Sayfa 47/59 İlkİlk ... 3743444546474849505157 ... SonSon
295 sonuçtan 231 ile 235 arası

Konu: Şahin Tepesi - Bölüm Yorumları

Durum:
    hazanyagmuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Zeyno - Memoli
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    126

Aldığı Beğeni: 338

Bahsedilme
    4 Mesaj

Standart Cevap: Şahin Tepesi - Bölüm Yorumları

Arkadaşlar üzüntünüzü anlıyorum ama bence çokta üzülmeyin. Neden derseniz bundan sonra aynı kaderi yaşayan büyük ihtimalle sadece Şahin tepesi olmayacak. Artık reytingte kar etmeyecek. Dolar ve Euro'da ki istikrarsız hareketlenmeler her sektörü vurduğu gibi dizi sektörünü de vurdu. Dizilerden alınan reyting reklam gelirlerini karşılamaya yetmiyor kanalların elde ettiği yıllık gelirlerde büyük oranda düşüş var. Hatta gündeme düşen iddialara göre 2019 ocak ayında tüm dizilerin kalkacağı söyleniyor. Artık her gün aynı saatlerde her kanalda dört beş dizi yayınlanmayacakmış her kanal tercih ettiği tek bir diziyi yayınlayabilecekmiş. Hatta her kanal platformlarında dizileri ücretli yayınlayacakmış. Bunu yapamazlar bence talep olmaz internetten izlenecek diziye ama çok büyük ihtimalle on share'nin altındaki tüm dizileri kaldırırlar çünkü kanallara reklam verenlerde günlük yayın akışı içerisindeki reklam tarifelerini zamlandırmıştır yani bundan sonra dizilerin normalin üzerinde bir reytinge ihtiyacı olacak. Örneğin Bir Zamanlar Çukurova'nın haftalık reytingi gibi. Bunun altında reyting alan diziler çok büyük olasılıkla bundan sonra yayınlanmayacak. Hatta sadece TRT1 dizi yayınlayacak diye bir iddiada ortalıkta dolaşıyor.
    Konu hazanyagmuru tarafından (27-12-18 Saat 18:46 ) değiştirilmiştir.

2. Beğenenler;
    justitia (27-12-18)

Durum:
    hakumuttt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    31
    Verdiği Beğeni
    112

Aldığı Beğeni: 441

Bahsedilme
    5 Mesaj

Alıntı hazanyagmuru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hatta sadece TRT1 dizi yayınlayacak diye bir iddiada ortalıkta dolaşıyor.
    Sinirlerim bozuldu gerçekten

Bir tek şeye sevinirim ki önceden de yazmıştım artık 13 bölümlük 15 bölümlük kısa hikayeler yazılsın diye. Ama bu dizi daha 6.bölümünde, süre bile tanınmadı ekibe finali yazabilmeleri için. Sosyal medyada 1 milyonun üstünde twit atılmış, tamam gereksiz olabilir ama hala sahip çıkanı var bu işin en azından dijital platformları Puhu Tv'de bir 10 15 bölüm yayınlansın ya! Böyle bitmesi büyük haksızlık!

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    Zeyno - Memoli
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    126

Bahsedilme
    4 Mesaj

Alıntı hakumuttt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sinirlerim bozuldu gerçekten

Bir tek şeye sevinirim ki önceden de yazmıştım artık 13 bölümlük 15 bölümlük kısa hikayeler yazılsın diye. Ama bu dizi daha 6.bölümünde, süre bile tanınmadı ekibe finali yazabilmeleri için. Sosyal medyada 1 milyonun üstünde twit atılmış, tamam gereksiz olabilir ama hala sahip çıkanı var bu işin en azından dijital platformları Puhu Tv'de bir 10 15 bölüm yayınlansın ya! Böyle bitmesi büyük haksızlık!
    Atılan twetler hiçbir işe yaramaz. Öyle bir döneme denk geldik ki sektörde bariz kriz var. Sinema sektöründe bile var. sinema salonları ve dağıtım şirketleri arasında anlaşmazlıklar yaşanıyor. TRT olayı da doğruymuş Gülse Birsel açıklama yapmış. TRT hariç ocak ayında hiçbir dizi 23 Ocağa kadar yayınlanmayacakmış. TRT zaten kaynağını reklam gelirinden değil devletten ve halkın vergilerinden sağlıyor.

Dizi çekmek uzun süreleri de dahil projenin bütçesine göre değişen çok masraflı bir iş. Bu yıl reklam gelirleri daha da sıkıntılıymış demek ki reklamcılarla kanallarda anlaşamıyor. Mesela Burak Sağyaşar'da reklam gelirleri düşük diye iki dizisini de yayınlamayacakmış yapımcı ve kanallardan ortak çıkan karar bu.

5. Beğenenler;
    angelic (27-12-18), hakumuttt (27-12-18), justitia (27-12-18)

Durum:
    hakumuttt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    31
    Verdiği Beğeni
    112

Aldığı Beğeni: 441

Bahsedilme
    5 Mesaj

Alıntı hazanyagmuru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Atılan twetler hiçbir işe yaramaz. Öyle bir döneme denk geldik ki sektörde bariz kriz var. Sinema sektöründe bile var. sinema salonları ve dağıtım şirketleri arasında anlaşmazlıklar yaşanıyor. TRT olayı da doğruymuş Gülse Birsel açıklama yapmış. TRT hariç ocak ayında hiçbir dizi 23 Ocağa kadar yayınlanmayacakmış. TRT zaten kaynağını reklam gelirinden değil devletten ve halkın vergilerinden sağlıyor.

Dizi çekmek uzun süreleri de dahil projenin bütçesine göre değişen çok masraflı bir iş. Bu yıl reklam gelirleri daha da sıkıntılıymış demek ki reklamcılarla kanallarda anlaşamıyor. Mesela Burak Sağyaşar'da reklam gelirleri düşük diye iki dizisini de yayınlamayacakmış yapımcı ve kanallardan ortak çıkan karar bu.
    Ya batacağız ya çıkacağız yani ben bu yaşananlardan onu çıkardım. Eee şimdi benim anlayamadığım diziler komple dijitale taşınacak diyelim peki televizyon ne olacak? Ulusal kanallar falan kapanacak mı? Ya da şu anda çok yüksek reyting alan diziler hep o cihaz sahipleri ve klasik Türk teyzeleri sayesinde o reytingi alıyor, eee dijitale para verip izleyecekler mi bu dizileri bence İMKANSIZ
    Nolacak bu durumda bitirilecek mi hepsi? Yani amaç iyiye mi gitmek, denetimi mi artırmak ben hiçbir şey anlamadım ve bu durum beni korkutuyor..

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    Zeyno - Memoli
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    126

Bahsedilme
    4 Mesaj

Alıntı hakumuttt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya batacağız ya çıkacağız yani ben bu yaşananlardan onu çıkardım. Eee şimdi benim anlayamadığım diziler komple dijitale taşınacak diyelim peki televizyon ne olacak? Ulusal kanallar falan kapanacak mı? Ya da şu anda çok yüksek reyting alan diziler hep o cihaz sahipleri ve klasik Türk teyzeleri sayesinde o reytingi alıyor, eee dijitale para verip izleyecekler mi bu dizileri bence İMKANSIZ
    Nolacak bu durumda bitirilecek mi hepsi? Yani amaç iyiye mi gitmek, denetimi mi artırmak ben hiçbir şey anlamadım ve bu durum beni korkutuyor..
    RTÜK'ün son birkaç yılda kısıtlayıcı bir unsura dönüştüğü doğru ama bu sefer sebepler tamamen ekonomik. Dizilerin tamamını dijitale taşımalarının imkanı yok o zaman sektör tümden batar. Dizi film sektörü çok pahalı bir sektör halkın parasıyla yapım gelirlerini karşılayamazlar hem kimse de dizi izlemek için platformlara para vermez şahsen ben vermem. Benim tahminim ekonomik sıkıntıların altından kalkamayacak sektör. Bu yüzden yapımcı ve kanallar çoğu diziyi yayından kaldıracak yani bir çoğu erken final verecek. Sadece 10 share hatta 10'un daha da üstünde reyting alan birkaç dizi yayında kalacak. Yani bana öyle geliyor. TV büyük ihtimale sık sık akşamları Kemal Sunal filmlerinin yayınlandığı eski zamanlara dönecek. Ben rahmetliyi çok severdim benim için sıkıntı yok. Çocukluğumda sürekli akşamları onun filmleri yayınlanırdı diziler yerine. Sonra doksandokuzda bir polisiye dizi çıktı. Dizi sektörü onunla başladı zaten.
    Konu hazanyagmuru tarafından (27-12-18 Saat 19:35 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (1 üye ve 1 konuk)

1. habibe topal

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri