Sayfa 27/27 İlkİlk ... 172324252627
134 sonuçtan 131 ile 134 arası

Konu: Ömre Bedel - Bölüm Yorumları

Durum:
    Muratfan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Gönlümün Gülü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz nostalji yapmak amacıyla, önceden bu başlığa yazmış olduğum yorumları şöyle bir gözden geçirdim… Dizinin ekseni kaydıkça, ben de evrim geçirmişim adeta. Beni diziye bağlayan yegane faktör olan senaryosunun berbat ötesi bir hal almasıyla nasıl da gerim gerim gerilmiş ve normalde asla kullanamayacağım bir ifade biçimiyle dile getirmişim hoşnutsuzluğumu… Keşke birazcık özenilmiş olsaydı da senaryoya, ben de bu tarz yorumlar bırakmamış olsaydım ardımda…

Geçmişe gitmek, içimi burkmaktan başka bir işe yaramadı ne yazık ki…

Şu an daha iyi idrak ediyorum ki, bu dizi tam anlamıyla bir “duygu sömürüsü”ymüş…

Kendi adıma söylemem gerekirse, ilk sezon Ömür’ün karşı karşıya kaldığı zulümler ve sonu gelmeyen acıları nedeniyle duygularım bayağı bir sömürülmüş. İşin bu kısmında da değilim aslında, değmezmiş ona yanıyorum…

Her ne kadar dizi de olsa, Ömür’ün yaşadığı acıları taaa yüreğimde hissettim vakti zamanında (Begüm Birgören’in muhteşem performansıyla. Oynamadı yaşadı adeta; ve bize de yaşattı…). Ve bir çıkar yol aradım durdum ben de O’nunla; bu çıkmazdan kurtulmak için. Ama ne çare… Ömür, bir gün olsun başını dik tutmasını beceremedi. Hep, peşinen bir kabullenmişlik hali hakimdi kendisinde, beklenilen konuma gelemedi gitti, bir türlü…

Bedenine, ruhuna ve dahası hayatının her alanına yapılan hunharca saldırılara, kimi zaman gerçekten de bir çıkış yolu bulamadığından; kimi zaman ise güçsüz, aciz, ezik …ve benzeri bir takım karakteristik özelliklere sahip olması nedeniyle karşı koyamadı, “DUR” diyemedi hiçbir zaman…

O’nun bu hali, Erdem’in yıllarca hapis yatmasına göz yummasına kadar yine bir şekilde anlaşılabilir de, o noktadan sonrası hatırlamak istemediklerim dahilinde...

Gönül de vermişiz diziye bir kere, bağımlılık da yapmış diğer yandan, tam anlamıyla kopamadık bir türlü vesselam... Ve maalesef kötülerin kazandığını da gördük en nihayetinde; meğerse boş yereymiş bütün yaşanmışlıklar, çekilen onca acılar, kararan hayatlar, kaybolan yıllar… Acıdır ki her şey tüketildikten, anlamını yitirdikten sonra “SON” yazdı ekranda. Kala kala kocaman bir hiç kaldı elimizde…

Çok değil, azıcık özenilseydi ve biraz olsun reyting kaygısı (her haliyle reyting kurbanı oldu ya, orası da ayrı bir mevzu)da bir kenara bırakılsaydı “Bir Kadın’ın, karşılaştığı bütün zorluklara rağmen verdiği hayatta kalma mücadelesi” çok güzel bir şekilde işlenebilirdi bu hikayede…

------------------------

Önceki yorumlarımda Erdem karakteriyle ilgili yazarken, ucunu zaman zaman Oyuncuya da dokundurmuşum, bunun için de ayrı üzüldüm…

Dizinin, sıkıcı ve bir o kadar insanı geren havasını üzerimden attıktan, Oyuncuların can verdikleri karakterleri de biraz olsun unuttuktan sonra, Mehmet Ali Nuroğlu’nu başka bir rolde pekala izleyebileceğim kanaatine vardım... Bundan sonra rol alacağı diziye özellikle bakmayı düşünüyorum. Bir bölüm dahi olsa farklı bir rolde görmek/izlemek istiyorum kendisini; Ömre Bedel’den sonra…
    Ömre Bedel 1 Sezon muhteşemdi.Maalesef 2 sezondan itibaren her hafta hayal kabus rüyalarla ilerletilmeye çalışıldı. ve acı son gerçekleşti.İlginç olan kötü senaryoya rağmen hala özlüyorum ÖMRE BEDEL'i ve Cesur'u..

Durum:
    gamzikk97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    ...
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

dizinin sonu rezaLet denicek kadardı
    deniz hanıma burdan tebrik koyuyorum ! bravo ! bir daha
    başka diziLerde qörünmesin bence bu çoqu ömre bedeL izLiyicisi için iyi oLucak
    bu sene çıkan dizisini qörmedim yoksa benim qözLerim mi kör (::img-in_lo:img-in_lo
    İmzanız forum kurallarına aykırıdır. Lütfen imzanızı güncelleyin.

Durum:
    Muratfan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Ömre Bedel Pazartesiden İtibaren Fox ta Saat 10.30 da Ekrana Gelecek.Şhsen Senaryosu 2 .Sezon Bozulmasına Rağmen Hayatımda İzlediğim En Güzel Diziydi.Ekranın Fenomen Dizisiydi Diyebilirim.Sonlara Doğru Saçmalıklar Silsilesi Olmasaydı Belki Hala Devam Ediyor Olabilirdi.

Durum:
    Çalıkuşu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Dünyada...
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

.

Nicedir şu haberi getirip sayfaya eklemek istiyordum...

kısmet bu güneymiş...

Dizi bitti, hafızamdanda çoktan silindi gitti,

senarist yazdığı saçmalıklarla kendi bindiği dalı kendi kesti :img-tomat...

kanalıda sezonun orta yerinde güle güle dedi...

Dizinin oyuncularından Nurseli İdiz içinde yer aldığı bu dizimsiden yana bence ağır konuşmuş...

....................

""... Nurseli İdiz, rol aldığı "Ömre Bedel" dizisi vaktinden önce bitirilince ortada kaldığını söyledi. bir programa konuk olan Nurseli İdiz, rol aldığı "Ömre Bedel" dizisi vaktinden önce bitirilince ortada kaldığını söyledi.

"Türkiye'de iyi senarist bulunamıyor
    :good: . :love05:Var olan birkaç isim de iyi dizilerde çalışıyor. Sonuçta senaryo sürüklemediği sürece Angelina Jolie olsa izlenmez. Ben bu proje için tiyatro teklifini ertelemiştim. Belli bir birikiminiz yoksa, dizi yayından kaldırılınca benim gibi ortada kalıyorsun" dedi..."""
    .........................

Altı çizilecek tek sözü var... Türkiye'de iyi senarist bulunamıyor... :good:Bahsettiği iyi olan bi kaç isimde kimmiş merak ettim, keşke telaffuz etseydi...
    bana hiç rastgelmedilerde o bakımdan şeetmiştim...

Necip türk milleti senaryo(?) ekibine kendisiyle dalga geçilmesinin yanıtını reyting şamarı patlatarak
    vermiştir... (44.cülük)

Dram yazamayan senarist şimdide gitmiş komedi yazıyor... :img-hyste buda ayrı bir ironi... ömre bedelde epeyce gülüyordum. gidip izlesemmi acaba???... :whistle2

haberin linki:
    http://www.sondakika.com/haber-nurse...fkesi-3153728/

Sayfa 27/27 İlkİlk ... 172324252627

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri