Sayfa 1/2 12 SonSon
8 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: The Society (Netflix Dizisi)

Durum:
    TurkeyStyler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetici
    Yer
    Winterfell
    Konular
    364
    Verdiği Beğeni
    178

Aldığı Beğeni: 570

Bahsedilme
    25 Mesaj

Standart The Society (Netflix Dizisi)

10 Mayıs 2019
    Platform: Netflix / 60Dak. / Dram
    Yönetmen Christopher Keyser
    Oyuncular: Kathryn Newton, Rachel Keller, Gideon Adlon
    Ülke ABD

Özet ve Detaylar
    The Society, gizemli bir şekilde zengin New England kasabasına tıpa tıp benzeyen başka bir yere gönderilen bir grup gencin hikayesini konu ediyor. Gençler, yaşadıkları kasabanın benzeri olan bu yerde ailelere dair hiçbir ize rastlamaz. Başlarına gelenlere anlam vermeye çalışan gençler eve ve ailelerinin yanına dönmenin yolunu arar. Ancak her şeyden önemlisi öncelikle hayatta kalmanın yolunu bulmaları gerekir. Nobel Edebiyat Ödüllü İngiliz romancı ve şair William Golding'in imzasını taşıyan "Sineklerin Tanrısı" romanından esinlenilen dizi Chris Keyser ve Marc Webb'in imzasını taşıyor.
    - Beyazperde -

Durum:
    asi guzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    İstanbul.
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    70

Aldığı Beğeni: 91

Bahsedilme
    5 Mesaj

Standart Cevap: The Society (Netflix Dizisi)

En sevdiğim konulardan biri olduğu için şans vermek istedim. İlk sezonun son bölümü hariç beni şaşırtan bir şey olmadı maalesef. Ki son bölüm bile öyle sarsıcı değildi.

Gençlerin olması güzel, bir düzen oluşturma çabaları, birbirleriyle olan ilişkileri de izlenesi. Ama bilim kurgu kısmı eksik kalmış bana göre. Toplumsal olaylar daha ön planda ki ilk sezonda böyle olmalı. Ama bilim kurgu kısmı hiç ilerlemiyor. Bir ilk bölümde bir de son bölümde gördük o kadar. Evet imkanları kısıtlı, ellerine araştırma yapacak hem az kişi hem de çok kapasiteli insanlar yok ama yine de bu kadar ağırdan alması insanı sıkıyor. Bir Lost beklemiyorum gizem konusunda ama 2.sezondan beklentim en azından bilim kurgu kısmını daha da arttırmaları.

Bunun dışında genel olarak sıkmayan bir gençlik dizisi diyebilirim.

Durum:
    dajavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Henry Cavill
    Konular
    84
    Verdiği Beğeni
    322

Aldığı Beğeni: 660

Bahsedilme
    2 Mesaj

ben hayatımda bukadar geri zekalıyı galiba bir arada görmedim
    kendilerine muhafız diyen şu salaklar gerçekten çok aptallar Luke hariç ama oda çok saf tehtidle yola geldi, siz hangi akla hizmet Campbell embesilini destekliyorsunuz adam piskopat gerçek anlamda piskopat empati nedir bilmez yani tek umursadığı kendisi diğerleri umurunda bile değil bu aptallarda gidip ona inanıyorlar, Harry denen diğer geri zekalının tek yaptığı uyuşturucu alıp dizinin diğer yarısındada uyumaktı ben hayatımda bukadar vasıfsız bir karakter görmedim, gelelim Lexie embesiline inanan diğer moronlara seçime aday olacağını açıkladığı kısımda Harry için sadece kendisini düşünüyor diyor sonrada Regl olayında Allie tepkisiz kaldığı için kendisini acındırıyor yani oda sadece kendisini düşünüyor orda onu dinleyenlerde seçime sadece kendi kişisel nefreti için Allieden intikam alabilmek için katıldığını göremeyecek kadar salaklar, onca zaman Allie sayesinde hayatta kaldılar ona inanmak yerine uyuşturucu bağımlısı melankolik bir aptala bir piskopata ve regl olayını memleket meselesine çeviren birine inanmayı seçiyorlar nankörlüğün ve aptallığında bukadarı , genel olarak diziye gelecek olursak Under the dome ve Wayward Pines tarzı bir bilim-kurgu dizisi gibi başlasada saçma sapan bir gençlik dizisinden öteye gidemiyor, hayatta kalma mücadelesi bir yerden sonra kabak tadı veriyor, bir grup gencin evcilik oynamalarını izliyoruz ağdeta, oraya nasıl geldiler, nerdeler, orda ne işleri var gibi sorulara odaklanmalıydılar muhtemelen 2 sezon için bıraktılar ama en azından biraz daha fazla bu konun üzerine gidip izleyiciyi meraklandırabilirdiler, velhasız kelam ilk bölüm ilgi çekici olarak başlayıp dizi bir şekilde kendisini izlettirsede senaryo kötü işleniyor bir yerden sonrada bu durum sıkmaya başlıyor….
    Konu dajavu tarafından (17-06-19 Saat 17:49 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    TurkeyStyler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetici
    Yer
    Winterfell
    Konular
    364
    Verdiği Beğeni
    178

Aldığı Beğeni: 570

Bahsedilme
    25 Mesaj

Diziye yeni basladim, ilk bölüm fena degil. Genclik + Mystery = bol bol aptal karakterler, mantik hatalari, zayif diyaloglar ama bunlari fazla kafaya takmadan izlenildiginde eglenceli birsey ortaya cikabilir.

Bu tür (bir sehrin / kasabanin cevreden ve ülkenin diger kismindan izole olmasi) hikayeler ilgimi ceker. Under The Dome'u da hatalarina ragmen cok sevmistim. Belki bu diziyi de severim.

Durum:
    dajavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Henry Cavill
    Konular
    84
    Verdiği Beğeni
    322

Aldığı Beğeni: 660

Bahsedilme
    2 Mesaj

Alıntı TurkeyStyler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diziye yeni basladim, ilk bölüm fena degil. Genclik + Mystery = bol bol aptal karakterler, mantik hatalari, zayif diyaloglar ama bunlari fazla kafaya takmadan izlenildiginde eglenceli birsey ortaya cikabilir.

Bu tür (bir sehrin / kasabanin cevreden ve ülkenin diger kismindan izole olmasi) hikayeler ilgimi ceker. Under The Dome'u da hatalarina ragmen cok sevmistim. Belki bu diziyi de severim.
    Daha sadece ilk bölümü izlemişsiniz efendim bende ilk bölümü izleyince beğendim ama önceki yorumumdada bahsettiğim gibi dizi sonradan kabak tadı vermeye başlıyor
    gerçi zevkler ve renkler belki siz gidişatı beğenirsiniz bilemem ama ikinci sezonda aynı havada devam ederse dizi batar daha iyi bir bilim-kurgu senaryosuyla ise çok daha iyi yerlere gelebilir
    neyse ben zaten Alex MacNicoll ve Kathryn Newton gibi beğendiğim oyuncular olmasaydı muhtemelen izlemezdim bile...

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri