Sayfa 1/2 12 SonSon
8 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Tiyatro KREK

 1. #1
  Durum:
  Çevrimdışı
  yesimg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Oyuncu
  Üyelik tarihi
  20.12.2004
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  1,605
  Konular
  195
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 161

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Tiyatro KREK

  Berkun Oya ve Krek Tiyatro, 10 yılın sonunda kendi mekanında yeni oyun 'Güzel Şeyler Bizim Tarafta' ile seyirciyle buluşuyor.


  Berkun Oya son dönemdeki en yetenekli tiyatroculardan biri. Yazıyor ve yönetiyor. Her işi merakla bekleniyor, yakından takip ediliyor ve sonunda büyük alkış alıyor. Kendisi de bunun hakkını veriyor, hep yeni deneyimler sunuyor seyirciye. Şimdi daha fazlasına hazır olabilirsiniz.
  Berkun Oya’nın konservatuardan mezun olduktan sonra Ali Atay ile birlikte kurdukları Krek Tiyatro, artık santralistanbul’daki kendi yerinde. Açılışı 27 Kasım’da yapıldı. Yeni oyun “Güzel Şeyler Bizim Tarafta”nın prömiyeri ise 8 Aralık’ta.
  Berkun Oya’dan bu kez sevmek, ahlak, özgürlük ve bedelleri üstüne sarsıcı bir oyun “Güzel Şeyler Bizim Tarafta”. Seyircinin neyle karşılaşacağı şu iki cümlede gizli: “Korkaklar ülkesinde sevmek suç, sevenler tutsak. İki farklı çift, dört farklı insan, tek bir kurban.”


  “Çoğunluk”taki rolüyle Altın Portakal alan Bartu Küçükçağlayan Krek Tiyatro’nun artık neredeyse demirbaş oyuncusu. Krek’in son dönemdeki her işinde o da yer aldı ve yeni oyunda yine sahnede olacak. Diğer oyuncular Ozan Çelik, Öykü Karayel ve Tülin Özen.
  Krek Tiyatro yeni mekanında oyunları seyirciye farklı bir şekilde sunmaya da hazırlanıyor. Her oyunun atmosferik sesinden başka bir sesi olacak. Sahnenin önünde yekpare bir cam olacak ve her seyirciye kulaklık dağıtılacak. Böylece dışarından ya da salon içinden, oyun harici bir sesin seyircinin dinleme algısını bozmasının önüne geçmek de amaç.

  Hoop Gitti Kafa
  Krek’te “Güzel Şeyler Bizim Tarafta”dan başka aralık ayında bir oyun daha seyirciyle buluşacak: “Hoop Gitti Kafa”. Prömiyeri mayıs ayında 17. İstanbul Tiyatro Festivali’nde oyun yapılan iki genç adam arasında geçiyor. Biri diğerine acı bir haber vermekle görevli, ama öbürünün kafası başka yerde. “Hoop Gitti Kafa” bilincin ayarını kurcalıyor. “Hoop Gitti Kafa” Berkun Oya’nın “Bomba”yla başlayan kısa oyunlar projesinin de yeni halkası sayılabilir, sadece 30 dakika. Oyuncular Bartu Küçükçağlayan ve Onur Ünsal.

  “Bomba” demişken hatılatalım. Bir kafede patlayan bomba ve öncesi-sonrasıyla orada bulunan beş kişinin yaşadıklarını anlatan 15 dakikalık oyun şimdilik her pazartesi İKSV Salon'da 19.30 ve 20.30’de üst üste sahneleniyor.
  Krek’in iki sezondur devam eden ve çok beğenilen “Bayrak” oyunu da 2010-2011 repertuarı içinde, önümüzdeki aylarda Krek'in yeni mekanında sahnelecek.


  santralistanbul’daki KREK’te sadece tiyatro değil, konserler, gösterimler ve başka etkinlikler de olacak.

  Krek Tiyatro Aralık Programı:
  8-9-10-11 Aralık / Güzel Şeyler Bizim Tarafta
  15-16-17-18 Aralık / Hoop Gitti Kafa
  22-23-24-25 Aralık / Güzel Şeyler Bizim Tarafta
  29 ve 30 Aralık / Hoop Gitti Kafa

  “Güzel Şeyler Bizim Tarafta” saat 20:30
  “Hoop Gitti Kafa” saat 19:00 ve 20:30’da iki kez üst üste.


 2. #2
  Durum:
  Çevrimdışı
  İZMİR'İN KAVAKLARI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  29.01.2006
  Yer
  giden geminin ardı
  Mesajlar
  799
  Konular
  7
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 4

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Berkun Oya'yı ve yaptığı işleri takip etmek hep çok keyif verdi bana.tv yaptığı işler(infoman,defakto),sinema filmleri v.s.çok farklı bir mantaliteye sahip yaratıcı biri olduğunu düşünüyorum.

  fakat tiyatro oyunlarının fiyatları biraz fazla yüksek değil mi?özel tiyatroyu yaşatmanın zorluklarını tahmin edebiliyorum ama...

 3. #3
  Durum:
  Çevrimdışı
  Şah-Rû - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Süper Moderatör
  Üyelik tarihi
  10.08.2006
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  13,424
  Konular
  85
  Verdiği Beğeni
  860

  Aldığı Beğeni: 231

  Bahsedilme
  15 Mesaj

  Standart

  Hoop Gitti Kafa
  Ortada acı bi haber var, bu haberin bir alıcısı bir de ileticisi. Alıcının ayarları çoktan kaymış, ileticinin de bir noktadan sonra kayıyor. İnsan algısına dair güzel saptamaları olan bu oyun hüzünlü olmasına karşın "kafası giden" sayesinde insanı gülmekten de alıkoyamıyor. Özellikle kendisine ağır gelen lafları "içine attığı" sahne baya güldürdü. Oyunculuklarda Onur Ünsal' ın denge sağlayıcı rolde sahneye yakıştığını söyleyebilirim. Krek Tiyatro' nun dinamik kadrosuna uyumlu bi seçim olmuş, ilerletmeyi düşünürse sahne ışığı denen şeye sahip olduğunu söyleyebilirim. Bartu Küçükçağlayan fazlasıyla Ali Atay' ı anımsatan oyunculuğuyla kafası giden adam rolünde iyi dağıtıyor.
  Not: Oyun tek perde, süre 30 dk.

  Bomba
  Önceden hazırlanan görüntülerle desteklenen oyunda, Canan Ergüder dikkat çekici bir performans sergiliyor. Bülent Emin Yarar çok kısa sahnesinde bile drama dersi verirken Görkem Yeltan hüzünlü bir durulukla dikkat çekiyor. Batur Belirdi' nin rolü gereği çok bir etkisi olmazken Bartu Küçükçağlayan Hoop Gitti Kafa' dakinden pek de farklı bir seyir sergilemiyor. Oyun süresinin kısalığının dezavantajı tam oyuna adapte olduğunuzda oyunun sona ermesi. Fakat bu oyun düşünülünce nasıl ki bi bomba öyle aniden bıçak gibi kesebiliyorsa hayatı, öyle işte. Bomba gibi hayat gibi.
  Not: Oyun tek perde, süre 15 dk.
  Yarım somunun var mı, bir de ufak evin
  Kimsenin kulu kölesi değil misin?
  Kimsenin sırtından geçindiğin de yok ya
  Keyfine bak en hoş dünyası olan sensin...
  ÖMER HAYYAM

 4. #4
  Durum:
  Çevrimdışı
  Şah-Rû - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Süper Moderatör
  Üyelik tarihi
  10.08.2006
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  13,424
  Konular
  85
  Verdiği Beğeni
  860

  Aldığı Beğeni: 231

  Bahsedilme
  15 Mesaj

  Standart

  Güzel Şeyler Bizim Tarafta
  Sahnedeki karakteri ne olursa olsun hep aynı şekilde yorumlayan Bartu Küçükçağlayan ve sanırım Orçun izlemeye gelmiş garip izleyici kitlesi sayesinde komedi olarak algılanan oyun. Gülümseten bir kaç ironi yok değil ama bu oyuna kahkahalar atarak gülmek için nasıl bir kafaya sahip olmak gerektiği merak konusu. Oyun değil ama izleyici tepkileri eğlenceli aslında. Tez mez hazırlayacak olsam paraya kıyıp tekrar giderek kulaklık takmadan salonu izlerdim. Tütün sarma sahnesi başta olmak üzere bir çok sahnede hayatının şokunu yaşıyormuşçasına kafasını hızla çevirerek gözleri iki katına çıkan ergen arkadaş ve Bartu Küçükçağlayan' ın evi soyulmuş sevgilisinin boğazına bıçak dayanmış bir karakter olarak ettiği küfürlere kulaklığı bile bastıracak kadar yüksek sesle çokça kahkaha atan insanlardan baya malzeme çıkardı.

  Hikayenin modern çağ ilişkisi tarafı Bakırköy Belediye Tiyatroları' nın taze oyunu www.aşkbu-mu.com' u hatırlatıyor. Fakat çiftin tükenme aşamasını göremediğimizden etkiyi bu çift değil Ayşenur' un sözleri yaratıyor. Ayşenur ve Ali tarafı ise Tülin Özen' in ismini duyamadığım duysam da arada kaçırdığım (kesin biri anırıyordu o esnada) karakterinin dediği gibi "gerçek olan". Ayşenur' un hikayesi vurucu, oyuncunun yorumu temiz. Öykü Karayel kadroda oyunu sırtlanacak kadar öne çıkıyor. Ozan Çelik (Ali) iyi bir irkilterek daldığı sahnede kısa sürede sağlam karışıklık çıkartıp beden gücüne dayalı bir performans sergiliyor. Tülin Özen kısa ve sade bir oyun sunarken Bartu Küçükçağlayan izlediğiniz herhangi bir oyunundaki gibi.

  Final Berkun Oya tarzında finale gittiğini hissettiren bir yerde değil devam edebilecek bir noktada oyunun adıyla sona eriyor. Oyunun hikayenin önüne geçen etkileyici kısmı şüphesiz teknik yorumu. Sahnenin ses geçirmez camın arkasında oluşu izleyiciye gizli kameradan izliyormuş hissi yaşatarak bir nevi sinema tadı da vermiş oluyor. Kulaklık ise mırıldanmaları ayırt etmeye yaradığı kadar, ev atmosferindeki doğal gürültüleri yakalayarak bu tadı artırıyor. Yalnız o nasıl klima arkadaş, Kutup Ekspresi' nde hissettirdi. Bir de Santralistanbul ne güzel olmuş yav. Acayip Hikayeler' de görüp duruyordum da kanlı canlı müthiş etkileyici, özellikle de gece. ulaşım için Bilgi Üniversitesi' nin shuttlelarıyla anlaşılması iyi olmuş. Taksim AKM önünden belli saatler arasında trafiğin durumuna göre 15-20 dakikada bir geçiyor.

  Not: Heryerde farklı yazan oyun süresi 105 dakika ve tek perdedir. Gişedeki rezervelerle uğraşan güzelyüzlü ve ilgili ablaya da teşekkürler bu arada.
  Yarım somunun var mı, bir de ufak evin
  Kimsenin kulu kölesi değil misin?
  Kimsenin sırtından geçindiğin de yok ya
  Keyfine bak en hoş dünyası olan sensin...
  ÖMER HAYYAM

 5. #5
  Durum:
  Çevrimdışı
  yesimg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Oyuncu
  Üyelik tarihi
  20.12.2004
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  1,605
  Konular
  195
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 161

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Babamın Cesetleri

  Yaklaştı, yüzlerimiz arasında yirmi santim yok. Nefesi burnumda ve şeytan konuştu. Just watch my friend… Just watch. Kıpırdamadan baktım şeytana, my friend dediği için alçak bir umut doğdu içime. Şeytanın arkadaşıyım ve hayatta kalacağım.
  Yazan ve Yöneten: Berkun Oya
  Oynayanlar (alfabetik sırayla):
  Defne Kayalar,Kaan Taşaner, Öner Erkan, Özge Özel, Şerif Erol, Ulaş Tuna Astepe
  Prodüktör: Nisan Ceren Göknel

  Işık: Cem Yılmazer
  Aralık 2012 Oyun Programı
  5,6,7,8, 12,13,14,15,19,20,21,22,27,28,29 Aralık 20.30
  Biletler : BILETIX
  Krek İletişim
  Tel : 0 212 / 311 78 24 – 0 539 / 592 98 48
  Mail : info@krek.net
  Santralistanbul, Eski Silahtarağa Elektrik Santrali, Kazım Karabekir Cad. no: 2, Krek (Galeri 1 Sarı Bina) EYÜP / İstanbul
  www.krek.net

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.