Sayfa 4/4 İlkİlk 1234
17 sonuçtan 16 ile 17 arası

Konu: Tiyatro Kedi

Durum:
    yesimg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    İstanbul
    Konular
    195
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 161

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Annemin Şoförü

Uyarlayan ve sahneye koyan: Hakan ALTINER
    Dekor / Kostüm Tasarımı: Tülin PURAL
    Işık Tasarımı: Hakan AKDAĞ
    Yönetmen Yardımcısı: Gökçe BİÇER
    Yapımcı: Gülay DOĞAN

Oyuncular:

Suna Keskin, Hakan Altıner, Selda Özbek Orpak, Damla Cercisoğlu

Neveser Hanım, kuralları olan, soylu, ödünsüz bir “İstanbul Hanımefendisi”dir. Eski bir “şarkıcı” olan hizmetçisi Nazmiş ile birlikte yaşamakta, ama kızı Zülâl’in tüm çabalarına karşın hayatını kendi düzenlemekte ve en vahimi, eski model / emektar otomobilini sürmeye devam etmektedir.

Az hasarla atlattığı bir kaza, kızının ona bir şoför bulmasına neden olur.

Dur adındaki bu şoför, tüm direnişine karşın Neveser Hanım’ın önce şoförü, sonra arkadaşı giderek can yoldaşı olacaktır.

Driving Miss Daisy adlı filimden uyarlanmış olan “ANNEMİN ŞOFÖRܔ, 1988 yılında Sinemada Drama dalında Pulitzer ödülüne, 1989 yılında ekrana uyarlama dalında Akademi ödülüne layık görüldü.

Durum:
    MissCullen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Ankara
    Konular
    249
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 17

Bahsedilme
    0 Mesaj

Dün akşam Ankara turnesinde Kibarlık Budalası'nı seyrettim. Moliere, okumaktan çok zevk aldığım bir yazar, sahnede izlemek de güzeldi. İkinci perdeye dek eserin sahneye neredeyse birebir uyarlanmış olduğunu söylemek mümkün; ancak sondaki düğün sahnesine yer verilmemiş, bu da bence bir eksiklik olmuş. Bir havada kalmışlık hissi uyandırıyor seyircide.

Haldun Dormen ve Göksel Kortay'ı sahnede izlemek benim için çok güzel bir deneyim oldu. İkisini de sahne sevgilerinden ötürü bir kez daha takdir ettim. Genç oyuncuları ise maalesef yetersiz buldum. Evet, bu bir komedi. Evet, biraz abartı isteyebiliyor; ancak bunun sırıtmaması lazım. Örneğin Kortay-Dormen ikilisinde bunu hissetmiyorsunuz; ama diğer oyuncuları yer yer zorlama bulabiliyorsunuz. Genç oyuncular açısından beni tatmin eden tek topluluk Tatbikat Sahnesi. Onun dışında devlet tiyatroları da dâhil olmak üzere genç oyuncuları izledikten sonra genel bir memnuniyetsizlik hisseder oldum son dönemlerde.

Yorgun bir iş çıkışı vakti geçirmek ve Haldun Dormen ile Göksel Kortay'ı sahnede izlemek için Kibarlık Budalası iyi bir seçenek diye düşünüyorum. :)

Sayfa 4/4 İlkİlk 1234

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri