Adın yazılacak Mucevher taşa!

Durum:
    Zuzinha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    713

Aldığı Beğeni: 1,582

Bahsedilme
    1 Mesaj

Alıntı Rosallix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Zuzinha,

Birisi yapmisti onu zaten. Sosyal medyada cok döndü dolasti. Ben yarin laptopumdan girersem buraya o semayi atarim. Bana cok tarari oldu yoksa beynim yanmisti iyice. Ama bakiyorum az cok herkes eline kagit kalem alıp aile baglarini cikartmaya calismis 😁

Diziyi bir ikinci defa izlemeye hazirlaniyorum ben. Hazir benim burda noel tatili de var. Degerlendireyim diyorum. Mikkel kaybolmadan once derken neyi kasdettin? Michael'in neden intihar ettigi bende de hala soru işareti. Fakat dusununce Michael intihar etmese Jonas babasinin durumunu hic arastirmayacakti. Mikkel gecmiste kaybolmayacak Michael olmayacakti. Bu olaylar olmasa kendisi de Jonas'ta varolmayacaklardi. Bence de akisi bozmamak icin öldürdü kendisini.

Internette okudugum bir teori var. Dizide 3 tane zaman var. Bize simdiki zaman olarak gosterilen 2019 yilinin aslinda geçmiş zaman olduğunu soyluyorlar. Ayni 1953 yili gibi. Fakat zamanda yolculuk kavrami oldugu surece zaten tum zamanlar icin ayni seyi soylememiz mumkun 😫

Benim en cok garibime giden olay. 1953 yilinda magaranin gecidinden gecerek 1986 yilindan cikan kopegimiz Gretchen Simdi bakiyorsun Jonas olsun Ulrich olsun kac tane kapiyi zar zor acip ilerlediler. Gretchen kuyrugunu sallaya sallaya zaman degistirdi. Kopek haliyle nasil gecti ya 😃 Acaba diyorum o magaranin icinde zamani degistirebilecek baska bir şey daha mi var. O kapilar haricinde yani. Olmak zorunda. Ayni sekilde Mikkel'de oyle kayboldu. O nasil acti kapilari yoksa ayni Gretchen gibi mi oldu?

Ulrich karakterine kisa bir parantez açmak istiyorum. Bu karaktere dizinin ilk basinda asiri sinir olmustum. Karisini aldatiyordu pislik herifin teki diyordum. Ama giderek kanim isindi kendisine. Karisini aldatmis olmasini hala affetmiyorum tabiki ama oglu icin neleri goze aldi, ne dayaklar yedi yazik. En son magarada kapilardan gecerken Ulrich sola döndü eyvah dedim Jonas saga dönmüştü. Eyvah dedim baska yila cikacak. Ve Ulrich 1953te kaldi ya gercekten bogrume okuz oturmus gibi oldu 😭

Jonas in annesi Hannah nasıl bir pislikmis nasil. Jonas bundan nasil dogmus dedim dizi boyunca. Kucuklugunde belliymis ne olacagi ya. Jonas boyle bir anayi haketmiyor yazik çocuğuma.

Diziye bir ikinci defa baslayayim kesin kacirdigim seyler var :img-wink:
    Şemayı atarsanız harika olur:) Ben daha bitirmedim ama baştan başlayıp tekrar mı izlesem diyorum:img-hyste Kafamı ekrandan çevirdiğim her saniye bir şeyler kaçırdığıma eminim:)

Mikkel kaybolmadan önce derken Mikkel’in kaybolması için anlamında. Çünkü o intihar etti diye o gece oralardı. Yine de tam olarak neden sonuç ilişkisi diyemiyorum. Dizide dün bugün yarın hepsi bağlı ve birbirini yaratıyor diyor ya işte Micheal’ın intiharı ve Mikkel’in kayboluşu yumurta tavuk gibi bir şey. Hangisi hangisini yaratıyor bilemeyiz. Sistem bu:) Dizideki her olay için geçerli tabi. Mesela Ulrich çocukken kafasına vurup öldürmeye çalışmasa adını unuttuğum adam büyüyünce katil olmayacaktı belki. Ulrich önlemeye çalıştığı şeyi bizzat kendi yarattı. Zaten böyleydi. Yine aynı şekilde yumurta-tavuk bir olay:) Akışı bozmak gibi değil aslında. Akışı zaten bozamıyorlar. Akışın kendisi bu. Zaman kendi içinde bir bütün. Gelecek geçmişi, geçmiş geleceği yaratıyor. Çift yönlü bir akış. Öyle anladım. Zaman anlayışımızı ciddi anlamda zorluyorlar senaristler. Muazzam bir iş çıkarmışlar.

Jonas o labirentte ilerledi arkasından kapılar kapandı falan beni sinir bastı o sahnelerde:) Anksiyete yaşadım:img-hyste Ama çok katılıyorum. Bir boyut kapısı açılıyor sanki ara ara. Şimşek çakması gibi. Kimi çarparsa zaman değiştiriyor.

Hannah’yı ilk sahnesinden beri sevemedim ama yine de ne çeşit bir manyak çıktığına şaşırdım:) Ulrich çok gerçek bir karakter. Seviyorum ben. Grinin dibi:)

Bir kere daha izleyince kim ne yakaladı yazsın. Kafa kafaya vermeden çözemeyeceğiz tam olarak. Almanlar yapmış:good::img-hyste

Alıntı Dazzle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha sadece bir bölüm izlediğimden sevip sevmediğim konusunda kararsızlıklarım var, Almanca olması biraz ağır geliyor bana ama dublajlı izlmek daha bir işkence olur diye düşünüp bu diziye bir kaç bölüm daha şans vermek istiyorum sanırım :img-wink:
    Çok iyi dizi ama beyin yakıyor:) Almanca olması bence durumu zorlaştırıyor. Altyazıdan ve ekrandan gözünü ayırdıkça bir şeyler kaçırıyorsunuz. Ama ben İngilizce dublaj izlemeye çalıştım dizinin bütün havasını bozuyor. Olmuyor yani:) Dizinin o ağır atmosferine Almanca yakışıyor aslında. Daha doğrusu o havanın önemli bir parçası Almanca olması:)

Durum:
    Okyanus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    229

Aldığı Beğeni: 1,863

Bahsedilme
    7 Mesaj

Alıntı lilyum5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında ST ile hiçbir benzerlik göremedim ben. Hatta benzetenler neresini benzetmiş diye çok da merak edip sözlükteki yorumlara göz attım. Orada da benzeten tek tük birkaç kişi vardı. ST daha aile dizisi kıvamında, Dark çok daha ciddi ve sağlam duruşu olan bir yapım.
    Ben benzettim, yazayım :)

- Her iki dizide de kaybolan bir çocuk var. Birinde çocuk farklı bir boyutta kayboluyor diğerinde farklı bir zamanda.. Diğer çocuk o boyuttan kendi dünyasına gelmeye çalışıyor, burdaki de kendi zamanına..

- ST'de annenin çocuğunu bulmak için çırpınışlarını izliyoruz, burda da babanın..

- Her iki dizide de gizli işler çeviren bir kuruluş var. Ve olayların çıkış noktası da bu iki kuruluşta yapılan çalışmalar..

- Her iki dizi de seksenleri seviyor :)

- Her iki dizi de Stephen King'e selam çakıyor :)

Bence benzerliklerin olmasında sakınca yok.. ST'nin fanatikleri bizden araklamışlar diyorlarsa ayıp ederler :) Malum ST'de de birçok yapımdan alıntı var. Zaten dizi ekibi de bunu inkar etmiyor, bilerek selam çakmışlar. Lost'a benzerlikleri konusunda da katılıyorum. Sonuçta üç dizinin benzerlikleri olsa da hepsi kendi havasını yakalamış.. Kendi dünyalarını oluşturmuşlar.

Ben henüz üç bölüm izledim. Daha sizler kadar vakıf değilim konulara ama dizi şimdiden baya sardı beni.. Dizinin atmosferini sevdim, heyecanını sevdim.. Şimdi pat diye seyredeceğim bölümleri, kalacağım öyle sap gibi :img-hyste Bu dizilerde de böyle bir sıkıntı var :) Yeni sezonu beklemek zor oluyor :)

Spoiler İçermektedir

Şemayı atarsanız harika olur:) Ben daha bitirmedim ama baştan başlayıp tekrar mı izlesem diyorum:img-hyste Kafamı ekrandan çevirdiğim her saniye bir şeyler kaçırdığıma eminim:)
    Ben de merakla o şemayı bekliyorum :) Twitterdan yazarım Esen'e, foruma çok sık girmiyor. Dizide o kadar çok karakter var ki bir de karakterlerin geçmişleri gelecekleri :) Bayasını anladım da hiç anlamadıklarım da var :img-hyste Esencim help

Çok iyi dizi ama beyin yakıyor Almanca olması bence durumu zorlaştırıyor. Altyazıdan ve ekrandan gözünü ayırdıkça bir şeyler kaçırıyorsunuz. Ama ben İngilizce dublaj izlemeye çalıştım dizinin bütün havasını bozuyor. Olmuyor yani Dizinin o ağır atmosferine Almanca yakışıyor aslında. Daha doğrusu o havanın önemli bir parçası Almanca olması
    Bilin mi Almanca beni hiç rahatsız etmedi ben şok :img-hyste Hiç de sevmem :) Meğer Almanca bizim Alamancı kuzenlerin konuştuğu gibi değilmiş :img-hyste

Tabii ben İngilizce olsaydı da alt yazılı izleyecektim alışkınım, senin için zor oluyordur :)

EDİT: Şema yarın gelecekmiş :)

Sayfa 3/13 İlkİlk 1234567 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri