Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
13 sonuçtan 6 ile 10 arası

Konu: The Rain (Netflix Dizisi)

Durum:
    El Professor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    Beyoğlu
    Konular
    1509
    Verdiği Beğeni
    1

Aldığı Beğeni: 19

Bahsedilme
    6 Mesaj

Standart Cevap: The Rain (Netflix Dizisi)

En büyük hesaplaşma kendinizle olandır.

Durum:
    TurkeyStyler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetici
    Yer
    Winterfell
    Konular
    366
    Verdiği Beğeni
    178

Aldığı Beğeni: 581

Bahsedilme
    25 Mesaj

Haftalardir cesitli sosyal medya sayfalarinda reklam bombardimanina maruz kaldiktan sonra bugün ilk iki bölümü izledim ve begendim DD:

Ilk bölüm'ün daha yüksek tempolu ve heyecan verici olmasini bekledim. Az karakterle hikayeye giris yaptik, disardan bihaber olanlarla birlikte biz de ne olup bittigini anlamadik. Bu acidan bakarsak merak uyandirici bir giris bölümüydü. Iki cocuga kizmadim desem yalan olur, zaten ne oluyorsa anne-babasinin sözünü dinlemeyen cocuklar yüzünden oluyor :img-hyste Yalniz ikisinin o kadar uzun süre o yerde kalmalarini garipsedim, günlük hayatlarini görebilseydik daha inandirici olurdu. Onca yil neler yasadilar, kendilerini nasil hissettiler, hic mi disari cikmak istemediler vs. Hallerini anlamakta güclük cektim, o duyguyu bana yansitamadilar.

Ikinci bölümü daha iyi buldum. Simone'un diger kisilerle gidebilmek icin yaptigi hareket, askerler, genel olarak disardaki Hayat. Karakterleri ve verdigi kararlari inandirici buldum, örnegin grubun Simone ve Rasmus hakkinda verdikleri karar. O an icin mantikli bir karardi. Tabii Simone'nin tepkisi daha güzeldi, kendini önemli bir konuma getirdi. Asker'in bebekli kadina gecit vermesi de anlasilabilir bir hamleydi, kim kucaginda bebekli bir kadini vurur ki? Sonra Beatrix'in oglani yalan söyleyerek kurtarmasi..

Kisaca ilk iki bölümü birkac hata disinda akici ve senaryo acisindan mantikli ve inandirici buldum. Bu tür dystopy dizilerinde cok görülmeyen birsey Bakalim nasil devam edecek.

Durum:
    Yönetici
    Yer
    Winterfell
    Konular
    366
    Verdiği Beğeni
    178

Bahsedilme
    25 Mesaj

1x03 & 04

Bu bölümleri biraz daha durgun buldum. Bazi konulara üstü acik deginildi ama fazla derine inilmedi. Diger yandan karakterlerin gecmisine inmeye basladik, bakalim her yüzün altinda nasil bir hikaye saklaniyor.

Simone, Doktor sayesinde babasinin düsündügü gibi biri olmadigini farkina vardi. Aslinda bu sahneden sonra hikayenin nereye varacagi ve virüsün nasil basladigi az cok belli oldu.

Martin ve Beatrice iliskisini anlamakta zorluk cekiyorum. Özellikle Beatrice birbirinden mantiksiz davranislarda bulunuyor. Sacma bir sekilde ask ücgenine dogru yol aliyoruz..

Jean'in hikayesini ilginc buldum. Aslinda istemeyerek de olsa kötü bir sey yapmis zamaninda, simdi ise birkac kez bu olayi dile getirmesine ragmen konuyu kapatmis ve hayatina devam ediyor gibi. Yaptigi seyden sonra travma gecirmesini, gecmise dönüp dönüp pisman oldugunu, daha farkli tepkiler vermesini ve cektigi aciyi izlemek isterdim. Böyle karakter fazla soguk kanli ve antipatik oluyor.
    Spoiler İçermektedir
    Konu TurkeyStyler tarafından (21-06-18 Saat 21:18 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    Yönetici
    Yer
    Winterfell
    Konular
    366
    Verdiği Beğeni
    178

Bahsedilme
    25 Mesaj

1x05

5. Bölümü önceki bölümlere göre daha enteresan buldum. Evde yasananlar aslinda insanlarin bu tür siradisi olaylar yasandiginda nekadar kolay toplumsal dislanan ve hos görülmeyen davranislara sarilabilecegini gösteriyor. Yani durumlar zorlastikca "hayatta olmaz" denilen seyler olabiliyor.
    Spoiler İçermektedir

Bu konuya ayak uydurarak Lea'nin gecmisini akici bir sekilde aydinlattilar. Lea diger karakterlerden farkli, ve bu farkinin ailesinden kaynakli oldugunu ögrendik.
    Spoiler İçermektedir

Elestirdigim bircok nokta olsa da özünde iyi bir bölümdü, geriye 3 bölüm kaldi bakalim nasil devam edecek.

Durum:
    Yönetici
    Yer
    Winterfell
    Konular
    366
    Verdiği Beğeni
    178

Bahsedilme
    25 Mesaj

1x06

Bu bölüm Simone'un babasi hakkinda bazi gercekler ortaya cikti. Ilk bölümden beri beklenen bir gelismeydi, bu yüzden fazla sasirtmadi.

Birde Patrick'in gecmisine gidildi. Degisik, ilgi cekici, Patrick'in simdiki halini aciklayan bir hikaye bekleyen varsa, beklemesin. Sonuc hayal kirikligi cünkü.

Spoiler İçermektedir

Ilk bölümlerin verdigi heyecan, yavas yavas hayal kirikligina dönüsmeye basladi. Karakterlerin yazilis sekli git gide absürtlesiyor, verdigi kararlar, halleri ve hareketleri anlamsizlasiyor. Bu sekilde inandiriciligi kaybediyorlar.

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri