Sayfa 2/33 İlkİlk 12345612 ... SonSon
161 sonuçtan 6 ile 10 arası

Konu: Parmaklıklar Ardında - Senaryolar & Replikler

Durum:
    çaylak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Kocaeli
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart 4.Bölüm Repliklerine Devam

Şebnem:bu ne
    Hayriye:kasetçalar
    Şebnem:çok şeker e çalışıyomu peki
    Hayriye:çalışıyo tabi
    Aylin:o Hayriye abla tahliye moduna girdinmi toruna hazırlık dimi
    Hayriye:Torunuma bunu götürürmüyüm canım o kadarda dünyadan habersiz değilim torunuma şu minnacık kulağa takılanlardan alıcam
    Aylin:Vav... Hayriye ablama bak be kendileri dışarıya intikal ediyolar ve direkt dijital ortamla içli dışlı oluyolar
    Hayriye:hıhıhıı
    Şebnem:e bu nolcak peki
    Hayriye:Suzanın sesini alıcam.ahmet masalsız uyuyamaz, hilal benim sesimi duymazsa mahfolur diye kendi yedi bitirdi sesini kaydedip götürcem.kayınvalideside taş değil ya dinletir heralde çocuklara
    Nur:zor dinletir.benim oğlumu öldürücek ben onun sesini torunlarıma dinleticem,gözünü oyarım be.kadının çocuklarına baktığına şükretsin.kırsın kçnı otursun.ağlak karı.
    Şebnem:ay sahidende çok ağlak be abla
    Hayriye:çok acımasızsınız arakdaşlar.ilk zamanlar böyle olur sonra düzelir.unuttunuzmu kendi hallerinizi
    Suzan gelir…
    Serpil:suzancım geçmiş olsun, nasıl oldun
    Hayriye:İyi insan lafının üstüne gelir
    Filiz:Şeboda çatladı burada bütün gece tarıkla baş başa ha
    Perihan:Revirde bi ilke imza attın suzan hanım
    Suzan:sakinleştirici yaptılar uyumuş kalmışım
    Şebnem:Ayol revirde uyunurmu be
    -------------

Handan:uyuşturucuları tahsinin dolaında buldunuz neden hemen rapor edip bildirmediniz gülten
    Gülten:O zaman Tahsin uyuşturucu satıcısı gibi gözükücekti
    Handa:Zaten öyleymiş diymi?
    Gülten:Belki öyle ama insanlar gülten onun en yakın arkadaşı o da muhakkak bu pis işlere karışmıştır diye iftira atacaklardı.iftira atmaya bayılırlar
    Handan:İftiramı?eminmisiniz?bu işlere bulaşmadınızmı gülten
    Gülten:Düne kadar haberim yoktu
    Handan:Hıh.size inanmak istiyorum.gerçekten ama çok zor
    Gülten:Yemin ederim
    Handan:Baştan alalım.tahsin sizin yakın arkadaşınızdı,adam içerde uyuşturucu tirafiğini yönetiyo ve sizin bundan haberiniz olmuyo.siz olsanız inanırmısınız?
    Gülten:Bilmiyorum
    Handan:Tamam diyelimki Tahsin hepimi kandırdı,sizde uyuşturucuyu onun dolabında buldunuz.ölmüş adamın hatırası kirlenmesin diye olayı kapatmak istediniz.pekii neden uyuşturucuyu yok etmediniz?neden tuvalete atıp sifonu çekmediniz gülten?niye elinizde tuttunuz?
    Gülten:İlk başta bende öyle yapıcaktım ama sonra düşündüm ki bu paketler bizi hem tahsinin katiline götürücek hemde uyuşturucu trafiğini çözücekti.
    Handan:Yani olta atıp tahsinin katilini tek başına yakalamak istediniz
    Gülten:Evet
    Handan:Kahraman olucaktınız her şeyi tek başınıza çözücektiniz böylece benimde ne kadar beceriksiz olduğumu göstericektiniz
    Gülten:İş dallanıp budaklanıcaktı.sizde her şeyi kanununa kitabına uygun yürütmek istiyosunuz.oysa işler burada öyle yürümez.nitekim filiz zokayı yuttu.uyuşturucu işinde o da vardı,onunla bi anlaşma yaptık.o parayı vericekti ben malı teslim edicektim
    Handan:Demek torbacılığa soyundunuz
    Gülten:Ama iyi bi plan yapmıştım bana planımı uygulamak için bir gün müsade edin.hem tahsinin katilini yakalıyım hemde uyuşturucu trafiğini çöziyim.çünkü bu cinayetin nedeni kesin uyuşturucu.filiz ya katil yada katili tanıyor
    -------------------------------------
    handan ve filiz konuşması...

Handan:siz çıkabilirsiniz
    Gardiyan:izin verirseniz burda bekliyim
    Handan:yok hayır kapının önünde bekleyin gerek olursa ben sizi çağırırım
    gülten hamın herşeyi anlattı uyuşturucu konusu ve tahsinin ölümüyle ilginizi biliyoruz bize bilgi verirseniz infazınızın yanmasını önlemek için size yardımcı olabilirim
    Filiz:biz burda sürünürken türkiye avrupa birliğinemi girdi
    Handan:anlamadım
    Filiz:yani değişik bi sorgulama tekniğiniz varda
    Handan:terbiyesizlik etmeyin
    Filiz:sizde amatörlük etmeyin benim hiç bi şeyle bi ilgim yok çünkü bizim koğuşta herşey nurdan sorulur ranzasını aratırsanız ne demek istediğimi anlarsınız burası almanya değil
    ----------------------------------------------
    Handan:ben sabırlı biriyimdir nur çünkü bilirimki eninde sonunda herkes konuşur.şimdi siz konuşmıycaksınız ben sabredicem,siz yine konuşmıycaksınız ben yine sabredicem.bu faslı geçelimmi?
    Nur:Benimle alakası yok kimin bilmiyorum.onu oraya kim getirip soktuysa ona sorun.
    Handan:Dönen dolapların hepsinden haberim var içerdeki trafiği biliyorum.eğer paranın kaynağını söylemezsen iz uyuşturucu işi üzerinize kalır
    Nur:Ben uyuşturucuylan işim yok
    Handan:Bu kadar para başka nerden gelir
    Nur:Bilemem çünkü para benim değil
    Handan:Soruşturma sonuçlanana kadar karantinada kalıcaksınız
    Nur:Ha koğuş ha karantina benim için fark eden bişey olmaz
    ------------------------------------------------

Durum:
    Figüran
    Yer
    Kocaeli
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart 4.Bölüm Repliklerine Devam

kapı çalar..
    Handan:girin
    Tarık:merhaba
    Handan:merhaba
    Tarık: sizi görmeye gelmiştim
    Handan:ben bunaldım burda
    Tarık:bende bunu tahmin ettim o yüzden geldim sizi aklimana götürebilirmiyim?
    Handan:yo hayır şurda bi çay içip döncektim
    Tarık:bende katılabilirmiyim
    Handan:pekala
    Tarık:dünden beri canınız biraz sıkkın gibi
    Handan:evet bi sürü sevimsiz şey oldu bu arada size iletmek istediğim bi konu var
    Tarık:nedir
    Handan:mahkumlarla gereksiz yakınlık kurdugunuzu düşünüyorum
    Tarık:suzan hanımdan mı bahsediyosunuz
    Handan:gece revirde uyumuş. böyle bi hatayı nasıl yaparsınız
    Tarık:handan hanım ben hipokrat yemini ettim hastalarımın sağlıgı için gereken herşeyi yaparım gerekirse cezaevi kuralları benim için ikinci planda kalır
    Handan:o zaman yanlış yerdesiniz
    Tarık:o zaman giderim
    handan kapı burda gibilerinden el hareketi yapar..tarıkda gider..
    ----------------------------
    Gardiyan:buyrun efendim
    Savcı:bana Semra hanımı çağırın.
    Gardiyan:tabi
    Gardiyan:Semra handan hanım dışarı çıktı.savcı bey seni çağırıyor.
    Savcı:Bunu kendisine söyledinizmi?
    Semra:Söyledim savcı bey.gülten hanımın sicilinin temiz olduğunu,mesleğini ne kadar önemsediğini hepsini söyledim.çok acı bir durum.filizle nuruda karantinaya koymuşlar.gülten hanımla aynı yerdeler şimdi olucak iş değil
    Savcı:Ne diyceğimi bilemiyorum.Dün bana konuyu söylediği zaman işlerin bu hale geleceğini tahmin etmedim.
    Semra:Hem bi gardiyanla mahkumun aynı yerde kalması can güvenliği içinde uygun olmaz öyle değilmi?
    Savcı:Siz çıkabilirsiniz Semra hanım.bu aletide burada bırakın handan hanımla kouşucam o zaman bu konuda da kendini bilgilendiririz.
    Semra:Teşekkürler efendim.
    ------------------------------
    Handan:buyrun
    Savcı:rahatsız olmayın handan hanım.aramada bulunan aletle ve başka konularla ilgili konuşabilirmiyiz?
    Handan:Aramada bulunan aletmi?niçin benim haberim yok?
    Semra:Siz çıkmıştınız müdüre hanım.o sırada savcı bey çağırınca bende onun yanına gitmek zorun kaldım
    Handan:Çıkabilirsiniz Semra hanım söyliyceğinizi söylemişsiniz zaten
    Buyrun oturun sizi dinliyorum
    Savcı:Handan hanım müdahale etmek mecburiyetinde kaldım.cinayet soruşturmasını bizzat üstleniyorum aksi taktirde kontrolü elden kaçırmamız an meselesi haline geldi
    Handan:Bana danışmış olmanızı tercih ederdim
    Savcı:Yönetim olarak gardiyanlara can güvenliği teminatı vermek durumundayız bi gardiyana hakkında tutuklama emri olmadan mahkumlarla aynı yerde gözaltında tutamazsınız.hala gardiyanlığını yapmakta olan personele bu durumu nasıl anlatabilirsiniz?
    Handan:Kendisi keyfi olarak yaptığı sabah sayımında mahkumları dövdürüyo,dolabında uyşturucu saklıyo ve siz hala bi yönetimin gardiyanlarına arka çıkması gerektiğini söyleyebiliyosunuz
    Savcı:Gülten hanımı hücreden çıkarmak zorundayız.kaldıki nur ile filiz hücreye konmalarını icap ettiren hukuki bir delil yok.yanılıyormuyum,yok.her üçünüde serbest bırakmak zorundayız.gültenide nur ile filizide.bununda sizinle bu tarzda yapıcağımız ilk ve son konuşma olmasını temenni ediyorum.
    Savcı çıkar.handan su içmek için eline bardağı alır sonra sinirle bardağı fırlatır
    -----------------------------------------
    Suzan:en fenası yalnız olmak galiba senin yine torunun var,kızın var.ben yapayalnız kalıcam Hayriye abla
    Hayriye:hepimiz yalnızız.birileri gelir yanımızda durur sonra çekip gider.bunu hiç unutma kendine tutunmak en iyisi..
    ---------------------------------------
    Suzan:Bırak Allah aşkına zaten gözlüğün altından bişey gözükmiycek
    Şebnem:Ay Hayriye abla alsana sen şunu bu ne ya böyle ay takmayıver sen zaten burada ne göriceksinki.gel renk verelim biraz yüzüne ne bu böyle hortlak gibi
    Suzan:Çok sürme
    Nur:Aynaya baktı,baktı süslendi püslendi aradı durdu,buraya düşmedende arıyordu mutlaka bulamadı gitti.insan bu kadar şeyden sıkılmazmı?ne sabır yarabbim.helal olsun bak şimdide suzanı süslüyo
    Hayriye:Garibin önünde biberler varmış gözlerinde yaşlar gele gele yermiş zorun ne demişler mademki ağzın yanıyo,niye yiyosun biberleri,içlerinden biri mutlaka tatlıdır onu arıyorum demiş.
    Şebnem:Ana sanada şöyle tatlı bi makyaj provası yapıyımmı ha yarında yaparım.nurgülün içi ferahlasın
    Gardiyan:Suzan Tarık bey seni görmek istiyo.
    Şebnem:Tarıkmı?ya sen hani psikoloğa gidiyodun.a bilseydim makyaj falan yapmazdım ya.bana bak suzan sakın takıla konuşurken gözlerini yerden kaldırma
    -------------------------------------------

Durum:
    Figüran
    Yer
    Kocaeli
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart 4.Bölümden Bazı Replikler

Aliye:hayırdır noluyo minik kuşuma
    Nazlı:hiiiç
    Aliye:nasıl hiç
    Nazlı:bi bana kimse gelmedi bugüne kadar dokunuyo bazen ya
    Aliye:özgür geliyo ya yarın
    Nazlı:eeee
    Aliye:e görüşmeye istersen sen git aa benden de selam söylersin olur biter
    Nazlı:olurmu hiç abi öyle şey
    Aliye:olur tabi niye olmasın,tabiki olur
    Gülten: (gardiyana)ne bakıyosun be bön bön aç kapıyı
    Aliye:noldu gülüm bi durummu var,hıhıhı kaşınıyosun galiba
    Gülten:sen bittin aliye hayatının sonuna kadar burada kalıcaksın herkesin gözü üstünde bilde sonradan şok olma söylemek istedim.tahsini nasıl öldürdüğün çok yakında çıkıcak meydana pislik.
    Aliye:Ya git işine be.ben başından beri söylüyorum ben yapmadım.o şeref bana ait değil
    Gülten:Tabi tabi tabii
    Aliye:Ya ben yapmadım lan,ya git işine elimde kalma
    Gülten:görüşürüz
    Aliye:defollll…ben bişey yapmadım
    Nazlı:benim için yaptın dimi?benim için yaptın
    Aliye:ben bi halt yapmadım…ne bakıyosun sende,kırıyımmı ağzını burnunu ha,kan görmeyimi özledin
    Zehra:bırak be bırak,bırak
    Filiz:tamam abi tamam
    Hayriye:yeter artık bugün yapmayın bari yine bizi tecrit ettiriceksiniz.görüş yasağı almayalım,yarın açık görüş var suna gelicek.
    Filiz:hişt…bak sana ne getirdim
    Anna:evet
    Filiz:aaah uçmuş
    Anna:birazcık varmı azıcık bişiy çok fenayım lütfen
    Filiz:yok.bana bak handan karısına ötmüyosun dimi
    Anna:hayır
    Filiz:hele bi kazara öt bitersin anladınmı?
    Anna:hıhı
    Filiz:benim her yerde gözüm var handan gider ben buradayım hele bi konuş gebertirim anladınmı hı?
    Anna:Hıhı
    Filiz:İyi
    handan ve Tarık şahin tepesinde…
    Handan:size ters davrandım,farkındayım.özür dilerim
    Tarık:önemli değil bende bende biraz yanlış yaptım
    Handan:üzerimde çok baskı var herkesin gözü üstümde
    Tarık:normal.burda kurulu bi sistem vardı siz geldiniz farklı bişeyler yaptınız şimdi bütün dengeler yeniden kurulucak
    Handan:onu biliyorum ama arkadan vurmak var o da kötü mesela filizi sorgularken öğreniyorumki almanyada büyüdüğümü o bile biliyo kim söylemiş ona bunu,dosyamdan başka yerde yazmıyoki
    Tarık:niye önemsiyosunuzki bunu.saklanıcak bi durum değilki
    Handan:değil tabi ama savcı boyna aynı şeyi söylüyo sizin prensipleriniz burada geçmez.ben buna katılmıyorum.insan her yerde insan.
    Tarık:Doktorlar içinde zaten öyle
    Handan:Herkes için öyle olmalı ama herkesi karşımda görmek soluğumu kesiyo,hiç nefes alamaz oluyorum.gülten,savcı bey,Semra birer birer karşımda yerlerini alıyolar,mahkumlarda tabi nedense onlarla hiç yakınlık kuramadım,kuramıyorum.siz nasıl yapıyosunuz merak ediyorum
    Tarık:Suzan hanımdanmı bahsediyosunuz
    Handan:Özel olarak ondan değil,hepsinden
    Tarık:Siz biraz mesafelisiniz,size yaklaşamıyorlardır.bana bile hala siz diyorsunuz bende size bana sen de bile diyemiyorum.başkasına kolaylıkla söyleyebiliyorum ama size söyleyemiyorum hayatta her şeyle mücadele edemzsiniz.bunu bence arada bir kendinize hatırlatın.
    rüzgarı dinleyin
    ------
    Handan:gitsek iyi olur
    Tarık:deniz havası bile sizi rahatlatmıyo,zihninizi boşaltamıyosunuz,biraz sakin olun.hayat siz
    olmadanda yürür.biraz uzaklaşın çemberin dışına çıkın
    Handan:nasıl uzaklaşıyımki ya orda bi olay çıkarsa
    Tarık:yarın açık görüş var görüş öncesi bi olay olmaz beklenti vardır ama sonrası için garanti veremem gereken hazırlığı yaparsınız.kötü haber alanlar,görüşçüsü gelmeyenler,dışarıyı hatırlayanlar kurulu saatli bomba gibi olurlar ama siz bunları zaten biliyosunuz
    Handan:biliyorum tabi ama burası farklı hem çok sakin görünüyo her şey hemde her an patlamaya hazır gibi
    -----------------------------------------------
    Konu çaylak tarafından (07-01-08 Saat 21:10:56 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    Figüran
    Yer
    Kocaeli
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart 5.Bölüm Replikleri

5.bölüm
    pala:abla geçmiş olsun
    Hayriye:saol
    Pala:buyur
    Hayriye:saol
    Pala:Abla çayını getiriyorum…
    Hayriye denize bakmaktadır….
    Pala:Hayriye abla çayın soğumasın
    Hayriye:Adımı unutmamışsın
    Pala:Hepsi burada yazılı
    Hayriye:Bense siliyorum yenilere yer kalsın diye
    -----------------------------------------------
    Hayriye ablanın mektubu:sevgili arkadaşlarım çıkar çıkmaz ilk iş olarak sahile inicektim size söz verdiğim gibi ama pala karşıda çay ikram etti önce onu içtim.içinizde palayı sadece nur ve Perihan hatırlar sorun anlatsınlar size.sahilde iki sevgiliye rastladım birde bastı bacak köpeğe.iki sevgili öpüşüp koklaşıyordu.köpek benim bavula yanaştı adı haydutmuş banktaki kızın kardeşi söyledi.çocuğu kızın yanına katmışlar kız kimseyle buluşmasın diye onun umuru değil.üçü birlikteydiler çok sevimliydi.dalgalara baktım,uzun uzun baktım gidip dokunmak istedim, elimi ıslatıyım,bakıyım sahimidir hala hayalimidir?sonra dedimki Hayriye bırak bu düşünceleri tamamdır işte dışarıdasın,içeriyi unut ancak mektup yazarken hatırla.hadi bakıyım düş yollara…
    -------------------------------------------------
    Ali:kuş,kuş noldun?
    Nazlı:İyiyim sen
    Ali:Kuş kaç kere konuştuk atlamıycaz her şeye diye öyle değimli?naptın adamın leşi üstümüze kaldı be güzelim.(kafasını vurur duvara)bişey yapmadık dedik ya tahsine.şimdi seni buradan nasıl koruycam ha.nazlı,nazlı duyuyomusun?
    Nazlı:Ali tahsini temizledin hemde benim için,ben kendimi korurum.artık senin arkana saklanmıycam
    Ali:Ben bişey yapmadımki kuş,boş yere tıktırdın kendini
    Nazlı:Tamam işte sen yapmadın ben yaptım.herkes böyle bilicek bunu ben yaptım
    Ali:Ya Allah kahretsin anlamıyomusun ben değilim,ben değilim,değilim
    Ali:noluyo,kimsin?
    Gardiyan:Benim sakin ol nazlıyı savcıya götürücem
    Ali:Bak nazlıyı bırak o yapmadı,bırak onu
    Nazlı:Merak etme geri gelicem ben
    Ali:O yapmadı (kapıya vurarak)yapmadı,yapmadı,bırakın…yapmadı
    ----------------------------------------------------
    Savcı:nazlı yıldız silahlı soygun ve adam yaralama,içerde aliyeden bağımsız vukaatın yok.anlat bakalım senmi yaptın?
    Nazlı:Evet
    Savcı:Aliye yaptı biliyorum,boşuna yakma kendini anlat aliyeden korunman için ne gerekliyse yaparım
    Nazlı:Bin kere söyledim ben yaptım diye,hak etmişti,tam zamanıydı
    Savcı:Nazlı aliyeyyi korumaktan vazgeç,istediğin kadar uğraş onu koruyamazsın.iyi düşün
    ---------------------------------------------
    Gardiyan:Çamaşırlar geldiiii
    Perihan:Ceset torbaları geldiii.al inatçı yatak lekelerini sana emanet ediyorum
    Şebo:Hemde ne inatçı
    Nur:Buda inatçı sofra lekeleri.ne zıkkımlandılarsa
    Aylin:ıstakoz ve şampanya eşliğinde romantik bi akşam yemeği
    Serpil:Vaauvv.
    Nur:Yok artık daha neler
    Serpil:Aaa niye canım olmazmı
    Nur:Siz nerden biliyosunuz böyle şeyleri
    Aylin:Aa bilmezmiyiz.(örtüleri koklayıp)bunda küçük bi çocuk yatmış,bundada yaşlı bir çift,buda balayı çarşafı,ne sandın
    Serpil:Balayında şampanya sefası …yunan adalarını hatırladım birden
    Nur:Hiç aklından çıkmıyoki
    Şebo:Çıkarmı be ana hiç çıkarmı
    Nur:Çıkıcak çıkması lazım lekelerin yani.
    Perihan:Bundada ne yedilerse artık çamaşır suyuna havale ediyorum
    Ana köşeye çekilir,
    Aylin:noldu ana
    Nur:Romantik yemekler,balayı,yunan adaları,şampanyalar.(Aylin gider,suzan gelir yanına)dışardakiler hep sefasını sürüyor ben bunları hiç yaşamadımki.benim cicim aylarım dayak yemediğim,bana dokunmadığı aylardı,rahat bırakıldığım anlardı.
    Suzan:Ya sonra
    Nur:Sonrasını sorma,sorma.lekeler çıkmıyor bazen,siniyor çünkü
    Perihan:Tahsinin kokusuda sindi birine ama bulamadık bi türlü
    Şebo:Ayy atıverseydik ya tahsinide makineya asıl inatçı lekeler ondaydı,bi güzel yıkansaydı
    Gardiyanlar:şişşştt.
    Aylin:Nazlı safı kendi derdine yansın,aliye için hava hoş zaten
    Serpil:Ahh hepimiz kendimizi birileri için kurban ediyoruz zaten hiç akıl yok bizde
    Perihan:Sen kendi hesabına konuş
    Filiz:Öyle bi ceza alırki sittin sene çıkamaz artık bu delikten
    Nur:Aliyenin işi değil bu kafanızı çalıştırın biraz aliye olsa döve döve öldürürdü,korkmazdı,aliye olsa bağıra bağıra söylerdi,sinmezdi.kim dolaşıyor ortalıklarda ben yaptım diye nazlı.aliye tam adamına yaptırmış pislik.şimdide geçmiş karşıdan seyrediyor eserini.
    Şebo:Ya kafam karıştı şimdi benim ana yani tahsini aliyemi öldürmüş?hıı
    Serpil:Offf…
    --------------------------------------------------
    Gülten:ooo sizi burada görmek ne şeref
    Ali:ya git bee
    Gülten:bu delikte geberip gidiceksin,çürüdüğünü gözlerimlen görücem
    Ali:defol..bunlara dua et,git başımdan
    Gülten:herkesi kandırabilirsin ama ben yemem bu numaraları
    Ali:seni varya(gülten jopla eline vurur)ahh..mahfetcem seni
    Gülten:seni kendi ellerimle geberticem.bu deliği bile dar edicem sana.karşıma dikildiğine pişman olucaksın
    Handan:gülten napıyosun burda?derhal çıkın,çıkın,çıkın
    Ali:ben yapmadım,nazlıda yapmadı!
    Handan:Kim yaptı aliye
    Ali:Bilmiyorum,bilmiyorum dedim.daha kaç kez söyliycem bilmiyorum(almanca bişiy söylüyo)bilmiyorum.ya nazlıyı bırakın
    Handan gider aliye arkasındanAli:Ya,ya git müdire hanım git.nazlıya kaç kere tecavüz ettiğini biliyomusun sen ha kaç kere
    Handan şok olur ve geri döner…
    Handan:Ne dedin?
    Ali:Duydun ne dediğimi,tecavüz etti
    Handan:Niye şikayetçi olmadı
    Ali:Hıhıhı…dilekçeyi şikayetçi olduğun adama veriyosuun,hayatın kayıyo.şebo tahsini şikayet etti sonra gönlünü almak zorunda kaldı(yin almanca bişeyler sıkıştırıyo araya)yaa…
    Bi süre sessiz kalırlar handan ne söyleyeceğini bilemez sonra…
    Ali:Varya ımmm..unut sana söylediğimi unut kimseye söyleme bizim üstümüze kalır zaten hep öyle olur,unut…
    ---------------------------------------------------

Tarık:iyimisiniz?
    Handan:Bilmem,
    Tarık:bakın isterseniz biraz sahile inelim buradan uzaklaşmanız iyi gelicektir hem sizin dışınızda herkesin sağlık durumu iyi gibi gözüküyor
    Handan:tamam
    Tarık:tamam.hemen geliyorum
    Sahilde…Tarık:kıpırtısı bile göz alıcı diymi
    Handan:öyle
    Tarık:burası acayip bi yer,ilk geldiğim zaman nefesin kesilmişti,deniz nerde bitiyo gökyüzü nerde başlıyo belli olmuyo.cezaevindeyken burayı hatırlayın.
    Handan:Buna ihtiyacım var
    Tarık:Hepimizin ihtiyacı var
    --
    Handan:nazlı ve aliye hakkında ne biliyosunuz yada ne düşünüyosunuz yani tahsini gerçekten onlar öldürmüş olabilirmi?
    Tarık:Aliye için bişey söylemek zor ama nazlının yaptığını zannetmiyorum.geçmişinden taşıdığı kocaman bi yara var içinde şu an sadece onlarla boğuşuyor bence
    Handan:Ne biliyosunuz onun hakkında
    Tarık:Vanlıdır nazlı,oralarda hala geçerli olan törelerin kurbanıdır.bir erkek başka bir erkeğin yaptığını suçu bi kadına atarak temizlemeye çalışır,kadın susmak zorundadır,yaşamak için.öz dayısı nazlıya tecavüz etmiş,doğan çocuğu çocuk esirgeme kurumuna vermişler sonra ailesi nazlının ölüm emrini vermiş,öldürmesi için onu büyük abisine teslim etmişler .abisi ona kıyamamış istanbula göndermiş.askerlik arkadaşına emanet etmiş,emanet sonrası malum.
    Handan:Nazlı için tecavüz döngü haline gelmiş.yazık ya,yazık.tahsin cinayetiyle ikisininde bi bağı yok bence ama elimden bişey gelmiyo.ben böyle hayal etmemiştim.
    Tarık:Onunla ilk etapta emre konuşursa daha faydalı olur.böylece nazlıya ve söylediklerine nasıl bakıcağımızı bilebiliriz.onlar hücredeler diye kendinizi aciz hissetmeyin.eminim buradaki varlığınız onlara büyük bi güven veriyor.elbetteki her şeyi hemen halletmek,her şeye hemen anlamak mümkün değil.zaman bana nasıl yardım ettiyse sizede edicektir.
    Handan:Anlaşılan burası herkeste aynı etkiyi yaratıyor,bi nefeslik huzur…

Durum:
    Figüran
    Yer
    Kocaeli
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Tarık:gel şurda mantı yiyelim?
    Handan:olur
    Tarık:hıı
    Handan:tamam
    Garson kız:az sonra mantılarınız geliyor,afiyet olsun
    Tarık:bunu daha sık yapın
    handan neyi der gibi başını sallar
    Tarık:gülümseyin
    mantılar geldikten sonra
    Tarık:baharat alırmısınız
    Handan:alırım biraz
    Handan:sen diyelimmi artık?
    Tarık:Memnun olurum…Eee hangisini beğendin?cevizlimi,nohutlumu?
    Handan:İkiside güzel ama cevizlisi harika.hiç yememiştim
    Tarık:Arada bir yenilik iyidir.
    -----------------------------------------------------------
    Nur:Suzan,gel.hayriyenin yatağı boş olmuyor böyle baktıkça içim sızlıyor.sen yatağını aşağı taşısana
    Suzan:Sahimi?ablanın yerinemi?
    Nur:Evet
    Aylin:Aa taşı,taşı bende eşyalarımı seninkinin üstüne koyarım(ana şöyle bi bakış atar ayline)olur dimi ana?
    Nur:Olur,olabilir
    Nur:Birbir bırakıp gidiyoruz işte,baksana
    Suzan: (İç çeker)Birden bire özgür olmak nasıl bir his acaba
    Nur:birden bire olurmu?hayriye yıllarını geçirdi burada.hergününü bir bir biriktirdi,bi kenara koydu.birden bire olmadığını sende anlıycaksın zamanla
    Hayriye abla:İstanbuldan Sinopa biletsiz geldim,cezaevi arabasıyla.arabadaki genç gardiyan “af çıkar teyze biletli dönmek nasip olur inşallah” diye hayır duası etmişti.kulakları çınlasın.bir kağıt parçası ama öncesi bir Hayriye sonrası bir başka Hayriye.
    ---------------------------------------------
    Anna:bana ilaç ver çok kötüyüm hep rüyalar görüyorum,kötü rüya.bi köpek geliyo kokluyo,ben çok korkuyorum
    Tarık:bu durumda ilaç seni iyi yapmaz sadece kandırır.sen kendin iyi olucaksın bağımlılık böyle bişey kafanda bitiriceksin ve kurtulucaksın,başka çaresi yok
    Anna:olmuyor,karar vermekle olmuyor
    Tarık:olucak,olucak anna hatırla sen kendin dememişmiydin,uçakta giderken canım sigara istemiyor çünkü uçakta sigara içilmiyceğini biliyorum.bu da böyle bişiy kafanda bitiriyosun ve kurtuluyosun
    Anna:sen bilmiyosunki
    Tarık:aslında ben biliyorum anna bağımlılık hep aynı.insana alışıyosun o ölüyo,sen yaşıyosun!nasıl? Yokluğuna alışarak
    Anna:bak şimdi sen bana ilaç vermiyosun?çok kötüyüm,içimde mikrop var
    ---------------------------------------------------
    handan kapıyı çalar ve savcının odasına girer,
    Savcı:buyrun
    Handan:b2 mahkumlarını uygun bi zamanda Tahsin cinayetiyle ilgili sorgulamak istiyorum.haber veriyim istedim
    Savcı:tekrar etmeme gerek yok sanırım handan hanım.o davaya artık ben bakıyorum.yardımlarınız için teşekkür etmiştim.öyle değimli?
    Handan:Aliye ve nazlıyla ilgili beni tedirgin eden durumlar var.bazı iddalar var
    Savcı:Ne gibi?
    Handan:İzninizle bunları daha sonra açıklasam
    Savcı:İzninizle tartışma bitmiştir.b2 sorgulamasını ben yapıyorum.
    ------------------------------------------------------
    Nur:Sen iyimisin?sabahtan beri sesin çıkmadı?hayriyeyimi özledin ?
    Suzan:Hem öyle hemde geçmişe gittin biraz,dalmışım
    Nur:Dalma öyle,boyna kurcalamak iyi değil
    Suzan:Benim evliliğim
    Nur:Hepimizin öyle değilmi?en iyisi unutmak.erkek değimli en iyisi tuvalette can versin.
    Suzan:Sorun o değil.keşke hep kötü şeyleri hatırlasam o zaman unutmak daha kolay olurdu ama başlarda böyle değildi.ikimizde çok istemiştik birbirimizi,çok aşıktık evlendiğimizde,her şey çok güzeldi sonra bişey oldu Mehmet değişti.onu tanıyamaz oldum,bambaşka bi adma oldu.duruşu,bakışı,bana dokunuşu her şeyi değişti.
    Nur:Kendine gell.hepsinin boynu altında kalsın…Hayriye,Hayriye kulakların çınlasın.gel,gel bak kahvaltı ediyoruz ama sensiz
    Aylin:Napıyodur acaba şimdi?
    Nur:Yoldadır daha,uzun yol
    --------------------------------
    Hayriye:uzun yolu ne kadar özlemişim.dışarda akıp giden bir manzarayı seyretmek,yolun iki yanından geriye doğru kaybolan ağaçları,değişen ışığı,bir görünüp bir kaybolan pencereleri görmek,içlerindeki hayatları düşünmek,insanın kendi küçük dünyasının dışındaki öbür dünyaları hatırlamak,kendi hikayemizin tek hikaye olmadığını bilmek,ne kadar iyi geliyor bunlar .kulakların çınlasın nuseni hatırlıyorum en çok.uzun yol özlerdin.hiç değişmemiş biliyormusun?biz girdiğimizde nasılsa hala öyle.beyaz ışıklı vitrinler,yoksul köyler,Almanyadan dönenlerin yaptırdığı besbelli tek tük gösterişli evler.hepsi aynı.aradan geçen zaman hiç yaşanmamış gibi,nerde bıraktıysak orda duruyor.senin çıkmanada bir şey kalmadı nur bekle dışarısıda seni bekliyor.
    Yanında oturan kadın:meraba yolculuk nereye?
    Hayriye:İstanbula
    Kadın:Tatilemi gidiyosunuz?
    Hayriye:Sayılır.
    Kadın:Yermisiniz?
    Hayriye:Mersi
    Kadın:Hem yolluk olsun,hemde oğlana götürüyim diye sabahtan yaptım tazecik…
    Benim oğlum üniversiteyi kazandı.gitti istanbula yerleşti.aylar oldu görüşmedik şimdi onun yanına gidiyorum.
    Hayriye sadeceGüler ve kafasını sallar…
    Hayriye:Bişey değişmemiş gibi geliyor insana ama öyle değil tabi.görünmeyen bir parmaklık olucak etrafımızda biz gersinde durucaz zamanla iner belki.şimdilik daha değil.herkesle mesafeli olmak ve kimseye açık vermemek gerekicek.herkese ayrı bir hikayede anlatmak gerekebilir.tabiki gerçek olanı değil.
    -------------------------------------------------------------------
    Nur: (filize)ne o ağabeynimi özledin?
    Şebo:Ya nolcak acaba kurtulabileceklermiki?
    Perihan:Eee Körle yatan şaşı kalkar
    Nur:Bana bakın,handan veya savcı sorguya çekicek olursa sakın haa içimizden birini ele vermiycez.aliye ve nazlıyı suçlıycak hiçbirşey ağzımızdan çıkmıycak.tahsine karşı omuz omuza vericez.anlaşıldımı?
    -------------------------------------

Sayfa 2/33 İlkİlk 12345612 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)