Sayfa 1/3 123 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Kafes

 1. #1
  Durum:
  Çevrimdışı
  yesimg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Oyuncu
  Üyelik tarihi
  20.12.2004
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  1,605
  Konular
  196
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 162

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Kafes

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, yeni bir oyunla izleyicilerin karşısına çıkacak. Kafes adlı oyun, 28 Ekim-1 Kasım tarihleri arasında Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde seyredilebilir.
  Dünyadaki olumsuz gelişmeleri, yaşamın ve bireylerin yozlaşmasını, her şeyin çıkar üzerinde biçimlenmesini protesto etmek amacıyla, evinde kendini bir kafese kapatan Christiano, bir yanıyla da Anton Çehov’un yapıtlarından yola çıkarak, yaşamı anlamaya, kavramaya ve değerlendirmeye çalışmaktadır. Kadından, gündelik sorunlardan, aile içi ya da dünyasal çatışmalardan uzak kalmaya çalışan Christiano, aynı evde yaşayan ağabeyi Pietro’nun mutsuz evlilik sürdüğü Chiara’ya ilgi duymaya başlar. Onu kafesten çıkarmak için o zamana kadar çaba gösteren Anne, bu “duygusal” ilişkiyi gözlemesi sonucu, kararını değiştirir, kafesin anahtarını sürekli ondan uzak tutmaya ve Chiristano’nun kız kardeşiyle birlikte bir çeşit onları kollamaya başlar. Bir gün eve gelen Pietro, eşiyle ve Christiano ile tartışır…
  Mario Fratti’nin yazdığı Ali Gökmen Altuğ’un yönettiği oyunun dramaturgluğunu Hilmi Zafer Şahin, sahne ve kostüm tasarımını Aysel Doğan, ışık tasarımını F. Kemal Yiğitcan, efekt tasarımını Ersin Aşar yaptı. Kafes’te Mert Turak, Tolga Coşkun, Hikmet Körmükçü, Esra Ede, Murat Taşkent, Caner Çandarlı, Senan Kara rol alıyor.
  Kafes’in broşüründen:
  Yazan: Mario Fratti
  Mario Fratti, 1927 yılında doğdu. Dünyaca tanınmış bir oyun yazarı ve tiyatro eleştirmeni olan Fratti, 1963’te İtalya’dan ayrılıp Amerika’ya yerleşti.
  Mario Fratti’nin 33 oyunu 19 dilde yayımlanmış ve yaklaşık 600 tiyatroda sahnelenmiştir. Anti-emperyalist bir dünya görüşüne sahip olan yazarın oyunlarında, anti-Amerikan ve küreselleşme karşıtı görüşler öne çıkar. Amerika’nın Irak’ı işgalini, “Körlük” adlı oyunuyla protesto eden Mario Fratti, bu oyununu tüm dünya ülkelerine, telif hakkı istemeden oynanmak üzere armağan etmiştir. “Körlük”, 15 Temmuz 2004’te Tokyo’da ve 6 Ağustos 2004’te Barselona’da dünya prömiyerini yapmıştır.
  Fratti’nin “Kafes” adlı oyunu, dünyada 57 yerde, “Kurban” adlı oyunu ise 18 yerde sahnelenmiştir. Yazarın son oyunu, Arthur Kopit’in hikâyesinden uyarlanan ve Fellini’nin 8.5 Hafta adlı filminden hareketle yazılmış “Dokuz” adlı müzikaldir. Bu oyun New York’ta 2004-05 sezonunda sahnelenmeye başlamış; dört Tony Ödülü, O’Neill Selection Ödülü, Richard Rodgers Ödülü ve The Outher Critics Circle Ödülü kazanmıştır. Yazarın bir diğer bilinen oyunu “Altı Tutkulu Kadın” ise, “Dokuz”un müzikal olmayan versiyonu olarak sahnelenmektedir. Halen Amerika’da bir tiyatro okulunda ve bir üniversitenin İtalyan Dili Bölümü’nde profesör olarak çalışan yazar, Avrupa’da üç gazetenin tiyatro eleştirmenliğini de sürdürmektedir.
  Mario Fratti’nin, Türkiye’de sahnelenen ilk oyunu “Kafes” dışında, “Che Guavera”, “Altı Tutkulu Kadın” ve “Kurban” adlı oyunları da dilimize çevrilmiştir.

  Oyunlarından Bazıları
  Dönüş (1963), İntihar (1964), Mafya (1971), Races (1971), Köprü (1971), İspanyolca On Bir Oyun (1977), Buzdolapları (1977), Eleanor Duse (1982), Doğum Günü, Üç Kız Kardeş, Yataklar, Genç Refika

  Yöneten: Ali Gökmen Altuğ
  1975′te İzmir’de doğdu.1998 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü bitirdikten sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Aynı okulda doktora tezini tamamlamak için çalışmalarına devam etmektedir. 1996-2001 yılları arasında Dormen Tiyatrosu’nda çalıştı. 2002 yılında Kanlı Nigar oyunuyla girdiği Şehir Tiyatroları’nda oyuncu, yönetmen yardımcısı, asistan olarak çeşitli oyunlarda görev aldı. Aynı zamanda, 2002-2008 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Konservatuardan mezun olduktan sonra birçok okulda ve kurumsal şirkette eğitmenlik yaptı, oyunlar sahneledi. “Kafes”, İ.B.B. Şehir Tiyatroları’nda yönettiği ilk oyundur.

 2. Beğenenler;
  Şah-Rû (03-10-18)

 3. #2
  Durum:
  Çevrimdışı
  yesimg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Oyuncu
  Üyelik tarihi
  20.12.2004
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  1,605
  Konular
  196
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 162

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

 4. Beğenenler;
  Şah-Rû (03-10-18)

 5. #3
  Durum:
  Çevrimdışı
  Şah-Rû - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  10.08.2006
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  13,471
  Konular
  99
  Verdiği Beğeni
  864

  Aldığı Beğeni: 234

  Bahsedilme
  15 Mesaj

  Standart

  Temposunun ilerleyişini beğendiğim bir oyun. Giderek tırmanan gerilim finalde doruğa ulaşıyor.

  Belki en baştaki dağıtımcı sahnesi biraz sıkıcı gelebilir ama Christiano' nun ruh halini anlatmak için önemli bir detay o sataşmalar.

  Kendini dünyadan soyutlayan Christiano ilk perde boyunca bunu nispeten başarsa da mutsuzluğuna tanık olduğu yengesine duygusal olarak yaklaşmaya başladıkça kabuğundan çıkmaya, insanların onu anlayabileceğine dair umut duymaya başlıyor. Fakat tam bu noktada o güne kadar Christiano' ya kol kanat germiş olan fedakar annesi bu yakınlaşmadan ötürü oğluna karşı tavır değiştiyor ve parmaklıların arasından yine de dünya ile bağı olan kafesin aksine oğluyla arasına bir duvar örüyor.

  Bu süreçte fedakar annenin o sessiz acısını bizlere aktaran Hikmet Körmükçü vücut dilinde çok başarılı. İyi niyetli Sergio ve umursamaz görünüşlü asabi ağabey Pietro rollerinde Murat Taşkent ve Caner Çandarlı da tebriği hakediyorlar. Chiara / Senan Kara, temponun yükselişiyle orantılı bir oyunculuk sergiliyor. Ve Mert Turak ayrıca bir alkışı hakediyor. Diğerlerinden çok daha kısıtlı bir oyun alanına sahip olsa da sadece ses tonuyla bile duygularını aktarmakta oldukça iyiydi.

  Finalde ise gözlerimin dolduğunu hissettim. Çünkü o ana kadar kafesin içinde diğerlerinden çok daha aklıbaşında olan Christiano' nun artık kafesin dışındakilerden bir farkı kalmamıştı. Sahi oraya kadar gerçekten kafeste olan kimdi acaba?
  Yarım somunun var mı, bir de ufak evin
  Kimsenin kulu kölesi değil misin?
  Kimsenin sırtından geçindiğin de yok ya
  Keyfine bak en hoş dünyası olan sensin...
  ÖMER HAYYAM

 6. #4
  Durum:
  Çevrimdışı
  ekim* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  05.12.2008
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  982
  Konular
  2
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 14

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Kafes oyununu bugün Kağıthane Sadabad Sahnesinde izledim.....ilk perdenin başları biraz sıkıcı olsa da oyun sonradan çok heyecanlı ve akıcı bir hal alıyor...ilk perdenin sonları ile 2.perdenin nasıl geçtiğini anlamadım...Senan Kara ve Mert Turak diğer oyunculardan bir adım öndeydi... tabii Hikmet Körmükçü ve Caner Çandarlı'nın da hakkını yememek lazım.... Senan Hanım oyunun sonlarında bir hayli hırpalandı....oyuna kendini o kadar kaptırmıştı ki selam esnasında bile gözleri kıpkırmızıydı...keza Mert Turak ....hangi rolü oynarsa oynasın o role cuk oturuyor.....ben çok beğendim...izlemenizi öneririm...

 7. Beğenenler;
  Şah-Rû (03-10-18)

 8. #5
  Durum:
  Çevrimdışı
  yesimg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Oyuncu
  Üyelik tarihi
  20.12.2004
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  1,605
  Konular
  196
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 162

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart 15. Sadri Alışık Ödülleri adayları açıklandı

  Efes Pilsen ve Beşiktaş Belediyesi sponsorluğunda 20 Nisan Salı günü Mustafa Kemal Merkezi Attila İlhan Salonu'nda yapılacak ödül töreni öncesi, adayların listesi Sadri Alışık Tiyatrosu Küçük Salon'da gerçekleştirilen bir basın toplantısıyla açıklandı.

  Ödüle aday bazı oyuncuların da katıldığı toplantıda konuşan Sadri Alışık'ın eşi, sanatçı Çolpan İlhan, adayların jüri üyelerinin büyük özverisi ve çalışmasıyla belirlendiği Sadri Alışık Ödülleri'nin bu yıl 15'inci kez verileceğini söyledi.

  İlhan, "15 yıl çok uzun bir süre, ama çok çabuk geçti. İnşallah nice 15 yıllar daha bu ödülleri sürdürebiliriz. Ödülleri sürdürmenin ne kadar zor ve mücadele içinde olduğunu biliyorsunuz. Buna rağmen sanatçı ruhu buna katlanmaktan gurur duyuyor" şeklinde konuştu.

  Sinema Jürisi Başkanı Atilla Dorsay da sinema ödüllerine aday olan isimleri açıkladı.

  Dorsay, 15. Sadri Alışık
  Sinema ve Tiyatro Oyuncuları Ödülleri kapsamında bu yıl "Yılın Onur Ödülü"nün sinema dalında Hülya Koçyiğit ve Ahmet Mekin'e, tiyatro dalında ise Erol Keskin'e verileceğini belirtti.

  SİNEMA ÖDÜLLERİ ADAYLAR

  Atilla Dorsay başkanlığında Biket İlhan, Burak Göral, Çolpan İlhan, Erden Kıral, Fehmi Yaşar, Ömür Gedik, Zeynep Özbatur Atakan'dan oluşan sinema jürisinin belirlediği sinema ödüllerinin adayları şöyle:

  "Yılın En İyi Kadın Oyuncusu adayları, Binnur Kaya (Vavien), Demet Akbağ (Eyvah Eyvah), Nergiz Öztürk (Kıskanmak), Yılın En İyi Erkek Oyuncusu adayları, Mert Fırat (Başka Dilde Aşk), Mete Horozoğlu (Nefes:Vatan Sağolsun), Yılmaz Erdoğan (Neşeli Hayat), Yılın En İyi Yardımcı Kadın Oyuncusu adayları, Büşra Pekin (Neşeli Hayat), Hasibe Eren (Usta), Zuhal Topal (Deli Deli Olma), Yılın En İyi Yardımcı Erkek Oyuncusu adayları, Cemal Toktaş (Güneşi Gördüm), Cezmi Baskın (Neşeli Hayat), Levent Tülek (Deli Deli Olma)."

  TİYATRO ADAYLARI

  Üstün Akmen başkanlığında Cem Duygulu, Çolpan İlhan, Filiz Kutlar, Hami Çağdaş, Hasan Anamur, Nil Aykon, Refika Sezik, Rengin Uz tarafından belirlenen tiyatro ödüllerinin adayları ise şu isimlerden oluşuyor:

  "Yılın En İyi Yapımının Yönetmeni adayları, Abdullah Cabaluz (Peer Gynt -
  Tiyatro Oyunbaz), Ahmet Levendoğlu (Şölen - Tiyatro Stüdyosu), Ragıp Yavuz (Mephisto - İBŞT), Yılın En İyi Kadın Oyuncusu adayları, Yıldız Kenter (Kraliçe Lear - Kent Oyuncuları), Zuhal Olcay ( Şölen - Tiyatro Stüdyosu), Berna Adıgüzel (Hizmetçiler - İBŞT), Yılın En İyi Erkek Oyuncusu adayları, Bülent Emin Yarar Yetkin Dikiciler (Profesyonel - İstanbul Devlet Tiyatrosu), Genco Erkal (Marks'ın Dönüşü), Hakan Gerçek (Van Gogh - Tiyatro Gerçek), Yardımcı Rolde Yılın En İyi Kadın Oyuncusu adayları, Defne Halman (Quintet - Tiyatro Pera), Gülce Oral (Açık Saçık Birkaç Polaroid - Tiyatro 0,2), Yeşim Koçak (Mephisto -İBŞT) Yardımcı Rolde Yılın En İyi Erkek oyuncusu adayları, Caner Çandarlı (Kafes - İBŞT), Çağlar Yiğitoğulları (Mephisto - İBŞT), Ushan Çakır ( Açık Saçık Birkaç Polaroid - Tiyatro 0,2).

  MÜZİKAL YA DA KOMEDİ DALINDAKİ ADAYLAR

  Müzikal ya da komedi dalındaki adaylar ise şöyle: "Yılın En İyi Yapımının Yönetmeni adayları, Celal Kadri Kınoğlu (Vahşet Tanrısı - İstanbul Devlet Tiyatrosu), Serpil Tamur (İki Çarpı İki - İstanbul Devlet Tiyatrosu), Yücel Erten (Cabaret -İBŞT), Yılın En İyi Kadın Oyuncusu adayları, Demet Evgar (Cimri Kent Oyuncuları), Ülkü Duru (Vahşet Tanrısı - İstanbul Devlet Tiyatrosu), Zerrin Tekindor (Vahşet Tanrısı - İstanbul Devlet Tiyatrosu), Yılın En İyi Erkek Oyuncusu adayları, Alper Kul (Mağara Adamı - BKM), Mert Turak (Cabaret - İBŞT), Uğur Polat (
  Kredi Kartı-Vak'a aaaaa! - İstanbul Devlet Tiyatrosu), Yardımcı Rolde Yılın En İyi Kadın Oyuncusu adayları, Güzin Özyağcılar (Dullar - İBŞT), Kadriye Kenter (Cimri - Kent Oyuncuları), Mihrace Yekenkülüğ (Aşk Sözleri - Aysa Prodüksiyon), Yardımcı Rolde Yılın En İyi Erkek Oyuncusu adayları, Çağlar Çorumlu (Tarla Kuşuydu Jüliet - İBŞT), Engin Hepileri (Cimri - Kent Oyuncuları), Murat Akkoyunlu (Deniz Altında 6 Tahammülfersa - İstanbul Kraliyet Tiyatrosu).

 9. Beğenenler;
  Şah-Rû (03-10-18)

Sayfa 1/3 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Kafes (02.10.2015)
  By omayra73 in forum Türk Sinemasından Film Tanıtımları
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 15-10-15, 15:27

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

webmaster forumu
hd film izle
film izle
diziizle.blog
fragmanlar
juul
One Hit Wonder
Kayseri evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
Bu sistem vBulletin® alt yapısına sahiptir, Version 4.2.5 kullanılmaktadır. Telif hakları, Jelsoft Enterprises Ltd'e aittir. Copyright © 2020

kartal escort
maltepe escort
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
casino siteleri
canlı bahis siteleri
escort ankara
tipobet
deneme bonusu
Güvenilir Bahis Siteleri
sağlam bahis siteleri
eskort
istanbul escort
bayan escort

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.