Sayfa 3/200 İlkİlk 12345671353103 ... SonSon
999 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Ömre Bedel - Bölüm Yorumları (6)

Durum:
    CaniMelekkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    Uzaylılarla Piknikte
    Konular
    14
    Bahsedilme
    7 Mesaj

1-bölümün en güzel sahnesi
    2-bölümün en kötü sahnesi
    3-bölümün yıldızı
    4-bölümün en gereksiz karakteri
    5-en sinir olduğunuz sahne

çok merak ettim bu saoruları bi yanıtlarsanız sevinirim lütfen

Durum:
    ipekaziz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetici
    Konular
    191
    Bahsedilme
    27 Mesaj

Standart Ömre Bedel (Arşiv 6)

Bir önceki başlıkta mesaj sayısı 1.000'e ulaştığı için başlık kapatılmıştır.
    Yorumlarınıza bu başlıkta devam edebilirsiniz.

Bir önceki başlığa aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
    http://www.dizifilm.com/forum/showthread.php?t=97722

Tek cümlelik kısa mesajlar , sohbet içerikli mesajlar , tamamı büyük harfle ,bold(kalın) , altı çizili ve renkli yazı tipi ile yazılmış mesajlar yasaktır.
    http://www.dizifilm.com/forum/showthread.php?t=34469

Keyifli yorumlar!
    Dizifilm Mod.
    İpekaziz

Ömre Bedel Dizi Detay Sayfası
    http://www.dizifilm.com/dizi/omre-bedel-3809.html
    Ömre Bedel Fotoğraf Galerisi
    http://www.dizifilm.com/fotogaleri/g559-omre-bedel.html
    Konu BERNA tarafından (25-04-10 Saat 12:41:29 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    Çalıkuşu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Dünyada...
    Konular
    1
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Smile Ören Bayan...

.

Selam,

Bölümü yine heycanla izledim, birşeyler anlatmaya çalışan ama hikayenin geniş sarmalından dolayı fazla anlaşılmayan bir bölümdü,

bence Ömre Bedelin konuşulacak, keyifle tartışılacak, irdelenecek çok güzel bir hikayesi var, bide çok farklı bir tarafı daha var; Yakışıklı bir tecavüzcüsünün olması... benzer bir durum fazla izlemediğim sıla dizisindede olmuştu, belkide bu konu orda tartışıldı, yazıldı çizildi, okumadım. vakit bulursam bu konudaki merakımdan dolayı bakıcam...

Burdaki durum dahada başka, tecavüzü yapan kişi hem yakışıklı hemde gelecek vaadeden iyi bir oyuncu, kendisini bana bu kadar antipatik gösterdiği için ayrıca taktirde ediyorum, bide Murathanı ekrandan izlerken keşke dahada iyi oynasaydı diyorum. Korkusunu anlıyorum, kötü karakter yaftası üstüme yapışırsa, çıtır hayranlarım benden uzaklaşırsa, önüme bundan sonra hep benzer roller çıkarsa gibilerden vesvesesi varsa hemen atsın, sıyrılsın. Cesur Göçer rolünü ondan iyi kimse oynayamaz, o başladı o bitirmeli. Tabi faraziye yazıyorum halinden umarımki memnundur.

Bölüm aklımda fazla kalmadı, iki üç sahnesi hariç, onları yazmayı bölümün genelini yazmaktan daha önemli buluyorum,ilki Ömürün karakteriyle ilgili, kendisi bu bölümde kadere boyun eğme yolunda yine epeyce yol aldı. Geçmiş yorumlarımdan birinde Ömür için "tut yularından bunu istediğin yere götür" demiştim sağlosun senarist beni kırmamış Ömürü yularından sürükleyen bir Cesur izlememi hemen sağlamış. O sahneyi içim acıyarak izledim, gerçi Ömür boşta bulundu, aldığı acı haberin etkisiyle farkında olmadı ama, doktor odasından çıkarken kolundan çekilip götürülmesi, yazdığımın aklıma gelmesine yetti... Ömürün hayatını Cesur şimdilikte olsa istediği gibi şekillendiriyor. Çocuğunu doğurtması, Erdemden ayırması, ailesinden koparması, kimsiz kimsesiz bırakması(Raziyeyi bile yavararak istedi) ve en nihayetine kendine muhtaç hale gelmesi en büyük dileğiydi en sonuncusu hariç hepsini yaptı.. zaten senarist Cesuru çok sever, en sonuncusunuda görmek isteriz.

Ama ben çok iyimserimdir, Ömürün bütün bu cılız halini loğusalık hormonlarına yoruyorum, tamam kabul zor günler geçiriyorda, zor günlerin başından gideceğide yok, bakalım bunu ne zaman farkedecek. Gene benim akıl küpü Raziyem, gözünü açmaya çalıştı, Gel gidelim anlatalım bunu Soykanlara dedi. Bunun cevabı - zaten bitmiş-bitirilmiş bir aileyi birde biz yıkmayalım oldu. Pembe gözlük takma etkisi işte budur.

Raziyeyi sevdiğimi hep söylüyorum, senaristte bunu aynen biliyor, her bölüm onu zirvelerde gezdiriyor(darısı Ömüre), ben diğer dizilerede böylesi nasib olur inşallah diyorum. o nasıl bir kadındırki, hiçbir ilgisi alakası olmadığı birine sırf kader kurbanıdır diye, evini, yüreğini, vicdanını açıyor, birde üstüne hayat dersleri veriyor... hemde karşılık almadan(dersi alan yok), dizinin diğer akıllısı Ayten hanım bunu farketmişki, bu bölüm sorguladı, akıllı kadındır sebebini gerçekler ortaya çıkınca anlıyacaktır. Raziyenin karakter analizi: Raziye dürüst, akıllı, vicdanlı, haksızlığa boyun eğmeyen, bildiği doğrulardan tehdit bile edilse şaşmayan, gözünü budaktan almayan(öldürülme korkusu), mert, gözü kara, başı dik bir kadın.
    Tek falsosunu görmedim. Görmemede inşallah...

Aylinde bölümde beni şaşırtan bir o kadarda duygulandıran bir hamle yaptı(kaç bölümdür uyuyordu) kardeşini düşünüp teknolojinin en son yeniliğini kullanması (3G), izlerken keyif verdi. Erdemin sahte rapora göre oğlu bildiği tombişle muhabbetide çok güzeldi... güzel bir senaryo örneğiydi teşekkürler...

Tombişe isim konusunda Onur isiminde ısrarlıyım, meraklada bekliyorum, hem madem Erdemin oğlu olacak, ismide pekala Onur olabilir, Baba adı Erdem, Anne adı Ömür, tombiş adı Onur... aile boyu uyum budur...

dizinin geneli, birşeyler amaçlı ilerlerledi durdu, heycanlı yeri en sonundaydı, hamle doğruydu(Raziye), ancak muhatap yanlıştı(Erdinç, ama dizi gereği doğruydu), hikayelere gelecek bölümler için şekil verilmeye çalışıldı, Ömür bir süre daha bu evde kalır, Erdem bir süre sonra hapisten iyi halle çıkar, gelecek bölüm boğazı sıkılan kaypak gene pembe bahaneler bulur gerçekleri görmekten şimdilik aciz eşine kol kanat gerer, Seniha teyze evine döner, Hande daha çok ortada salınır(bu bölüm azdı), mektup dediğim gibi satır satır baş role gelir. Raziyem hiç haketmesede kendini suçlu hisseder, Erdinç kalpten gider, Ayten yine ne olduğunu bilmediği girdabın içine sürüklenir, Bebek biraz daha tombalaklanır, Cinayeti araştıracak kimse çıkmaz Demetin kanı yerde kalır dizide böyle sürer gider....

Senariste tavsiyem, örgüye yaka kessin, V yaka, hani diyorum Nisan-Mayıs...

-----------------

Durum:
    Gözde---Begüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Kırıkkale
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

1-bölümün en güzel sahnesi
    2-bölümün en kötü sahnesi
    3-bölümün yıldızı
    4-bölümün en gereksiz karakteri
    5-en sinir olduğunuz sahne

En güzel sahne: Ömür'ün bebeğini sevdiği sahne ve Ömür'ün annnelik performansı.:img-yes:
    En kötü sahne: Hande ve Türker'in olduğu her sahne.:icon_sorr
    Bölümün yıldızı: Ömür:img-wink:
    En gereksiz şahsiyet: Hiç tereddütsüz Hande:icon_whis
    En sinir sahne: Aylin'in ve Erdem'in saf saf Cesur'a inandıkları sahneler. Bu kadar aptallık da olmaz, diyorum.:img-cray:Bir de Ömür'ün DNA testi sonucunu Aylin'in öğrendiğinde sergilediği, rahat tavırları.:icon_sorr

Durum:
    Rumeysa89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Viyana, Edward Cullen ;)
    Konular
    1
    Bahsedilme
    0 Mesaj

selamlar herkese...

ben girmeyeli basligi kapatmissiniz:good::) yeni baslik hayirli olsun:happy0064

giremiyorum ben artik eskisi gibi... ama izledim dün bölümü netten... siz nasil buldunuz bilmiyorum ama begendim acikcasi... gerci ben gereksiz sahneleri sardim ve sadece Ömür ve Cesurun oldugu sahneleri izledim:img-hyste o yüzden bence güzeldi.... bundan sonrada böyle yapicam artik... bölümler cok daha güzel oluyor...:img-wink: hem zaman kaybida olmuyo... zaten vaktim yok...

türk dizilerini yillarca boykot etmistim, evde türk kanallarini bile istemiyodum ama annem haberler icin almisti... hakliymisim... gene eskisi gibi yapicam bu gidisle... SIKILDIM artik... cok dizi var ama hepsi bos... 90 dakikalik dizi yapiyor ama icerigi hep bos... ne gerek var sanki, yap 45 dakikalik bölüm, hem bos sahneler olmaz, hem yazman kolay olur, izleyicilerde isyan etmezler:good: Türklerin daha dizi ve film sektöründe gelismedigini düsünüyorum... genelde zaten ya yabanci dizi ve filmlerden alinti, ya romanlardan alinti...

neyse... ama artik Cesur ve Ömür arasinda gecen konusmalar istedigim gibi (yavas yavas)...

iyi yorumlar, iyi forumlar...:img-wink: bye

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)