Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının sahneleyeceği “Kanlı Nigar” adlı yeni oyun seyircisi ile buluşmaya hazır.

2011-2012 tiyatro sezonunu birbirinden renkli oyunlarla zenginleştiren Şehir Tiyatroları, Türk Tiyatrosu’nun klasikleri arasında sayılan Sadık Şendil’in “Kanlı Nigar” adlı oyununu Eskişehir seyircisi ile buluşturuyor.

28 Nisan Cumartesi saat. 20:00 da Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı Tiyatro Salonunda ilk gösterimi gerçekleştirilecek olan oyunun yönetmenliğini Devlet Tiyatrosu’nun duayenlerinden ve Geleneksel Türk Tiyatrosu ekolünün en önemli isimlerinden sayılan Münir Canar üstleniyor.

Kanlı Nigar oyununun Müzikleri Cem İdiz’e, Dekor Tasarımı Güven Öktem’e, Kostüm Tasarımı Sevgi Türkay’a, Dans ve Hareket Düzeni ise Cihan Yöntem’e ait. Sezon sonuna kadar ve 2012-2013 tiyatro sezonunda da sahnelenmeye devam edecek olan

oyunda,Murat Danacı, Emre Basalak, Özlem Boyacı, Mahide Yumbul Cantürk, Mustafa Kılıkcı, M. Alp Sunaoğlu, H. Tolga Tümer, Elif Melda Yılmaz, Ercüment Yılmaz ve Pınar Bekaroğlu rol alıyorlar.