Sayfa 45/45 İlkİlk ... 354142434445
225 sonuçtan 221 ile 225 arası

Konu: Şahsiyet [BİTTİ]

Durum:
    nadine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    ...
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    295

Aldığı Beğeni: 236

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Şahsiyet [BİTTİ]

Alıntı TurkeyStyler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diziye devam etmeye basladim, 4-5-6'yi bitirdim. Spoiler yememek icin yorumlarinizi okuyamiyorum, o yüzden direk sadete geleyim.

Agah bey kendince suclu buldugu ama mahkeme tarafindan sucsuz kabul edilen insanlari öldürüyor. Bu tamam. Ama Nazif, nam-i diger Naz Hanim'i neden öldürdü? Bi ara eskilere dalip hangi amacla orda oldugunu unutsa da Nazifi öldürmek icin oraya gitti. Ama diger maktullerdeki gibi Naz'in 'suclu' olduguna dair birsey gösterilmedi. Bu durumu biraz kafa karistirici buldum. Olay yerinde kan izi birakmasi iyi olmadi, dügüm Naz'in evinden cözülmeye baslayabilir.

Kamburadaki yanan ev olayini da tam olarak cözemedim. Agah'in cinayetlere baslama sebebinin Kamburayla bir ilgisi yok, maktul secerken yukardaki yazdigim seye göre hareket ediyor. Kambura üzerinden sadece Nevran ile bir baglantisi var. Bu yüzden Nevran ve ekibinin Kambura üzerinden Agah'i aramalarina anlam veremiyorum. Ya tüm bu yanan ev meselesi sasirtmaca cikacak, ya da bir sekilde Kambura üzerinden Agah'i bulacaklar. Ama busefer de cinayetlerin Kambura'dan bagimsiz islenmesine anlam veremiyorum.
    cevap için finale kadar beklemeye gerek yok aslında. Diziyi arkadaşlarla güncel olarak takip edip üzerinde çok fikir yürüttük. Dikkatli bir arkadaşımın sayesinde olayları çözmek için finale kadar beklemek zorunda kalmadım. Güncel bir olay üzerinden kurgulanmış özellikle replikleri oldukça güzel bir yapımdı. Reji konusunda bazı eleştiriler yapılmış o konular bana uzak yorum yapamam.Özellikle Haluk Bilginer ve Hümeyra müthişti. Cansu Dere'yi Sıla dizinden tanır ve beğenirim değişik bir rolde izlemek keyifliydi.

Takipçi sayısının az olduğu yazılmış.Kanımca romantik unsurlar içermediğindendir. Dizi bittikten çok kısa sonra basında benzer bir olay daha okumuştum.

Durum:
    lazuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    7
    Verdiği Beğeni
    317

Aldığı Beğeni: 669

Bahsedilme
    5 Mesaj

İlk başladığında üç bölümünü izleyip bırakmıştım ama bu aralar izlediğim dizi kalmayınca devam edeyim dedim. Haksızlık etmişim diziye oldukça iyi aslında eksiklikleri olsa da.
    Agah izlemesi keyifli bir karakter, her ne kadar cinayetlerinin altı doldurulmamış olsa da sıkmıyor. Haluk Bilginer efsane zaten.
    Necip Memili'yi saatlerce izleyebilirim. Sonunda kıro, mafyatik bir rol yerine düzgün, idealist(en azından izlediğim kadarıyla) bir polis rolü vermişler adama. İzlemeye doyum olmuyor, adam mükemmel oynuyor.
    Cansu da gayet iyi. Beş dakika gözüken oyuncuların bile performansı oldukça iyi.. Sevdim bunu.

4-5-6 bölümler oldukça akıcıydı, ilk bölümlerden çok daha iyiydi, en son 7. bölümünü izledim daha durağandı ama fena değildi yine.

Agah'ın işlediği cinayetlerin nedenlerini vermemeleri büyük sıkıntı. İzlerken niye öldürüyor şimdi bu adamı diye düşünüyorum sadece. Zaten diziyi bırakmamın sebebi de buydu. Nihayet 7. bölümün finalinde işlediği üç cinayetin nedeni verildi, o da şahsi çıktı :) Adamı anlayamıyorum ki izlerken, hedefindekiler suçlu kişiler tamam da tek tek ne yaptıklarını da birkaç cümleyle de olsa açıklamaları gerekiyordu. Agah'ın ilk bölümde öldürdüğü hakimin karıştığı bir olay ta 7. bölümde ortaya çıktı. İşlediği cinayetlerin sebebini bilmedikten sonra nasıl benimseyebilirim ki bu karakteri
    Agah da öldürdüğü kişiler kadar suça bulaşmış gibi geliyor zamanında. Finalde çözümlenecek anlaşılan bu durum..

Polisleri izlemeyi daha çok seviyorum, onlar daha anlaşılır, dertleri belli. Tolga amir biraz kapalı kutu kaldı ama diğer üçünün hikayesi açıldı.

Cinayetlerin nedenlerini oturtsalardı çok daha iyi bir iş olurdu, bölüm bölüm görmek isterdim ama sona saklıyorlar anlaşılan. Neyse bu haliyle de güzel :)
    Puhu Tv güzel denemeler yapıyor, en azından seyirciyle dalga geçmiyorlar Netflix gibi :)) Millette daha yeniyiz diye savunma yapıyor haha yüz yıl sonrakiler de daha yeniyiz derler :))

Senarist de fena gönderme yapıyor, çok da güzel yapıyor. Konuları da gönderme yeteneği gibi iyi bağlamıştır umarım, umutluyum bu konuda. Bir iki güne bitiririm diziyi.

Durum:
    Smart55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    Aydın
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Haluk Bilginer müthişti Ama sonu biraz sıkıcıydı

Durum:
    lazuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    7
    Verdiği Beğeni
    317

Aldığı Beğeni: 669

Bahsedilme
    5 Mesaj

Bitirdim diziyi bugün. Agah'ın cinayetlerini sebepleriyle görmek istiyorum demiştim zaten hepsini aynı nedenden ötürü öldürüyormuş.
    Dokuz, on gibi ortaya çıkıyor az çok bu. Ben öldürdüğü kişileri rüşvet gibi nedenlerden öldürdüğünü düşünmüştüm başta.
    Bir türlü de karakterle empati kuramıyordum o yüzden, bilseydim başta iyi ediyorsun, rastgele derdim :)
    Nedenini sonlara saklamaları büyük bir senaryo hatası bence..
    Agah'ı anlayabilmek için baştan verilmesi gerekiyordu tecavüz olayı yüzünden cinayet işlediğini. Bunu seyirciden saklamanın bir manası yok, olayın detayları yine sonraki bölümler açığa çıkardı zaten.

Finalde birçok şey cevabını buldu beklediğim gibi senarist iyi toparlamış konuyu ama önemli bir iki noktayı da atlamışlar.
    Agah ve Cemil'in yüzleşmesini görmek isterdim. Cemil'in cinayetleri işleyenin Agah'ın olduğunu anladığı an atlanmamalıydı.
    Son zamanlarda izlediğim dizilerin finalinde sıkıştırılmış bir hava alıyorum hep.
    Burada da durum değişmemiş ama sorular cevaplarını bulduğu için tatmin edici bir final oldu. Hikayeyi dağıtmadan planlı bir şekilde bitirebilmek mühim.
    Fi dizisi bu konuda bir faciaydı ki izlemesem de okumak yetti..

Necip Memili son bölümlerde yok resmen, ben onu daha çok izlemeyi bekliyordum üzüldüm olmamasına. Karakteri çok pasif kaldı, Sefa ve Firuz bile daha çok hikayenin içindeydi. Amirin Nevra'da da gönlü varmış. Ben içten içe yakıştırıyordum da ikisini :) Karakteri daha çok hikayenin içinde izlemek isterdim.

Ateş'in öldürüleceği duvarındaki Uğur Mumcu fotoğrafından belliydi bence, şaşırmadım. Gereksiz miydi, ana teması 'hatırla' olan bir dizi için gereksiz değildi tabii ki. O duvardaki insanlarla kaderi aynı oldu, şaşmaz bu hiç. Faili belli.

Yangın olayı gereksiz gibi dursa da Nevra'yı sonuca götüren bu yangın olayının üstüne gitmesi oldu. Agah'ı Firüz bulsa da Nevra götürdü onu da sonuca.

Nevra'nın tecavüz olayını unutması bende bir yok artık hissiyatı uyandırdı ama var öyle insanlar, çok da imkansız bir durum değil. O travmayı beyni tamamen silmiş, silemese o da intihar ederdi belki de.

Agah ve Nevra'nın sondaki bakışlarını pek bir sevdim, Agah hatırlayarak baktı sanki. Agah'tan olayı devralan Nevra tam hız cinayetlere devam etmiş. Ölenlere baktım da Sungur'u göremedim. Onun da öldüğünü görseydik iyiydi.
    Benim midemi en çok şu öğretmen bulandırdı bu arada..

Sonuç olarak ortalama bir senaryoyla son zamanların en iyi dizisi olmuş Şahsiyet. Cinayetlerin nedeni verilmediği için hemen kopmuştum ama devamını izleyince fikrim değişti.
    Arada kimi cümleler seçilerek gönderme yapılıyor diyoruz ama dizinin kendisi baştan aşağı gönderme zaten :) Her karakter, her olay hatırla diyor izleyiciye. Sevdim ben, devamı gelsin böyle işlerin.

Durum:
    90lar cocugu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Türkiye'de çekilmiş diziler arasında bence en iyisiydi. Tadında bitmesi, oyunculukları, kurgusu, işlenen her bir detayıyla mükemmel bir işti. Son bölümü izlediğimde uzun süre yerimden kıpırdayamadımHakan Günday farkını unutmamak gerek. Onur Saylak'ın yönetmenliğini de çok beğenmiştim

Sayfa 45/45 İlkİlk ... 354142434445

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri