Netflix'in üye sayısı 125 milyonu geçtiNetflix bir kez daha beklentilerin fazlasını verdi ve 2018'in ilk çeyreğinde üye sayısını 7.4 milyon artırdı.

31 Mart itibarıyla artan üye sayısının 1.96 milyonunun Amerika içinden, kalan 5.46 milyonun uluslararası olduğu belirtildi. Beklentiler 6.35 milyon artıştı ve böylece online yayın platfromunun üyesi sayısı 125 milyona ulaştı.

Netflix, ilk çeyrekte 3.7 milyar dolar gelir, 290 milyon dolar net kâr (hisse başı 67 cent) da bildirdi. Gelir bir önceki yılın aynı dönemine göre %43 artmış oldu ve bu da platformun tarihinde bir ilk anlamına geliyor. Ancak bunda Netflix'in üyelik ücretlerinde 2017'nin dördüncü çeyreğiyle birlikte yaptığı artışların payı da bulunuyor ve 3.89 milyar dolar (hisse başı 64 cent) olması beklenen gelirde beklentilerin altında kalmış oldu.

İkinci çeyrek için Netflix 6.2 milyon global üye artışı bekliyor (1.2 milyon A.B.D., 5.0 uluslarası). Bununla birlikte platform sahip olduğu borç miktarını gerektiği ölçüde artıracağını, negatif değerin birkaç yıl boyunca orijinal içeriklere olan harcama arttıkça devam edeceğini de belirtti. 2018'de Netflix'in negatif serbest nakit akımının 3 milyar dolar civarından 4 milyar dolara çıkması bekleniyor.

İlk çeyrekte online platformda The End of the F***ing World, Altered Carbon, Marvel’s Jessica Jones, Grace and Frankie, Santa Clarita Diet ve A Series of Unfortunate Events gibi orijinal içerikleri ekrana getirdi. Pazarlama harcaması ilk çeyrekte %77 arttı ve 479 milyon dolara çıktı.


Kaynak:Ranini.tv