Sayfa 1/13 1234511 ... SonSon
61 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Dark (Netflix Dizisi)

Durum:
    TurkeyStyler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetici
    Yer
    Winterfell
    Konular
    365
    Verdiği Beğeni
    178

Aldığı Beğeni: 580

Bahsedilme
    25 Mesaj

Standart Dark (Netflix Dizisi)

Yaratıcı: Baran bo Odar, Jantje Friese (2017)
    Oyuncular: Louis Hofmann, Oliver Masucci, Stephan Kampwirth ...
    Ülke: Almanya
    Tür: Dram, Gerilim
    Süre: 52 dakika
    Toplam Sezon/ Bölüm: 1 Sezon/ 10 Bölüm

Kayıp bir çocuk. Bir yanıt bulmak için ümitsizce çabalayıp duran dört aile. Ve bu aramalar sonucunda ortaya çıkan sırlar ile gerçekler. Küçük kasabanın kaderi değişir ve gerçek yüzü ortaya çıkar. [Beyazperde'den alintidir]

Durum:
    NATY&FACU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Yönetici
    Yer
    M. KEMAL ATATÜRK
    Konular
    1764
    Verdiği Beğeni
    110

Aldığı Beğeni: 40

Bahsedilme
    26 Mesaj

Başlık için teşekkürler.

Diziyi 2 günde bitirdim. Stranger Things sevenlerin seveceğini düşünüyorum. Zaman dilimleri arasında yaşananların birbirleriyle olan bağlantıları çok iyi işlenmiş.

Umarım Netflix diziye 2. sezon onayı verir.

Durum:
    TurkeyStyler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetici
    Yer
    Winterfell
    Konular
    365
    Verdiği Beğeni
    178

Aldığı Beğeni: 580

Bahsedilme
    25 Mesaj

Yeni baslayan dizileri hemen izlemek istemiyorum. Begenirsem yeni sezon icin beklemem gereken o uzun süre gözümü korkutuyor cünkü. Ama merakima yenik düsüp izlemek de istiyorum. First World Problems dedikleri bu olsa gerek :img-hyste (bu yüzden Stranger Things'i de izlemedim daha)

Durum:
    Rosallix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Let me fall...
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    16

Aldığı Beğeni: 128

Bahsedilme
    0 Mesaj

Baslik icin tesekkurler ben de acildi mi diye bakmistim dun aksam. Diziyi 3 gunde bitirdim. Netflix aboneligimi sirf bu dizi icin uzattim hatta cunku fragmanlari kalbimi calmisti.

Cok sıkı bir Stranger Things fani olarak soylemek istiyorum ki bu dizi Stranger Things dizisinden bircok alanda cok cok daha iyi bir dizi. Sinematografi olsun, senaryonun cetrefilli yazilisi olsun, gorsellik acisindan olsun ben bu diziye bayildim BAYILDIM!

Alman dizisi diye herkeste bir onyargi var saniyorum ama bu ben de hic yoktu. Cunku Danimarka,Norvec o taraflardan çok iyi diziler ve filmler cikiyor Dark'ta beni sasirtmadi. Dizinin yönetmeni Norvecli yanilmiyorsam. Dizinin bir kisminin 80'ler de gecmesi ve kayip cocuklar disinda ST ile uzaktan yakindan alakasi yok.

ST sicak bir aile dizisi. Dramatize edilmiyor olaylar ve sıkı ailr baglari var. Bircok icimizi isitan 80ler dizisi ve filmini hatirlatiyor. Dark ise bambaska. Karakterler bambaska, cevre ortam bambaska, senaryo bambaska.

Dizinin yapimcilarinin roportajini okudum. Bu dizinin de Stephen King kitaplarindan etkilenmis oldugu cok belliydi. Daha fragmani izlerken Jonas karakterinin sari yagmurlugu bize direk IT filmini hatirlatiyor. Zaman icinde gecisler yapiliyor bu bana Dark House kitabini hatirlatti.

Ve ben o kadar ST dizisine benzer olacak diye kendimi sartlamistim ki baktim bu baya baya tam tersine Lost dizisine benziyor! Lost dizisi benim su ana kadar en favori dizimdir son sezonunu saymiyorum. Ondaki gibi kafam karman corman oldu, ve bir suru teori uretmek istiyorum. Lost zamaninda forumlarda dizinin her seyini tartisirdik teoriler uretirdik. Bu diziyi de enine boyuna konusmak tartismak istiyorum. Lost izlerken aldigim tadi aliyorum bu diziden! Ilk defa kagit kalemi alip kim kiminle akraba diye bir dizinin seceresini cikardim. Bu baya kafa karıştırıyor ilk baslarda ama sonra taniyorsunuz. Twitter'da millet baya fotografli listeler cikarmis hala karistiranlar varsa ben link yollayabilirim.

Tek eksigi belki biraz oyunculuklarin zayif kalmasi ama bu da cok goze carpmiyor. Zaten dizinin ana karakterlerinde bu sorun yok. Ayrica 5.bolumden sonra herkes rolune iyice giriyor. Jonas, Mikkel ve Ulrich karakterleri en on planda olan oyuncular ve bu oyuncular cok iyiydiler.

Bir ikinci sezon mutlaka olmali cok kotu yerde bitti. Bence olacaktir baya ilgi gördüğünü dusunuyorum. Glitch dizisi 2 sezonu gorduyse bu dizi hayli hayli onayi almali yani. Daha kapsamli bir yorum daha sonra yapicam. Burda diziyi sevenlerinde teorilerini merak ediyorum. Kesinlikle tavsiye ediyorum izlemek isteyenlere 😉

Durum:
    hacivatiye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    SMK
    Konular
    10
    Verdiği Beğeni
    1

Aldığı Beğeni: 16

Bahsedilme
    0 Mesaj

Stranger Things dizisini severek izliyorum ve dün de 2.sezonu bitirdim. Bu dizinin de ona benzediğini ve çok sevildiğini duyunca diziye bir şans vereyim dedim. Şimdilik 2 bölüm izledim, devamını da izleyeceğim.

Çocukların kaybolması açısından bir tek Stranger Things'e benziyor diyebilirim. Onun dışında Stranger Things biraz daha çocuk dizisi gibiyken Dark daha karanlık,daha sert ve daha dramatik. ST'de olaylar daha sıcak,aileler daha içiçe. Dark'da yetişkin sorunları,aldatmalar,gençlik bunalımları görüyoruz.
    Çok fazla karakter ve karakterler arası ilişki var. İzledikçe daha iyi çözeceğimi düşünüyorum olayı.

Alman dizisi olması eleştirilmiş ama Almanca itici gelmiyor bana o kadar. Abartılarak anlatılan Fransız sineması yerine de Alman filmlerini her zaman tercih ettiğim için diziye de alışmam zor olmadı.:good:
    Seni 3000 defa seviyorum

Sayfa 1/13 1234511 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri