Sayfa 1/170 123451151101 ... SonSon
847 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: The Originals (CW)

Durum:
    NATY&FACU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    M. KEMAL ATATÜRK
    Konular
    762
    Verdiği Beğeni
    110

Aldığı Beğeni: 40

Bahsedilme
    27 Mesaj

Standart The Originals (CW)

The Vampire Diares dizisinden ayrılan köken aile yeni bir dizide buluşuyor.
    Yayın Tarihi: 15 Ekim 2013/Salı (TS. 20-21 arası)
    Oyuncular:
    Joseph Morgan ... Klaus
    Danielle Campbell ... Davina
    Eka Darville ... Diego
    Charles Michael Davis ... Marcel
    Daniel Gillies ... Elijah
    Callard Harris ... Thierry
    Claire Holt ... Rebekah
    Daniella Pineda ... Sophie
    Leah Pipes ... Camille
    Phoebe Tonkin ... Hayley

Yönetmen:
    Brad Turner
    Yaratıcı:
    Julie Plec
    Senaryo:
    Michael Narducci
    Julie Plec
    L.J. Smith

Konu:
    Dizinin ilk bölümü sonbaharda olacak.
    TVD’nin 4x20. Bölümü The Originals’ın pilot bölümü olarak 25 Nisan’da yayınlandı. CW bir süre sonra başrollerinde Joseph Morgan, Claire Holt ve Daniel Gillies’ın olduğu dizinin devam edeceğini açıkladı.

Pilot bölüm Klaus’u,sadece eskiden himayesinde olan Marcel’in cevaplayacağı sorularla New Orleans’a gönderdi. Elijah’ın yanı sıra, Hayley’de Bourbon Caddesi’nde kendini rahatlatmak için bir sebep keşfetti.

OYUNCULARINDAN THE ORİGİNALS
    The Originals farklı farklı sebeplerden dolayı New Orleans’a giden köken vampir ailesi Klaus (Joseph Morgan), Elijah (Daniel Gillies) ve Rebekah’ı (Claire Holt) takip ediyor.

Seri de aynı zamanda Phoebe Tonkin, Charles Michael Davis, Leah Pipes, Daniella Pineda ve Danielle Campbell da oynuyor.

1. Cadıların İntikamı
    “Klaus’un Sophie’ye ihtiyacı var. Sophie uzun bir süredir büyü yapamıyordu ve büyü pratiği yapmaya başlayacak. Ben kendimi koruyabileceğimi düşünüyorum. Cadılar vampirler kadar güçlü değiller ama onlar da gerekli.”
    – Daniella Pineda

2. Güç Mücadeleleri
    Klaus ve Marcel kesinlikle kavga edecek. Burada sürtüşme olacak. Marcel’ın evrim geçirdiğini görmeyi gerçekten istiyorum. Onun ortaya çıkan farklı yönlerini görmek istiyorum. Bu kesinlikle gerçekleşecek. Her ikisinin ne kadar rekabetçi ve hırslı olabileceklerini göreceğiz.
    – Charles Michael Davis

3. Yeni Arkadaşlıklar
    “Klaus’un Cami’yi arkadaş edineceğini umuyorum. Çünkü Cami herkesin aslında iyi olduğunu düşünüyor. Ve Klaus’un hayatında onun iyi biri olduğuna inanan birisinin olmasını umuyorum.”
    – Leah Pipes

4. Kardeş Rekabeti
    “Elijah ailenin bir zamanlar elinde tuttuğu haklarının geri alınmasının peşinde. Bu bir anlamda bir hayalin peşinde olmak. Ve Klaus daha sinsice bir şekilde güç arayışı içinde. O kadar da hayali değil. Ve bu iki gücün kesiştiğini izlemek gibi olacak.”
    – Daniel Gillies

Uyarlamanın tanıtıldığı bölümü birlikte hareket ederek muhtemel bir ortaklıkla iyi bir yerde bitirdik. Ama olaylar dallandıkça, seriler meyvelerini vermeye başlayınca bir boşluk oluşacak. Bebek konu olunca iki tarafın da çocuğun nasıl büyümesi gerektiği ile ilgili aynı planlamaları yapacağını düşünemiyorum. Burada bir çıkar çatışmasına düşecekmişiz gibi geliyor bana.”
    – Joseph Morgan

5. Başka Sürprizler
    “İki serinin de nasıl biteceğini henüz bildiklerini düşünmüyorum ve bence bu durum serileri taze tutacak. Ama bebek dışında da birçok başka sürpriz var. Bence gerçek çekişme bu ama hepsi çok heyecanlı olacak.”
    – Danielle Campbell

“Hiçbir şekilde bebek sürprizinin geleceğini tahmin edemedim ve bunun bize karakterleri keşfetme imkanı vermesinden dolayı mutluyum. The Originals her zaman bu aile fikrinin etrafında döndü ve bence bebek hikayesi bunu geliştirmek ve bu seriyi üçümüzün ötesine çıkarmak için bize bir şans verdi.”
    – Joseph Morgan

Durum:
    asi_defne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Kocaeli
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Bir an önce başlasın istiyorum. Klaus'u çok özledim ya.
    Bakalım nasıl ilerleyecek bölümleri :)

Durum:
    cemillover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cezalı Üye
    Yer
    Michael'ın dudaklarında.
    Konular
    5
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 5

Bahsedilme
    0 Mesaj

sonunda diziye başlık açılmış.the originals tvdnin spin off'u malum,şu ana kadar gelen backdoor pilot,director's cut,röpler,özetler,promo fotolardan anlatılan tek şey var:the originals daha gotik,daha adult olacak ve biraz daha vahşi olacak ki joseph'ın attığı twittlere bakarsak ilk bölümler bizi güzel süprizler bekliyor.
    klaus karakteri merkeze alınıp,iğdiş edilecek ki klausu anlamaya ancak başlı başına bir dizi yeterdi zaten neyse daha sonra kapsamlı konuşuruz zira klausa çizilen karakterin hatları ciddi anlamda tartışma konusu ,

başlık hepimize hayırlı olsun,güzel güzel tartışmalar dileğiyle

Durum:
    Cezalı Üye
    Yer
    Michael'ın dudaklarında.
    Konular
    5
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

sonunda geldi:happy0064:happy0064:happy0064
    klausa aylar sonra kavuşmama mı?,bol bol elijah'ı izlememe mi? klebekah'a dayacağıma mı? sevineyim yoksa elenasızlığın verdiği zevke mi bilemedim:img-hyste
    dizinin ortamı çok güzel,biraz daha gotik,biraz daha karanlık.yeni karakterlerimizin hepsinin özelliği,ayrıcalığı ve hikayesi var,sevmediğim hiçbir karakter yok özellikle marcel harika.
    hayleynin hikayesi daha da gelişecek ki elijahla aralarında bişeyler olacak sanırım.
    dizinin promolarında ağırlıklı olarak özellikle klausla ilgili fotoda "hamlet" vurgusu vardı,bölüm sonunda anladığım kadarıyla klaus-marcel çekişmesi ön planda iken asıl büyük çekişme elijah-klaus arasında olacak ki hayley ve bebek hikayesi bu konsepte cuk diye oturuyor.
    klausun elijahı yine,yeni ve yeniden hançerlemesinin ardından elijahın öfke ile tekrar dirilip,klausla ilgili ümitlerini bitireceğini,kendi ailesini kurmak için kolları sıvayacağını düşünüyorum.
    flashbacklerde klausun ilk dönüşümünü ve elijah ne yaparsa yapsın,elijaha olan güvensizliğinin kaynağını gördük.
    yeni bölüm fotolarında ise klebekah resmen yakıyor.
    dizimiz hayırlı olsun,çok mutluyum ben ya:happy0064

Durum:
    Cezalı Üye
    Yer
    Michael'ın dudaklarında.
    Konular
    5
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

akşam heyecandan doğru düzgün yorum yapamadım.diziye ba-yıl-dım.
    klaus-elijah,klau-rebekah,rebekah-hayley arasındaki dinamikler muhteşem tek kelimeyle.
    ayrı yandan mmarcel,sophie ve camille karakterlerini de çok sevdim tvdnin aksine her karakterin kendine özel dinamikleri,karakter özellikleri,bu özelliklerden dolayı oluşacak olan olaylar ve ilişkiler var.herkesin kendi hikayesi var.
    marcelin ayrı,camille'in ayrı,sophienin ayrı,davinanın ayrı.müthiş potansiyel ile çok güzel karakterler yaratılmış,tvdeki gibi tüm karakterler göbekten tek karaktere bağlı değil,hepsi tek karaktere hizmet etmiyor ve de en önemlisi ergen değiller.
    tvdnin 4.sezon ,20. bölümünü elijah'ın perspektifinden izledik ilk bölümde.
    klaus ile elijah arasındaki fark çok güzel yansıtılmış,iki kardeşi besleyen dinamik çok güzel verilmiş.
    elijah onurlu,gururlu bir adam,hayattaki tek büyük arzusu ailesini bir araya getirmek,klausun aksine yıkmaktansa yapmaya çalışıyor ve zamanında yaptığı hatadan ötürü büyük bir suçluluk duyuyor,klausla ilgili büyük umudu var (dı).
    hayley ve bebeğe bu kadar değer vermesinin nedeni çok güzel verilmiş bölümde.hayatları çalınmıi,karanlıkla lanetlenmişken,klausun yüzyıllar sonra öldürmeden dünyaya kattığı tek şey bu bebek,diğer yanda kendisinin asla baba olma şansı yok ki elijah gibi aileye düşkün bir adam için baba olmak çok güçlü bir arzudur.bu yüzden hayley'i bu kadar benimsemesini anlamdırdım ben.ona göre bu bebek,hayatlarına gelen en güzel,en masum şey ve de tek şansı kardeşini geri kazanmak için.
    diğer yanda ise bebeği ve hayley'i sallamayan,görünen o ki hayatta da sallamayacak olan,sadece şuan için bebeği bir avantaj olarak gören ve milleti kekleyen bir klaus var.kimseye güvenmiyor,güvenmeme sebepleri de var,caroline ile az da olsa açığa çıkan duygularını bütünüyle kapatmış,fabrika ayarlarına geri dönmüş durumda,zayıflık göstergesi olan herşeyi yok ediyor,elijah ile buna bir adım attı :)
    diğer yanda hayley ile bağ kurabilmeme neden olan sahneleri de gördüm.elijah annelik hakkında ne hissettiğini sorduğu andaki hali,tavırları,elijah ile ilk konuşmalarında kendini kabul edişi ve betimleyişi "tek gecelik ilişki tam bana göre" ,öte yandan bitchy havaları "your father was a dick,i ** hayley by the way" konuşmalarına bayıldım resmen.hayley yaşadığı şeylerden dolayı klaus gibi duygularını kapatmış,önemseyecek kimsesi olmadığı için,önemsemiyor ve ilk defa hayatında bağ kurabileceği,kendisinin hasip olmadığı ama sahip olmadığı şeyi verebileceğini bir kişi var;bebeği.ve ilk defa birisi ona ne hissettiği sormuş durumda.
    diğer yanda hüngür şakır ağlamama neden bir sahne vardı,klaus ilk dönüşüm sırasında,mikael ona onca eziyet ettiği halde "father,it hurts" diye haykırdı,resmen gözlerimden yaşlar şapır,şapır döküldü,boğazıma koca bir düğüm oturdu biliyoruz ki mikael klaustan hep nefret etmiş ve onu ötelemiş ama klaus o en çaresiz,savunmasız kaldığı anda yine de baba bildiği adama sesleniyor çünkü çocuklar için her ne olursa olsun baba sığınılacak en büyük limandır ve onları kurtaracak tek kahramandır.klausun sesinin çaresizliği,bir taraftan kendisine ne olduğunu anlamazken,diğer yandan acı çekişi,yalnızlığı,elijaha yalvardığı o an böğrüme resmen bıçak sapladı.

ama en çok klaus-rebekah arasındaki aşk-nefret olayını sevdim.
    rebekah elijah ile telde konuşurken umursamadığı,klausun hep bencil olduğunu,buna değmeyeceğine dair vurgu yaptı durdu,yaptı ama diğer yanda bakışları ve mimikleri ile dili ne derse desin kalbinin klausa ait olduğunu da gösterdi.zaten elijah ta "yüzlerce kez inkar ettin yine klausun yanına geldin" gibisinden bişeyler dedi.en son gelen aramayı da açmadı çünkü biliyor ki açarsa,dayanamayacak gidecek kardeşlerinin yanlarına.rebekah şuan yüksek sesle klaustan nefret ettiğini ve onu önemsemediğini haykırıyor ki buna tutunabilsin ama diğer yandan ise ne yaparsa yapsın abisinden kopamıyor

aynı şeyi ben klausta da gördüm elijaha rebekahnın gelmeyeceğinden,kendisinin de bu durumdan memnun olduğundan falan bahsetti ama o bahsediş aslında bir saklayışın ürünü,ısrarla elijaha "rebekah reddetti" deyişi,elijahın "rebekah gelmeye ikna oldu" demesini bekler gibiydi.klebekah ikilisini bu yüzden seviyorum ben herşeyden üstün bir sevgi ve nefret var aralarında,ne kadar darılsalar da kopamıyolar birbirlerinden.

dizinin promo fotolarında hamlet vurgusu vardı,eğer senaristler beni yanıltmazsa olayın gidişatı şu olacak,klausun son kez hançerlemesinden sonra elijah bütün umutlarını yitirecek ve klausa karşı ailesini kurtarmaya kalkacak.klaus-marcel arasındaki savaşa odaklanmışken herkes ,asıl büyük savaş o çemberin dışında klaus-elijah arasında olacak
    bebek ve annesi hayley ile elijahın bu kadar derin bağ kurması,elijahın aile özlemi de bunun cabası.

amca elijah,anne hayley arasındaki ilişki ,baba klausa karşı yapılan savaş ta bir hamlet konsepti.

diğer yanda davinanın bilinmeyen gücü ve potansiyeli,vampir-kurt savaşı,klausun marcelle olan kapışmasının yanında bir de kraliçeyi kaptırmama olayı var;rebekah.

zamanında rebekah-marcel arasında bir ilişki olmuş ki gelen fotolardan gördüğüm kadarıyla klaus buna maydonoz olup,aralarına girmiş

ki artık malum olduğu için belirteyim klaus adına rebekah vazgeçilmez kadın hem annesinin yerine hem de kız kardeşi yerine koyuyor ve bütün ilişki dinamikleri de burdan şekilleniyor,rebekahtan kopamaması,ona olan bağımlılığı,bir noktadan sonra rebekahın hayatına giren her er kişiye tepki göstermesi de bu yüzden

velhasılı kelam karşımızda birden çok koldan olayın ve hikayenin olduğu bir dizi ve müthiş karakterler var.
    klaus-camille
    klaus-davina (bu potansiyel var)
    klaus-sophie ikilileri de başlı başına incelenmesi gereken öğeler,onları da dizi ilerledikçe yorumlarım.

tvdnin yeni sezonuna göz gezdirdim üstün körü,orda herşey aynı tas,aynı hamam

iyi ki orjinaller o saçmalığın içinden çıkmışlar yazık oluyor stefana :icon_sorr
    bu arada carolinenın hikayesi de tükenmiş gibi sadece elena ile üniye başladım heyo ayakları,tyler gelmiyor ühühühü ayakları gidiyor ve itiraf etmeyilim ki camille,sophie gibi kadın karakterleri gördükten sonra caroline spin offa gelmese de olur dedim.elenanın yancısı olarak kalabilir,bi sıkıntı yok biz rahatız böyle :)

Sayfa 1/170 123451151101 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri