Sayfa 33/37 İlkİlk ... 23293031323334353637 SonSon
182 sonuçtan 161 ile 165 arası

Konu: Sefirin Kızı - Bölüm Yorumları

Durum:
    nursak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Ankara
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    49

Aldığı Beğeni: 173

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Sefirin Kızı - Bölüm Yorumları

yazmıyacağım yazmıyacağım dedim ama dayanamadım yine yazıyorum. seyirci narsandı nargetti tartışıyorken dizi elden gitti gidecek haberimiz yok.reytinglerde birinci olsak bile reyting oranları gitgide düşüyor. çünkü senaryo olmamışşşş. üstelik üzerinde birbuçuk sene uğraşıldığı söyleniyor. birbuçuk sene uğraşılmış dizi böyle oluyorsa vay halimize. ilk bölümden beri mantık hataları var. ben bu yaşıma geldim baş rol oyuncularının özellikle sancarın gömüldüğü kadar gömülen baş roller görmedim. destansı aşk sözü vermişler ama destansı aşkın kırıntısı bile yok bence. halada gösterecekler gibi değil. onlar sadıçlar aşkını bize göstermeye çalışıyorlar. yapışık ikizler gibi gezen hastalıklı bir arkadaşlıktan başka bir şey görmüyorum. eğer dosluk işleyecez diyorsanız bari gedizin aşığım haykırışını yazmasaydınız da doyumsuz bir dostluk seyretseydik. güya nare ve sançar aşkı izleyeceğiz ama onları yan yana bile göremiyoruz. dizi başladından beri ekranın karşısına geçtiğimde düşündüğüm tek şey günü kurtaran bir bölüm izlemiş olmam. bir gün sadıçların hapis günlerini görüyoruz, bir gün nare nin barıştırma uğraşlarını görüyoruz ama konuda ilerleme hiç yok. çok yetenekli iki başrol oyuncusu var. aşk yazın oynasınlar. oyalayıcı sahnelerle uğraşacağınıza esas konuya gelin. gelmezseniz bu kurtlar sofrasında atı alan üsküdarı geçecek. ha bu aşkı yazmayacağız diyorsanız cesur davranıp bazı arkadaşların istediği aşkı yazın bari.gerçi ben öyle bir aşk olabileceğine inanmıyorum yada tv nin karşısına geçen insanların bu aşkı merak ettikleri için oturduğuna inanmıyorum ama en azından insanları oyalayan bölümler izlemeyiz ve kendimizi aptal yerine konmuş hissetmeyiz.
    Konu nursak tarafından (12-02-20 Saat 14:02 ) değiştirilmiştir.

2. Beğenenler;
    lavinya (13-02-20), yedel (14-02-20)

Durum:
    lavinya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    Ankara
    Konular
    22
    Verdiği Beğeni
    2,914

Aldığı Beğeni: 1,797

Bahsedilme
    29 Mesaj

Alıntı nursak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazmıyacağım yazmıyacağım dedim ama dayanamadım yine yazıyorum. seyirci narsandı nargetti tartışıyorken dizi elden gitti gidecek haberimiz yok.reytinglerde birinci olsak bile reyting oranları gitgide düşüyor. çünkü senaryo olmamışşşş. üstelik üzerinde birbuçuk sene uğraşıldığı söyleniyor. birbuçuk sene uğraşılmış dizi böyle oluyorsa vay halimize. ilk bölümden beri mantık hataları var. ben bu yaşıma geldim baş rol oyuncularının özellikle sancarın gömüldüğü kadar gömülen baş roller görmedim. destansı aşk sözü vermişler ama destansı aşkın kırıntısı bile yok bence. halada gösterecekler gibi değil. onlar sadıçlar aşkını bize göstermeye çalışıyorlar. yapışık ikizler gibi gezen hastalıklı bir arkadaşlıktan başka bir şey görmüyorum. eğer dosluk işleyecez diyorsanız bari gedizin aşığım haykırışını yazmasaydınız da doyumsuz bir dostluk seyretseydik. güya nare ve sançar aşkı izleyeceğiz ama onları yan yana bile göremiyoruz. dizi başladından beri ekranın karşısına geçtiğimde düşündüğüm tek şey günü kurtaran bir bölüm izlemiş olmam. bir gün sadıçların hapis günlerini görüyoruz, bir gün nare nin barıştırma uğraşlarını görüyoruz ama konuda ilerleme hiç yok. çok yetenekli iki başrol oyuncusu var. aşk yazın oynasınlar. oyalayıcı sahnelerle uğraşacağınıza esas konuya gelin. gelmezseniz bu kurtlar sofrasında atı alan üsküdarı geçecek. ha bu aşkı yazmayacağız diyorsanız cesur davranıp bazı arkadaşların istediği aşkı yazın bari.gerçi ben öyle bir aşk olabileceğine inanmıyorum yada tv nin karşısına geçen insanların bu aşkı merak ettikleri için oturduğuna inanmıyorum ama en azından insanları oyalayan bölümler izlemeyiz ve kendimizi aptal yerine konmuş hissetmeyiz.
    Çok katıldığım bir yorum.
    Tüm yazdıklarına katılıyorum. Son bölümü izlerken şunu düşündüm. Olmadı. Gediz'i Nare ye aşık etmeyeceklerdi. Ettiler madem haykırtmayacaklardı. Haykırdı madem öyle yan yana, omuz omuza her mücadelede birlikte olmayacaklardı.
    Bizler öyle masalsı aşk falan izlemiyoruz. İzlediğimiz Sadıçların dostluğu. Madem bu kadar dostlar, gençlerin deyimiyle kankalar, her ne olursa olsun adamın çocuğunun annesine aşık olduğunu dünya aleme haykırmayacaktı.
    Ben de ölümüne bir aşk izlemek istiyorum. Ama kuşkuluyum. Sancar'ın karısı hamile çıkar. Nare'nin kızını alıp tasını tarağını toplayıp o şehirden gitmesi en doğrusu olur.

4. Beğenenler;
    mimoza17 (13-02-20), nursak (13-02-20)

Durum:
    justitia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    91

Aldığı Beğeni: 182

Bahsedilme
    5 Mesaj

Ölümüne aşk ya da destansı aşk olması için aşkın her şeyden güçlü olması gerekir... Daha ilk bölümde bekarete ve erkeklik egosuna yenilen bir aşktan destan filan çıkmaz... Bunun telafisi yok... Senaristler şimdi kıvırmaya çalışıyorlar yok “inanınca sevmek kolay “ yok “derdim bekaret değil ihanetti” diye... Hayır arkadaşım, aşk bunlara da yenilemez... Gülerek izliyorum...

6. Beğenenler;
    deren1970 (13-02-20), SELVERR (13-02-20), suzi67 (13-02-20)

Durum:
    nursak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Ankara
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    49

Aldığı Beğeni: 173

Bahsedilme
    0 Mesaj

zaten senaryo olmamış dememin nedeni bu. senaristler ilk bölümden sancarı öyle bir gömdülerki kaz kaz çıkaramıyoruz. ben sancarı anlayabiliyorum. çok genç, bir köyde büyümüş ve gelenek ve göreneklere bağlı olabilir, 11 yaşından beri kendini nareye saklamış nareninde ondan başkasına bakmayacağını düşünmüş olabilir ve tepki verebilir ama bu kadar kabaca olmamalıydı.aşk herşeyi affetmeyebilir yada aşık olan her şeye ananmayabilir ama boğaza dalmalar kızı iki metre ötelere atmalar hiç olmamış. bu kadar aşık adam inanmamayı yada redetmeyi bile daha yumuşak yapmalıydı.kız zaten tecavüze uğramış, bunalımda sancarın az bir tepkisiyle bile dağdan atlar sancarda sabahında pişman olur kızı arar bulamaz. sonrasında yanlış anlaşılmalarla sekiz sene geçer. böyle olsaydı seyirci bu kadar sancar düşmanı olmazdı. lakin ilk bölümdeki yapılanlar yetmezmiş gibi sonrasında da dan dun devam etti. itmeler kakmalar fırlatmalar bağırmalarlar yok çalışmayacaksınlar yok kızım bende kalacaklar. destansı aşkı bırak aşk yaşatacaksan bile böyle dandun adam yazılmaz.
    nareye gelelim onunda tutar yanı yok. bir gün önce tecavüze uğruyor bir gün sonra güle oynaya sancarla evleniyor, affetmiyecem diyor ama oğlan gel dese koşa koşa gidecek gibi halleri olmamış.sadıç başlangıçta iyiydi ama oda sonradan battı. sadıçın aşık olmasına bir şey diyemem. aşık olmak elde değil ama bunu dostuna haykırmak ne demek.içinde kalsın dosluğunuz devam etsin. senaristler hem söylettiler hemde eski dostları ayırmadılar. buda görüntü kirliğinden başka bir işe yaramadı. üstelik narenin odasına destursuz dalmalarıda cabası. yani senaristlerin kalemleri sayesinde sancar ve nare iyice defolanmıştı, baba akın anne sancarın karısı ailesi zaten kötü tarafta eeeeee sadıçta defolanınca dizide tutunacak pek bir şey kalmadı. en önemli sorunda senaryo ilerlemiyor. üç dört bölümdür çok sıkıcı. narenin masumiyeti nedense ortaya çıkmıyor. ne nare anlatıyor ne sancar merak ediyor. bunun yerine oyalayıcı ve sıkıcı bölümlerle dizi ilerliyor. gidişat hiç iyi değil.reytinglere yada oyunculara güveniyorlarsa öyle bir ters dönerlerki neye uğradıklarını şaşırırlar.

8. Beğenenler;
    deren1970 (13-02-20), justitia (14-02-20), suzi67 (13-02-20)

Durum:
    naz-naz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    PoyrazKarayel&TahirKaleli
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    2,406

Aldığı Beğeni: 1,829

Bahsedilme
    11 Mesaj

Evet katılıyorum son yorumlara. Mesela o gece şöyle yazılabilirdi: Sancar ilişkiye girdikten sonra Nare’ye karşı sessiz kalırdı. Nare olanları anlatmaya kalkardı ama Sancar sadece sessiz kalırdı. Nare de bana inanmadı diye giderdi. Bu şekilde olsaydı Sancar’ın bir dönüşümü olurdu ama şimdi özellikle ilk üç bölümden sonra ben resmen umudumu kestim. Evet Gedizciyim ama bir aşk yaşamaları bana da asla inandırıcı gelmez çünkü çok hızlı bir süreç oldu Gedizin aşkı.

10. Beğenenler;
    yedel (14-02-20)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri