Sayfa 201/201 İlkİlk ... 101151191197198199200201
1002 sonuçtan 1,001 ile 1,002 arası

Konu: Sen Anlat Karadeniz - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    nazella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Ferhat&Aslı Aslan <3
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    527

Aldığı Beğeni: 367

Bahsedilme
    1 Mesaj

bayıldım bu bolume

Tahir canım ya yiğite olan sevgisi onu oğlu gibi sarıp sarmalaması şahane ...

Neftah ve sustukları çok çok güzel anlatıldı

Astiye idolomsun kadın

Mustafaya gıcığım ama Asiye ona pencereden bakarken mavi gözlerine baktıkça ona üzüldüm ... ama Yiğitin ona ucu gibi bakması Asiyenin yokluğunu çekmesini hak etti sürünsün daha Güzel gözlu hain:img-wink:

Nazar ve Familiyasi çok gereksizsiniz be! Tahir ne yapsın ya! Baba dağdeviren gitti Damat satın aldı firsattan istifade Mercan desen Sığ bir karakter Nazar desen Ablasına demediğini bırakmadı sonra Tahire silah çekti Ana desen iğğğğğğğğ hepsi toptan ölse ... ben muradi bu manyaklara damat vermem alahtan Fatih de bu bölum dedi benim sevdam falan yok diye Mercana boş olmadığını duşunmuştum ....

Ama gelelim en iticisine Kalelilerin Anasi sen ne sevimsiz bişey çıktın herşeyi bırak evine sığınmış çocuğu hasta bir anneye yaptıkların reva mi? sorsan ondan daha inançlisi yok ama pratikte allahin emanet ettiği kapisina yolladığı kuluna yaptıklarına bak ... bence asiye Nustafa ya şart koysun donmemi istiyorsan ayrı eve çıkmalıyız Nefes ve yiğite bize taşinacak desin bence ... ana kaleli kalsın bir başina ...sevimsiz Cadı ...herşeyi geçtim Yiğite nasıl kıdı insan olsaydı kendi eliyle o çocuğa kahbaltı hazırlardı anca taşkalplı bir insan o çocuğu evden aç gönderirdi tamam haklı nedenleri de var belki ... ama herşeyin bir siniri var ...

Hocamın yüreğine sağlık :)

Tahir çok çok tatlı davrandı butun bölum

Yangazların Vedarı annelerine tercih etmesi şahaneydi

2. Beğenenler;
    aslanselda (09-03-18), esra086 (09-03-18), Frances (08-03-18), Urfatokat15 (12-03-18)

Durum:
    kubitik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Konular
    28
    Verdiği Beğeni
    2,053

Aldığı Beğeni: 1,938

Bahsedilme
    11 Mesaj

1. ve 3. bölümden sonra o seviyede bir bölüm izlememiştim. Bence 7 en iyi bölüm bile sayılabilir... Ama bende herkes gibi düşünüyorum, 2 saat 49 dakika insan işi değil, çok fazla, yazık günah o sette çalışanlara, biraz kısaltılması çok iyi olur.

Yüzüklü set fotoları görüyorum ama eski fotolar olduğunu düşünmek istiyorum.. Fragmandaki sahne de Tahirin Nazarın girişiminden sonra Nefesi korumak adına ondan uzak durmaya çalışması olarak yorumladım. 'bir daha birbirimizi göremeyecek miyiz' sorusu üzerine ona sarılan Tahir öyle çok mutsuz görünmedi gözüme.. Bilmiyorum çok dikkatli izlemedim belki de...
    Birçok kişi gibi bende Tahir ve Nefes için imkansızlıkların, zorlukların fazla olduğunu düşünüyorum, senaryoda ikisini çıkmaza sokacak ekstra bir şey şahsen beni boğar. Dram bir yere kadar, içinde umut yoksa hoşuma gitmiyor. Bir dizi içimizden bir sorunu işlerken umut vermeli, şuana kadar bunu çok iyi yaptılar. Fakat Tahirin içine düşeceği evlilik durumunu bırakın da sürüp gelen bir söz veya nişan da çok boğar bizi.. Çünkü bu mercan benii basaii
    Tahir ve Mercan olayı uzayacak olsa bu bölüm ikinci kez o yüzük çıkmazdı diye düşünüyorum. Tahirin Nefesi güçlü oluşuna duyduğu hayranlık ve Mercandan gelen 'herkes savaşamaz' tepkisi o mevzuyu kapatırken verilen mesajlardı bana göre... Hastanede Tahirin Mercana iki kelam etmeden Nefese sarılıp gitmesi de Mercana istersen etamin iğnesiyle yüreğini deş , bu iş bitti sahnesiydi

Adamda numaran yok,
    Senden haber beklerken aradığında seni tanımayıp 'ula kimsin' tepkisi veriyor,
    Sen tutup izinsiz numaranı aldım diye kızmadın di mi diye soruyorsun,
    Adamın başka birisini sevdiğinden şüphelenip seviyor musun diye soruyorsun hayır bile diyemiyor,
    Beni ileride belki bi ihtimal sever misin diye soruyorsun tek kelime etmiyor,
    Söz verdiğin için mi yüzüğü tak diyorsun diye soruyorsun 'diyelim ki öyle' şeklinde karşılık veriyor...

Tüm bunların karşısında ben ayrılmak istemiyorum beni kaçır demenin sevdayla bir ilgisi yok.. Açıkçası anne ve babasının, saniyenin, mustafanın bile suçu daha az benim gözümde. Mercan Tahiri uzun zamanndır seviyor yani kendine göre. Zaafını biliyor. 'Söz verdin tutarsın' 'sen kimseyi yarı yolda bırakmazsın' yetmiyor gibi bir de abuk teklifi üzerine 'sözünü tutmamak için beni oyalamıyorsun di mi' diye sorup iyice dibe iniyor... Mercan bana aşk acısı çeken birisinden ziyade takıntılı bir insan gibi geliyor. Onun sahnelerinde üzülmekten çok geriliyorum. Evet savaşmayan bir kadın imajını temsil ediyor ama hayır bu savaşmayan bir kadından daha fazlası.

Nefesin dediği gibi Vedat onu sevdiğini söyleyip Nefesi kesti. Çünkü onun hastalıklı sevgisi bu şekilde vücut buluyor..
    Mercanda Tahiri sevdiğini söyleyip kendisini keserek Tahirin vicdanına çalışıyor, çünkü onunda vedat gibi hastalıklı bir sevgisi var.. işte dediği gibi bu sevgiyse...

Bu da aslında bir şiddet türü, birisinin vicdanına musallat olup tüm hayatını ele geçirmeye çalışmakla, bedenine musallat olup yıllarca eve kapatmak çok farklı şeyler değil, temelde aynı..

Bölümde çok konuşulacak detaylar var ama bi kaç tanesini bende yazayım;
    Yüzüğün çıktığı parmağa takılan poşet,
    Tüm Yiğit&Nefes&Tahir sahneleri,
    Tahirin Nefese alışveriş yapıp aldıklarını gösterirken hafif mahcup duruşu, Nefesin mavi kazağa sevgiyle sarılışı,
    'O lafı sana birisi yedirir' 'Belki, ama onunda söz verecek durumu yok. Vermesin zaten iyi olsun gözümün önünde olsun yeter' diyaloğu,
    Tahirin Yiğiti bulunca geldim oğlum demesi,
    Osman Hocanın Tahire destek vermesi,
    Asiyeni 'sağa yok' sahnesi başta olmak üzere Mıstafaya verdiği tüm tepkiler,
    Yangazların her olaydaki tam yangaz duruşu,
    ve daha bir sürü sahne... Bölüm çok güzeldi kısacası :)

4. Beğenenler;
    aslanselda (09-03-18), esra086 (09-03-18), fatosum (08-03-18), naz-naz (27-09-18), Urfatokat15 (12-03-18), Vahide_Merve (09-03-18), ZeynepCeren (08-03-18)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri