Sayfa 2/2 İlkİlk 12
8 sonuçtan 6 ile 8 arası

Konu: The Society (Netflix Dizisi)

Durum:
    TurkeyStyler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetici
    Yer
    Winterfell
    Konular
    364
    Verdiği Beğeni
    178

Aldığı Beğeni: 570

Bahsedilme
    25 Mesaj

Standart Cevap: The Society (Netflix Dizisi)

1x05

Şaka maka diziyi sevdim. Sevdiğime kendim şaşırdım diyaloglar ve oyuncular beklediğimden iyi çıktı, çoğu karakteri inandırıcı buldum, neden öyle davrandıklarını anlayabiliyorum. Başka gençlik dramlarına göre iyi buldum yani, kendi genresi içinde.

Senaryo açısından birçok hata ve mantıksızlık var ama bu tür mystery dizilerinde mantık aramamaya karar verdim. Yoksa işin içinden çıkılmıyor. Sezonun nasıl ilerlediğini de sevmedim. Spoiler olmasın diye isim vermiyorum, ölen karakter çok erken öldü. Sezon finalinde ölseydi ikinci sezon için bence daha iyi bi başlangıç noktası olurdu. Ilk sezon Cassandra vs Harry rekabeti ağırlıklı ilerleseydi daha iyi olurdu. Ayrıca karakterlerin geçmişlerini izlemesi de bulundukları noktayı anlamak için daha iyi olurdu. Umarım ilerleyen bölümlerde ya flashback ile ya da başka şekilde geçmişleri gösterilir.

Son olarak kızın o psikopat oğlanın yanında neden hala kaldığını anlamıyorum.

Durum:
    Yönetici
    Yer
    Winterfell
    Konular
    364
    Verdiği Beğeni
    178

Bahsedilme
    25 Mesaj

1x07

Elle'i anlamasi güc. Campbell'den korkuyor, neredeyse boguluyordu ama hala yaninda kaliyor? Ondan kurtulmak icin kacmak yerine zehirlemek istiyor? Digerlerine siginsa yardim etmeyeceklerini mi düsünüyor yada Campbell onu bulup öldürecegini mi saniyor. Ne düsündügünü anlamak cok zor…

Allie'yi The 100 dizisindeki Clarke'a benzetiyorum. Cok istemeden digerlerinin basi secilmesi, verdigi zorlu kararlar, kararlarindan dolayi duydugu pismanlik…

Allie gücü sevmeye basladi. Tek basina söz sahibi oldugu süre karakterin hangi yolda ilerleyecegi belli. Bakalim karsisina kim cikacak, bi ara Harry sanmistim ama o da her gecen bölüm daha cok etkisizlesiyor. Campbell desek kara kutu, ne zaman ne yapacagi belli degil. Allie'ye iyi bir rakip lazim.

Durum:
    Yönetici
    Yer
    Winterfell
    Konular
    364
    Verdiği Beğeni
    178

Bahsedilme
    25 Mesaj

Alıntı dajavu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben hayatımda bukadar geri zekalıyı galiba bir arada görmedim
    kendilerine muhafız diyen şu salaklar gerçekten çok aptallar Luke hariç ama oda çok saf tehtidle yola geldi, siz hangi akla hizmet Campbell embesilini destekliyorsunuz adam piskopat gerçek anlamda piskopat empati nedir bilmez yani tek umursadığı kendisi diğerleri umurunda bile değil bu aptallarda gidip ona inanıyorlar, Harry denen diğer geri zekalının tek yaptığı uyuşturucu alıp dizinin diğer yarısındada uyumaktı ben hayatımda bukadar vasıfsız bir karakter görmedim, gelelim Lexie embesiline inanan diğer moronlara seçime aday olacağını açıkladığı kısımda Harry için sadece kendisini düşünüyor diyor sonrada Regl olayında Allie tepkisiz kaldığı için kendisini acındırıyor yani oda sadece kendisini düşünüyor orda onu dinleyenlerde seçime sadece kendi kişisel nefreti için Allieden intikam alabilmek için katıldığını göremeyecek kadar salaklar, onca zaman Allie sayesinde hayatta kaldılar ona inanmak yerine uyuşturucu bağımlısı melankolik bir aptala bir piskopata ve regl olayını memleket meselesine çeviren birine inanmayı seçiyorlar nankörlüğün ve aptallığında bukadarı , genel olarak diziye gelecek olursak Under the dome ve Wayward Pines tarzı bir bilim-kurgu dizisi gibi başlasada saçma sapan bir gençlik dizisinden öteye gidemiyor, hayatta kalma mücadelesi bir yerden sonra kabak tadı veriyor, bir grup gencin evcilik oynamalarını izliyoruz ağdeta, oraya nasıl geldiler, nerdeler, orda ne işleri var gibi sorulara odaklanmalıydılar muhtemelen 2 sezon için bıraktılar ama en azından biraz daha fazla bu konun üzerine gidip izleyiciyi meraklandırabilirdiler, velhasız kelam ilk bölüm ilgi çekici olarak başlayıp dizi bir şekilde kendisini izlettirsede senaryo kötü işleniyor bir yerden sonrada bu durum sıkmaya başlıyor….
    Sezonu bitirdikten sonra ne demek istedigini daha iyi anliyorum.
    Bana göre dizideki en büyük iki sorun Campbell ile ilgili. 1. Elle'nin hali ve tavirlari… bile isteye Campbell'e teslim oldu, ne (vaktinde) yardim aradi ne baska sekilde kendini savunmaya calisti. Savunmadi demiyorum calismadi bile diyorum. 2. Sam'in kardesinin nasil bir psikopat oldugunu o kücük grup disinda baska kimseye dememesi. Elle'i uyarabilirdi, Harry'yi uyarabilirdi, digerleri uyarabilirdi… Campbell kendisinin secilmeyecegini bildigi icin baskalari avcunun icine Aldi ve resmi olarak onlar sehri yönetiyormus gibi görünse de gayriresmi Campbell yönetir oldu. Akilli davrandi.
    Gencler Campbell'in pesinden gittiklerini farkinda degiller ama olurlar yakinda

Harry'nin hikayedeki konumunu cözemedim. Ilk bölümlerden sonra Antagonist olarak gösterildi ama sonra devre disi kaldi, dedigin gibi yatmak ve uyusturucu kullanmaktan baska birsey yapmadi. Halbuki Cassandra yasasaydi aralarinda rekabet olsaydi sonra Allie ve Harry arasinda gizli bir yakinlasma olsaydi vs. vs. cok daha enteresan birsey ortaya cikabilirdi. Cassandranin ölümü erken oldu.

Son sahnede ikinci sezonun daha cok dogaüstü /supernatural seklinde ilerleyecegini gösterdiler. Aileler paralel evrende yasiyor ve hatta genclerin öldüklerini düsünüyorlar. Gencler de tam tersini saniyor.

4. Beğenenler;
    dajavu (24-06-19)

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri