Sayfa 47/48 İlkİlk ... 37434445464748 SonSon
239 sonuçtan 231 ile 235 arası

Konu: Sefirin Kızı - Bölüm Yorumları

Durum:
    daemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    247

Aldığı Beğeni: 258

Bahsedilme
    3 Mesaj

Standart Cevap: Sefirin Kızı - Bölüm Yorumları

Alıntı justitia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Kötü karakterleri, kötü aşk hikayelerini okumayı, izlemeyi seven birisi olarak ne zaman Türk dizisi izlesem kendimi iyilerin dostu kötülerin düşmanı bir adalet savaşçısı olarak buluyorum... O kadar yazmamıyorlar ki... Rahat rahat kötü karakterin yardırmasını bile izleyemiyoruz... Bu dizi için söylemiyorum sadece, hepsi için...

Gerçek hayattan yazsalar asıl dramı yaşayan Menekşe olur çünkü kocası eski karısıyla fingirdiyor, onunla hiç ilgilenmiyor... İmam nikahına güvenip kocaya kaçan Nare’ye “işte böyle ortada kalırsın, imzayı atmadan güvenmeyecektin” diyerek cık cıklayan teyzeler olur... Nare’ye akıl verirler, üstten bakarlar... Nare’ye “bari bu sefer kafayı kullan kaçırma şu diğer oğlanı” derler... Sancar’ın arkasından “gözü oynaşta deyyusun” diye türlü türlü dedikodular yapılır... Gerçek hayatta pek hayranlıkla izlediğimiz şeyler değil bunlar... Yazılabilir mi? Evet yazılabilir... Neden olmasın?
    Teyzelere güven olmaz, arada çocuk var yazık yavrum sen boşa da nareye nikah kıysın derler. Bekler miyim beklerim. Kız öbür çocukla konuşuyor ona kaç derler.

Hayır 2 gün evde kaldım, müge ve esrayı izledim, herkes herkesle o ona kaçmış. Nare-menekşe-sancar ilişkisi bile yanında masum :) ondan teyzelere güvenemiyorum. psikoloji mi çok bozdu mügeler esralar.

Meğersem magazin programları çok masunmuş.

Durum:
    Marvin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    18

Aldığı Beğeni: 140

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı justitia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Gerçek hayattan yazsalar asıl dramı yaşayan Menekşe olur çünkü kocası eski karısıyla fingirdiyor, onunla hiç ilgilenmiyor... İmam nikahına güvenip kocaya kaçan Nare’ye “işte böyle ortada kalırsın, imzayı atmadan güvenmeyecektin” diyerek cık cıklayan teyzeler olur... Nare’ye akıl verirler, üstten bakarlar... Nare’ye “bari bu sefer kafayı kullan kaçırma şu diğer oğlanı” derler... Sancar’ın arkasından “gözü oynaşta deyyusun” diye türlü türlü dedikodular yapılır... Gerçek hayatta pek hayranlıkla izlediğimiz şeyler değil bunlar... Yazılabilir mi? Evet yazılabilir... Neden olmasın?
    Zaten giderek dizi de empati kurmaya müsait karakter Menekşe’ye dönüşüyor.Nare çok tutarsız ve hareketlerine anlam verilemiyor.Menekşe’nin en azından yaptığı kötülüklerin bir motivasyonu var.O motivasyona hak vermesen bile en azından tutarlı.Senaristler ne kadar kötü kadın gibi yazmaya çalışsalar da kusura bakmasınlar bu karakter izleyiciye tam anlamıyla bir “Yılaaan Ferhunde” tadında itici kötü kadın gelmeyecek.Belli bir seyirci için Menekşe her zaman nikahlı kocasının aldattığı bir kadın olacak.Bir de dizi ilerledikçe tatlı su feministi Nare Sancar’la aşk tazeleyip,ben bilmem eşim bilir moduna geçince paralel olarak da Menekşe Sancar’dan boşanıp, işe girip ekonomik özgürlüğünü elde edip bir de üstüne okul okumaya başlıyormuş😂harika plot twist olur.İki kadın karakterin tersine gelişen karakter gelişimleri:7 dil bilen, okumuş büyükelçi kızının giderek gelenekselci bir hayata sürüklenişi; gelenekselci bir köylü kızın giderek özgürleşerek kendini bulması...

3. Beğenenler;
    Heartfilia (20-03-20), naz-naz (24-03-20)

Durum:
    Heartfilia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    388

Aldığı Beğeni: 101

Bahsedilme
    1 Mesaj

Alıntı Marvin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki kadın karakterin tersine gelişen karakter gelişimleri:7 dil bilen, okumuş büyükelçi kızının giderek gelenekselci bir hayata sürüklenişi; gelenekselci bir köylü kızın giderek özgürleşerek kendini bulması...
    Bunun gerçek olmasını çok isterdim Fakat senaristlerin vizyonunu düşününce lolol

5. Beğenenler;
    senasena (24-03-20)

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    2,051

Aldığı Beğeni: 1,792

Bahsedilme
    0 Mesaj

Nare için Sancar ın evli olması problem değilmiş demek ki fragmandan bunu anladım. Menekşe hamile olmasaymış her şeyi unutup Sancar la pembe düşler kuracakmış. Gözünün önünde başkasıyla evlendi ona inat karısının koynuna girdi bunları sindirdi de iş hamileliğe gelince mi gurur yaptı ? Baştan beri suçluymuşcasına kendini Sancar a inandırmaya çalıştı karşısında ezildi büzüldü. Adam onca söylenene inanmadı Akın ne zaman kız kardeşine saldırdı o zaman ikna oldu. Zehra da olmasa Sancar hala hiç birinize inanmıyorum diye dolanacaktı etrafta..

Nare fragmanda Nasuh tövbesi ettim adını anmayacağım diyor. Buna kim inanır ? Tükürdüğünü yalamak konusunda uzman olan bir esas kızımız var malumunuz.. En fazla yirmi dört saat dayanır herhalde. Teselliyi her zamanki gibi Gedizin kollarında arar. Sonra Sancar çıkar karşısına .. Menekşe hamile değilmiş hepimizi kandırmış der . Nare kızımızın gözleri parlar umutla Sancar a bakar. Bu sırada Sancar ın gözüne Gediz takılır , bunun burada ne işi var der. Nare panik yapar. Sakın yanlış anlama ben onun kollarında senin için ağlıyordum o sadece beni teselli ediyordu inan bana aramızda bir şey yok diyerek açıklama yapmaya çalışır. Sancar , Nare nin kollarından tutar hışımla onu oradan uzaklaştırır.Zavallı Gediz de kaybeden her aşık gibi arkalarından bakakalır..

7. Beğenenler;
    Heartfilia (27-03-20), Marvin (27-03-20), naz-naz (29-03-20)

Durum:
    aslanbey09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    evim
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    38

Aldığı Beğeni: 149

Bahsedilme
    0 Mesaj

bu menekşe nasıl hamile kaldı anlamadım sancar dizinin başından beri menekşenin odasına bile girmedi menekşe sürekli kayınvalidesiyle gezdi hal böyleyken nasıl hamile kaldı acaba yok ben dizide bir şeymi kaçırdım acaba

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri