Sayfa 53/59 İlkİlk ... 343495051525354555657 ... SonSon
295 sonuçtan 261 ile 265 arası

Konu: Şahin Tepesi - Bölüm Yorumları

Durum:
    hazanyagmuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Zeyno - Memoli
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    126

Aldığı Beğeni: 338

Bahsedilme
    4 Mesaj

Standart Cevap: Şahin Tepesi - Bölüm Yorumları

Suyu çıkan dizi senaryoları, cast yanlışları, yapımların senaryo ve oyuncularına yaklaşımına bakacak olursak zaten ülkemizde dizi izlemek hata. Bazen senaryonun ucu kaçıyor bazen de başroller yan rol,yan roller başrol olabiliyor. Misal Şahin Tepsinden sadece 7 bölüm fazla oynayan Ağlama Anne. 13 bölüm oynamışta nolmuş finali şaka gibi bitmiş! Cansel Elçin ve Özlem Yılmaz figüran gibiydi zaten dizi boyunca. Hep sevilen dizilerde yer almış koskoca iki başrol oyuncusunu ezip geçtiler 13 bölüm boyunca ve adam gibi karekterlerini işlemeden diziyi bitirdiler! Finalde de onları bağlayamamışlardı. O yüzden Şahin Tepesi'ne yapılan haksızlık ne bir ilk ne de bir son olacak. Castı eleştirebiliriz hatta senaryoyu da ama yinede böyle ortadan kaldırılmayı hakeden bir dizi değildi en azından işin ustaları hatırına. Ben şahsen artık daha az TV izlemeye karar verdim. Çünkü bu sektörden adam olmaz. Benim okuduğum kitaplar bu sektörden daha yararlı en azından günümüz senaristleri gibi en ciddi konularda yüz yılın saçmalıklarına imza atıp sinir krizine sokmuyor!
    Konu hazanyagmuru tarafından (01-01-19 Saat 22:37 ) değiştirilmiştir.

2. Beğenenler;
    karamelll00 (02-01-19)

Durum:
    justitia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    64

Aldığı Beğeni: 105

Bahsedilme
    0 Mesaj

Bu sektörden adam olması için önce eleştiri mekanizmamızın gelişmesi lazım... Birisi yanlış yaptığında ciddi şekilde eleştirilecek ki aynı yanlışı tekrar yapmasın... Yoksa “canım Hilal Saral, kalite, Emmy, seyirci aptal, hep kötü kanal yüzünden” dersek böyle saçma castinglere hep maruz kalırız...

Tiyatro, sinema, Kitaplar, diziler tüm kurgu işler aslında yüzyılların birikimiyle oluşturulmuş şeyler... Yurt dışında benzer projeleri formül işi, klişe diye eleştiriyoruz... Bizim ülke daha o formülü uygulayamıyor... Bırakın uygulamayı daha deftere formülü doğru yazamıyor... Bir pembe dizi uyarlamasını bile yapamadılar... Bu proje Aybüke Pusat seçiminden, Romeo/Juliet tipi aşka tam bir vizyonsuzluktu... Olmayacağı belliydi... Eleştirelim ki düzeltsinler kendilerini...
    Alıntı justitia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla arkadaşlar ben bu linçlerin kat kat fazlasını burada Beren Saat’den Kösem yapmayın dediğimde yedim... Ekin Koç ile çok yaş farkı var saçmalamayın dediğimde yedim... Hayat Şarkısında senaryo değiştirilirken yapmayın etmeyin dediğimde yedim... Ben ne linçler gördüm... No problem... Sonunda hepsi dediğime geliyor.... Bu dizide de gelecek...
    Geldi...

4. Beğenenler;
    hazanyagmuru (03-01-19)

Durum:
    hazanyagmuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Zeyno - Memoli
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    126

Aldığı Beğeni: 338

Bahsedilme
    4 Mesaj

Alıntı justitia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sektörden adam olması için önce eleştiri mekanizmamızın gelişmesi lazım... Birisi yanlış yaptığında ciddi şekilde eleştirilecek ki aynı yanlışı tekrar yapmasın... Yoksa “canım Hilal Saral, kalite, Emmy, seyirci aptal, hep kötü kanal yüzünden” dersek böyle saçma castinglere hep maruz kalırız...

Tiyatro, sinema, Kitaplar, diziler tüm kurgu işler aslında yüzyılların birikimiyle oluşturulmuş şeyler... Yurt dışında benzer projeleri formül işi, klişe diye eleştiriyoruz... Bizim ülke daha o formülü uygulayamıyor... Bırakın uygulamayı daha deftere formülü doğru yazamıyor... Bir pembe dizi uyarlamasını bile yapamadılar... Bu proje Aybüke Pusat seçiminden, Romeo/Juliet tipi aşka tam bir vizyonsuzluktu... Olmayacağı belliydi... Eleştirelim ki düzeltsinler kendilerini...

Geldi...
    Bizim ülkemizde; sektördekiler ülkesini, ülke insanını tanımıyor dolayısıyla toplumsal kültürü tanıyan projeler üretemiyorlar üretseler bile anlatım şekli kötü olana örnek olmaktan ileri gitmiyor trajikomik ama öyle! İkincisi sadece reyting ve popülarite odaklı çalışıyorlar. Kim ya da hangi konu popülerse onun üstüne gidiyorlar. Sanatsal kaygı, üslüp biçimi anlatılanlarda sıfır. Türk TV dizilerinde fanlar ne isterse o yazılıyor! ya da ne reyting verirse onu önümüze koyuyorlar! Verilen tepkilerin ne derece olduğunun hiçbir önemi yok! Neyin nasıl anlatıldığı çoğu zaman yapımcıların ve senaristlerin umrunda değil! Tek dertleri gündem yaratmak,popüler olma ve çok konuşulmak vesaire. Çünkü üzgünüm ama total izleyicisinin kültür seviyesi ancak bunu taşıyabiliyor! Uzun lafın kısası kusur bizim ülkemizde bu sektör için tek taraflı değil. Sinema ve tiyatroya da zaten sadece toplumsal kültür bilinci taşıma kaygısında olan insanlar gidiyor.
    Konu hazanyagmuru tarafından (03-01-19 Saat 19:42 ) değiştirilmiştir.

6. Beğenenler;
    deren1970 (04-01-19), hakumuttt (05-01-19), justitia (05-01-19), mistygirl (04-01-19)

Durum:
    carmilla34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    17

Aldığı Beğeni: 82

Bahsedilme
    0 Mesaj

Bu dizinin tutmamasının nedeni senaryonun yetersiz olması ve Atv'nin muhafazakar bir anlayışla entrika dolu bir diziyi yayına koymasıydı.daha cesur bir senaryoyla diğer kanallardan birinde yayınlansaydı büyük ihtimalle tutardı.ayrıca illede oyunculardan bir günah keçisi aranıyorsa ben deniz karakterini canlandıran leyla tanlar'ı derdim. bunalımlı halleri slow motionda çekilmişcesine kullandığı agız mimikleriyle birleşince kendisini izlemek tam bir işkenceydi..
    Eleştirilere maruz kalan Aybüke'yse son zamanlarda ön planda olan pekçok oyuncudan daha iyi bir performans sergiledi bence.Boran kuzum bir Miray'la yakaladığı muhteşem uyumu Aybüke'yle yakalayamadı belki ama hoş bir kimyaları vardı yine de .ikilinin sosyal medyadan gelen soruları cevapladıkları videoda bunu net olarak görebilirsiniz.ikisi de çok tatlı.aralarında güzel bir enerji var.birbirlerini sevdikleri ve anlaştıkları her hallerinden belli.ama gel gör ki yazılamadılar.bariz bir şekilde harcandıklarını düşünüyorum.yolları açık olun şansları bol olsun.özellikle boran kuzum'u iyi bir proje ve dogru bir partnerle en yakın zamanda ekranlarda yeniden görmeyi umuyorum..kuzucum tam stalklanacak adamsın.yeni nesil oyunculardan çok çok farklı bir havan var ve bu çekicilik artistik yeteneklerinle birleşince ortaya acayip birşey çıkmış.isteklerini seçkin bir tavırla ve nezaketle elde edebilen yepyeni bir karakterle boy göstermen dileğiyle:)

8. Beğenenler;
    dajavu (04-01-19), hakumuttt (05-01-19)

Durum:
    justitia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    64

Aldığı Beğeni: 105

Bahsedilme
    0 Mesaj

“Tatlı çift” ya da “tatlı tatlı atışan çift” ne zaman güzel olur biliyor musunuz? Gençlik dizilerinde, esas çiftin yanında takılan komik, sevimli arkadaşlar arasında, bunlar da boş kalmasın diyerek bişeyler olduğunda... Pembe dizinin ortasına esas çift diye koyarsan nasıl ciddiye alalım... Ben normalde guilty pleasure niyetine pembe dizi takip ederim ama bu sene yapılan castingler efsane kötü, izleyemiyorum...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (1 üye ve 1 konuk)

1. habibe topal

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri