Sayfa 1/17 1234511 ... SonSon
83 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: The Blacklist (NBC)

 1. #1
  Durum:
  Çevrimdışı
  lilyum5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  27.12.2010
  Yer
  Mystery Train
  Mesajlar
  884
  Konular
  3
  Verdiği Beğeni
  60

  Aldığı Beğeni: 29

  Bahsedilme
  1 Mesaj

  Standart The Blacklist (NBC)

  Tür: Polisiye
  Dizinin Yaratıcısı: Jon Bokenkamp

  Oyuncular

  James Spader as Raymond 'Red' Reddington
  Megan Boone as Elizabeth Keen
  Diego Klattenhoff as Donald Ressler
  Ryan Eggold as Tom Keen
  Harry Lenix as Harold Cooper
  Parminder Nagra as Agent Meera Malik

  Dizinin Konusu

  Daha önceleri devlet adına çalışan bir ajan olan Raymond “Red” Reddington, azılı bir suç dehasına dönüştükten sonra FBI’ın en çok arananlar suçlularından biri haline gelir. Bir gün sebebi bilinmeyen bir şekilde FBI’a teslim olur ve FBI'a bir teklifi vardır; birçok azılı suçlunun yakalanmasında FBI’a bir kara liste vererek yardım edecektir,ama tek şartı vardır o da sadece Elizabeth Keen ile konuşacaktır.
  Konu Aynur tarafından (23-10-18 Saat 23:15 ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  Durum:
  Çevrimdışı
  lilyum5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  27.12.2010
  Yer
  Mystery Train
  Mesajlar
  884
  Konular
  3
  Verdiği Beğeni
  60

  Aldığı Beğeni: 29

  Bahsedilme
  1 Mesaj

  Talking 2x1 ve ilk sezona dair esintiler

  2. sezon deyim yerindeyse fişek gibi başladı.Açılış bölümünü çok beğendim.Berlin'i nihayet görebildik.Kendisi bana boğuk sesi ile The Godfather'daki Marlon Brando'yu anımsattı.Red'in dişine göre bir rakip mi ilerleyen zamanlarda göreceğiz,ama Red'in eski karısını parça parça Red'e yollamakla yetinmeyeceği kesin.İlk sezonda tüm kara liste isimlerinin bir yap bozun parçaları gibi bir araya gelerek koca resmi yani Berlin'i oluşturmaları fikrine bayılmıştım.Umarım Berlin'i The Mentalist'in Red John'u gibi gözümüzde acayip devleştirip de sonunda sıradan bir adam olarak karşımıza çıkarmazlar.İkinci bir hayal kırıklığına pöykürürüm bu sefer,kesinkes isyan bayrağımı açarım peşinen söyleyeyim dedim hani testi kırılmadan.:img-hyste

  İlk sezonda dizide beni çeken en önemli unsur Red ile Lizzie'nin o tuhaf ilişkisiydi.Bu ilişkiye tam olarak ne ad vermeliyim bilemiyorum,çünkü baba-kız,iki sevgili ya da iki iş ortağı diyemiyorum tam olarak.Bu üçünün karışımı bir şey,ama tam olarak bu üçünden birisi de değil işte.:img-hysteİkisinin arasındaki garip kimya bana Hannibal Lecter ve Clarice Starling ikilisinin o eşsiz kimyası hissini veriyor.Bu nedenle ki diğer yan karakterler bu ikisinin etrafında dönen küçük uyducuklar olarak kalıyor.:img-hyste

  Öncelikle Raymond Reddington'ın karakteri çok orijinal,ama bu karakteri daha da orijinal ve karizmatik yapan da kesinlikle James Spader'dır.Hem eğlenceli hem gizemli hem ukala hem acımasız böyle sırlarla dolu bir adam.Bana Lost'ta kesinlikle olmalıydı Red karakteri dedirtiyor.Hatta Benjamin'le ikisi çok harika bir ikili de olabilirlerdi.:img-hyste

  1. sezon finalinde Meera'yı uğurladık,ama Cooper'ın da gırtlağını kesmişlerdi yahu adam yaşıyor."Öldürmeyen Allah öldürmüyor"a mı yorayım bilemedim bunu.:img-hysteAma ilk sezon finalinden 2 kayıp vermek çok gelmemeliydi bence bu dizi için.Sonuçta herkes namlunun ucunda.Oturmuş bir kadroyu hemen harcamak istemediler besbelli.Peki o zaman.

  Lizzie cephesinde işler bayağı karışık gibi görünüyor.Kadın kocasının sahtekar bir ajan olduğunu öğrendi tabi az buz değil.Tom da ölmedi evet "öldürmeyen Allah öldürmüyor".:img-hyste Bu dizide ciddi bir şekilde "ölememe" durumu var sanırım bunu keşfettim az önce.:img-hysteTom'u çekip vurmuştu Lizzie,ama adamın cesedi 2 dakikada yok oldu.Lizzie de hala çok seviyor kocasını ve Tom da gerçekten farkında olmadan tutulmuş Lizzie'ye besbelli.Bu durumda Tom ortaya çıkınca Lizzie'nin yararına çalışacaktır sanırım.Bir başka kalleşlik beklemiyorum kendisinden şu minvalde.:img-hysteYine de sağı solu belli olmaz tabi.:img-hyste

  Son olarak en son sahnede Lizzie'nin saçlarını kestirmesi klasik kadın depresyonu hali ama.:img-hysteKadınlar yeni bir başlangıç yapmaya karar verdiklerinde ilk iş olarak hep saçlarını kestirirler ya o hesap Lizzie de yeni bir başlangıç uğruna kıydı güzelim saçlarına.Uzun saç yakışıyordu ama yağğ.Bir de Lizzie'yi gözetleyen dürbünlü adam kesin Tom bence.Çakal.:img-hyste

 3. #3
  Durum:
  Çevrimdışı
  hacivatiye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  07.02.2007
  Yer
  SMK
  Mesajlar
  3,828
  Konular
  10
  Verdiği Beğeni
  1

  Aldığı Beğeni: 16

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Diziye nihayet başladım ve ilk 8 bölümü bitirdim. Dizi konunun işlenişi itibari ile bana Alcatraz'ı hatırlattı ama Alcatraz reytingler sebebiyle yayından kaldırılırken The Blacklist rekorla gidiyor. Bu da şaşırdığım bir başka konu.

  Başroldeki adamımız Red sevmekle sevmemek arasında ince çizgide gidip geleceğiniz bir tip. Şapkası,gözlüğü ve takım elbisesiyle her daim şık ve bu durum ona ayrı bir karizma katıyor. Bunun dışında sakinliği,bilmişliği,ukala tavırları,istediklerini bir şekilde yaptırma kabiliyeti de hanesine artıları yazdırıyor.

  Red'in neden takıntılı olduğunu bilmediğimiz hanım kızımız Liz ise cevaplar peşinde ama kolay kolay bulacağa benzemiyor. Eşi Tom şimdilik aklanmış gibi dursa da pek masum gibi durmuyor. Hastane bahçesinde Red onunla konuşurken sanki ikisi de birbirini tanıyor gibi geldi bana. Red'in sözler anlamlıydı ve Tom da mesajı almış gibi duruyor.

  Donald'a gelecek olursak kasıntı bir adam. Kadın oluşu ve gökten zembille gelmiş gibi durması nedeniyle Liz'den hazzetmiyor belli. Ve de Liz'e bunu göstermekten çekinmiyor. Ancak Liz'in başarılarını bir yandan da takdir ediyor.

  Liz-Red ilişkisi, Liz'in eşi, Red'in geçmişi gibi pekçok merak uyandırıcı öğe mevcut dizide. Kurguda ve akışta da şimdilik sıkıntı yok umarım böyle devam eder dizi.:img-wink:
  Seni 3000 defa seviyorum


 4. #4
  Durum:
  Çevrimdışı
  lilyum5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  27.12.2010
  Yer
  Mystery Train
  Mesajlar
  884
  Konular
  3
  Verdiği Beğeni
  60

  Aldığı Beğeni: 29

  Bahsedilme
  1 Mesaj

  Post

  2x2

  Spoiler İçermektedir

  2x3

  Spoiler İçermektedir


  Alıntı hacivatiye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Donald'a gelecek olursak kasıntı bir adam. Kadın oluşu ve gökten zembille gelmiş gibi durması nedeniyle Liz'den hazzetmiyor belli. Ve de Liz'e bunu göstermekten çekinmiyor. Ancak Liz'in başarılarını bir yandan da takdir ediyor.

  Donald'ın kasıntılığına daha da kasıntılık katacağına emin olabilirsin.:img-hysteAdamı Homeland'de de sevmezdim,burada da uyuz oluyorum kendisine.Bi' donukluk var ne bileyim sevgi kelebeğini de oynasa sanki o donukluk geçmeyecekmiş gibi.:img-hyste

  Liz'den hazzetmemesi şimdiki bölümlere bakıp en çok güldüğüm şey sanırım.:img-hysteİzleyince anlarsın gerçi.Bu arada hoş gelmişsin başlığa.

 5. #5
  Durum:
  Çevrimdışı
  hacivatiye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  07.02.2007
  Yer
  SMK
  Mesajlar
  3,828
  Konular
  10
  Verdiği Beğeni
  1

  Aldığı Beğeni: 16

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  18.bölümü de bitirmiş bulunuyorum. Genel olarak yorum yapacak olursam Anslo Garrick bölümlerinde Donald-Red muhabbetlerine ve yakınlaşmalarına tanık olduk.Donald 5 yıldır Red'i yakalamak için uğraşıyormuş. Red'i sevmemesini ve de Liz'den bu kadar nefret etme sebebini anlayabildik. Red hayatını kaydırmış ve nişanlısından ayrılmak durumunda kalmış. Liz'in Red'e yardım ettiğini düşündüğü için cephe almış durumdaydı.

  Bu tesis basma olayı sayesinde Donald her ne kadar topal gezse de bu sayede eski nişanlısı ile tekrar biraraya gelme fırsatı buldu. Gerçi o derece ağır bir silahla bacaktan vurulan birinin sakat kalması lazımdı ama dizi olunca 2 bölümde iyileşti kahramanımız.:icon_whis Donald her ne kadar nişanlısına kavuşmuş olsa da eski arkadaşının ihaneti sebebiyle kısa sürdü bu güzel günler. Ve de hamileymiş sanırım kız arkadaşı.:865323 Donald'ı 12.bölümde gülerken gördük sadece daha da gülmek haram galiba ona.

  Red'e gelirsek yine bir olayların peşinde ama her zamanki tavırları ve umursamazlığı ile bildiğimiz gibi. Son bölümlerde listede verdiği isimlerin hepsinin yakalanmasından sonra mutlaka bir döküman ya da bilgi geçti eline. Red hayatı ile ilgili de küçük de olsa bilgi sahibi olduk. Bir Noel gecesi aniden ortadan kaybolma sebebi ailesinin katledilişi.

  Liz'e gelirsek ev ile işi arasında mekik dokur iken bir darbede eşinden yedi. "Adam pisliğin teki çıktı Rıza Baba.":img-hyste 18.bölümde hele Liz'e "Yeni evliyiz." demesi.:img-beee: Aslında Liz'in gerçekleri öğrendiğinin o da pekala farkında ama Liz açık etmedikçe şimdilik sesini çıkarmayacak ve bu şekilde de Liz'den intikam alacak. Liz daha fazla katlanmasa bari.

  Bir de Berlin çıktı şimdi. Yalnız ekibimiz Berlin'i yer sanarak hataya düşüyor çünkü Berlin kişi. Sezon finalinin adı da Berlin zaten.:img-wink:

  Meera'yı ilk başta köstebek sandık ama yanılmışız,Diane köstebek imiş haliyle Red'in elinden kurtulamadı.:img-hyste Red'in yanındaki kadının Anslo Garrick tarafından öldürülmesini de pek önemsemedim ama Dembe ölse üzülürdüm çünkü seviyorum bu adamı. Liz'in evindeyken duvarların rengini sordu bir de.:img-hyste Dembe'den beklenmeyecek hareketler bunlar.:img-hyste

  Liz-Donald'a bakacak olursak da ilk bölümlere oranla baya baya gelişme var. Hatta Donald, Liz'e Tom'u kast ederek "Onu pataklamamı ister misin?" dedi. Tom telefonuna cevap vermediğinde Liz ile kalarak ona destek oldu. Ancak her dizide olduğu gibi ikisini ileride sevgili yapma klişesini seçmezler umarım.:865323

  Son olarak dizide arka planda olmasına rağmen sevdiğim Dembe'den sonra sevdiğim ikinci karakter de Aram.:img-wink:
  Seni 3000 defa seviyorum


Sayfa 1/17 1234511 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.