Sayfa 1/12 1234511 ... SonSon
59 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Pis Yedili - Senaryolar

Durum:
    Rüzgar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetici
    Yer
    İstanbul
    Konular
    621
    Verdiği Beğeni
    45

Aldığı Beğeni: 69

Bahsedilme
    26 Mesaj

Standart Pis Yedili - Senaryolar

Dizi ile ilgili senaryolarınızı burada paylaşabilirsiniz.

Durum:
    1995vade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Samsun
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

BENİ BIRAKMA

TANITIM

Günçiçek Seymen:
    Okul çantamı alıpçıktım.
    "Günçiçek! Beklesene kızım!" Annemi dinlememek için adımlarımı sıklaştırdım. Moralim bozuktu. Daha doğrusu bozuk olacak bir moralim bile yoktu. Güney benim Trafo ve Gülcan'ı bildiğimi öğrenince(Kimden olabilir ki! Tabii ki Elçin söyledi!)çok kızıp beni terketti. Beni affetmesi için yalvaracak değildim ama... Ama bütün gece ağlayan da bendim.

Güney Samyeli:
    Gülcan ile birbirimize düşmanca bakışlar fırlatarak evden çıktım. Çantamı tek omzuma takıp tam buluşma yerine doğru yürüyecekken bir anda yolumu değiştirdim. Cimbom ve Karabiber ile de küstüm. O anki kızgınlıkla gidip Cimbom'a bağırmış, onu terketmiştim. Ve şimdi? Şimdi köpek gibi pişmanım desem bir faydası olmazdı değil mi?

Mert Karatütün:
    PC ve Salça ile buluşup okula gidecektim. Ta ki yolumun üstü olduğundan gülcan'ların evinin önünden geçerken pencerede Gülcan'ı görene kadar. O da o güzelim gözleriyle bana bakıyordu. Demir kapının önünde durup ellerimi kalbimin üstünde kalp şekline getirdim. Yüzünün güldüğünü görünce içimde küçük bir ferahlama hissiyle PC ve Salça'yı unutarak okula gitmeye karar verdim.

Elçin Paksoy:
    Kuaförüm saçımı ve makyajımı bitirdiğinde aynada kendime baktım. Eski havalı Elçin olmuştum işte. Ütülü formam, uçları maşayla kıvrılmış saçlarım ve uçuk tonlardaki makyajımla eski ben! Ne garip bir dünya değil mi? Ferit dağılırken ben kendimi topluyorum.

Evet arkadaşlar. Normalde Ferit'in de ağzından yazacaktım ama soyadını unuttum. Bilen varsa lütfen bana söyesin.
    Beğenmediğiniz kısımlar falan olursa onları da öğrenmek isterim.
    umarım okuyup beğenirsiniz
    Eğer her şey özür dileyerek hallolsaydı bu dünyada, kanun ve polise ihtiyacımız olur muydu sence?

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    324

Aldığı Beğeni: 705

Bahsedilme
    0 Mesaj

Senaryo yazmayı deneyeceğim bakalım nasıl olacak? Karakterler ve olaylar aynı seyrinde sadece devamını senaryolaştırıyorum. Kısaltmalarla devam edeceğim. O: Orçun, G ya da P: Bayrampaşalı yani Güney, C: Cimbom, S: Karabiber,Sevil, N:Neşe,Salça, T: Trafo yani Mert.

Ha bir de tüm karakterlere değil sadece olmasını istediğim konuları senaryolaştırıyorum. 1 saat 50 dakikalık değil. 10 dakikalık filan senaryolar.:img-hyste
    Senaryo 47 den devam
    1. Bölüm 1. Kısım.

Pis Yedili her zamanki gibi durakta buluşmuştur. Can arabasıyla Pis yediliyi almaya gelir.

Orçun: Hadi oğluum gitmiyor muyuz? Hem Can kardeşimiz de gelmiş ne güzel. Araca yiyecek aldın di mi Cancım kuru kuru yolculuk gitmiyor da.
    Trafo: He he turşu almış bak. Tam sana göre yol boyu yersin.
    Paşa: Siz gidin ben Günçiçeği bekleyeceğim.
    Trafo: İstersen biz de bekleyelim kardeşim.
    Paşa: Yok kardeşim siz gidin.
    Güney hemen Günçiçeği arar.
    P: Nerdesin kızım sen?
    C: Güney der,kısık bir sesle ve öksürür.
    P: Canım iyi misin sen?
    C: Ben bugün okula gelemeyeceğim biraz kötü hissediyorum.
    P: Tamam canım ben hemen geliyorum yanına.
    C: Gerek yok Güney iyiyim dinleniyim geçer yarına toparlarım.
    P: Olmaz öyle şey hem sen ben olmadan iyileşemezsin ki senin ilacın benim. Birazdan yanındayım.

Paşa Günçiçeği görmeye gelir kapıda annesiyle karşılaşır. Aldığı çiçekleri hemen arkasına saklar.
    P: Merhaba çiçek teyze ben de Günçiçeğe bakmaya gelmiştim.
    Çiçek: İçerde çocuğum da biraz hasta dinlenmesi gerek anladın di mi beni Güneyciğim?
    P: Merak etmeyin Çiçek teyze en az sizin kadar ben de onun iyi olmasını istiyorum o yüzden buradayım.
    Çiçek: Hem fakir hem küstah ah Günçiçek ah. (Güney içeri girdikten sonra söyleniyordur arkasından)
    Güney içeriye elinde kocaman bir çiçekle girer.
    Günçiçek sevinçle yerinden kalkar.
    C: Aşkım. Bunlar ne?
    P: Duydum ki benim dünyalar güzeli sevgilim hasta olmuş. Ben de ellerimde çiçeklerle onu iyileştirmeye gideyim dedim ki başarılı oldum da sanırım bak hemen ayaklandın, der gülerek.
    C: Delisin sen ya e okul? Yok yazılcaksın benim yüzümden.
    P: Ben burada seninle olmayı, sensiz sınıfta olmamaya tercih ettim o kadar. Hadi bırak gevezeliği hastasın sen. Hem ben sana daha çorba yapıcam.
    C: (Şaşkınlıkla ve gülerek) Seen? der.
    P: Evet küçük hanım beğenemediniz mi? Siz bugün sadece dinleniyorsunuz tv izliyorsunuz ben de içeride size çorba yapıyorum.
    C: Ay mutfağı batırmasa bari yoksa annem 2 saat dır dır eder.
    P: Bir şey mi dedin hayatım der içeri gelerek
    C: Hiç. Ben ne kadar şanslıyım dedim der ve öpücük atar. Ardından da hapşırır.

Okulda Elçin Güneyi ve Günçiçeği göremeyince çaktırmadan Neşeye sorar.
    E: Günçiçeği gördün mü?
    N: Gökten kırmızı kar da yağar mı acaba dünyanın sonu mu geliyor ne?
    E: Ne var canım hoca sormuştu da ondan.
    N: Hee eminim ondan da Günçiçek hasta okula gelmiycek bugün.
    E. Ya Güney?
    N: Ha Güney de sevgilisinin yanında tabi yalnız bırakmak istemedi.
    E: (Üzülerek) anladım der ve Furkanın yanına gider.
    E: Furkan akşam işin var mı?
    F: Yoo neden sordun.
    E: Aşk olsun biz yeniden denemeye karar vermedik mi? İşte bu yeni başlangıcımızı kutlayalım diyorum baş başa.
    F: Başbaşa?
    E: Neden bu kadar şaşırdın? Bu sefer her şey bambaşka olacak sana söz veriyorum.
    F. Buna tüm kalbimle inanmak istiyorum Elçin. Tamam akşam seni alırım.
    E: Yok ya dışarı çıkmayalım. Evde film izleyelim baş başa.
    Furkan duyduklarına inanamıyordur. Elçinden ilk defa böyle samimi sözler duyuyordur. Ancak bu sefer daha temkinli olacaktır fazla üstüne gitmeyecek ve onu sıkmayacaktır. Daha önce defalarca terk edilmenin verdiği bir korku vardır.
    F: Tamam sen nasıl istersen o zaman akşam sizde görüşürüz der.

Elçin Güney''i artık hayatından tamamen çıkarmıştır. Furkanla mutlu olmayı deneyecektir. Oyunlardan sıkılmış ve gerçek şeyler yaşamak istemektedir. Eski Elçin gibi davranacaktır artık.

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    324

Bahsedilme
    0 Mesaj

Devamı:

Furkanla Elçin keyifli bir akşam geçirmiştir. Ertesi gün herkes okuldadır.
    Sınıf:
    O: Ali-i-is. Kalimera. Çıkışta bir yerlere gitsek mi senle he ne dersin ne dersin?
    A: Çok beklersin derim Orço.
    Karabiber: Ya Mert ben sana bir şey soracağım.
    Trafo: Sor karabiberim ama zor olmasın, der ve gülümser.
    Karabiber: Şey benim anlamadığım bir konu var da fizikten. Senin de iyidir. Hani diyorum eğer bir sorun olmazsa beraber çalışsak?
    T: Bu muydu derdin karabiberim? Olur tabi de sen niye sorun olacağını düşündün?
    K: Ne bileyim sözlüsün ya artık hani sorun olmasın diye.
    T: Olur mu öyle şey kızım. Sözlendik diye arkadaşlığımızı mı feshettik ver bakıyım şu fizik kitabını.
    Karabiber gülümser.

----

Güney: Günçiçek akşam bize gelsene annem çok güzel yemekler yapmış. Birlikte yeriz. Sen de kayınvalidenden yemek tüyoları almış olursun senin için de iyi olur.
    C: Bak sen. Tamam olur. Trafoda gelcek mi?
    Güney: Evet ailecek yemek yiyeceğiz sonuçta.
    C: Ailecek?
    Güney: Evet kızım niye şaşırdın trafoda sen de artık bizim aileden sayılırsınız.

------

Akşam:
    Güney ve Gülcan süsleniyordur ayna kapma peşindelerdir.
    Gülcan: Ya abi çekilsene şu aynanın başından birazdan sözlüm gelecek şu saçımın haline bak?
    Güney: Sus kız benim de sevgilim gelecek.
    Kapı çalar gelen Mert ve Günçiçektir.
    Güney ve Gülcan kapıya koşarlar. Aynı anda: Hoşgeldiniz derler.
    Mert ve Günçiçek gülümser. 2 si de özenerek giyinmişlerdir.
    Güney: Aşkım çok güzel olmuşsun.
    C: Teşekkür ederim sen de fena sayılmazsın.
    Güney: Sağol aşkım ya der.
    C: Şımarma diye öyle dedim aşkım.
    Hep birlikte yemeğe otururlar.
    Güneyin babası: Eee Güney Günçiçeğin ailesiyle ne zaman tanışacağız?
    G: Yemek boğazında kalmıştır. Tanışırsınız baba da ne bu acele?
    G. babası: Ne acelesi oğlum bu kız senin yıllardır bana anlattığın, beraber yaşamak ve yaşlanmak istediğin kız değil mi? Hani diyorum adını koysak mı artık?
    G: Aslında biz bu konuyu hiç konuşmadık baba Günçiçekle ama ben çok isterim.
    G. babası: Günçiçek kızım?
    C: Ben de çok isterim ama ailem daha doğrusu annem ne der işte onu bilemiyorum.
    G.annesi: Ben konuşurum Çiçekle istersen.
    G. babası: Olur mu öyle şey hanım gideriz hep birlikte konuşuruz çocukların durumunu. Merak etme kızım ikna ederiz.
    T: E hayırlı olsun o zaman kardeşim. Kız Cimbom hadi hayırlı olsun, nikah çiçeği uğur getirdi der gülerek.
    Cimbom çok sevinçlidir. Güney de öyle. Yemek bitmiştir. Güney Günçiçeği evine bırakıyordur.
    C: Güney ben çok mutluyum ya. Ailelerimiz ilk defa bizim için bir araya gelecekler.
    G: Ben de mutluyum der aslında ben ne zamandır düşünüyordum da senin vereceğin tepkiden biraz çekiniyordum seni seviyorum der ve Günçiçeği dudağından yavaşça öper.
    C: İyi geceler aşkım.
    G: İyi geceler sarışınım. Rüyanda beni gör.
    Günçiçek çok heyecanlıdır bütün gece hayal kuruyodur. Çok mutludur ve bu mutluluğun bozulmasını istemiyordur. Hesaba katmadığı bir şey vardır annesi bu işe kolay kolay razı olmayacaktır.

------

Pis Yedili senaryosu 3. kısım

Aile yemeği lafını duyan Çiçek çılgına dönmüştür. Günçiçekle hararetli bir tartışma içine girmiştir.
    Çiçek: Ya hala daha Güney diyor. Kızım salak mısın sen? Bu yaşta hayatını mahvedemezsin.
    C: Anne hayat benim hayatım sen artık bir karışma istersen tüm bizi ayırma çabalarına rağmen olmadı bak işte biz birbirimiz olmadan yapamıyoruz anla artık.
    Ç: Kızım bak daha çok gençsin yaşadığın duyguları aşk sanıyorsun ama büyüdükçe insanın bakış açıları ve aşk anlayışı da değişir aşk tek başına yetmez. Ben seni düşünüyorum.
    C: Of tamam anne düşünme o zaman beni ya da azıcık değer veriyorsan kabul et yarın gidip nikah kıyıcaz demiyoruz ki? Biz de biliyoruz erken olduğunu herhalde.
    Ç: Bak bak bak. Aman iyi tamam gelsinler. Senle başa çıkılmaz. Ancak baban haftaya gelecek söylersin.
    C: İşte yavru aslanın annesi der ve annesinin yanağını sıkar ve öper.
    Güneyle karşılaşır.
    C: Aşkım sana bir süprizim var.
    G: Ne o kız?
    C: Annemi ikna ettim tamam dedi gelsinler baban gelince tanışma yemeği olarak bir şey ayarlayalım dedi.
    G: E süpermiş. Tabi kızım aşkın önünde hiçbir engel duramaz. Hem ben izin vermem buna. Gerekirse senin için tüm dünyayı karşıma alırım. Yine de aşkımdan ve senden vazgeçmem.
    C: Hayran hayran bakıyordur Güneye.
    G: Ne oldu?
    C: Hiiç aşkıma bakıyorum öyle.
    G: Hıı daha yakından bakmak ister misin?
    C: Güneey ya,der hafifçe eline vurarak. Başarıyoruz galiba he ne dersin?
    G: Neyi?
    C: İşte biz olabilmeyi, yürütebilmeyi.
    G: Hiçbir zaman sen-ben olmadık ki zaten hep bizdik ve öyle kalacağız hep.
    C: Hep mi?
    G: Heeep, der ve Günçiçeğin saçını öper.

--
    Okul bahçesi:
    Ferit okulda yalnız başına oturuyordur. Onu öyle üzgün ve mutsuz gören Cimbom yanına gider.
    C: Ferit iyi misin?
    F: Her şeyini kaybeden bir insan nasılsa öyleyim.
    C: Öyle deme ama her şey yoluna girer merak etme.

Okul içi
    G: Salça Günçiçek nerde gördün mü?
    S: Sana bakmaya bahçeye çıkmıştı ama.
    G: Tamam der ve bahçeye iner. Feritle Günçiçeği baş başa konuşuyorken görünce uzaktan onları izler. Ne konuştukları duyulmuyordur.

F: (Güneyi görür) Hadi git sen bak Güney şimdi yine yanlış anlayacak.
    C: Yok o konuda sorun yok biz konuştuk. Sonra görüşürüz.
    F: Benim için sonra yok, der alçak sesle.

G: Hayırdır der meraklı bir sesle.
    C: Ya tuhaf tuhaf konuştu Güney Küçükbeyin halini hiç beğenmedim.
    G: Nasıl yani?
    C. Ne bileyim çok umutsuz konuştu.
    G: Yani Günçiçek çocuğu sevmesem de başına gelenler üzücü normal yani böyle konuşması,gülüp oynayacak hali yok sonuçta.
    C: Haklısın galiba bana öyle geldi o zaman. Çıkışta dizeldeyiz değil mi?
    G:Evet der ve Günçiçeğe sarılarak okula girerler.

Çıkışta tüm Pis yedili ekibi dizeldedir. Can’ın aralarına katılışları sebebine eğlence düzenlemişlerdir. Trafo “Olmuyor” adlı parçayı söylüyordur arkadaşlarına:

Geçtiğimiz yolları arıyor gözüm yine
    Sanırım şehir uzakta kalıyor

Ellerimi uzatsam tutmak isterim günü
    Ama güneş her gece tepemde doğuyor

Yani olmuyor, olmuyor istesem de
    Kimse gelmiyor beklesem de
    Yani olmuyor, olmuyor istesem de
    Kimse gelmiyor

Yaz kokusu duyardım kışın ortasında bile
    Uzun cümleler kurardım konuşurken
    Eski filmlerde kaldı böyle sözler deniyor
    Ama şimdi filmler bile eskimiyor.

Sevil gözleri dolu dolu parçayı dinliyordur. Şarkı bitince herkes alkışlar.
    Can: Ağzına sağlık be trafo kardeş.
    T: Eyvallah kardeşim. Hoş geldin aramıza.
    Bu sırada Cimbomun telefonu çalar arayan Ferittir. Güney de görür.
    Cimbom biraz uzaklaşır ve telefonu açar. Güney de peşinden gider.
    F: Günçiçek lütfen bir şey söyleme ve beni dinle tamam mı? Bak ben hayatımın en güzel günlerini seninle geçirdim o yüzden bir tek sana veda etmek istedim.
    Günçiçek: telaşlı bir sesle Nee? Der ve herkes ona bakar şaşkınlıkla. Ferit napıyorsun sen ya nerdesin? Ne demek veda ediyorum.
    Güney hoperlöre al der telefonu.
    Ferit: Ağlama lütfen ben seni üzmek için değil son bir defa sesini duymak için aradım. Okulun tepesindeyim birazdan bütün dertler benim için son bulacak. Ama eğer seni son bir kez görürsem daha mutlu ölebilirim belki der.
    C: Tamam bekle ve lütfen ben gelene kadar bir şey yapma kendine .
    Polise, ambulansa da haber vererek okula koşarlar. Salça da diğer arkadaşlarına ve öğretmenlere haber vermiştir. Kameralar bile gelmiştir.
    Herkes ordadır. Günçiçek Feriti ikna etmek için çatıya çıkmaya karar verir. Güney de onun için endişelenip peşinden çıkar. Elçin onun peşinden, Furkan da Elçinin peşinden.
    Orço: Alis sen de gidersen eğer ben senin peşinden gelebilirim.
    A: Orço kapa çeneni bu durumda bile espiri yapabiliyorsun.
    Sevil: Ay inşallah bir delilik yapmaz. Tikidir mikidir ama iyi biridir.
    Salça: Seviil?
    S: Ne var kızım sen de ne dedik iyi biridir dedik ölsün mü diyim yani.
    Günçiçek: Ferit saçmalama inelim aşağıya hadi.
    Güney: Günçiçek der peşinden gelerek telaşla.
    Elçin ve Furkan da ordadır.
    F: Hepiniz gidin buradan. Benim için hayat bitti,hiçbir şeyim kalmadı benim kimsem yok.
    C: Saçmalama Ferit biz varız arkadaşların var. Bak biz senin yanındayız hatta bu gördüklerin hepsi senin için buraya geldiler,senin için endişeleniyorlar.Hadi in.
    F: İnmeyeceğim son kez söylüyorum gidin buradan.
    C: Peki o zaman ben de atlarım.
    F: Ne sen neden atlıyosun? Annen var baban var, sevgilin var arkadaşların seni seven bir çok insan var.
    C: Senin de var,hayallerin,geleceğin ve her şey senin elinde ölmek sadece kaçıştır,çözüm değil. Hem cesaret ölmekle değil yaşamakla ölçülür.
    G: Günçiçek ne diyorsun kızım sen? Günçiçek atlarsa ben de atlarım der.
    Elçin: Güney atlıyorsa ben de atlarım.
    Furkan: Elçin atlarsa ben gözümü kırpmadan peşinden gelirim.
    Aşağıdan arkadaşları: Biz de atlarız. Der.
    Ferit bunca ısrardan ve sözlerden sonra vazgeçmiştir mücadele etmeye karar vermiştir. Alkışlar eşliğinde aşağıya inerler.
    Günün sonunda:
    Güney: Gerçekten beni bırakıp atlayacak mıydın sen ha?
    C: Blöf yaptım vazgeçirmek için sadece. Seni bırakıp gidemezdim elbet.
    G: Ama ben blöf yapmadım Günçiçek. Sen atlasaydın ya da sana bir şey olsa ben de peşinden gelirdim. Çünkü sensizliğe dayanacak gücüm yok benim.
    C: Aşkım der ve sarılırlar. Güney Günçiçeği evine kadar bırakır.
    Furkan’ın aklına bir şey takılmıştır.
    F: Elçin sen ciddi miydin? Neden Güneyin peşinden atlayacağım dedin.
    E: Saçmalama Furkan ben Ferit için eyleme katıldım o kadar. Hem fena mı oldu baya da etkili oldu.
    F: Evet ama ben seni kıskanıyorum.
    E: Kıskanacak bir şey yok. Ben buradayım sen de buradasın der ve kalbini gösterir.
    Gece sorunsuz bitmiştir. Ertesi gün herkes yepyeni bir güne uyanacaktır yepyeni maceralarla hayatlarına devam edeceklerdir.

Pis Yedili Senaryosu 4. Kısım/bölüm

Pis Yedili okula gitmek için durakta buluşmuşlardır. Bugün otobüsle gideceklerdir. Çünkü Can okula gelemeyecektir. Babasıyla golf turnuvasına katılacağı için Esma Sultan dan izin almıştır.
    Kantin
    Sevil: Duyduk ki aile yemeği faslına geçilmiş yakında bir söz daha var galiba?
    Paşa: Aileler tanışma yemeği yiyecek sadece. Yani şimdilik söz yok ama belli de olmaz her an bir sürpriz yapabiliriz.
    Pc: Hayırlı olsun.
    Güney:Sağol kardeşim.
    Orço: Paşacım nasıl bir sürpriz yapabilirsiniz? Yoksaa der ve güler sizi gidi sizi ; ama bence evlenmeden çocuk yapmayın. Olmaz yani delikanlılığa sığmaz.
    Trafo Orçonun ağzına doğru vurur.
    P: Eyvallah kardeşim sen vurmasaydın ben kendimi tutamayabilirdim.
    C: Aşkım sakin. Orço bu normal bir cevap beklemiyordun herhalde.
    Neşe telefonla konuşuyordur.
    N: Cancağızım seni çok özledim. Sensiz okul okul değil. Dedikodu yapmak bile beni kesmiyor düşün. Bugün görüşemeyecek miyiz?
    C: Olur mu şekerim oyun bitsin okul çıkışı baş başa bir yerlere gideriz. Ahahahaha.(Can’ın gülüşünden)
    Sevil: Hani çıkışta beraber bir şeyler yapacaktık Cimbom,sen,ben. Ne oldu ekildik galiba.
    N: Kusura bakma be Karabiber ben de Canla sık görüşemiyorum. Başka zaman bir şeyler yapsak? Cimbom anlarsın di mi?
    S: Ha ben anlamam. Çünkü benim sevgilim yok di mi?
    N: Ya anacım ben öyle demek istemedim ya gereksiz alınganlık ediyorsun.
    S: Tamam ya ben anladım. Cimbom sen de eğer sevgilinle gezmek istiyorsan söyle ben de ona göre yapacak şeyler bulayım, der ve sınıfa gider.
    C: Aferin yani Salça. İyi halt ettin. Trafoyu işaret ederek, sanki durumları bilmiyorsun kızın üstüne gidiyorsun bir de.
    N: Ay ben onu düşünemedim ya.
    T: Neyi düşünemedin?
    N: Şeyi yani hani şimdi biz böyle çift çiftiz ya kendini yalnız hissetti tabi onu diyorum.
    P: O zaman gençler akşama Sevil’e bir sürpriz yapıyoruz. Kafede Sevil için karaoke partisi düzenliyoruz. Şarkılı türkülü bir ortam ha ne dersiniz?
    C: Aşkım harika düşündün o zaman akşam ben Sevil’i kapıp getiriyorum.
    P: Anlaştık.
    Akşam:
    S: Görüyorsun di mi Salçanın yaptığını 3 günlük tiki sevgilisi için bizi ekti. Hayır yani plan yapmadığımız bir gün gezsin sevgilisiyle. Artık hiç birlikte vakit geçiremez olduk.
    C: Ya ya.
    S: E biz niye dizele gidiyoruz ya akşam akşam? Bana bak Cimbom eğer Paşayla filan laflayacaksan ben hiç gelmiyim.
    C: Olmaz Sevil mutlaka gitmemiz lazım.
    S: Sende bir haller var ya neyse anlarız.
    Kafeden içeri girerler. Her yer karanlıktır.
    S: Bu ne ya elektirikler mi kesilmiş hay bizim şansımıza derken;
    Süpriiz der pis yedili. Sevil çok şaşırmıştır bütün ekibi yan yana görünce mutlu olmuştur.
    S: Ben sizi var ya der duraksar çok seviyorum.
    N: Biz de seni karabiberim. Yok öyle yalnızlık triplerine girmek. Seni kırdıysam özür dilerim.
    S. Yok ya ben alınganlık ettim.
    T. Hadi arkadaşlar neyse daha gecenin eğlencesi başlıyor söyliyim en son ben.
    S: Ne oluyor ne eğlencesi?
    PC: Karaoke sistemi kurduk kızım bilgisiyar sistemiyle. E hadi ilk kim söyleyecek?
    Kimseden ses çıkmaz.
    N: Kimseden ses çıkmıyor.
    O: Ben söylerdim ama sesim kısık kamiller. Kusura bakmayacaksınız artık.
    N: Hadi herkes parça seçsin.
    Güney: Tamam ya sıkıntı yok ama benim için sizi bilemiycem. Hangi parçayı söylesem ben acaba? Hah buldum. Cimbomu göstererek,gel gel sarışınımı mı söylesem ben?
    C: Ya Güney ya daha romantik bir şarkı bulamadın mı?
    Güney: E o zaman Mahsun Kırmızıgülden “Sarı Sarıyı” söyliyim. Maldivlerde çekilmişti klibi.
    C: Romantik şarkı anlayışına hayran kaldım aşkım.
    G: Kızma hemen sarışınım ama kızınca da çok tatlı oluyorsun orası ayrı tabi der Günçiçeği yanaklarından sıkar ve öper.
    Herkes sırayla şarkısını seçmiştir parça listesinden. Güney sıra kendisine gelince bir sürpriz yapıp Mahzar Alansondan “Yandım Yandım” adlı parçayı söylemiştir. Günçiçeğin gözlerine bakarak seslendirmiştir şarkıyı. Pc de kameraya kaydetmiştir bu çok romantik anı. Güney ilk defa birisi için şarkı söylüyordur çünkü.
    Kızlar tek tek söylemek yerine hep birlikte Cici kızlardan Delisin’i söylemişlerdir.
    Trafonun başladığı parçaya bütün gurup eşlik etmiştir. Gecenin son şarkısı arkadaş isimli parça olmuştur ve hep birlikte söylemişlerdir.

Bir kıvılcım düşer önce, büyür yavaş yavaş
    Bir bakarsın volkan olmuş, yanmışsın arkadaş
    Dolduramaz boşluğunu ne ana ne gardaş
    Bu en güzel, bu en sıcak duygudur arkadaş

Ortak olmak her sevince, her derde, kedere
    Ve yürümek ömür boyu, beraberce, el ele
    Olmasın hiç o ta içten gülen gözlerde yaş.

Repleriniz ve yorumlarınız için ayrıca teşekkür ederim.

5. BÖLÜM

AKŞAM
    Furkan’ın kitabı Elçinde kalmıştır; Furkan onu almak için Elçinlere gelmiştir Elçin de çantamda canım sen bakar mısın demiştir çünkü telefonla babasıyla konuşuyordur. Furkan kitabını ararken Elçin’in başka kitabının arasından Güney’le olan bir fotoğrafı yere düşer fotoğrafı eline alır ve üzülür.
    E: Ne oldu canım bulabildin mi kitabını?
    F: Buldum.
    E: Neyin var senin nedir bu suratının hali?
    F: Bu ne Elçin der ve fotoğrafı gösterir.
    Elçin çok şaşırmıştır, bütün fotoğrafları yırtıp attığını sanıyordur ama bir bu fotoğraf kalmıştır. Ne şans ki onu da Furkan tesadüf eseri bulmuştur. Elçin ne diyeceğini bilemez bilerek saklamadığı halde bunu nasıl açıklayacağını bilemez.
    E: Şey Furkan ben atmıştım sanıyordum demek kitabın arasında kalmış.
    F: Yaa kalmış. Elçin sen kimi kandırıyorsun ya? Bu sefer değişir dedim,belki gerçekten unutmaya çalışıyordur dedim ama sen napıyorsun eski sevgilinin fotoğraflarına bakıyorsun,onları saklıyorsun, geçen gün de telefonunda görmüştüm der ve üzgün bir şekilde evine gider. Elçin arkasından seslenir ama duymaz.
    Kafe:
    Elçin Furkanla ilgili konuda yardım alabilmek için Güney’in yanına gelir.
    G: Ne işin var senin burada? Ne bu yeni bir oyun mu?
    E: Ben çok kötüyüm Güney. Bir erkek bakış açısına ihtiyacım var der ve Furkanla yaşadıkları fotoğraf krizini Güney’e anlatıp ona akıl danışır.
    G: Sen söylediklerinde samimiysen git bunları Furkan’a da anlat. Biz erkekler düz düşünürüz bir şey ya vardır ya yoktur ortası yoktur sen de açık olursan eğer ilişkiniz rayına oturur.
    Günçiçek Güney’e sürpriz yapmak için ve Güney için ördüğü eldivenleri ona vermek için Güney’lerin evne gider ama Güney evde yoktur annesi dizele gittiğini söyler.
    C: Aşkım ya demek bu saatlere kadar çalışıyor, süprizimi görünce bayılacak. Günçiçek kafeye gelmiştir.

Gördüğü manzara onu çok şaşırtmıştır. Güney Elçin ile oturuyordur. Günçiçeğin elindeki hediye paketi yere düşer onları öyle görünce.
    E: Teşekkür ederim Güney,seninle konuşmak iyi geldi.
    G: Elçin bak bu seninle son konuşmamdı lütfen bundan sonra sorunlarınızı kendiniz halledin.
    E: Tamam zaten en doğrusu bu.
    Güney Günçiçeği görür ve peşinden koşar.
    G: Günçiçek bekle, lütfen Günçiçek.
    E: Hay Allah yanlış mı anladı acaba? İstersen ben konuşabilirim açıklarım durumu.
    G: Gerek yok Elçin ben konuşurum hadi sana güle güle der kapıyı kapatır. Güney bir sandalye çeker ve kara kara düşünür Günçiçeği nasıl ikna edecektir ona inanması için.
    Günçiçek ağlayarak eve gider. Güneyi görüşmediğini sandığı Elçinle kafede sohbet ederken ve de elini koluna dokundururken görmüştür.
    Güney gece boyu Günçiçeği arayıp olanı biteni anlatmak ister ama nafile. Telefon çalar çalar Günçiçek açmaz.
    Ertesi Gün:
    Kantin
    G: Cincon konuşabilir miyiz?
    C: Konuşcak bir şey yok Güney.
    G: Aşkım saçmalama gördüğün gibi değildi olay. Furkanla ilgili sorun yaşamışlar benim yüzümden fikir almaya gelmiş.
    C: Ha fikir alacak başka kimsesi yok muymuş? Sen de buna inandın, der koşarak merdivenlerden çıkmaya çalışırken ayağı burkulur ve yere düşer.
    G: Günçiçek iyi misin aşkım?
    C. Bana aşkım deme hep senin yüzünden.
    G: Hayatım yapma böyle. Dur bakıyım. Acıyor Mu?
    C: Ahh der ayağı çok acıyordur. Bırak dokunma.
    G: Tutun bana revire gidelim.
    C: Seninle hiçbir yere gitmem ben sen git Elçinle dolaş sohbet filan et sana sorunlarını anlatsın.
    G: Günçiçeek der sinirle Öyle mi gelmiyor musun sen şimdi?
    C: Gelmiyorum.
    Günçiçeği kucağına alarak gidiyoruz der.
    C: Güney saçmalama indir beni ya indirsene herkes bize bakıyor.
    G: Baksın sen de inat etmeseydin.
    Revire giderler orda da Güney olanları anlatır Günçiçeğe ve doktorun da tavsiyesiyle eve giderler. Güney taksiyle Günçiçeği evine bırakır.
    C: Bana bak Güney o kız senden 0.5 uç bile istese bana söyleyeceksin.
    G: Hayatım ben senden bir şey saklamayacaktım ki zaten sen öyle basıp gitmeseydin anlatcaktım ha bu arada giderken bir şey düşürmüşsün. Eldivenin olduğu hediye paketini çıkarır.
    C: O senin.
    Güney hediye paketini açar. Eldivenleri eline alır.
    G: Benim bunlara ihtiyacım yok ki senin sevgin zaten benim içimi ısıtıyor.
    C: Ama ben her zaman senin yanında olamıyorum o yüzden ben yanında değilken bu eldivenler ısıtsın seni diye ellerimle ördüm.
    G: Öyle mi? Teşekkür ederim o zaman. Günçiçek iyiyiz di mi?
    C: Gülerek iyiyiz der.
    Taksiden inerken Güney yine Günçiçeği kucağına alır.
    C: Ya Güney napıyorsun ya mahalledeyiz bir gören olacak.
    G: Hiç kusura bakma bu halde sevgilimi yürütemem ver anahtarı evine bırakacağım öyle içim rahat etmez yoksa benim.
    Güney Günçiçeği odasına götürür, Günçiçeğin saçını öper kokusunu içine çeker ve her saat başı arıycam ona göre der o telefona yapışılacak duymadım diye bir şey yok tamam mı?
    C. Tamam.
    Elçin Furkanla konuşmak için onu bir restoranta çağırır.
    E: Hoş geldin.
    F: Elçin bak buraya çok önemli dediğin için geldim.
    E: Furkan bir dakika şimdi hiç sözümü kesmeden beni dinle tamam mı?
    F. Tamam.
    E: Bak evet ben Güney’i çok sevdim ona aşık oldum sandım çok acı çektim, kalbim kırıldı ama aşktan en umudumu kestiğim o anda elimi sen tuttun. Başta Güney’i kıskandırmak için sana yaklaştım doğru bunu inkar edemem ama sana yeniden başlayalım dedikten sonra yaşadıklarımızın hepsi gerçekti. Artık benim aklımda da kalbimde de yalnız sen varsın.
    F: Peki o fotoğraf?
    E: Furkan o gördüğün geçmişten kalan son fotoğraftı ve onu şu anda senin gözünün önünde yırtıyorum der fotoğrafı yırtar.
    Furkan duyduklarına gördüklerine inanmak istiyordur, çünkü o Elçin’i Elçin yokken bile sevmiştir sıkıca sarılır sevdiğine.
    F: Ben seni o kadar bekledim ki Elçin seni sensizken o kadar sevdim ki şimdi sen böyle söyleyince inanamıyorum.
    E: İnan ama artık bana lütfen geçmiş geçmişte kaldı benim için şimdi var sen varsın sadece sen ve ben.

----
    Çiçek Günçiçeğin odasına girer.
    Ç: Hiii kızım noldu sana?
    C: Yok bir şey anne merdivenden düştüm.
    Ç: Kalk yürü doktora. Ay kırıldı mı?
    C: Gerek yok Güney beni götürdü doktora. Ayağım iyi sadece fazla üstüne basma dedi doktor.
    Ç: Kırk yılın başı işe yaramış Güney efendi. Güney demişken babanla konuştum birkaç günlüğüne Ankaraya gidip gelecekmiş. Haftaya Çarşamba söyle gelsinler dedi. İletirsin. Hem senin ayağın da iyileşmiş olur.
    C: Harika der ve annesini öper.
    Ç: Ah kızım ah umarım pişman olmazsın o Güney denen çulsuzla...
    Günçiçek annesinin sözünü keser. İyi geceler annecim seni seviyorum der. Uykuya dalar.
    Bölüm sonu.

6. Bölüm

Nihayet beklenen gün gelip çatmıştır akşam Güneyler Günçiçeklere gelip aileler tanışma yemeği yiyeceklerdir.

Yemekten önce telefon konuşması:

C: Aşkım akşam geliyorsunuz değil mi?
    G: Sıkıntı yok canım da valla bundan sonra sıkıntı da olsa bana vız gelir tırıs gider. Senin için tüm engelleri aşarım ben. Gerekirse dünyayı karşıma alırım.

C: Aslan aşkım, der. Hadi sen şimdi kapat da ben hazırlanayım.
    G: İyi tamam . Hişt kız.
    C: Ne var?
    G: Seni seviyorum.

Günçiçek ben de der ve gülerek telefonu kapatır. 2 saat sonunda ancak hazırlanmıştır.

Günçiçeğin babası: Çiçeek! Hayatım bu takımı mı giysem diğerini mi?
    Ç: İkisinden birini giy hayatım sanki devlet bakanı teşrif edecek evimize.
    C: Ay babacım sen hangisini giyersen giy çok yakışıklı olursun.
    Ç: Bak bak nasıl da şirinlik yapıyor babasına.
    C: Öyle söyleme annecim sen de çok güzelsin bu akşam demek ki güzelliğimi senden almışım ben.

Kapı çalar.
    Ç: Hadi çok konuşmada kapıya bak.
    Günçiçek hoşgeldiniz diyerek kapıyı açar ve gülümser. Güney,Gülcan,Kemal ve Gülseren içeri girerler. Günçiçek Güneyin elindeki çiçekleri alır. Çikolatayı görünce de güler.
    C: Bu ne be sanki kız istemeye gelmiş gibi.
    G: Uzatma kızım al işte. Bu arada ne kadar güzel olmuşsunuz Günçiçek hanım siz böyle.
    C: Sen de ayrı bir yakışıklı olmuşsun bu akşam hayırdır. Sonuçta sadece bir tanışma yemeği sen bu kadar özenmezdin.
    G: Hayırdır hayırdır sen merak etme.
    Aileler tokalaşır.
    Günçiçeğin babası: E Kemal Bey zor günler geçirmişsiniz? Şimdi nasılsınız iyisiniz inşallah.
    Kemal: İyiyiz çok şükür evet zor günler geçirdik ailece hatta çocuklarım büyürken yanlarında olamadım ama bundan sonra her daim Allah da izin verirse onların yanındayım. Bugün de aslında, der Çiçek sözünü keser.
    Ç: E gerisini masada konuşalım. Masaya geçerler.
    Gülseren: Ooo Çiçekçim ne zahmet etmişsin sen böyle.
    Ç: Ben pek de bir şey yapmadım aslında çoğunu Günçiçek yaptı.
    Güney gülümser.
    Gülcan masanın altından mesaj yazıyordur Mert’e. “Biz yemeğe geçtik. “diye.

Yemek bitmiştir aileler otururken;
    Günçiçeğin babası: Evet efendim şimdi gelelim asıl meseleye.
    Kemal: Bir dakika Günçiçek kızım zahmet olmazsa sen bize bir kahve yapsan.
    G. babası: Hadi kızım yap bakalım bize bol köpüklü bir kahve.
    Günçiçek kahveleri dağıtırken elleri titriyordur bunu gören Güney: Sakin ol kızım zangır zangır titriyorsun.
    C: Kolaysa gel sen sakin ol der fısıldayarak.
    Kemal: Efendim çocuklarımız birbirlerini sevmişler, birbirlerini seçmişler güzel bir arkadaşlık kurmuşlar aralarında.
    Günçiçeğin babası: Evet haberim var Günçiçek bahsetti biraz. Kızım benim kıymetlimdir. Malum tek çocuğumuz göz bebeğimiz. Onun için en iyisini isterim ben,mutlu olmasını. Gözleri dolar.
    Günçiçek babasının omzuna başını koyar , duygulanır.
    Bu sırada kapı çalar gelen pis yedilinin geri kalan üyeleridir.
    Gülcan: Tam zamanında der alçak bir sesle.
    Cimbom şaşırmıştır. Aa sizin ne işiniz var burada?
    Sevil: Aaa şuna bak bizsiz söz olur mu der?
    C: Nee! Ne sözü?
    Kemal lafa girer: Efendim asıl sebebi ziyaretimiz bu arkadaşlığı aile içinde resmiyete dökmek bunun için de Allah’ın emri Peygamberin kavliyle kızınız Günçiçeği oğlum Güney’e istiyorum der.
    C: Güneeey! Der sevinç ve şaşkınlıkla.
    G: Süprizimi beğendin mi aşkım? Der Günçiçeğin kulağına eğilerek.
    C:Güney aşk olsun ya hiç bahsetmedin. Bayılmak üzereyim heyecandan ne diyorsun.
    Ç: Katiyen olmaz aa bu ne canım yangından mal kaçırır gibi.
    Günçiçeğin babası: Susar mısın hayatım izin verirsen babası olarak ben konuşayım. Efenim öncelikle bu düşünceli tavrınız beni bir baba olarak etkiledi. Tabi ben de bu işin bir adının konmasını isterim ama önce bir kızıma sormak istiyorum. Günçiçek kızım sen ne dersin?
    C: Şey baba ben Güney’i çok seviyorum, der (biraz utanmıştır söylerken.) Yani tabi isterim.
    Günçiçeğin babası: Yalnız bir şartım var önce okullar bitecek sonra kısmetse tamamına erecek bu sadece aile arasında bir söz. Ve Güney oğlum eğer kızımı üzersen.. Güney lafı keser.
    G: Böyle bir şey olmayacak efendim. Çünkü ben onun üzülmesine dayanamayacak kadar kızınızı çok seviyorum.
    K: E o zaman Mert oğlum getir yüzükleri.
    Yüzükler takılır.
    G: Günçiçek bu yüzük benim sana olan aşkımın bir sözü olsun hiç çıkarma en azından evlenene kadar der ve güler.
    Günçiçek: Seni seviyorum.
    Herkes alkışlar Çiçek hariç.
    Güney Günçiçeği alnından ve yanağından öper. Sonra aile büyüklerinin elleri öpülür. Çiçek hiç istemese de elini öptürür Güney’e. Herkes tebrik eder.
    Salça: Aaay darısı Cancağızımla benim başıma.

Bu zorlu tanışma yemeği büyük bir süprizle son bulmuştur. Güney ve Günçiçek artık sözlüdür. İkisi de yatmadan önce yüzüklerine bakarlar ertesi gün okul günüdür. Günçiçek annesinin olay çıkarmamasından dolayı da rahatlamıştır. İkisi de huzurla uykuya dalmışlardır.

Bölüm sonu. Beğenirseniz daha devam edebilirim. Yoksa 7. bölüm final olur. Okuyucu reytingine göre yani.

7. BÖLÜM

Kızlar sınıfta sohbet ediyorlardır. Dün geceden bahsederlerken Elçin sınıfa gelir.
    C: Dün gece hayatımın en güzel gecesiydi. Gerçi bizim sözümüz çoktan kalpten kesilmişti ama şimdi yüzükle tescillendi.
    N: Ya di mi artık ne denir darısı diğer sevenlerin başına mı kıskananlar çatlasın mı? Bu kısmı özellikle yüksek sesli söylemiştir.
    Elçin: Sizi kıskanan yok canım eğer beni kastediyorsanız ben Furkanla gayet mutluyum herkes kendi ilişkisiyle ilgilensin.
    S: Hı hı der.
    C: Ben de aynı temenni de bulunacaktım.
    Güney ve diğerleri de sınıfa gelir.
    G: Yüzünde güller açıyor sarışınım.
    C: Mutluyum ondandır.
    G: Bu mutluluğunuzun benle ilgisi var mı peki?
    C:Bilmem.
    G: Aaa bilmezmiş gel bakıyım sen buraya derken hoca gelir. Ders Oya Bilirindir. O gün sınıfa bir erkek misafir öğrenci gelmiştir. (Tip ve oyuncu olarak Ümit İbrahim Kantarcıları düşündüm bu karakter için isterseniz başka birini de düşünebilirsiniz siz) Esma Sultan onu sınıfla tanıştırır.
    E: Burayı dinleyin. Bu görmüş olduğunuz ultra kıymetli arkadaş okulumuzun misafir öğrencisidir. Tam 1 ay sizinle burada eğitim görecektir. Hepinizden arkadaşınıza ilgili davranmanızı rica ediyorum bu sözüm burslu okuyan pis yedili için geçerli değildir. Zira olay çıkarmasınlar yeter.
    O: Geç bakalım yerine adın ne senin?
    M.Ö: Özgür Kartal.
    Kızlar Özgür’e hayran hayran bakarlar. Çünkü Özgür çok yakışıklıdır.
    Güney: Hoop Günçiçek Hanım. Günçiçek toparlanır.
    Oya B.: Demek Özgür Kartal.İsmini söylerken ses tonundaki beni etkileme isteğini anlamadım sanma ama ben bunları yemem. Hiçbir hemcinsimi de yedirtmem otur yerine. Eveet erkekler hazır mı sözlüye.
    O: hocam biz her daim hazırız da yeni gelen arkadaşımız bizden daha çok biliyor olabilir ondan mı başlasak?
    Oya B: Olur hey sen kalk bakayım tahtaya. Söyle bakalım Amip nedir?
    Ö: Suda yaşarlar. Yalancı ayak adı verilen uzantılarla hareket ederler. Mikroskopla görülebilir. İnsanda Dizanteri hastalığına neden olurlar.
    OB.:Hem erkek hem zeki enteresan otur yerine.
    Sınıftaki erkekler Özgür’e iyice sinir olmuşlardır. Kızlar da daha bir hayran.

Okul Çıkışı:

N: Ya valla ne iyi oldu di mi Özgürün gelmesi. Şimdi onda ne dedikodular vardır.
    S: Dedikodudan daha çok şey var gibi ya.
    T: Allah Allah siz de çocuk yakışıklı ve 1 soru bildi alt tarafı hepiniz turşu oldunuz.
    C: Ha kabul ediyorsunuz yani yakışıklı olduğunu.
    G: Günçiçek! Sen fazla yorum yapma istersen hayatım. Hem ne oldu yoksa Özgürü görünce sözlendiğine pişman filan mı oldun?
    C: Saçmalama Güney olur mu öyle şey? Hem bu dünyada benim için senden yakışıklısı yok. Özgür de kimmiş.
    G: Hadi ya.
    C: Tabi ya der ve güler.
    Orço: Hele bir benim Alisime asılsın var ya onu geldiği okula öyle bir şekilde postalarım ki bir daha okulun önünden bile geçemez. Uyuz.
    G: Tamam ya kapayın şu Özgür meselesini yoksa yok yere uyuz olcam çocuğa.
    T. Paşa dalacaksan haber ver beraber dalalım.
    G: Henüz gerek yok dur bakalım damarımıza basarsa alırız ifadesini senle.
    Pis yedili evlerine dağılırlar.

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    324

Bahsedilme
    0 Mesaj

8. BÖLÜM

Pis yedili kantinde oturuyordur. İlk ders boştur bu nedenle kantinde oturup sohbet ediyorlardır. Misafir arkadaşları Özgür Pis yediliye selam verir.

Ö: Selam. Günaydın.
    Neşe,Sevil ve Cimbom hep bir ağızdan Günaydın der.
    Sevil: Nasılsın alışabildin mi?
    Ö: Alışmaya çalışıyoruz diyelim.
    Cimbom: Alışırsın alışırsın biz de başta yabancılık çekmiştik.
    Ö: Öyle mi? Neyse görüşürüz.
    N,S,C: Görüşürüz.
    P: Öhü öhü.
    C. Ne oldu hayatım gıcık mı tuttu seni?
    P: He sorma öyle böyle değil tam bir gıcık.
    C: Su iç canım geçer der ve gülümser.
    P: Sağol canım der kıskanç bakış atarak.
    Özgür yanlarından uzaklaşınca:
    Orço: Kız Salça Can eniştemiz duymasın vallaha hayır çocuk zengin istese senin gibi 1000 tane bulur hazır bulmuşun kaçırma.
    N: Ne konuşuyon oğlum sen ben insani bir şekilde günaydın dedim.
    S: Ben de.
    C: Ben de.
    T: Ha biz insan değiliz yani.
    P: Konuş kardeşim. Ne bu ilgi alaka Günaydınlar,nasılsınlar size ne be nasılsa nasıl.
    C: Sakin ol hayatım ne bu sinir.
    P: Sinirli değilim ben.
    N: Ay Paşa sen resmen kıskandın Cimbomu şu Özgür Kartaldan.
    P: Yok şey değil bu kıskançlık değil de sinir oldum diyelim.
    S: He he belli.
    T: Neyse ya boşverin şu tikicanı sinirimizi bozmaya değmez.
    Can gelir. Günaydın benim Pis yedili arakdaşlarım. Günaydın hayatımın Neşesi der ve Neşeyi yanağından öper.
    N: Günaydın Cancağızım da bu ellerindeki ne? Yoksa sinema bileti mi?
    Can: Yok alışveriş çeki. Yani bana bir mağazadan 10’ar binlik 3 adet hediye çeki vermişlerdi ben de onları kızlara getireyim dedim.
    Cimbom: Ayy çok iyi ettin.
    S: Hakkaten de ne gerek vardı?
    Can: Olur mu canım ben ne yapıcam bunları bari bir işe yarasınlar siz kullanın işte kadınlar sever alışverişi.
    N: Eh hadi kızlar o zaman ders de boş hazır gidelim biz.
    P: Aman geç kalmayın. Günçiçek vaktinde gelin hayatım o kadar söylüyorum.
    C:Merak etme canım öğlene yetişiriz.

Kızlar poşetlerle sınıfa girerler. Dilkopat ve ekürisi bu duruma çok şaşırmıştır.
    D: Ellerindeki poşetlerin markalarını görüyor musunuz?
    N: Cancağızım bak sana da çok güzel bir hırka aldım al.
    Can: Aşkım benim beni de düşünürmüş. Çok şekersin sen ya şekerim.
    P: (Tarafoya dönüp)Bak görüyor musun kız gitmiş sevgilisine hırka almış. Bizi düşünen yok.
    Cimbom poşetlerden paketleri çıkarır.
    C: Aşkım bu senin. Bu Gülseren teyzenin, bu Kemal amcanın bu da Gülcan’ın .
    T: Kardeşim sen demin ne diyordun.
    P: Ben lafımı yuttum galiba kardeşim.
    C: Ne oldu aşkım beğenmedin mi?
    P: Ya yok olur mu sen sırf beni değil tüm ailemi düşünmüşsün. Teşekkür ederim Günçiçek beni gerçekten utandırdın.
    C: Neden? Biz bir aile değil miyiz zaten?
    P: Öyleyiz de ailemi ailen olarak görmen beni çok mutlu etti.
    Sevil de aldıkları poşetlerin arasından 3 poşet çıkarır, biri giyer biri bakar olmasın bu da senin Trafo senin ve dedenin.
    T: Karabiberim ya ne gerek vardı?
    S: Olur mu canım benim sevgilim olmadığı için ben de çok sevdiğim arkadaşlarıma bir şeyler alayım dedim. PC ve Orçoya da bir şeyler aldım.
    O: Ya işte ben sizi bu yüzden seviyorum kamiller.

Pis yedili evlerine dönerken;

Güney: Günçiçek sen kendine neler aldın hiç göstermedin. Bakayım.
    C: Ay yok ne bakacaksın elbise kot filan işte.
    P: Göstermediğine göre kızacağım şeyler almadın inşallah.
    C: Hayır yani biraz of Güney beğendim aldım ya giyince görürsün karışma bu kadar bana.
    P: Tamam kızım bir şey demedik ama fazla abartıysan karışırım ona söz veremem yani.
    C: Anlaştık o zaman.

Pis yedili evlerine dağılmışlardır. Güney hediyeleri evdekilere gösterir. Günçieğin hediyelerini pek beğenen Gülseren Günçiçeği övmeye başlayınca;
    Gülcan: Ne oldu anne 2 dakikada Elçin’i unutup Cimbaycı oldun.
    Gülseren: Elçin mi kaldı artık kızım benim gelinim Günçiçek oğlumun sözlüsü.
    Gülcan: Vay be bir hediye nelere kadirmiş.

Günçiçek poşetleri annesine gösterir.
    Ç: Bak görüyor musun sen de akıl yok ama arkadaşlarında var biraz neyse ki. Neşe kapmış gül gibi çocuğu bir sen.
    C: Annee der sinirlenerek.
    Ç: Ay tamam tamam göster bakayım ne aldın? Bu arada kızım biz babanla
    İzmir’e Leman teyzenlere gideceğiz hasta ziyaretine 2 gün yokuz sen de Sevillerde kal ya da çağır Sevil’le Neşeyi burada kalsınlar onlar.

C: AY anne ya çocuk muyum ben tek kalırım.
    Ç: Münire teyzene söyliyim de sana göz kulak olsun. Her saat başı arıycam ona göre duyacaksın küçük hanım.
    C: Tamam. Sen merak etme annecim hem sen bana güvenmiyor musun yani?
    Ç: Sana güveniyorum da etrafa güvenmiyorum diyelim.
    C: Sen şuna Güney’e güvenmiyorum desene.
    Ç: Derim be ne var bana bak biz yokken ayağını denk al.
    C: Siz merak etmeyin ben evimize iyi bakarım.

Sayfa 1/12 1234511 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)