Netflix ve Comcast ortaklık anlaşmalarını uzattılarComcast ve Netflix, aralarındaki ortaklığı devam ettirme kararı aldı.

Taraflar 2016'da Comcast'in Xfinity paketlerinde Netflix üyeliğinin de olmasına yönelik bir anlaşma imzalamışlardı. X1 platfomuyla entegre olan deneyim, Netflix'e ses kontrolüyle ve hatasız olarak ulaşmasıyla kısa süre içinde popüler oldu. Hatta X1'ler evlerde Netflix deneyimi için en çok kullanılan platform haline geldi.

Comcast'in X1'de sağladığı kullanıcı deneyimi Netflix'teki dizileri, filmleri, belgeselleri, stand-up komedileri, çocuk programlarını, Ultra HD 4K ve HDR programları kapsıyor. Netflix ile birlikte kanalların, stüdyoların ve dijital markaların canlı, On Demand, DVR ile web videoları da yer alıyor ve Emmy ödüllü X1 platform, Comcast'in evlerde video hizmetinin %60'ını oluşturuyor.

X1'le NBA playofflarına, güvenlik kameralarına ve sesli mesajlara da ulaşılabiliyor. Anlaşmanın yenilenmesinin ardından taraflar birbirleriyle çalışmaktan ve ortaklıklarından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Comcast, bu ay içinde Netflix üyeliğini kapsayan bir dizi yeni teklif de sunacak. Teklifler ve ulaşılabilirlik piyasaya göre değişirken hem yeni hem de eski müşterilere açık olacak. Ayrıca Netflix üyeliği ve Comcast üyeliği tek fatura halinde gelmeye devam edecek.


Kaynak:Ranini.tv